6 Ekim 2005 Perşembe Günü Haberleri

6 Ekim 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Eski DEP’liler ile yolu ayrıldı Eski DEP milletvekilleri Leyla Zana ve Orhan Doğan’ın başını çektiği Demokratik Toplum Hareketi (DTH) Kurucular Kurulu, parti kurma hazırlıklarını sürdüren Gaz..
6 mahkûmiyet bir de ‘bürokratik’ af çıktı Konya’da 2 Şubat 2004’te çökerek 92 kişinin ölümüyla sonuçlanan Zümrüt Apartmanı faciası davasından 6 mahkûmiyet kararı çıktı. Belediye Başkanı ise İ..
İstanbul trafiğindeki sıkıntı geçici İstanbul’da okulların açılmasıyla birlikte arapsaçına dönen trafik sorunu dün TBMM gündemine taşındı. TBMM Genel Kurulu’nda gündemdışı söz alan CHP Millet..
İlk iftar heyecanı Başbakan Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, ilk iftarını Ankara’nın Hüseyingazi Semtinde Ahmet ve Ayfer Kızılırmak çiftinin evinde açtı. Emine Erdoğan’a, Orman Bakanı Osm..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Yeni TCK kurtardı Kurusıkıyla bir kadının cep telefonunu gasp eden sanık, eski TCK’dan 12.5 yıl ağır hapse mahkûm o..
İsveç gazetesi kendi kendini yalanladı İsveç gazetesi Svenska Dagbladet, Türkiye’nin dünyaca ünlü iki yazarı Orhan Pamuk ile Yaşar Kemal’i karşı karşıya getiren yayını nedeniyle hatasını kabu..
12 Eylül’ün sessiz generaline veda Yaşama veda eden Orgeneral Nurettin Ersin, cumhuriyet tarihinin önemli dönemeçlerinin sadece tanığı değil, aktif bir oyuncusuydu. 12 Mart döneminin MİT Müst..
‘Türkler her şeyi kabul eder’ bitti TBMM’de AB ile müzakere pazarlığını anlatan Dışişleri Bakanı Gül, ‘Şartlarımızdan vazgeçmeyince, ‘Türkler sonunda her şeyi kabul eder’ diye düşünen AB şaşı..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Bir kez daha Eurovision’da Türkiye’ye Eurovision birinciliği getiren Sertab Erener, bir kez daha Türkiye’yi Eurovis..
Dior’un yeni yüzü Sharon Ünlü aktris Sharon Stone, Christian Dior’un önümüzdeki yıl bahar ayında piyasaya sürülecek yeni kozmetik ürünü ‘Capture Totale’in yeni yüzü oldu.
Nurgül’ün sözlerine anlam veremedim 42’nci Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Beste Bereket’le birlikte ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü kazanan Vildan Atasever, ‘Eğreti Gelin’ filmindeki..
D&R listesinde 1 numarada Ünlü tenor Dr. Ferhat Göçer’in albümü DMC etiketiyle dinleyicisi ile buluştu. Albüm D&R listesinde ilk sıraya yerleşti. 12 şarkıdan oluşan albümde ‘Yemen Türküsü’, ‘..
Kütahya'da sportif faaliyetler Ölçen'e emanet Uzun zamandır Kütahya Belediyesi'nde başkan yardımcılığı, basın yayın halkla ilişkiler müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulunan Sadık Ölçen, ge..
Otobüsler insandan çok yük taşıyor Hasat dönemi sonrası Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bağlantılı çalışan otobüs ve kamyonlarla İstanbul’a getirilen temel gıda maddelerinde gözle görülü..
Koç’un ‘Müzebüs’ü 3 yıldır yollarda Müzeleri ziyaret etme imkanı bulamayan ilköğretim öğrencilerine, müzelerde bulunan eserleri tanıtmak amacıyla hazırlanan gezici müze "Müzebüs", 3 yıldır An..
Ramazan Dede, çocuklara sevgiyi anlatıyor Fatih Koleji Avcılar şubesi, Ramazan ayının özelliklerini çocuklara Ramazan Dede yardımıyla anlatıyor.
