5 Ekim 2005 Çarşamba Günü Haberleri

5 Ekim 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Star Gazetesi'nin ihalesi iptal TMSF'nin satışa çıkardığı Star Medya Grubu şirketlerinden Star Gazetesi'nin ihalesi, başvuru olmadığı için yarın yapılamayacak. TGRT için beş firma ile görü..
Sanayiciden hükümete uyarı İstanbul Sanayi Odası, hükümeti, "gerekli tedbirler alınmadığı takdirde sanayi üretimindeki yavaşlamanın kalıcı hale gelme riski" konusunda uyardı. Türkiye'ye yaba..
'Yeşil kimyada' büyük hamle 2005 Nobel Kimya Ödülü'nü Fransız bilim adamı Yves Chauvin ile Amerikalı bilim adamları Robert H. Grubbs ile Richard R. Schrock kazandılar. İsveç'in başkenti Stock..
Borrell'den görüşme çağrısı Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Josep Borrell, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos'a, Annan planı temelinde, Kıbrıs sorun..
"İyileşme yoksa ödeme yok" Bayer ilaç firmasının, Türkiye'de ilk kez uygulanacak ''Money Back'' (İyileşme Yoksa Ödeme Yok) sistemini başlatacağı bildirildi. Yapılan yazılı açıklamaya göre, ye..
Alpay: Çok hırslıyım (A) Milli Futbol Takımı'nın tecrübeli futbolcusu Alpay Özalan, Fatih Terim'in kendisine güvenerek,yeniden milli takıma çağırdığını belirterek, ''Benim ilk hedefim Fatihho..
Baykal: Kral çıplak CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Türkiye'nin AB ile tam üyelik ilişkisi içerisine girmesi kimseyi bizim kadar mutlu etmez. Ama bu müzakere çerçevesinin bizi oraya götürme..
Liderlerin satamadığı başarı AB'nin Türkiye ile üyelik müzakerelerine başlama kararı, ''siyasi liderlerce kötü satılan bir başarı'' olarak değerlendirildi. Fransız haber ajansı AFP'nin analiz..
Bomba ellerinde patladı Çağlayan'da polisin verdiği bilgiye göre; bir spor ayakkabı mağazasında bomba imal eden teröristlerden biri parçalanarak öldü, diğerinin kolları koptu.
Ersümer ve Çakan Yüce Divan'da Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanları Cumhur Ersümer ile Zeki Çakan'ın Yüce Divan'da yargılandıkları davanın yarınki duruşmasında tanıkların dinlenmesine dev..
"İyileşme yoksa ödeme yok" Bayer ilaç firmasının, Türkiye'de ilk kez uygulanacak ''Money Back'' (İyileşme Yoksa Ödeme Yok) sistemini başlatacağı bildirildi. Yapılan yazılı açıklamaya göre, ye..
Sanal ortamda şikayet Türkiye'nin Avrupa Birliği ile müzakerelere başlaması kararının alındığı bugünlerde, İzmir'de tüketiciler için Alo 175 hattının yanı sıra şikayetlerin 24 saat süreyle on..
Boeing ortaklığı büyütmek istiyor Boeing Uluslararası İlişkiler Başkan Yardımcısı ve Türkiye Başkanı Greg Pepin, Türkiye ile Boeing arasında ''Barış Kartalı Havadan Erken Uyarı ve Kontrol Uça..
Tarımda zorlu müzakere Tarımda kayıtdışı üretim, AB müzakerelerinde Türkiye'yi zorlayacak . Avrupa Birliği'ne (AB) uyum amacıyla tarım konusundaki müzakerelerin sürdürülmesi amacıyla, Tarım v..
Chirac, yalnız kalsa da Türkiye’yi destekledi İktidar partisi ve kamuoyunun muhalefetine rağmen Türkiye konusundaki tavrını değiştirmeyen Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, Türkiye’ye deste..
Basın, ABD’nin rolüne vurgu yaptı Türkiye ile AB üyelik müzakerelerinin başlatılması dünya basınında geniş yer buldu. Bazı gazeteler gelişmenin İslam dünyası ile ilişkiler açısından önemine d..
