5 Ekim 2005 Çarşamba Günü Haberleri

5 Ekim 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
DTH: CHP geri ve provokatif Demokratik Toplum Hareketi (DTH) sözcüsü, eski DEP'li Orhan Doğan, CHP'nin AB, Kürt sorunu ve demokrasi konularında DYP, ANAP ve MHP'den daha geri ve provokatif bi..
AKP'de 'AB'ye karşı' ses de var AB ile müzakerelerin başlamasının sevinci içindeki AKP'de, ayrı görüşte olanlar da var. Adana Milletvekili Abdullah Çalışkan...
Tarihi gecede kriz saatleri Türkiye'nin AB sürecinin kesintiye uğramadan devam edeceğine ilişkin siyasi kararın verilmesi, Ankara'da alışık olunmayan bir toplantının da gerçekleşmesine nede..
Erdoğan: Tarihi kavşak dönüldü Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin tarihi bir dönemecin başlangıç noktasında olduğunu söyledi. Partisinin dünkü grup toplantısına katılan Erdoğan...
'17 Aralık'ın gerisindeyiz' CHP lideri Deniz Baykal, hükümetin 3 Ekim'de altına imza attığı müzakerelerle ilgili çerçeve belgenin 17 Aralık kararlarının gerisinde olduğunu ileri sürdü.
CNN Türk izlendi Türkiye, AB ile müzakerelere başlandığını ilk CNN Türk'ten öğrendi. 26 Eylül'den itibaren her gün yayımlanan Işın Gürel'in sunduğu '3 Ekim: Avrupa Kararı' adlı programla yaşa..
Yargı, AİHM'nin kararına direndi TBMM'de paralı eğitimi protesto pankartı açtıkları için toplam 96 yıla mahkûm edilen 'kalemli çete' sanığı gençlerin yeniden yargılanma talebi ikinci kez oybi..
Her yerde aynı fotoğraf Geçen yıl Taksim duvarlarında ilginç bir fotoğraf takıldı objektiflere. AB bayrağını 'çarşaf' gibi sarmış olan kadın fotoğrafı gazetelere 'esrarengiz' sıfatıyla yansıd..
Arıklı davasında karar Gazeteci Ercan Arıklı'ya çarparak ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılanan ve raporlarda sekizde beş kusurlu bulunan halk otobüsü şoförü Ramazan Aksu...
1897 yılından beri hâlâ keşfediliyor Eğer bir yıl içinde satılan tabletlerini yan yana dizerseniz Dünya'dan Ay'a gidiş-dönüş mesafesini kaplıyor. Sadece ABD'liler bir yılda 80 milyar kutusunu..
Ulusça obezleşme! Çanlar ABD için çalıyor... ABD'de hükümetinin Boston Üniversitesi'ne yaptırdığı araştırmaya göre önümüzdeki 20-30 yıl içinde ülkede her 10 erkekten dokuzu ve her 10 kadından..
Hıristiyanlardan ramazan için pankartlı kutlama Aantakya’da Ortodoks Kilisesi yöneticileri, Ramazan ayını, Hürriyet Caddesi’ne astıkları, ‘Onbir ayın sultanı mübarek ramazan ayının hayırlara ..
‘Türk’ adı AİHM’de Yunan Yargıtayı, Batı Trakyalı kadınların kurduğu derneği, adında ‘Türk’ sözcüğü geçtiği için kapattı. Kararın AB normlarıyla çeliştiğini belirten dernek temsilcileri, AİHM..
Başhekimden 15 açılışlı veda Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde 2 yıldır başhekimlik görevini sürdüren Prof. Dr. Musa Tosun, muayenehanesi olan başhekimlerin istifasını zorunlu ..
Arıklı’ya çarpan şoför dört ay hapis yatacak Vatan Dergi Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Arıklı’ya, 3 Haziran 2003 günü gazete çıkışı karşıdan karşıya geçmek isterken çarpan halk otobüsü ş..
Kocasının kestiği burnunu yaptırmak için para istedi Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde bir kadın, kocası tarafından burnunun kesildiğini iddia ederek, tedavi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanış..
