4 Ekim 2005 Salı Günü Haberleri

4 Ekim 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şam Valisi’nden Topbaş’a ziyaret Şam Vali ve Belediye Başkanı Dr. Başer El Müfti, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı makamında ziyaret etti.
Alman ZDF Televizyonu Sultanahmet’i dünyaya tanıtacak Almanya’nın en bilinen spor programı ZDF Televizyonu’nda yayınlanmakta olan "Das Aktuelle Sportstudio", 8 Ekim Pazar günü Sultanahmet’ten..
Müftülük Ramazan’da eğitim faaliyetlerine ağırlık verecek İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mustafa Çağrıcı, Ramazan ayı boyunca camilerde ağırlıklı olarak kadınlara yönelik ve akademisyenlerin kat..
Işığın yedi rengi İstanbul semasını kuşattı İstanbul’da hafta sonu etkili olan yağmur sonrası çıkan güneş ışınlarının oluşturduğu gökkuşağı, İnönü Stadı’nda maç seyretmeye hazırlanan binlerce..
2,5 milyon insan yardım eli uzattı Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, Güneydoğu Asya'daki deprem ve tsunami felaketi dolayısıyla düzenledikleri yardım kampanyasına 2 milyon 580 bin kişinin..
Öğrenciler Kadir Topbaş’ın yolunu kesip yardım istedi Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kasımpaşa Lisesi’nde dün sabah düzenlenen bayrak törenine katıldı.
"Evde kalmışlık" duygusu bayanları depresyona itiyor "Niye evlenmiyorsun, evde mi kaldın?" sözleri hanımları çok rahatsız ediyor. Evliliği geciken bayanlar, evlenememe yüzünden psikolojik sor..
İspanyollardan Hollandalı telekoma 20 milyar Euro İspanyol telefon devi Telefonica, 20 milyar Euro vererek Hollanda Kraliyet telekom şirketi KPN'ye talip oldu.
TMSF, Kral TV ihalesini ‘rekabet oluşmadı’ diye iptal etti Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa sunulan Star Medya Grubu şirketlerinden Kral TV, Joy Türk ve Joy FM’in ihale..
İmar Bankası mudilerine 8 milyar YTL ödendi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, İmar Bankası mudilerinden 384 bin 192 kişiye toplam 7 milyar 965,9 milyon YTL ödeme yaptı.
Telsim’de devler yarışacak Türkiye’nin ikinci büyük cep telefonu operatörü Telsim’in satışı için açılan ihalede yer alacak şirketler belli oldu.
[HABER ANALİZ] Spekülatör 3 Ekim'de umduğunu bulamadı 1992’den beri çalıştığım Borsa’da birçok kriz ve belirsiz ortama şahit oldum. 3 Ekim’den önce pek çok senaryo dile getirildi.
Avusturya’nın geri adımı Borsa’yı rekora taşıdı Türkiye’nin AB ile üyelik müzakerelerine başlaması için Çerçeve Belgesi üzerindeki tartışmalara kilitlenen piyasalar dün oldukça hareketli saat..
Serbest bölgelere vergi müjdesi Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, serbest bölgelerdeki çifte vergilendirmenin önleneceğini müjdeledi.
Türk KOBİ’leri Körfez’e model oldu İslam ülkeleri Türkiye'de küçük ve orta ölçekli firmalar (KOBİ) için uygulamaya konulan veri bankası oluşturma sistemini örnek alacak.
‘Türkiye, Avrupa köprüsünü geçti’ Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorking, Türkiye’nin AB üyeliği için müzakere Çerçeve Belgesi’ni onaylanmasını alkışlarken, "Türkiye artık Avrupa köpr..
Enflasyon benzin zamlarına rağmen hedefin altında seyrediyor Eylül ayı enflasyon verileri, petrol fiyatlarındaki yükseliş ve buna bağlı olarak başta benzin olmak üzere akaryakıt ürünlerine ya..
Erdemir’de nefesler tutuldu, ihale 3 milyar dolardan başlayacak Türkiye'nin en büyük çelik üreticisi Ereğli Demir Çelik Fabrikaları AŞ'nin (Erdemir) yüzde 46,12'lik bölümünün blok satış yönte..