‘AB’ye girdiğimizde biz de bu tip oyunları öğreneceğiz’ AB ile önceki akşam Müzakere Çerçeve Belgesi üzerinde mutabakata varılmasının ardından hareketli saatler yaşandı.
AVRUPALI LİDERLER NE DEDİ? Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac: Kim bugün Fransızların 15 yıl sonra ne diyeceğini söyleyebilir? Çocuklarımıza barış ve demokrasinin kök saldığı geniş bir alan ..
Tarama süreci 20 Ekim’de başlıyor AB Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, müzakerelerin teknik sürecinin belirlenmesi amacıyla bu hafta Türkiye’ye geliyor.
Gül: Önümüzde asfalt bir yol yok Lüksemburg’da önceki gece İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw’ın yakın ilgisiyle karşılanan Abdullah Gül, dün düzenlediği basın toplantısında AB ile varılan..
Tayyip Erdoğan: Kavşaktan yüz akıyla döndük AK Parti’nin, Meclis’in yeni yasama yılındaki ilk grup toplantısı, AB ile müzakerelerin başlaması sebebiyle kutlama programına dönüştü.
‘Kararlı duruşumuz semeresini verdi, duvar aşıldı’ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, müzakerelere başlanmasını diplomatik bir başarı olarak değerlendirdi.
‘3 Ekim, dinlerarası diyalogda çığır açtı’ İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, 3 Ekim kararının dinlerarası diyalog adına yeni bir çığır açtığını söyledi.
Krizi 17 Aralık’ın mimarları çözdü Türkiye’nin AB ile müzakerelere başlama kararının alındığı pazarlık sürecinde krizin çözüldüğüne ilişkin müjdelerin İngiltere Başbakanı Tony Blair ve İtalya..
Dünyanın en zengini, Marmaris’e geldi 51 milyar dolarlık servetiyle ‘dünyanın en zengin adamı’ unvanını elinde bulunduran Microsoft’un sahibi Bill Gates, ikinci kez Türkiye’ye geldi.
20 milyon turist hedefi kültür turları ile tutacak Yaz turizmi kapandı ama turizmde canlılık sürüyor. Yıl sonunda 20 milyon turist hedefine ulaşmada en önemli faktör olan kültür turizmi en v..
Türkiye ve AB için dev bir adım Türkiye'nin Avrupa Birliği ile tam üyelik müzakerelerine başlamasını iş dünyası memnuniyetle karşıladı.
Görüşmeler tarama süreci devam ederken başlayabilir Türkiye, Avrupa kurucu anlaşmalarının öngördüğü üç aşamalı bir süreç dahilinde adaylıktan tam üyelik hedefine ilerleyecek.
Türkiye’nin rahat olduğu başlıklar 1- Malların serbest dolaşımı: Türkiye bu konudaki müktesebatın yüzde 70’ine halihazırda uyum sağlamış durumda. Ama hâlâ bazı eksikler var.
[HABER İNCELEME] Müzakerelerde öncelikli gündem ekonomi Türkiye’yi en çok tarım ve çevre zorlayacak Türkiye 3 Ekim’den itibaren AB’ye tam üyelik için masada ter dökecek. 35 başlıktan 29’u eko..
Yeni rekor 35 bin 625 Türkiye’nin AB’ye katılım müzakerelerinin tam üyelik hedefiyle resmen açılması ve Erdemir özelleştirmesiyle ilgili beklentiler Borsa’yı yeni rekoruna taşıdı.
‘Ekonomi daha dayanıklı hale gelecek’ Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, tam üyelik müzakerelerinin Türkiye ekonomisinde daha büyük yapısal dönüşümlere yol açacağını bildirdi.
AB rüzgârıyla düşen doların imdadına ‘Merkez’ yetişti Piyasalar, AB üyelik müzakere sürecinin resmen başlamasıyla adeta coştu. Borsa endeksi yüzde 3,86 primin ardından 35 bin 625 puanla rekor..
