6 Ekim 2005 Perşembe Günü Haberleri

6 Ekim 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
28 milyar kaptırdı İZMİR Bornova'da Erol Öner, satın aldığı arsanın parasını ödemek için, öğleyin Mustafa Kemal Caddesi'nden karşıya geçerken yanına otomobil yaklaştı. Plakası belirlenemeyen ..
DSP 1 üyeyle 5 kazanacak İZMİR'DE DSP, bin 960 olan üye sayısını 10 bine yükseltmeyi hedefledi. İl Başkanı Seyhan Teoman, her üyeye en az 5 kişiye ak güvercin rozeti takma talimatı verdi. Teo..
Suça karşı sivil dayanışma İZMİR Narlıdere'de uyuşturucu satışı, gasp, taciz ve mafyalaşmaya dikkat çekmek için platform oluşturuldu. Belediye, parti temsilcileri, muhtarlar ve sivil toplum k..
Kuşların 2400 yıllık vatanı İzmir Kuş Cenneti'nin de içinde olduğu, M.Ö. 352'te kurulan Leukai Antik Kenti'nde kuğu motifli 25 gümüş sikke bulundu. Bölgenin antik dönemde de kuşların mekanı o..
"Tacı İzmir'e getireceğim" İZMİRLİ Uğurhan Akdeniz Ajans'ın 4'ü bayan 5 modeli bir büyük başarıya imza attı, Best Model of Turkey yarışmasında finale kaldı. Bunlardan biri de Zeynep Dörtkarde..
Makbule büyüyor Doktorlar, kol ve bacakları kesilen bebeği kontrol etti. Talihsiz bebek, uzuvlarının eksikliğinden habersiz gülücükler dağıttıAlın teri için güçler birleşti
Bush, kuş gribine karşı savaş açtı ABD Başkanı George W. Bush, kuş gribi salgınına karşı askerleri devreye sokmak için Kongre’den yetki istedi. Asya’da başgösteren ve yayılması olasılığı şidd..
‘Avrupa’ya komşuyuz’ Türkiye’nin AB ile müzakerelere başlaması Arap dünyasında büyük yankı buldu. Suriye gazeteleri ‘Avrupa’ya komşu olduk’ derken, Lübnan ve Ürdün gazeteleri de Türkiye’den ‘..
Kadınların ülkemde yaşadıkları görülsün Suudi Arabistanlı haber spikeri Rania el-Baz, kocasından dayak yedikten ve fotoğrafları basında yayınladıktan tam 15 ay sonra başına gelenleri İngiliz ..
Ülkemin tavrı saldırıdan daha fazla canımı yaktı İngiltere Konsolosluğu’na düzenlenen El Kaide saldırısında Konsolos eşini Roger Short’u kaybeden Victoria Short, ülkesinin kendisini çok yalnı..
BM bastırınca Şiiler pes etti Irak’ta 15 Ekim’de yapılacak Anayasa referandumu öncesinde çıkarılan ve metnin reddedilmesini neredeyse imkansızlaştıran son dakika yasası, uluslararası baskılar..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Schröder haftaya Türkiye’de Almanya Başbakanı Gerhard Schröder’in 12 Ekim Çarşamba günü Türkiye’ye giderek, Başbaka..
Türkiye’nin cumhurbaşkanı Öcalan mı? Alman devlet televizyonu ZDF, internet sitesinde yer verdiği ‘Türkiye Bulmacası’nda garip sorular soruyor. ‘Türkiye’nin ilk cumhurbaşkanı kim?’ sorusunun ..
Fikirleri öldü, gömelim Rusya’da Moskova’nın göbeğindeki Kızıl Meydan’da bir mozolede korunan Sovyet lideri Lenin’in mumyasının gömülmesiyle ilgili tartışma yeniden alevlendi. Devlet Başkanı ..
KKTC’yi tanırız 3 Ekim’deki pazarlık sırasında NATO üyeliği kopartmaya çalışan Rumların, İngiltere tarafından, ‘Türk askeri çekilmez, KKTC tanınır’ diye uyarıldığı ortaya çıktı. Rum Filelefte..
Aralarına 'Altın Portakal' girdi Antalya jürisine kızgın olan Nurgül Yeşilçay'ın, jüride görev alan ve birlikte "Belalı Baldız" dizisinde oynadığı Kenan Işık'la da konuşmama kararı aldığı ort..
