5 Ekim 2005 Çarşamba Günü Haberleri

5 Ekim 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Red Kit sinemada Fransızlar Morris ve Rene Goscinny'nin elinden çıkma efsanevi çizgiroman kahramanı Red Kit'in maceralarını beyazperdeye aktaracak.
Akbank'ta genç ritimler İstanbul'da caz festivali deyince akla gelen iki isimden biri Akbank Caz Festivali'dir. Temmuz ayında İKSV tarafından düzenlenen Uluslararası İstanbul Caz Festivali...
Pamuk: İddiaların hepsi yalan Orhan Pamuk, bir İsveç gazetesine Yaşar Kemal aleyhine açıklama yaptığı iddialarını yalanladı. Pamuk, İletişim Yayınları aracılığıyla yaptığı açıklamada İsveç'in..
'Metal Fırtına' film oluyor Orkun Uçar ve Burak Turna'nın yazdığı 'Metal Fırtana'nın film haklarını satın alan Özen Film, kitaptaki öyküyü geliştirmek üzere bir yazım ekibi oluşturdu bile.
Anar yedi yıl sonra seferde Aklı Galata meyhaneleri ve Osmanlı mekanikçilerininin şenlikli, fantastik hikâyelerinde kalanlara müjde! Yedi yıl sonra yeni bir İhsan Oktay Anar romanı yayımlandı..
Karadeniz klasiği: 7 ölü Her yıl yağmur sonucu oluşan sel ve heyelanlarda can kayıpları yaşanan Rize'de önceki gün de yedi kişi hayatını kaybetti, üç kişi kayboldu.
Yağış sürecek Yağışlı hava yurdun kuzeydoğu kesimlerinde etkili olmaya devam edecek. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yurdun kuzeydoğu kesimlerinde etki..
'Türk' adı AİHM'lik oldu Yunanistan'ın, adında 'Türk' kelimesi geçtiği için kuruluşuna izin vermediği 'Rodop İli Türk Kadınları Kültür Derneği', Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvu..
Bill Gates Marmaris'te Microsoft'un patronu ve dünyanın en zengin adamı Bill Gates, tatil için Ege kıyılarını seçti. Gates, kendisine ait 'Tender To Lenander' yatıyla Gökova, Marmaris ve Göce..
Başhekimlerden muayenehane istifası Hastane başhekimleri ve il sağlık müdürlerine özel muayenehane işletme yasağı getirilmesinin ardından, başhekimlere muayenehanelerini kapatmaları...
Çiftliğin faturası velilere! TMSF tarafından el konulduktan sonra, izci kampı olarak kullanılması için Milli Eğitim Bakanlığı'na verilen Uzanların Pamukova'daki çiftliğinde yazın çalışmak içi..
Tüpraş korkuttu Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (Tüpraş) İzmit Rafinerisi'nden, yakındaki HABAŞ tesislerine LPG taşıyan boru hattında, dün yarılma meydana geldi.
Kalpsiz Bodrum! Bodrum'da düzenlenen 1'inci Kardiyololji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi'nde buluşan kardiyologlar ile kalp ve damar cerrahları pratik inceleme yapmaya kalkın..
TV ekranı karardı ABD'de çocuklarda obeziteye engel olmak için TV yayını durduruldu! Çocuk kanalı Nickelodeon, 'Dünya Oyun Oynama Günü' etkinlikleri çerçevesinde oyun oynama kampanyası başlat..
Bir öğünü iki saatte tüketin Ramazanla değişen beslenme alışkanlığı beraberinde sorunlar da getirebilir. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Beslenme Anabilim Dalı Başkanı Pro..
Güçlü bellek için yarım saat Orta yaşta haftada iki kere yarım saat egzersiz yapmak ileri yaşta bunama riskini yarı yarıya azaltıyor, genetik olarak alzheimere yatkın olan kişilerde ise hasta..
Tek dert hava şartları! Yeryüzünde en yaşanılır şehir Kanada'nın Vancouver şehri. Dünya çapında iş analizi yapan Economist Intelligence Unit (EIU) adlı kuruluş tarafından kişisel güvenlik...
Fransa arapsaçı... Fransa'da ülke çapında düzenlenen bir günlük grev trafiği altüst etti. Ülkenin beş büyük sendikasının hükümetin Fransa'nın ekonomisini canlandırma politikasını ve...
Patatesin atası bulundu Dünyanın bütün patatesleri aynı yerden gelmiş. Patatesin, 7 bin yıl önce sadece Peru'da yetiştirildiği ve bugün tarımı yapılan birbirinden farklı bütün patates türleri..
1.1 trilyonluk Rolls Royce Rolls Royce'un 700 bin avro (1.1 milyon YTL, 1.1 trilyon lira) değerindeki otomobili Yeni 'Phantom', Borusan Otomotiv tarafından düzenlenen 'kapalı oda' etkinlikler..
Şempanze de sigarayı bıraktı Çin'de sigara tiryakisi şempanze, 16 yıl sonra sigarayı bıraktı. Yeni Çin Haber Ajansı, Şanksi eyaletindeki hayvanat bahçesi görevlilerinin sağlık durumu giderek ..
O bir rüzgâr gülü... Spor yapan kadınlar hep ilgimi çekmiştir. Hem fizik olarak hem kafa olarak daha gelişmiş bulurum onları. Daha bir kararlı gibidirler hayata karşı.
Nobel'e üç ortak Nobel 2005 fizik ödülü, üç bilim adamı arasında paylaştırıldı. İsveç Bilimler Akademisi ödülün lazerle çalışan hassas spektroskopinin geliştirilmesine katkıları...
Depardieu muhabire kafa attı İtalya'nın Floransa kentinde yanında genç bir kadınla dolaşan Fransız oyuncu Gerard Depardieu, bu sırada kendisini takip eden İtalyan bir foto muhabirine kafa atm..
Google coştu İnternet devi Google, San Francisco şehrinin tamamını hiçbir ücret almaksızın kablosuz internet erişimi kapsamına almayı önerdi. Deprem riski altındaki 750 bin nüfuslu kentin...
Timsahı dövdüler! Avustralya'da su kenarında otururken timsah saldırısına uğrayan 10 yaşındaki kız, son anda kurtarıldı. Babası küçük kızı timsahın ağzından çekerken, ağabeyi de sopayla hayva..
Dior'un yeni yüzü Ünlü oyuncu Sharon Stone, artık kırışıklarıyla para kazanacak. 47 yaşındaki oyuncu, Christian Dior kozmetiğin 'antiaging' ürünü 'Capture Totale'ın yeni yüzü oldu.
« 1 2 3 4 5 6 7 8