4 Ekim 2005 Salı Günü Haberleri

4 Ekim 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Başkanı protesto etmeyin G.Saray Teknik Direktörü, sözleşmesini 1 yıl daha uzatmak istediğini belirtirken, "Başkan Özhan Canaydın'a saygı duyuyorum, varını yoğunu G.Saray için harcıyor. Taraf..
Yeni olanaklardan yararlanılacak AB ile müzakerelerin resmen başlamasıyla birlikte Türkiye, müzakere sürecinde AB'nin bazı program ve olanaklarından yararlanabilecek. AB'nin önceki genişleme ..
"2-3 milyar $'ı hıçkırabilmeli" Ereğli Demir Çelik Fabrikaları'nın (ERDEMİR) yüzde 46.12'sinin özelleştirilmesine ilişkin ihalede nihai pazarlık görüşmesi bugün Ankara'da yapılacak. Financial..
Bir elmanın iki yarısı gibiler! İZMİR'DEKİ Pet Flora 2005 Fuarı kapsamında "Tıpkısının Aynısı" sloganıyla "Sahibine En Çok Benzeyen Köpek" ve "En Fotojenik Kedi" yarışması düzenlendi. Toplam ..
Yoksula bedava kömür İzmir Kınık'ta Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, maddi durumu kötü bin aileye 500'er kilo kömür dağıtımına başladı. Vakıf Müdürü Alper Atılgan, merkez ve köylerden g..
Tarımdaki daralma en çok Ege'yi vurdu İzmir Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyesi Ahmet Cahit Kırmacı, tarım kesiminin yaşadığı sorunların en çok Ege ekonomisini vurduğunu söyledi. Kırmacı, "Çiftç..
Bu kış pantolon ve ceket çok moda Dünyaca ünlü İspanyol kadın giyim markası Mango, İzmir Alsancak'taki yeni mağazasını defileyle açtı. Ünlü mankenler Tülin Şahin ve Fatma Yaman ile İzmirli gü..
Festivale gittiler Bornova Belediyesi ve Karaburun Kavimler Kapısı Tiyatro Atölyesi (3K) oyuncuları Hollanda'ya gitti. Topluluk, Yılmaz Onay'ın yazdığı, Gonca Yalçıner'in yönettiği, Hindistan..
Su diye, tuz ruhunu içti hastanelik oldu İzmir'in Menemen İlçesi'na bağlı Asarlık Beldesi'nde su zannettiği tuz ruhunu içen kız çocuğu ölümden döndü.İzmir'de her yerde tiyatro oynanacak
Yaşar Üniversitesi'nde çifte kampus heyecanı Hiçbir yükseköğretim kurumuna yerleştirilmeyen adaylar için 620 ek kontenjan hakkı tanıyan Yaşar Üniversitesi, yeni ders yılında iki kampuste eğit..
DYP'de seçime Ramazan molası İZMİR'DE DYP'nin kongreleri Ramazan nedeniyle ertelendi. Karar, Genel Başkan Mehmet Ağar'ın talimatı üzerine alındı. Ağar'ın "Partililer oruçla sandık başına gitm..
İlk konser Ata'nın huzurunda İZMİR Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO), yeni sezon açılışını Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nda yaptı. İZDSO Müdürü Hakan Cem, kendilerini "Atatürk devri..
Polis adayları göğüs kabarttı İZMİR'DEKİ Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu eğitim öğretim yılına başladı. Açılış töreninde yakın savunma grubunun gösterisi alkış topladı. Okul Müdürü Ömer ..
Hükümete yüklendi EGE Üniversitesi'nde yeni akademik yıl törenle açıldı. Rektör Prof. Dr. Ülkü Bayındır konuşmasında, içini döktü, ekonomik sıkıntı içinde olduklarını belirtti. Bayındır, "Hük..
Meslek liselerinde yöneticiler şokta Derse girmeden ücret aldıkları iddiasıyla 29 meslek lisesinin yöneticileri hakkında zimmet soruşturması başlatıldı. 2.5-4.5 milyar lira geri isteniyorKent..
Rama'zam' etkisiyle TÜFE % 1'i aştı Ramazan gelmeden gıda ve giyim fiyatlarına yapılan zamlar tüketici fiyatlarının (TÜFE) yüksek çıkmasında önemli rol oynadı Zamlara, okulların açılmasıyla b..
