6 Ekim 2005 Perşembe Günü Haberleri

6 Ekim 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
CHP lideri: Kral Çıplak CHP lideri Deniz Baykal, AB ile Türkiye arasında imzalanan Müzakere Çerçeve Anlaşması'nı eleştirerek, "Türkiye'nin AB ile tam üyelik ilişkisi içerisine girmes..
Müzakere 'bilim'le başlıyor AB ile müzakerelirin 35 başlık altında sürdürüleceğini belirten Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, "20 Ekim'de müzakereler fiilen başlayacak.
'Müzakereyle zarar def edildi' AB ile müzakerelerin başlaması dolayısıyla bazı yorumlar ve hükümete mesajlar şöyle:
Baykal: Seçime hazır olun... CHP, 19-20 Kasım'da 31. olağan kurultayı'nı toplamaya hazırlanırken, genel başkanı Deniz Baykal, parti örgütüne 'seçime hazırlık' talimatı verdi.
92 can için dört yıl hapis Kendiliğinden çöken Zümrüt Apartmanı'yla ilgili davada karar çıktı. Tek tutuklu sanık, fenni mesul Ali Vedat Kaya, beş yıl hapse çarptırıldı, ama cezaevinde kaldığı..
'Vur, kır, söylet taktiği bitmiştir' Aydın Emniyet Müdürü Yılmaz Orhan, AB müzakere sürecinin başlamasının ardından "Vur, kır, döv, söylet taktiği bitti. Görev şevki, aşkı ile dövme ..
Avrupa sınırında susuz köy Lalapaşa ilçesine bağlı Küçünlü Köyü'nde evlere ancak dört günde bir iki saat süre ile su veriliyor.
'12 Eylül'ün paşaları buluştu 12 Eylül askeri darbesinin ardından oluşturulan Milli Güvenlik Konseyi'nin beş üyesi arasında yer alan emekli orgeneral Nurettin Ersin, dün toprağa verildi.
DTH, Celal Doğan'sız partileşecek Demokratik Toplum Hareketi (DTH) Kurucular Kurulu, eski Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Celal Doğan ile ortak parti kurmak yerine yola şimdilik Doğan..
Kansere 'sit' kalkanı ABD Ordusu Patoloji Laboratuvarı Başkanı Jose Centeno, Kapadokya bölgesinde yer alan Tuzköy, Karain ve Sarıhıdır köylerinin kanser riski nedeniyle bir an önce boşaltılma..
Gates çifti Efes'te Marmaris'te tatil yapan yazılım devi Microsoft'un patronu ve dünyanın en zengin adamı Bill Gates ile eşi Melinda Gates'in Türkiye'deki tatili sürüyor.
Beş kişilik aile pisi pisine can verdi Gerede'de yeni yapılan duble yolda ters şeride giren TIR'ın altında kalan araçtaki beş kişilik aile yaşamını yitirdi. Polis, yoldaki çukur nedeniyle Kar..
Öğrenci servisi çocuk ezdi Arkadaşlarıyla sokakta oynadıktan sonra evine dönmek için caddenin karşısına geçmek isteyen ilköğretim okulu öğrencisi...
Servis kavgası mahkemelik Ankara Umum Servis Aracı İşletmecileri Odası, başkentte yıllardır süren 'servis kavgasını' mahkemeye taşıdı.
'Kanlı' başkan soruşturuluyor İçişleri Bakanlığı, belediye başkanı seçildiği Hazro ilçesine kan davası yüzünden yedi aydır gidemeyen Hamit Ergin hakkında...
Şans Topu'nu bilen yok Şans Topu'nda 5+1 bilen çıkmayınca 396 bin YTL haftaya devretti. 5 bilen 2 bin 565 YTL, 4+1 bilen 228 YTL 45 YKr...
Dinleri buluşturan iftar Ramazanın ilk iftarı, İstanbul'da dinler buluşmasına sahne oldu. Üsküdar'da oluşturulan iftar vapuru bu yılın ilk iftarında da binlerce kişiyi ağırladı.
'Efendi ol, ceza alma' Oyuncu Tamer Karadağlı ile bir akrabasına kasetle şantaj yaptıkları iddiasıyla yargılanan Burcu Mercan bir yıl hapse çarptırıldı, ancak ceza ertelendi.
'Trafik çilesi sürecek' İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, İstanbul trafiğinin sıkıntıya girmesinin nedeninin yol ve kavşak yapımı için kurulan şantiyeler olduğunu söyledi.
Karadeniz'de 76 yılda 25 afet Rize'de sel felaketinde ölen yedi kişiden Bayram, Hurinaz, Taner ve Ahmet Can Agun ile Tuba Taylan dün hüzünlü törenlerle toprağa verildi.