Konutta faiz yüzde 1,19’a indi Akbank’ın başlattığı konut kredisinde faiz indirme yarışına son olarak Türkiye’nin en büyük bankası Ziraat katıldı.
Otogaz ve LPG’ye zam geldi Otogaz ve tüpgaz olarak bilinen LPG’nin rafineri çıkış fiyatları, dünden geçerli olmak üzere artırıldı. Tüpraş’ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, otogaz v..
[HABER İZLENİM] TOBB Başkanı kazanmış gibi sevindi Erdemir’in yüzde 46,12 hissesinin özelleştirme ihalesi, Türkiye’nin tarihî AB zirvesinin hemen ertesinde gerçekleşti. Erdemir’in borsadaki t..
Erdemir ihalesini 2,7 milyar dolarla Oyak kazandı Tüpraş’ın ardından, Türkiye’nin en büyük demir çelik kuruluşu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın özelleştirmesi tamamlandı.
Nobel fizik ödülünü 3 bilim adamı paylaştı Nobel 2005 Fizik Ödülü, bu yıl üç bilim adamı arasında paylaştırıldı. İsveç Bilimler Akademisi’nden yapılan açıklamada, ödülün lazerle çalışan hassa..
Suriye, Osmanlı’yı Türkiye’ye danışıp yazacak Suriye, tarih kitaplarındaki Osmanlı dönemiyle ilgili bilgileri yeniden yazılmak üzere gözden geçirecek. Merkezi İstanbul’da bulunan İslâm, Tarih..
İlk teravihte camiler dolup taştı İslâm âlemi, Ramazan ayının getirdiği nurlu iklime kavuşmanın sevinç ve heyecanını yaşıyor. Dün akşam ilk teravih namazında müminler camilere akın etti.
‘Gülen, İslam’ın dışa açık yönünü temsil ediyor’ ABD’nin önde gelen gazetelerinden Washington Post, Ramazan’ın gelişi vesilesiyle yayınladığı haberini, Fethullah Gülen’in görüşlerinden etkile..
Aynı çukura 35 dakika arayla iki kamyon düştü 19 yaralı Bursa’nın İnegöl ilçesi yakınlarında bir kamyonet, altyapı çalışmaları için kazılan kanala düştü. Kamyonetin çıkarılmasından bir süre s..
Gazeteci Arıklı’nın ölümüne sebep olan şoföre 15 ay hapis Vatan Dergi Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Arıklı’ya çarparak ölümüne sebep olduğu iddiasıyla yargılanan halk otobüsü şoförü Rama..
PKK’ya ait mayın tuzağı ve C-4 patlayıcılar bulundu Güvenlik güçleri tarafından terör örgütü PKK’ya yönelik yapılan operasyonlarda, 5 ayrı bölgede tuzaklanmış mayın ve C-4 plastik patlayıcı b..
Okuldan kaçan çocuk denizde boğuldu Trabzon'da okuldan kaçarak denize giden 8 yaşındaki çocuk denize düşerek boğuldu. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı Fatih Çocuk Yuvası'nda..
Rize’de yine sel: 7 ölü, 3 kayıp Rize’de önceki gün başlayan yağışın yol açtığı sel ve heyelanda 7 kişi öldü, 3 kişi kayboldu. Veliköy’deki heyelanda hayatını kaybeden Bayram Agun, 46 yıl önc..
AK Partili vekilden doğu bölgelerine ithal doktor teklifi Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine tayini çıkan doktorların görev yerlerine gitmemesi milletvekillerini yeni arayışlara yöneltti...
Bakan Başesgioğlu Yüce Divan’da tanıklık yapacak Türkbank ihalesine fesat karıştırdıkları iddiasıyla Yüce Divan’a sevk edilen eski Başbakan Mesut Yılmaz ile Devlet eski Bakanı Güneş Taner’in..
DEP tabanı, Celal Doğan ile ortak partiye izin vermedi Bir süredir Celal Doğan'la ortak parti görüşmesi yapan eski DEP milletvekillerine tabandan veto geldi. Dün Ankara'da kurucular kurulunu ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8