Eğitimini tamamlayan Meclis personeline Arınç’tan sertifika TBMM Başkanı Bülent Arınç, eğitim programını başarıyla tamamlayan uzman yardımcılarına sertifikalarını törenle verdi.
Gürsoy: CHP’de görev yaparken de AKP’nin icraatını beğenirdim CHP’den istifa ettikten sonra önceki gün AK Parti’ye geçen Adıyaman Milletvekili Şevket Gürsoy, muhalefetteyken iktidar partisini..
Derginin telefonu aranınca askerî lojman çıkıyor Aydınlık Dergisi’nin internet adresindeki telefonlar arandığında bir askerî lojman çıkıyor. Derginin Ankara irtibat telefonu, Genelkurmay Başk..
Aydınlık Dergisi’ni icraya verdi tazminatı kardeşinden alacak Siyaset ve yargı dünyası bugünlerde ilginç bir icra olayını konuşuyor. İşçi Partisi yanlısı Aydınlık Dergisi, yalan haber yaptığı..
CHP’li vekilden Başbakan’a helikopter sorusu CHP Ankara Milletvekili Yakup Kepenek, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Başbakanlık’a helikopter hediye etmesini eleştirdi.
CHP: Kerkük’ün yönetiminde alt kimlik hakim olamaz CHP Genel Sekreter Yardımcısı Algan Hacaloğlu, Kerkük’ün bir alt kimliğin hakimiyetinde olmasının bölgede rahatsızlık doğuracağını söyledi.
Fenerbahçeli Anelka’nın eli, Meclis gündeminde Hafta sonunda oynanan Konyaspor-Fenerbahçe maçı Meclis gündemine taşındı. AK Partili 13 vekil, karşılaşmayı yöneten Özgüç Türkalp’i ‘misafir tak..
‘Öcalan’ın idamını durduran kararda MHP’nin imzası var’ Başbakan Tayyip Erdoğan, hükümetin Avrupa Birliği politikalarını sert sözlerle eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye tepki göst..
[TİYATRO ELEŞTİRİSİ] Masal ikliminde Ferhad ile Şirin İstanbul Şehir Tiyatrosu, Nazım Hikmet’in yazdığı, Ragıp Yavuz’un yönettiği Ferhad ile Şirin’i bu sezon ilk kez seyirci ile buluşturuyor...
Hasankeyf kazıları yine paraya takıldı Tarihî Hasankeyf kentinde iki yıldır kazı çalışmaları yapan Prof. Dr. Abdusselam Uluçam yönetimindeki kazı ekibi, Kültür Bakanlığı’ndan ücretlerini alam..
Nobel Tıp Ödülü, Avustralyalı hekimlerin 2005 Nobel Tıp Ödülü’nü, Avustralyalı hekimler Barry J. Marshall ile J. Robin Warren’ın kazandığı açıklandı. İsveç-Stockholm Karolinska Enstitüsü Nobe..
Özkök hamaldan ‘liderlik’ dersi almış Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, yıllar önce Ankara’da görevdeyken bir hamaldan liderlik dersi aldığını söyledi.
Kütüphanelere okurun istediği iki gazete girecek Kütüphaneler, istediği iki gazeteyi almaya kendileri veya okuyuculardan gelen istekler üzerine karar verecek. Kütüphaneler ve Yayımlar Genel M..
Fransız gazeteleri ekonomik krizden kurtulmak için ebatını küçültüyor Fransız gazeteleri tiraj ve reklam gelirlerinin sürekli düşmesi nedeniyle boyut değiştirmeye başladı. Bugüne kadar ‘büyük..
Hortum iki dakikada 20 evin çatısını uçurdu Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Yeşilköy’de meydana gelen hortum nedeniyle ev, sera ve meyve ağaçları büyük zarar gördü.
Köy ve şehir okulları arasındaki farkı internet kapatacak Milli Eğitim Bakanlığı, köy, varoş ve geri kalmış bölgelerdeki eğitim kurumları ile gelişmiş şehir okullarındaki eğitim farkını inter..