İki polise rüşvet cezası Pazarcık ilçesinde, bir otomobil sürücüsünden rüşvet olarak iki adet telefon hafıza kartı aldıkları iddiasıyla yargılanan iki polis memuru, 1 yıl 8 ay hapis ve memuri..
Kadın neden sığınıyor? Sığınmaevlerine başvuran kadınların yüzde 52'sinin gerekçesinin 'fiziksel, duygusal, cinsel ve ekonomik istismar' olduğu açıklandı. Sığınmaevlerine gelen kadınların eş..
Burnu kesilen R.G.: Fuhuşa zorlandım 12 yaşındayken hamile kaldığı tecavüzcüsüyle imam nikâhıyla evlendirilen 15 yaşındaki R.G., 'ibret' için burnunu kesen üç kayınbiraderi ve kayınpederinin ..
3 yaşındaki kızına karaciğerini verdi Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi'nde gerçekleştirilen operasyonla 3 yaşındaki Nagihan Geçer'e, babasının karaciğerinden nakil yapı..
Emniyet: Bomba ellerinde patlamış Çağlayan'da önceki gece meydana gelen patlamada bir kişi öldü, yedi kişi yaralandı. Ölen kişinin PKK üyesi olduğu sanılıyor ve kimlik tespitine çalışılıyor.
Emekli iki gündür ilaçsız Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü, bilgisayar otomasyon sistemini güncelleyince İzmir'de hastanelerde yatanlar da dahil, binlerce emekli ve yeşil kartlı, dün ve önceki ..
Veliler okul basıp müdür dövdü Nazilli ilçesindeki Orhan Gazi İlköğretim Okulu'nun müdürü Hikmet Durali, azarladığı öğrencinin ailesi tarafından hastanelik edildi.
Okul hizmette, sırada yurt var Hayırsever işadamı Necati Kurmel'in, Aladağ ilçesinde yaptırdığı 11 derslikli Aladağ Pınar Madencilik Lisesi öğretime açıldı. Yıllar önce iki derslikli olarak y..
Bir yıl sonraya diş randevusu 44 yaşındaki Remziye Kılınç'ın dişi Adana Devlet Hastanesi'nde çekilirken kırıldı. Çene kemiğinde kalan diş kökü çıkarılamayınca Kılınç, Numune Eğitim ve Araştır..
20 başhekim daha istifa etti Hastane başhekimleri ve il sağlık müdürlerine özel muayenehane işletme yasağı getirilmesinin ardından başlayan istifalar dün de sürdü.
2004 felaket bir yıl oldu Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu'nun Dünya Felaketler Raporu'nda, 2004'teki 719 felaketin 250 bin can aldığı, böylece son 30 yılda felaketlerd..
Ölmek ya da ölmemek! Sadece doğru beslenme, egzersiz, sigarayı bırakma ve tansiyonu kontrol benzeri basit önlemler alınmadığı için 10 yıl içinde kalp, şeker ve kanser gibi kronik hastalıklard..
Havada el ele rekora ulaştılar ABD'de sekiz uçaktan atlayan 151 hava dalışçısı 'şekilli hava dalışı' dalında dünya rekoru kırdı.
Uzun boylu, hırslı, bekâr Boyları ortalamanın üzerinde uzun olan kadınlar iş hayatında daha rekabetçi ve hırslı davranırken, çocuk konusunda da daha isteksiz ve yavaşmış...
Stan kasırgası 81 can aldı Orta Amerika ülkelerinde dört gündür etkili olan ve toprak kaymalarına, sellere, ırmaklarda taşkınlara yol açan Stan kasırgasında toplam 81 kişi hayatını kaybetti.
Kraliçe çevre için çalışacak Bu yılın Miss Earth (Dünya Kainat Güzelliği Yarışması) adayları, hayırlı bir işe soyundu.
Stevie Wonder 'görebilecek' Müzik dünyasının ünlü seslerinden Stevie Wonder, yeni mikroçip teknolojisi sayesinde yeniden görmeyi umuyor.
1 milyon yıllık buzda 'hayat' Mars'ta hayat olabileceği teorisine yeni kanıt... İçinde yaşayan mikropların olduğu 1 milyon yıl yaşında buz bulundu.
İstanbul 102'nci oldu Economist dergisinin yayımladığı 'Dünyada yaşanacak en iyi 127 kent' listesinde, İstanbul 102'nci sırada yer aldı.
Pakistan'ı sarsan nikâh Eşcinselliğin yasak olduğu Pakistan'da iki erkeğin evlenmesi skandala neden oldu. Maşrık adlı yerel gazetenin haberine göre...
Üç kimyacı bir Nobel 2005 Nobel Kimya Ödülü'nü keşifleriyle organik kimyaya yaptıkları katkılardan ötürü Fransız bilim adamı Yves Chauvin ile...
« 1 2 3 4 5 6 7 8