Festival bitti, jüri tartışılıyor 42. Altın Portakal Film Yarışması'nın sonuçlarıyla ilgili tartışma sürüyor. SESAM Başkanı Kadri Yurdatap ve yapımcı Fatih Aksoy, 'Jüri, popüler sinemaya karş..
Kredi kartı tasarısı imzada Kredi kartı kullanımını düzenleyecek Banka ve Kredi Kartları Yasa Tasarısı Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldı.THY'den Ramazan indirimi
Kaçak içkilerin çoğunluğu Rixos'ta Antalya Tarım İl Müdürlüğü ekiplerinin son 10 günde yaptıkları denetimlerde, 5 bin 111 şişe kaçak içki ele geçirildi. Kaçak içkilerin yarısına yakını, otelc..
Çukurova, YKB'ye borcunu 10 yıla yaydı Yapı Kredi Bankası (YKB) hisselerini Koçbank'a satıp elde ettiği geliri bankaya olan 2.025 milyar dolarlık borcunu kapatmakta kullanan Çukurova Grubu, k..
Beko, İran'da büyümeyi hedefliyor Bayi toplantılarının sonuncusunu 900 yetkili satıcının katılımıyla İran'ın başkenti Tahran'da yapan Beko, İran'da tüketicilerin beğendiği, tercih ettiği mark..
Erdemir operasyonu Dün borsada 'Erdemir gösterisi' vardı. Özelleştirme ihalesinde OYAK tarafından yüzde 46'sı için 2 milyar 770 milyon dolarla piyasa değerinin yüzde 85 üzerinde fiyat biçilen..
Milyar dolarlık iftar Başbakan Erdoğan, Dubai gezisinde yatırıma çağırdığı Prens Al Maktum'la bu akşam iftar yemeğinde buluşuyor. Yemekte, İstanbul'da yapılması planlanan birkaç milyar dolarl..
AB’yle nişanlılık yabancı yatırımcı çekmeye yeter Ekonomi ve iş çevrelerine hitap eden en etkin Amerikan gazetelerinden Wall Street Journal, Avrupa Birliği’nin (AB) Türkiye ile müzakereleri b..
Dizüstünde ‘neler oluyor’ dedirten satış Dizüstü pazarının ‘Mercedes’i olarak tanımlanan Sony Vaio’nun satışları 2004’te yüzde 300, bu yıl da yüzde 200 arttı. 3 yıl önce Türkiye pazarına gire..
Kart Tasarısı imzaya açıldı Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Kredi Kartları Kanun Tasarısı’nın Bakanlar Kurulu’nda imzaya açıldığını açıkladı. Cemil Çiçek, ‘Serbest piyasa başıboş piyasa anlamına..
‘Barış Kartalı’ fırsat kapısı açtı Boeing Uluslararası İlişkiler Başkan Yardımcısı Greg Pepin, ‘Türkiye ile aramızdaki Barış Kartalı projesi, birçok fırsat ve ortaklığın kapısını açtı. Barış ..
Gelin önyargılardan kurtulun Mercedes-Benz Türk’ün Kamyon Direktörü Hans Peter Heinstein, emekli olup Türkiye’ye yerleşti. Aksaray’daki kamyon fabrikasında 12.5 yıl görev yapan Heinstein, önc..
Türk çiftçisine 22 milyar Euro gider Türkiye, AB ile tarım konusundaki müzakereleri sağlıklı yürütmek için 5 kişilik bir ekip kurarken Alman Die Welt Gazetesi, Türkiye’nin fakir köylü nüfusu ..
Bir günde 2.5 milyar dolar tasarruf ettik Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Türkiye’nin 3 Ekim’den itibaren yeni bir döneme girdiğini belirtti ve bir gün içinde faizlerde meydana gelen yaklaşık y..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Bill Gates Efes’te hacı oldu Marmaris'te iki gündür tatil yapan yazılım devi Microsoft’un patronu ve kişisel servet..
Fettah Bey’e ‘kaçak içki’ baskını Bir süre önce Antalya Ticaret ve Sanayi Odası meclis toplantısında, ‘Herşey dahilci otellerin yüzde 90’ı müşteriye sahte içki içiriyor’ diyen Rixos Otelleri’..
