7 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

7 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ABD'de şefkat yasası devrede ABD, yurtdışında terör suçlamasıyla tutulan kişilere kötü, acımasız ve aşağılayıcı davranışları yasaklayan bir yasa çıkardı. Başkan George W. Bush'un "Ge..
Blair, İran'ı hedef gösterdi Britanya Başbakanı Tony Blair, Britanya askerlerine saldırılarda parmağı olduğu iddiasıyla İran'ı hedef gösterdi. Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ile görüşen B..
Askere 'canlı kalkan' yasak İsrail Yüksek Mahkemesi, İsrail ordusunun baskınlarda Filistinli sivillileri 'canlı kalkan' olarak kullanmasını 'yasadışı' ilan etti. Başyargıç Aharon Barak...
IRA bağlantılı baskın Britanya'nın Manchester kentinde iki işadamının 250 gayrimenkulüne, temmuzda silah bıraktığını açıklayan IRA'ya ait olduğu gerekçesiyle el konuldu.
Müzakere var yasası yok Türkiye'nin AB ile müzakere süreci 20 Ekim'de fiilen başlayacak, ama bu işi Türkiye adına gerçekleştirecek heyet bile henüz belli değil. 24 Mart 2001 tarihli Bakanlar..
Baykal: Belgeyi bekçiye bırakmışlar CHP lideri Deniz Baykal, önceki gün Meclis'te, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'le tartışmasına neden olan Çerçeve Belge'nin Dışişleri görevlileri tarafından..
'Beni Yüce Divan'a gönder' Başbakan Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli arasında, 3 Ekim sürecinde başlayan söz düellosu sürüyor. Bahçeli, 3 Ekim öncesi düzenlenen mitingde yaptığı &..
Çiçek: Terörün tanımı değişmiyor Adalet Bakanı Cemil Çiçek, AB müktesebatında olmayan hiçbir düzenlemenin yeni Terörle Mücadele Yasası'nda (TMY) yer almayacağını söyledi.
Isınma disilestirecek Britanya hükümetinin raporu küresel ısınmanın birçok hayvan türünün yok olmasına yol açabileceğini ve şimdiden etkilerinin hissedildiğini ortaya koydu.
Hazım sorunu! ABD'nin Florida kentinde bir vahşi yaşam parkında 3.9 metrelik bir piton yılanı, 1.8 metrelik timsahı bütün halinde yuttuktan sonra patladı!
'Ben de UFO görmüştüm' 'Dünyadışı Yaşam Kongresi' bu hafta Peru'nun başkenti Lima'da toplandı. Dünyanın dört bir yanından UFO ya da uzaylı gördüğünü söyleyenler...
Tom Cruise'un babalık sevinci Tom Cruise ve kendisi gibi sinema oyuncusu olan nişanlısı Katie Holmes'u bebek heyecanı sardı. Cruise'un sözcüsü Lee Anne Devette, 26 yaşındaki Holmes'un hamile ..
Avrupalılar 'yürütüyor' Avrupa'nın en çalışkan 'mağaza hırsızları' Britanyalılar çıktı. Ülkede yapılan bir araştırmada geçen yıl dükkânlardan 3.8 milyar sterlinlik (yaklaşık 9.5 milyar YTL) m..
Komadayken duymuş İtalya'da iki yıl komada kaldıktan sonra uyanan Salvatore Crisafulli, koma esnasında çevresindeki her şeyi algıladığını ve acı çektiğini iddia ediyor.
Kadınların ofisi evleri Bilgisayar teknolojisiyle birlikte ofisler yavaş yavaş evlere taşınıyor. Britanya'da 2 milyon işkadınının, özellikle anne olduktan sonra internetten yararlanarak evind..
Prensese 'halka inme' tazminatı Japon İmparatoru Akihito ve İmparatoriçe Michiko'nun tek kızı Prenses Sayako, evlenerek 'halka' karışacak.
« 1 2 3 4 5 6 7 8