Avrupa'da üretim imkânsız hale geldi Hayatta kalabilmek için sürekli büyümek zorunda olduklarını bilen dünya çelik sektörünün devleri son beş yılı irili ufaklı şirketleri yutarak geçirdi. Ayn..
Yabancı alırsa demir çelikte dünyadaki dengeler değişecek Türk demir-çelik sektörü 20.5 milyon ton ham çelik kapasitesine ulaştı. Bulunduğu bölgede rakipsiz olan Erdemir'i alacak olan şirket ..
İlk meyve Erdemir'de toplanacak AB ile anlaşmanın ilk olumlu yansımasının, Erdemir ihalesinde yaşanması bekleniyor. Saat 16.00'da başlayacak ihalede 6 grup yarışacak. Erdemir'in yüzde 46.12'l..
Ekonominin yeni başkenti Brüksel AB ile müzakerelerin başlamasının ardından görüşmeler 35 başlıkta sürdürülecek. Bu başlıkların yüzde 90'ı ekonomi ile ilgili olacak. Sadece çevre yatırımların..
Telsim için 3 yerli, 12 yabancı kapışacak Türkiye'nin ikinci büyük GSM operatörü olan Telsim için dünyanın dev telekom şirketleri sıraya girdi.....13 Aralık'ta yapılacak ihaleye 6'sı Arap ser..
Küçük: Yapacaklarımız için bize moral verecek İSO Başkanı Tanıl Küçük, AB yolunda Türk sanayisinin üstüne düşen görevleri kendi gelişimi için yapması gerektiğini söyledi. İstanbul Sanayi Odas..
Yerli panikledi, yabancı sakindi Avusturya direndikçe piyasalar çalkalandı. Borsa dün ABD'nin desteği ile umutlandı, "Avrupa Birliği için vize çıkacak" beklentisiyle rekor kırdı. Avrupa Birli..
Bu tartışmalara alışalım daha çok göreceğiz Avrupa Birliği için Türkiye yıllarca sürecek uzun bir yola çıkıyor. İş dünyasına göre bu yolda başarının formülü şu: Hazırlıkları tamamlayarak, sab..
Galataport ihalesine iptal davası açıldı Liman - İş Sendikası, Galataport ihalesinin iptali ve yürütmenin durdurulması istemiyle dava açtı.
İmar mudilerine 7.9 katrilyon ödendi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), İmar Bankası mudilerinden 384 bin 192 kişiye toplam 7 milyar 965 milyon 900 bin 450 YTL (7.9 katrilyon lira) ödeme ..
Otomotivde 9 ayda 9.5 milyar dolarlık ihracat gerçekleşti Ekonominin lokomotifi haline gelen otomotiv sektörünün ihracatı, yılın 9 ayında yüzde 25.5 oranında artarak, 9 milyar 507 milyon dola..
Uzan çimentolarına 135 talep geldi Uzanlar'dan TMSF'ye geçen dokuz çimento fabrikasına toplam 49 alıcı çıktı. Bu şirketlerin birçoğu, birden fazla fabrikayla ilgileniyor. Bu nedenle toplam ta..
Yıllık enflasyon yüzde 8'e dayandı Aylık enflasyon, eylülde gıda, konut, eğitim harcamalarındaki yükseliş ve akaryakıt zamlarının etkisiyle 9 ay aradan sonra yüzde 1'in üzerine çıktı. Yıllık ..
İhlas TGRT için 5 taliple görüşüyor İhlas TGRT için aralarında Murdoch, Estee Lauder, CanWest gibi yabancıların bulunduğu 5 taliple gizlilik anlaşması imzaladı. Satışın 10 gün içind...İspanya..
'Geç olsun da güç olmasın' Lüksemburg'da kritik görüşmelerde Avusturya'yı ikna çalışmaları sürerken, Ankara, TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın davetlisi olarak Türkiye'ye gelen Avusturya Meclis Ba..
'Türkiye ile köprü kuralım' Avrupa Birliği Komisyonu Başkan Yardımcısı Franco Frattini, Türkiye ile AB'ye tam üyelik müzakerelerinin başlatılması gerektiğini söyledi.'Türkiye olmadan AB tamam..
1.90'LIK SARI İNAT! Avusturya Dışişleri Bakanı Ursula Plassnik'in kabinedeki erkeklerden daha uzun olması gazetelerde espri konusuBundan sonra ne olacak?
