7 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

7 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dubai lalesi ABD'li emlak kralı Donald Trump, Ortadoğunun turizm cenneti Dubai'de lale şeklinde bir otel inşa ediyor. Binanın tamamlanınca, yedi yıldızlı Burj El Arab otelinden sonra Dubai'ni..
El Kaide internet sitesine redaktör arıyormuş! Merkezi İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Arap gazetesi Eş Şark El Avsat, El Kaide terör örgütünün internette iş ilanları verdiğini yazdı..
New York'ta en üst düzeyde terör alarmı Amerika'nın New York kentinde metro sistemine yönelik bir terörist tehdit olduğu gerekçesiyle polis alarm durumuna geçirildi. New York metrosuna yöneli..
2 yıl sonra uyandı İki yıldır bitkisel hayatta olan İtalyan Salvatore Crisafulli'nin uyanınca ilk sözü 'anne' oldu. 'Her şeyi duyuyordum' 2003'de geçirdiği trafik kazasından beri komada yaşay..
Direnişin bitmesine karşılık Saddam' Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, devrik lider Saddam yandaşlarının, saldırıları durdurma karşılığında eski liderlerinin idam edilmemesi için ABD ile uz..
Başbakan beni çok etkiledi Başbakan Erdoğan'ın, İtalyan meslektaşıyla yemeğine katılan yeni siyasetçi, eski manken Jnifen, "Beni çok etkiledi" dedi '. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimi..
AB ile dolmuşa kemer geliyor! Kokoreç yiyeceğiz. '35 dakika program' şartı sayesinde dizi keyfi bozulmayacak. Dolmuşta arka koltuktakilere emniyet kemeri şart!. Avrupa rüyasına uzanan yolda A..
Beyaz Saray'da 'kadrolu casus' ABD, modern tarihinin en büyük casusluk skandalıyla çalkalanıyor. Filipinler asıllı bir askerin, Başkan Yardımcısı Cheney'in odasından ve FBI'dan gizli belgeler..
Eski müdürden Ersümer’e ‘aleyhte ifade’ özrü Yüce Divan’da tanık olarak dinlenen ‘Beyaz Enerji’ davası sanıklarından dönemin TEAŞ Genel Müdürü Muzaffer Selvi, sanık Enerji ve Tabi Kaynaklar B..
Sadıkoğlu Ailesi’ne Vakıfbank’tan haciz Vakıflar Bankası, 8.5 milyon YTL kredi borcunu ödemeyen Tuzla Tersanecilik ve Turizm A.Ş’nin sahibi Kahraman Sadıkoğlu’nun, tamamı ipotekli bulunan Ana..
Pamukta sizinle büyük ortaklığa imza atalım Uluslararası Brezilya Pamuk Üreticileri Birliği tarafından düzenlenen ‘Brazilian Cotton Lint 2005’ seminerleri kapsamında dün Brezilya pamuk üretic..
Gates, Marmaris’i sevdi Dünyanın en zengin insanı ünvanını 51 milyar dolarlık servetiyle elinde tutan yazılım devi Microsoft’un patronu Bill Gates ve eşi Melinda, tatiline Marmaris’te devam e..
Pegasus, 55 YTL’ye uçuşa geçiyor Bir süre önce Yapı Kredi Bankası’ndan Esas Holding bünyesine geçen Pegasus Hava Yolları, 55 YTL’lik fiyatla yurt içi seferlerine başlıyor. Pegasus Hava Yollar..
Oyak, bir güneş gibi Tasarruflarını Ereğli hisselerinde değerlendirdiği için adı Erdemir Dede’ye çıkan 90 yaşındaki emekli öğretmen Hilmi Güner, ‘Bu devi yabancılara kaptırmazlar’ yolundaki d..
‘TV tekeli var mı’ araştırması Avrupa’da devlet televizyonları ağırlığını özel kanallara kaptırırken, bunlardan da birkaçının pazarı kontrol ettiği görülüyor. Türkiye ve Almanya ise bu konuda..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Pompaya yazarkasa takın Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, akaryakıt pompalarında yazarkasa zorunluluğuna dikkat çekerke..