Selçuklu medresesi üniversite oldu Selçuklu’dan miras kalan tarihi Şakir Paşa Medresesi’nde öğrenim verecek olan Kapadokya Üniversitesi, Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) Ek Yerleştirme Kılavuzu’na ..
12 Eylül paşası Nurettin Ersin hayatını kaybetti 12 Eylül 1980 askeri darbesinde Kara Kuvvetleri Komutanı olan Orgeneral Nurettin Ersin, Ankara'da vefat etti. 1974 Barış Harekatı Komutanı eme..
Sağlık Bakanlığı personeline eş durumundan tayin hakkı Sağlık Bakanlığı, personeli için eş durumundan tayin hakkını genişletmeye hazırlanıyor. Atama ve Nakil Yönetmeliği'nde yapılacak değişi..
Sosyal yardımlar tek çatı altında toplanıyor SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı'nın birleştirilmesinin ardından, sosyal yardımlar da tek çatı altında toplanıyor.
SSK ilaç satışından vazgeçince 596 yeni eczane açıldı Sosyal Sigortalar Kurumu'na (SSK) mensup hastaların ilaçlarını serbest eczanelerden almaya başlaması, eczacılık sektörünü hareketlendirdi..
Başhekimler kliniklerini bırakmıyor Yöneticilikle muayenehane tercihinde zorlanan başhekimler 7 Ekim’e kadar karar vermek zorunda. Bakanlığa bağlı 750 hastane başhekiminden 366’sı muayenehane..
Diyarbakır’da cephanelik gibi ev Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü İstihbarat, Terörle Mücadele ile Kaçakçılık ve Organize Suçlar müdürlükleri tarafından ortak düzenlenen operasyonda değişik çap v..
Banka ATM’lerine gizli kamera yerleştiren şebeke yakalandı ATM’lere yerleştirdikleri gizli kameralarla kredi kartlarını görüntüleyip sahtesini basan şebeke, Muğla’nın Marmaris ilçesinde yakal..
Denktaş’ın Rum kimliği alan torununa TC pasaportu yok Avrupa Birliği’nin (AB) sağladığı bazı haklardan faydalanabilmek amacıyla KKTC vatandaşlığının yanı sıra Rum kimliğini de edinen KKTC esk..
Eski istihbaratçı Yılmaz Tekin: MİT asker müsteşarlardan bilgi saklardı Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) eski mensubu Yılmaz Tekin, gizli servisin askerler tarafından yönetilmesinin kurum içi..
İlk teravih namazı ve ilk sahur bugün İslam dünyasının kutsal ayı Ramazan, bugün akşam kılınacak teravih namazı ile başlıyor. Gece yarısından sonra sahura kalkılacak, yarın da ilk oruç tutula..
‘Açık Kapı’, camilere rağbeti artırdı Almanya’da Ramazan ayı öncesi camiler İslam dinini tanıtım amacıyla her inanç sahibi insana açıldı. Almanya’daki cami ve mescitlerde gerçekleştirilen ‘Aç..
Güneş, 4 saat boyunca Ay’ın arkasına saklandı Aylardır merakla beklenen ‘Güneş tutulması’ dün gerçekleşti. Tutulma, Portekiz, İspanya, Cezayir, Tunus, Çad, Sudan gibi ülkelerde ‘halkalı Güneş..
Mevlânâ’nın hayatı filme çekiliyor Hazreti Mevlânâ’nın hayatı 50 milyon dolarlık bir proje ile peyazperdeye aktarılıyor. Filmin senaryosunu Ömer Lütfi Mete’nin yazması kararlaştırıldı.
Anelka'ya yakışmadı Galatasaray takımının UEFA şampiyonluğuna kadar uzanan meşakkatli yolculuğunda Jupp Derwall ismi şüphesiz kilometre taşlarından biri olmuştur.
Kartal’da kura heyecanı Beşiktaş, UEFA Kupası'nda İsveç'in Malmö takımını deplasmanda 4-1 gibi farklı bir skorla saf dışı bıraktıktan sonra Samsunspor'u da 3-2 ile geçerek üst üste dört maçlı..
« » 1 2 3 4 5 6 7