791 milyon doları 10 yılda ödeyecek Yapı Kredi’deki yüzde 44.53’lük hissesini Koç Finansal Hizmetler’e (Koç-UniCredit) satarak elde ettiği 1 milyar 105 milyon dolarlık geliri bankaya olan bor..
Yabancı alsaydı özelleştirme kilitlenirdi Ereğli Ortak Girişim Grubu İcra Kurulu Başkanı Zafer Çağlayan, Erdemir’i Oyak’ın almasına sevindiklerini söyledi. Çağlayan, ‘Eğer aksi olsaydı, yani ..
İstanbul Kitap Fuarı 8 Ekim’de 24. ‘İstanbul Kitap Fuarı’ 8 Ekim’de TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş ile Türkiye Yayıncılar Birliği’nin işbirliğiyle açılacak.
Beyinde şişmanlığa neden olan hücreler Alman bilim adamları beyinde, aşırı şişmanlığa yol açan hücreleri buldular. Beynin ‘hipotalamus’ kısmındaki bir bölge, vücuda gönderdiği sinyallerle açl..
Ailesi Yunus’un organlarını bağışladı Yaptığı televizyon söyleşileriyle tanınan Sedef Kabaş’ın kardeşi Yunus Kabaş, geçtiğimiz cuma günü trafik kazası geçirdi. 27 yaşındaki genç, kaldırıldığı..
Kimya Nobeli ‘yeşil’ kimyacılara Organik kimyada ‘çifte ayrıştırma’ yöntemi, üç bilimadamına Nobel ödülü kazandırdı. 2005 Nobel Kimya Ödülü, Fransız bilim adamı Yves Chauvin (74) ile Amerikal..
Ürküten keşif Bilim adamları, 1918 yılında 20-50 milyon insanı öldüren virüsü laboratuvarda yeniden canlandırdı. Bu virüsün bugünlerde can alan kuş gribiyle benzerliği saptandı.
İdamlık Dürzi lider, Avrupa’yı Katolik prens olduğuna inandırdı Geçmişi ayaklanmalarla dolu olan Osmanlı Devleti’ni en fazla uğraştıran isyancılardan biri, Lübnan’ın Dürzi lideri Maanoğlu Fah..
42 isyancı öldürüldü Amerikan ordusu, Irak'ın Suriye sınırı yakınındaki El Anbar bölgesinde El Kaide militanlarına yönelik 4 gündür sürdürdüğü operasyonlarda şimdiye kadar 42 isyancıyı öldürd..
Olli Rehn'e özel program 3 Ekim'de başlatılan müzakere sürecinin teknik hazırlıkları kapsamında Ankara'da temaslarına balayacak olan AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn, sür..
AB'de, 'Türkiye ABD'nin Truva Atı mı?' endişesi İngiliz Financial Times gazetesi, Müzakere Çerçeve Belgesi üzerindeki pazarlıklara ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın dahil olmasının Avr..
Erdoğan: İzolasyonu kaldırın, limanları açalım Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'ın "Türkiye'nin AB üyesi olması için kültürel devrim geçirmesi gerekiyor, ama..
Maalesef ders alma özürlüyüz Rize'de meydana gelen sel felaketinde toprak altında kalıp ölen 7 kişiden 5’i dün toprağa verildi. Gündoğdu Beldesi’ne bağlı Veliköy Köyü’nde heyelanın yuttuğu ev..
Model AP’de bizi temsil edecekler İspanya’nın Madrid Kenti’nde 21-29 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan Model Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye’yi MEF Okulları’ndan 5 Uluslararası Bakalorya..
Sertifikalı saç ekimine durdurma Danıştay’tan estetik uzmanı doktorlara müjdeli karar çıktı. Saç ekimi, siğil ve yara izi silinmesi gibi tedavileri ‘uzmalık eğitimi’ almayan hekimlerin yapmas..
Ruhsatsız silahlıya 8 yıl hapis önerisi TBMM Başkanlığı, Meclis’e silahla girilmemesi için bir kampanya başlatırken, CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman da ruhsatsız silahların 60 gün içinde..
İstanbul’da 8 başhekim istifa etti Başhekimlik yapan doktorlara ‘muayenehane’ yasağı getiren ve 05.07.2005’de yayınlanan 5371 sayılı kanunun ek maddesi gereği İstanbul’daki 8 hastanenin başhe..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8