İşte Çerçeve Belge 22 maddeden oluşan belgede AB'nin hazmetme kapasitesi özel olarak vurgulandı. Müzakerelerin başarısızlığı durumunda "Türkiye'nin en güçlü şekilde Avrupa'ya bağlı kalması sa..
Bomba gibi kahvaltının sırrı yulaflı gevreklerde Günün en önemli öğününü, zihni açıp uzun süre tok tutacak besinlerle geçirmekte yarar var. Bunun en iyi yolu ise gevreklerle yapılan kahvaltıU..
Genç, uyarı ateşinde öldü Emniyet: Bağcılar'daki PKK gösterisinde silah kullanıldı, uyarı ateşi açan polis de bir genci vurduRize'de sel 4 can aldı
Atıf Yılmaz: Bu bir devrim Sinemacılar, Türkiye'nin en eski film festivalindeki değişimi değerlendirdi. Atıf Yılmaz: "Antalya'da bu yıl bir devrim gerçekleşti." Atilla Dorsay: "İnşallah böyle..
Çılgın ve zengin Türk Avustralya'da aylık yayımlanan BRW dergisi tarafından geleneksel olarak her yıl yapılan 40 yaş altı zenginler listesinde Crazy John (Çılgın John) olarak bilinen markası..
'Türkiye Avrupa köprüsünden geçti' Dünya Bankası, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) üyeliği için müzakere çerçeve belgesi üzerinde anlaşmaya varılmasını 'alkışladığını', üyelik yolunda Türkiye'..
Efes Oteli satışa çıktı Özelleştirme İdaresi tarafından satışa çıkartılarak ihale sürecine giren Büyük Efes Oteli görücüye çıktı. Rixos Grubu ile ortak olarak otele talip olan Akça Holding Yö..
Danıştay'a TCDD itirazı Danıştay, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) Taşınmaz İhale Yönetmeliği ile TCDD işletmesinin ana statüsünü değiştiren Yüksek Planlama Kurulu...
Otomotiv tam gaz Ekonominin lokomotifi haline gelen otomotiv sektörünün ihracatı, yılın dokuz ayında yüzde 25.5 oranında artarak, 9 milyar 507 milyon dolara ulaştı.
İran doğalgazına patlama arası Doğu Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı'nda (İran Doğal Gaz Boru Hattı), Gürbulak Sınırı yakınlarında meydana gelen patlama nedeniyle, yırtılma olduğu belirtildi.
Enflasyona benzin döküldü Eylülde tüketici fiyatları yüzde 1.02, üretici fiyatları yüzde 0.78 arttı. Yıllık enflasyon tüketicide yüzde 7.99, üreticide yüzde 4.38. Akaryakıt, gıda ve eğitim ar..
Erdemir ihalesi bugün yapılıyor Ereğli Demir Çelik'in (Erdemir) yüzde 46.12'sinin blok satış ihalesi bugün saat 16.00'da başlıyor. Özelleştirme İdaresi ilk açıklamayı sabah saatlerinde yapac..
Arcelor: Çılgın fiyat yok Erdemir'in yüzde 46.12'lik bölümünün blok olarak özelleştirilmesine ilişkin bugün yapılacak ihaleye katılacak gruplardan Lüksemburg merkezli dünyanın ikinci büyük çe..
384 bin 192 İmarzedeye ödeme Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), İmarbank'ın 384 bin 192 mudisine bugüne kadar yapılan ödemelerin 7 milyar 966 milyon YTL'ye ulaştığını açıkladı.
Garanti'ye dış kredi Garanti Bankası, 600 milyon dolar tutarında, 5 dilimden oluşan havale akımlarına dayalı dış finansman çalışmalarını 30 Eylül 2005 tarihinde tamamladığını açıkladı.
TGRT satışı sona yakın İhlas Yayın Holding'in, yüzde 56.5 oranında hissesine sahip olduğu TGRT televizyonunun sahibi olan Huzur Radyo TV A.Ş'deki iştirak payının tamamının satışı için görüşme..
Borsa rekorla kapandı Piyasalar dün AB'ye ilişkin gelişmelerle dalgalandı. Sabah 'dip' yapan borsa, öğleden sonra kaygıların azalmasıyla günü 34.300 puanlık rekorla bitirdi.
« » 1 2 3 4 5 6 7