Telsim’in fiyatı 2.8 milyar doları aşar TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, Telsim’e gösterilen ilgi için ‘beklentimizin üzerinde’ derken, ‘İlan ettiğimiz 2.8 milyar dolarlık muhammen bedelin bile üst..
Otellerimde kaçak içki çıktıysa bana satana hemen dava açarım Rixos otellerinin patronu Fettah Tamince, Antalya Tarım İl Müdürlüğü’nün Rixos’larda kaçak içki bulunduğuna dair açıklamasını ‘ke..
İki yıl sonra uyandı her şeyi duydum dedi İtalya’da, trafik kazasının ardından komaya giren ve iki yıl sonra hayata dönen Salvatore Crisafulli, koma boyunca yanında konuşulanları duyduğunu ve..
Yunus 4 kişiye can verdi SKY Türk’te program yapan Sedef Kabaş’ın trafik kazasında hayatını kaybeden 27 yaşındaki kardeşi Yunus Kabaş’ın cenazesi, dün Yeniköy Mezarlığı’nda toprağa verildi. F..
Piton timsah yuttu ABD’nin Florida eyaletindeki Everglades bölgesinde, 4 metrelik bir Burma pitonu, 2 metrelik bir timsahı canlı canlı yutmaya çalışırken göbeğinden çatladı. Bataklık ve sazlı..
Ağlayan fare Japon bilim adamları, dişi farenin kalbini kazanmaya çalışan erkek farenin ağladığını ve bu gözyaşlarındaki kimyasal maddelerin karşı cinse çekici geldiğini ortaya çıkardı. Tokyo..
Suriye Mevlana pulu bastı Suriye Posta İdaresi, Türkiye’nin yanı sıra İran ve Afganistan posta idarelerinin de katkılarıyla, büyük düşünür Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin anısına pul bastırdı.
Ödül avcısı sirk Türkiye’de Ankara ve İstanbul’da gösteriler yapmak üzere Türkiye’ye gelen 45 kişilik Moğolistan Ulusal Sirki’nin dünkü tanıtım toplantısında lastik kızlar, izleyenleri büyüle..
Terk edildi, 13 gündür yemiyor Konya’da sahibince hayvan barınağına terk edilen 9 aylık Husky melezi ‘Reks’ adlı köpek depresyona girdi. 13 gündür ağzına lokma koymayan Reks, açlıktan eridi. ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Anadolu rüzgarı Modacı Cemil İpekçi, Anadolu’yu tanıtmak üzere hazırlanan Anadolu Rüzgarı isimli çalışmasının çekim..
Yüksek kalsiyum, tiroid habercisi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Endokrin Cerrahisi Servisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mete Düren, tiroid hastalıklarının teşhisinin zor olduğunu belirtti, ‘Doktorla sa..
Canavar grip virüsü 39 bin kez daha hızlı 1918 yılında milyonlarca insanı öldüren ve kuş gribi tedavisi için Amerikalı bilim adamlarının laboratuvarda yeniden canlandırdığı ‘İspanyol gribi’ v..
Türk esirleri ‘Kurşuna yazık’ deyip mızrakla şehid ettiler Tarihimizin en büyük deniz yenilgisini, bundan 434 yıl önce, bugünlerde almıştık. Batı Akdeniz’deki İnebahtı bölgesinde yaşanan deni..
Yunan yönetimine insan hakları ihlalleri için ağır suçlama Uluslararası Af Örgütü, Yunanistan’ı ağır bir dille suçlayarak, Atina’nın azınlıkların, göçmenlerin, sığınma talep edenlerin ve Çing..
Bush, Afganistan ve Irak’a saldırmak için ‘ilahi emir’ almış ABD Başkanı George Bush'un, Afganistan ve Irak'a saldırırken "ilahi emir aldığı inancını taşıdığı" iddia edildi.
Yedi faslın taraması başlıyor; müzakereler 2006’ya kaldı Yıl sonuna kadar 7 konu başlığında tarama sürecine başlanacağı ancak, 2006’dan önce herhangi bir alanda fiili müzakereye geçilmeyeceği..