Kadıköy yazıyor, Büyükşehir değiştiriyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Belediyesi’nin Karayolları Kanunu’na aykırı olduğu gerekçesiyle yollara kabartma yöntemi ile işlediği yazıları..
‘Boş alırsan 2 bin, ölü için 200 YTL’ Şehir merkezinde mezar yeri bulmakta güçlük çeken Mezarlıklar Müdürlüğü, çözüm olarak ölümlerden önce alınan mezarları 10 katına satıyor.
İstanbul’da 27 başhekim muayenehanesini hastaneye tercih etti İstanbul’daki devlet hastaneleri, verem savaş dispanseri ve ana çocuk sağlığı merkezlerinde başhekimlik görevini yürüten 27 dokto..
Davulcular jüri karşısında ter döktü Beykoz Belediyesi, Ramazan ayında davullarıyla vatandaşları sahura kaldıracak Ramazan davulcularını ritim ve mani sınavından geçirdi.
Tuzla Belediyesi yetimleri güldürecek Tuzla Belediyesi, Ramazan ayı boyunca, kültürel etkinlikler başta olmak üzere, sosyal sorumluluk çerçevesinde çeşitli çalışmalar yürütecek.
Altı ayda bitecek denilen kavşak 3 yılda bitmedi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Dudullu’da temelini attığı 300 metrelik kavşak inşaatı, temel atılmasının üzerinden üç yıl geçmesine rağmen..
Belediye Kadıköy’de her gün 5 bin kişiyi doyuracak Kadıköy Belediyesi Ramazan hazırlıklarını tamamladı. Her yıl meydanlara çadır kurmak yerine aşevinde pişirilen sıcak yemekleri ihtiyaç sahip..
Kartal’da Ramazan davulcularına operasyon Kartal’da gürültü kirliliğine sebep oldukları gerekçesiyle yasaklanan Ramazan davulcularına yönelik sabah saatlerinde operasyon düzenlendi.
Patlamayla ilgili 3 şüpheli gözaltında Kağıthane'de 1 kişinin ölümüne, 7 kişinin de yaralanmasına yol açan bombanın A-4 plastik patlayıcı olduğu ortaya çıktı.
Sokak ortasında infaz Gaziosmanpaşa’da sokak ortasında kurşun yağmuruna tutulan Selahattin Çiçek, sığındığı markette kafasına ateş edilerek öldürüldü.
Körfez’de facia bir kez daha ucuz atlatıldı ‘Türkiye’de asrın felaketi’ olarak hafızalara kazınan 17 Ağustos Marmara Depremi’nde Tüpraş’ta, 22 Temmuz 2002’de de Akçagaz’da meydana gelen iki a..
Üstgeçit asansöründe mahsur kalan öğrenciyi itfaiye kurtardı Bursa merkeze bağlı Nilüfer ilçesinde okuluna gitmek isteyen 12 yaşındaki ilköğretim öğrencisi, üstgeçidin asansöründe yarım saat ..
’Yoksulu ilaçla kolla’ kampanyasında 6 bin kutu ilaç toplandı Kocaeli’de Saraybahçe Belediyesi’nin temmuz ayında başlattığı ilaç toplama kampanyası, büyük ilgi görüyor.
Geçitte bozulan araçtan atlayarak kurtuldu Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde hemzemin geçitte kamyoneti bozulan sürücü, tehlike dolu anlar yaşadı.
Ramazan geldi, sebze pahalandı Yoğun olarak tüketilen patlıcan, biber, domates, salatalık ve kabak gibi sebzelerin fiyatlarında yüzde 50’ye varan artış oldu. Bursa Yaş Sebzeciler ve Meyvecile..
Afetzedeler, Bayındırlık Bakanlığı’na dava açtı Düzce Depremzedeler Derneği (Dep-Der) bünyesindeki S.S. Evsiz Depremzedeler Dayanışma Konut Yapı Kooperatifi üyeleri, afetzede kalıcı konut ala..
Müzakereler zor geçecek ama aşılamayacak engel yok AB, 3 Ekim itibarıyla Türkiye ile müzakerelere başladı. Tam üyeliği öngören müzakerelerin nereye kadar devam edeceği konusunda ise farklı gö..