Bu da yerli Katrina İki gün önce başlayan sağanak yağış Rize’de yaşamı felç etti. Can kaybı ve yaralanmaların yanısıra bazı bina ve yollar çöktü.
Yaşar Kemal’e özür mektubu Svenska Dagbladet Gazetesi Haber Müdürü Anders Q Björkman imzasıyla gönderilen mektupta, ‘Hakkınızdaki iddialar gazetemizin yorumudur. Orhan Pamuk’a ait değildir. Y..
Marmaray’da tüp inşasına başlandı Avrupa ve Asya’yı birbirine denizden ‘tüpgeçişle’ bağlayacak olan Marmaray Projesi içindeki batırma tüplerin yapımı başladı.
Havada ‘Europe’ heyecanı İstanbul Yeşilyurt’taki Hava Harp Okulu’nda 2005-2006 eğitim-öğretim yılının başlaması ve and içme törenleri düzenlendi. Açılışta konuşan Hava Kuvvetleri Komutanı Org..
Randevuya gecikti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, direksiyon başına geçti ve İstanbul’daki trafik çilesini yaşadı. 20-25 dakikalık yolu 1 saatte alan Başkan, Şam Valisi’yle..
Asıl iş bundan sonra başlıyor Başbakan Erdoğan, ‘Medeniyet yolculuğu’ olarak nitelediği AB ile müzakere sürecinde daha çok yorulacaklarını söyleyerek, ‘İş bitmedi, asıl bundan sonra başlıyor’..
Siz mutlu biz memnun Uzun bir yolun ilk adımını atıyorsunuz. Sonuçtan siz mutlu, biz de memnunuz. Türkiye’nin üyeliğine karşı olan ülkeleri kazanmak gerekir.
Avrupalı hayat AB ile gelecekteki üyeliğini 35 başlık altında müzakere eden Türkiye’nin insanı, hayatındaki değişikliği hemen hissetmeye başlayacak. Müzakere sürecinde aldığımız gıdanın hijye..
RTÜK, Star TV’nin satışını inceleyecek Star Televizyonu’nun Doğan Grubu tarafından satın alınmasıyla ilgili son kararı Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) verecek.
Otomobil devleri darbe yedi Artan petrol ve benzin fiyatları dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden ABD’li General Motors ve Ford’u zor durumda bıraktı. Bu şirket, araç satışlarında zorla..
Türkiye markasını AB’ye kabul ettirdik DYH’nin ‘Anadolu’daki Avrupa’ toplantılarının Malatya durağına katılan Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, ‘AB ile müzakerelerin başlamasıyla b..
Saat satışında dünya lideri olduk Türkiye'de en pahalı ve gösterişli saatler Akdeniz Bölgesi’nde Ruslar tarafından satın alınıyor. Raymond Weil ve Lacoste’nin Türkiye Distribütörü Günsal Saat..
‘Süper markalar’ı dünya vitrinine çıkardılar Dünyanın 48 ülkesinde faaliyet gösteren İngiliz şirketi Superbrands International, Türkiye’nin süper markalarını açıkladı. Superbrands, Hürriyet’i..
‘Ya Korkmaz alır, ya hiç kimse’ Eski Başbakan Mesut Yılmaz ile eski Devlet Bakanı Güneş Taner’in yargılandığı Yüce Divan’da ifade veren Türkbank Munzam Vakfı Başkan Yardımcısı Ali Rıza Adaş, ..
55 kasisli yoldayız, çelik gibi olalım Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) ile üyelik müzakerelerine resmen başlamasıyla girilen yeni dönemin ‘zorlu’ olacağına dikkat çeken iş dünyasının beklenti..
Marmaris’e uğrayan Bill Gates tenis oynadı Dünya yazılım devi Microsoft’un patronu ve dünyanın en zengin işadamı Bill Gates, eşi Melinda Gates ile Marmaris’e geldi. Dünyanın en zengin adamı B..
Dubaili prens geliyor Dubai Veliaht Prensi Şeyh Muhammed Bin Raşid Al Maktum’un şirketleri, İzmir Limanı özelleştirmesine, Telsim ihalesine girecek. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ..
