7 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

7 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Birgün çalışanları hak arayaşında Birgün Gazetesi Ankara Bürosu, ücretlerini alamayınca eyleme başladı. Ankara Temsilciliğinin kapısına "emek sömürüsü nedeniyle kapalıyız" yazan muhabirler, e..
THE BEATLES LET IT BE ROCK PLAK TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Bakır fiyatlarında yeni rekor Londra Metal Borsası'nda bakırın tonu, 3 bin 900 dolar seviyesine kadar yükselerek re..
Dolar yönünü aşağı çevirdi Satışların etkisi altında bulunan Borsa, 33 bin puan seviyelerindeki hareketine devam ediyor. Endeks, 1. seansı 33 bin 366 puandan tamamlamıştı. Güne yükselişle baş..
Silopi ve Şemdinli'de otomobile bomba Şırnak'ın Silopi ve Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde iki otomobilin altına konulan uzaktan kumandalı bombanın patlatılması sonucu araçta ve çevredeki bazı..
'Atatürk'ün nutku çıkarıldı' CHP Milletvekili Sür, MEB'in dağıttığı "İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük" kitabından Atatürk'ün Onuncu Yıl Nutku'nun çıkarılmasını Meclis gündemine getirdi.
'Antalya'daki binada çökme tehlikesi yok' Antalya'da dün gece foseptik çukurunun çökmesi sonucu boşaltılan 7 katlı apartmanda tehlike olmadığı belirlendi. Bina sakinlerinin çukurun doldurulma..
Birgün çalışanları hak arayışında Birgün Gazetesi Ankara Bürosu, ücretlerini alamayınca eyleme başladı. Ankara Temsilciliğinin kapısına "emek sömürüsü nedeniyle kapalıyız" yazan muhabirler, e..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Akçaabat'taki yangında 2 kardeşte öldü Trabzon'un Akçaabat İlçesi'nde çıkan yangında ağır yaralanan 2 kardeş öldü. ..
Hugo Boss taklit ürün karşısında havlu attı Hugo Boss Türkiye Genel Müdürü Sezai Kaya, Türkiye'de yatırıma girdikleri günden bu yana taklitçilikle mücadele ettiklerini, ancak netice alamayara..
Bankacılar batık kredilerde artış bekliyor BDDK’nin bankacılık sektöründe yaptığı anket, konut başta olmak üzere tüketici kredileri artarken batık kredilerin de artacağı beklentisini ortaya k..
Bakır fiyatlarında yeni rekor Londra Metal Borsası'nda bakırın tonu, 3 bin 900 dolar seviyesine kadar yükselerek rekor kırdı. Analistler, geçen yıl yüzde 40, yıl başından bu yana da yaklaşık ..
Borsa ve dolar geriledi Satışların etkisi altında kalan Borsa, 96 puanlık düşüşle günü 33 bin 414 puandan tamamladı. Merkez Bankası'nın kapanış kurlarına göre dolar 1,3528 YTL, euro 1,6443 YT..
"Hazmedemeyenler var" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) ile müzakere sürecini Türkiye'de hazmedemeyenlerin olabileceğini belirtti. Erdoğan, ''Müzakere sürecini ülkemizde hazm..
Economist:"Hiç olmamasından iyidir" İngiltere'de yayımlanan haftalık siyaset ve ekonomi dergisi The Economist, Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliği için, ''Geç olması hiç olmamasından iyidir'' ..
DEP davasında süpriz tanık Kapatılan DEP'in eski milletvekilleri Leyla Zana, Orhan Doğan, Selim Sadak ve Hatip Dicle'nin yeniden yargılandıkları davada, eski DYP milletvekili Sedat edip Bucak..
RK: "TÜPRAŞ kararı önümüzdeki hafta yetişir" Rekabet Kurumu Başkanı Mustafa Parlak, kurulun özelleştirilen kuruluşlar ile devralan teşebbüsleri geniş bir analize tutarak değerlendirme yaptığı..
Hugo Boss taklikçiye 'pes' dedi Hugo Boss Türkiye Genel Müdürü Sezai Kaya, Türkiye'de yatırıma girdikleri günden bu yana taklitçilikle mücadele ettiklerini, ancak netice alamayarak ''pes etti..
Türk Telekom'da 21 Ekim'de grev Türkiye Haber-İş Sendikası'nın Türk Telekomünikasyon A.Ş Genel Müdürlüğü'nde aldığı grev kararı, taraflar arasında anlaşma sağlanamaması halinde 21 Ekim'de uyg..
Nobel Ödülü Baradei'in 2005 Nobel Barış Ödülü, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) ile UAEK Başkanı Muhammed El Baradei arasında paylaştırıldı. Norveç Nobel Komitesi, ödülü, nükleer ener..
Rekabet Kurulu'nun Tüpraş kararı haftaya Rekabet Kurumu Başkanı Mustafa Parlak, kurulun özelleştirilen kuruluşları geniş bir analize tutarak değerlendirme yaptığı için kararların zaman aldığı..
KKTC'ye Türk suyu KKTC'nin su ihtiyacı Türkiye'den döşenecek 78 kilometrelik boru hattıyla karşılanacak. Hat sayesinde KKTC'ye yılda 75 milyon metreküp su verilecek.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Öğrencileri internetten takip Milli Eğitim Bakanlığı, (MEB) velilerin, çocuklarının okula devam ve derslerdeki başa..