‘Kıbrıs’ta görüşmeler başlasın’ Kıbrıs’ta temaslarda bulunan Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Josep Borrell, KKTC Cumhurbaşkanı Talat ve Rum yönetimi lideri Papadopulos’a, adadaki soruna en k..
Rum basını: Londra ‘KKTC’yi tanırım’ şantajı yaptı Türkiye’nin AB ile müzakerelere başlamasına Avrupa basını geniş yer vermeye devam ediyor.
Meclis’te ‘muhalefeti bilgilendirme’ tartışması Hükümetin AB konusunda Meclis’i bilgilendirme toplantısı gerginliğe yol açtı. Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, partilere Müzakere Çerçeve Belgesi..
‘KKTC’ye izolasyon kalkmadıkça, Rum gemileri gelemez’ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye limanlarının Rumlara açılması için KKTC'ye olan izolasyonların kaldırılmasının şart olduğunu söyl..
Olli Rehn, Bakan Gül’ün iftarına katılacak AB Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, müzakerelerin tekniğini görüşmek üzere Türkiye’ye geliyor. Rehn bugün yoğun temasların ardınd..
Hırvatistan kararı, savaş suçlularının yakalanmasını daha da zorlaştırabilir Avrupa Birliği’nin, savaş suçlularının yakalanmasında işbirliği yapmadığı gerekçesiyle müzakerelere başlamayı süre..
Rusya’dan 3 Ekim yorumu: Türkiye’de ucuz turizme elveda! Rusya yönetimi, Lüksemburg’daki 3 Ekim kararından sonra Türkiye’nin AB’ye girmesinden endişe duymadığını açıklarken Rus turizm çevrele..
Arap Birliği: Türkiye İslam dünyasına köprü olacak Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa, Türkiye’nin Avrupa Birliği ile müzakere sürecini başlatmasını büyük memnuniyetle karşıladığını söyled..
Sünnilere referandum oyunu son anda bozuldu Irak’ta 15 Ekim’deki kritik anayasa referandumu öncesi bir "son dakika" hamlesiyle anayasanın Sünnilerce reddedilmesini kolaylaştıracak maddeyi değ..
Viyana sıcak mesaj verdi: İşbirliği zamanı Lüksemburg’daki pazarlıklarda Avusturya yönetimi Türkiye’ye karşı tek başına direnirken Ankara’yı ziyaret eden Avusturya Meclis Başkanı Anderas Kohl..
Merkez Bankası, kuru 1,3 yeni lirada tutmak için 17,4 milyar dolar topladı 17 Aralık 2004’te AB’den müzakere tarihi alınmasıyla piyasalarda başlayan iyimserlik 3 Ekim’de müzakerelerin başlama..
‘Kullanmadığınız kredi kartının tozunu almak için bez gönderiyoruz’ Garanti Bankası Bonus kredi kartıyla düzenli harcama yaparken son birkaç ay içinde kartını kullanmayan veya tercihlerini ba..
Yatırımcı ‘Oyak’ın tecrübesi yok’ diye Erdemir’den çıkıyor Erdemir ihalesinde 2,77 milyar dolarla en yüksek teklifi Ordu Yardımlaşma Kurumu’nun (Oyak) vermesi, ‘sanayinin devi yerlide kaldı’ ..
Uçak biletine Ramazan indirimi: İstanbul-İzmir 44 Yeni Türk Lirası Yeni firmalarla birlikte yoğun rekabete giren havayolu şirketleri bu kez Ramazan ayı dolayısıyla iç hat uçuşlarında büyük in..
Hava meydanlarında tazminatlar ödendi Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü çalışanlarına havacılık tazminatlarının yüzde 70’i dün ödendi.
Özelleştirme mağduruna Yargıtay’dan kötü haber Yargıtay, özelleştirme sonucu işten çıkarmanın, işin gereklerinden kaynaklanan bir sonuç olduğuna karar verdi.
Talipli çıkmayınca Star gazetesinin ihalesi ertelendi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından bugün yapılması planlanan Star gazetesi satış ihalesi, başvuru gelmemesi sebebiyle belir..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8