Ziraat, konut faizini 1.19’a indirdi Bankaların konut kredisi yarışı, faizlerin beklenmeyen oranlara gerilemesine neden oldu. Dün Ziraat Bankası’nın konut kredisine uyguladığı faiz oranını 1...
Kuşadası’na sekiz gemi birden geldi Yaz sezonunu pek de parlak geçiremeyen Kuşadası, sonbahar sezonuna gayet iyi girdi. Önceki gün sekiz gemi ile gelen beş bin beş yüz turist esnafı sevindird..
LPG ve otogaza yüzde 2.1 zam LPG ve otogazın satış fiyatları dünden geçerli olmak üzere artırıldı. Zammın, bayiler tarafından yüzde 2.14 oranında tüketicilere yansıtılması bekleniyor.
AB, Türkiye’ye doping oldu Türkiye ekonomisi, 42 yıllık AB’ye üyelik sürecinde en hızlı toparlanmayı son 5 yılda yaşadı. Aralık 1999’daki Helsinki Zirvesi’nden sonra tarihinin en büyük krizin..
Piyasada müzakere bayramı Avrupa Birliği’yle (AB) müzakerelerin başlaması, başta İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) olmak üzere, tüm para piyasalarında coşku yarattı. Erdoğan’dan ilg..
Erdemir 2.9 milyar dolara Oyak’ın Yılın son özelleştirmesi Erdemir’de 6 konsorsiyumla başlayan yarış, yerli grupların zaferi ile sonuçlandı. Mittal ve Arcelor’un erken çekildiği yarışta Oyak ..
Başyazar’dan 8 bin kitaplı kütüphane Hürriyet Gazetesi Başyazarı Oktay Ekşi, annesi ile babası adına kurduğu 8 bin 53 kitaplı ‘Fatma-Hüseyin Ekşi Kütüphanesi’ni, Mesudiye’nin Aşağı Gökçe Köyü..
50 yıllık bekleyiş evlilikle noktalandı Kastamonulu Abdullah Çorbacı (71) ile Trabzonlu Fatma Toprak’ın (84) 50 yıllık aşk hikáyeleri evlilikle noktalandı. Geçen hafta Kastamonu’nun Hanönü Be..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Aspirin’in sırrı çözülüyor 1995’ten beri her yıl düzenlenen ‘Uluslararası Aspirin Ödülü’ töreni geçen Cumartesi gün..
AB umutlu ‘Garip’ 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü dün, AB’ye üyelik yolunda atılan tarihi adımın ilk gününde, hayvan dostlarımızın da, AB normlarında güvenceye sahip olması dilekleriyle kutl..
Fizik Ödülü üçe bölündü 2005 yılının Nobel Fizik Ödülü, ABD’li bilimadamları John Hall ve Roy Glauber ile birlikte Alman Theodor Haensch’e verildi. Üç bilimadamı 1.29 milyon dolarlık ödülü pa..
Murat Bardakçı'nın Ramazan çadırı Bugün, eskilerin ‘máh-ı mübárek’ dedikleri Ramazan ayının ilk günü. Bu sayfada her sene olduğu gibi, bu sene de Ramazan boyunca beraber olacağız. Sorular v..
Petek’le Kaya’nın bağış kavgası Şarkıcı Petek Dinçöz, Kaya Çilingiroğlu’na şok bir suçlamada bulundu. Dinçöz, Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) yönetim kurulunda bulunan..
Zaim tarihe bakıyor 'Tavutta Rövaşata'da marjinal bir yaşam süren, araba hırsızı Mahsun'un sıcacık hikâyesine ortak ediyordu Derviş Zaim bizi. 'Filler ve Çimen'de Susurluk ilişkileri üzerinde..
İyinin de iyisi Levy Kadın yazarları teşvik etmek amacıyla dağıtılan Orange Prize'ın 10'uncu yılı şerefine verilen En İyinin En İyisi ödülünün sahibi 'Small Island' (Küçük Ada) adlı romanıyla..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8