Mantar zehirlenmelerine dikkat Mantar zehirlenmelerine bağlı ölümlerden korunabilmek için yabani mantarlardan tümüyle uzak durulması istendi. Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı'ndan ..
Hrank Dink'e 6 ay hapis Agos gazetesindeki bir yazıda ''Türklüğün tahkir ve tezyif edildiği'' gerekçesiyle açılan davada, Fırat (Hrant) Dink 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Dink'in cezasını ..
Bakanlık desteğine teminat şartı "Sinema Filmlerinin Desteklenmesi Hakkında Yönetmelik"te değişiklik yapıldı.Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak, yürürlüğe giren değişikliğe göre,..
Türkiye bu kitabı çok sevdi Turgut Özakman'ın nisan ayında okuyucuyla buluşan, milli mücadele yıllarını anlattığı "Şu Çılgın Türkler" adlı eseri, en çok okunan kitaplar listesindeki liderliği..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Nobel için Pamuk'un adı da geçiyor Önümüzdeki hafta 13 Ekim'de açıklanacak Nobel edebiyat ödülüne aday yazarlar ara..
Jüri kararı kişiye özgüdür Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Antalya Kültür Sanat Vakfı İcra Kurulu Başkanı Menderes Türel, 42. Altın Portakal Film Festivali ile 1. Uluslararası Avrasya ..
Kız istemeye giderken trafik kazası: 4 ölü Edirne'den Adapazarı'na kız istemeye giderken Kocaeli'nde trafik kazası geçiren aileden, aralarında damat adayının da bulunduğu 4 kişi öldü, 1 kişi ..
Hrant Dink'e 6 ay hapis cezası Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, 'Türklüğe hakaret' iddiasıyla yargılandığı davada altı ay hapis cezasına çarptırıldı. Dink'in cezası ertelendi.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); 'Atatürk'ün nutku çıkarıldı' CHP Milletvekili Sür, MEB'in ilköğretim öğrencilerine ücretsiz dağıttığı "İnkılap Tari..
Ramazanda uçak rekabeti İşadamlarının Ramazan ayı nedeniyle işlerini ertelemesine paralel olarak yolcu sayısı yüzde 50'nin üzerinde azalan uçak firmaları, otobüs yolcularını kazanmaya çalışıy..
"Galataport'ta bekletme söz konusu değil" Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Yüksek Planlama Kurulu'na (YPK) gelen Galataport Projesi ile ilgili normal prosedürün uygulana..
İş-Kur'a kayıtlı işsiz sayısı 1 milyon Türkiye İş Kurumu'na (İşkur) kayıtlı işsiz sayısı geçen yılın Ağustos ayına göre yüzde 35.06 oranında artarak 915 bin 572 kişiye ulaşırken, bu kişilerin..
Tekel'in rakipleri dağıtım ihalesine giremeyecek Özelleştirme İdaresi, TEKEL’in sigara üretimi ile dağıtım ve pazarlama bölümlerini ayrı ayrı özelleştirmeye hazırlanırken, Rekabet Kurulu TEKE..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Telekom çalışanı 21 Ekim'de greve çıkıyor Türkiye Haber-İş Sendikası, Türk Telekom’da aldığı grev kararını 21 Ekim ..
Uzan'ın çimento fabrikalarının satışı başlıyor Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF), Uzan Grubu varlıkları arasında yer alan 433 milyon dolar muhammen bedele sahip 9 çimento fabrikası iç..
Bu şapkaları giymek cidden cesaret ister Avustralya'nın Melbourne kentinde düzenlenen 2005 Şapkacılık Koleksiyonu fuarında, birbirinden ilginç ve çılgın şapkalar tanıtıldı. Avustralya'nın en ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Canavar grip virüsü 39 bin kez daha hızlı 1918 yılında milyonlarca insanı öldüren ve kuş gribi tedavisi için Amerik..
Öğrencileri internetten takip Milli Eğitim Bakanlığı, (MEB) velilerin, çocuklarının okula devam ve derslerdeki başarı durumlarını internet üzerinden takip edebilmelerini sağlayan www.bep.meb...
'Fazla maaş alıyorum' diye şikayet etti İngiltere'nin Nottingham kentinde hastane doktoru, 24 yaşındaki Mark Jopling, "fazla maaş aldığı" gerekçesiyle şikayette bulunarak, doktor maaşlarının ..
66'lık nine de şiddet mağduru 66 yaşına kadar sürekli şiddete maruz kaldığını öne süren Ayşe Karakaş, koca dayağından kurtulmak için Kadın Sığınma Evi'ne sığındı. Karakaş'ın tek istediği kend..
FT: AB kapılarını İslama açılmalı İngiltere'de yayımlanan günlük ekonomive siyaset gazetesi Financial Times, ''Avrupa'nın kapılarını İslam'a açmasının zamanının geldiğini'' yazdı. Gazetenin y..
Müzakere kararı sonrası Rumlarda öfke Kıbrıs Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Avrupa Birliği'ne (AB) karşı tutumunun ''tahrikkar'' olduğunu iddia ederek..
Didin: Transfer piyasası tırmanıyor Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Antrenörü Murat Didin, Türk ve Avrupalı takımların basketbola yatırım yaptığını, bu şekilde Avrupa'da transfer piyasanın yu..
Teşhirsiz yardım Erzurum’da yardım alan aileleri teşhir etmemek ve izdiham görüntülerinin olmaması için dağıtıma özel önem veren Vakıflar Genel Müdürlüğü, oluşturduğu motorize ekiple, dar gel..
» 1 2 3 4 5 6 7 8