Gül, kapıyı tekmeleyip gitmek istemiş Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Türkiye ile AB arasındaki ilişkilerde can sıkıcı gelişmelerin her zaman yaşanabildiğini anlatırken milletvekili arkadaşlar..
Rehn: Müzakerelerin hedefi tam üyelik AB'nin Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn, "TCK'da hâlâ sorun var. Düşüncesinden ötürü kimse suçlanmamalı." dedi.
Fischer: Adın Mustafa oğlu Rehn olsun Türkiye ziyareti Olli Rehn’in ilginç yönlerini ortaya çıkardı. Almanya Dışişleri Bakanı Joschka Fischer, ‘Türkiye ile yakından ilgileniyor’ diye Rehn’e ‘..
3 Ekim sonrası ilk mesajlar Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki iplerin kopma noktasına geldiği ancak son dakika temaslarıyla müzakerelerin başlaması kararının alındığı 3 Ekim’in ardından A..
AB Komiseri Olli Rehn, Ankara uçağında Türkçe çalıştı Ankara’ya gelirken son hazırlıkları uçakta tamamlayan Olli Rehn, ‘Ekonomik’ sınıfta yaptığı yolculuğun büyük bölümünü Türkçe çalışarak ge..
‘Müzakere kararıyla 21. yüzyıl için yeni bir dönem başladı’ AB Komisyonu’nun Genişleme Komiseri Olli Rehn, Türkiye’nin AB ile tam üyelik müzakerelerine başlamasını, "21 yüzyıl için yeni bir d..
Beton dökerken çöken inşaatta 1 işçi yaralandı Bursa’da, inşaat halindeki bir binanın teras katına beton döküldüğü sırada döşenen çelik konstrüksiyonun çökmesi sonucu bir işçi yaralandı.
Çorlu’da muhtaçlara 30 ton kömür verildi Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde kaymakamlık bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, yakacak yardımlarını ihtiyaç sahipleri..
Mısır, süt üretimini ucuzlatacak Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde kurulu bulunan S.S. Karaidemir Barajı sahasında düzenlenen tarla gününde mısır koçanları hasat makinesi ile toplandı.
Sakarya'da kaza: 3 ölü, 4 yaralı Önceki akşam Adapazarı-Kuzuluk karayolunun Küçücek sapağında Ahmet Baştan'ın kullandığı beton mikseri Ferit Yıldız (38) idaresindeki 54 T 2051 plakalı taksiye..
Hız yapanlar radarla belirleniyor Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Edirne Şehiriçi Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde hız yapan araçlara yönelik radar uygul..
Gölcük Belediyesi toplam kalite belgesi aldı Kocaeli'nin Gölcük ilçesi Belediyesi'ne ISO 9001:2000 Toplam Kalite Belgesi verildi.
Zengin-fakir, yaşlı-genç çadırda buluştu İzmit'te dev çadır ilk gün kurulamayınca iftar yemeği açık havada verildi. Tekirdağ'da yemek kuyruğuna giren halk, önceliği çocuklara bıraktı. Kütahya..
İnternet kafede başlayan kavga dışarıda bıçakla son buldu Bursa'da internet kafedeki yer kavgası, dışarıda bıçaklanma ile son buldu.
Yıldırım’da Ramazan Şenliği’ne en fazla çocuklar sevindi Bursa merkez Yıldırım İlçe Belediyesi, 11 ayın Sultanı Ramazan ayında ilçe halkına keyifli geceler yaşatmaya devam ediyor.
Edirne Hıdırlık Tabyası ‘Balkan Savaşı Müzesi’ olarak düzenlenecek Edirne’de 1912-1913 yıllarındaki Balkan Savaşı’nda karargah binası olarak kullanılan Hıdırlık Tabyaları "Balkan Savaşı Müzes..
Sakarya’da iftar saati trafiği için 90 polis görev yapacak Adapazarı’nda Ramazan ayı boyunca iftar saatinde şehir içi trafikte sorun yaşanmaması için 27 kavşakta 90 polis görev yapacak.
Yeni yol çalışmaları yolda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yeni yol yapım çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8