4 Ekim 2005 Salı Günü Haberleri

4 Ekim 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Uzanların Telsim'i için 15 müşteri var Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF), 13 Aralık 2005 tarihinde yapacağı Uzan Grubu'na ait cep telefonu operatörü Telsim ihalesine ön yeterlilik içi..
Mutlu son: Türkiye-AB müzakere masasındaYolculuk başladı Hedef tam üyelik Türkiye kıran kırana pazarlıkların ve nefes kesen bir diplomasi trafiğinin ardından AB ile tarihi üyelik müzakereler..
Müzakerelere sancılı başlangıç AB'nin Türkiye ile tarihi üyelik müzakerelerine, son dakika sınırını aşıp sinir harbine dönüşen kıran kırana pazarlıklar sonucunda ulaşıldı.
Çözüm getiren NATO formülü Türkiye ile AB arasındaki 'Rumlara NATO vetosu engellenemez' bunalımı, Britanya'nın hem Türkiye hem de Rumları memnun eden formülüyle aşıldı.
Ankara çizmeyi aştırmadı Türkiye, AB ile 24 saat süren 'sancılı bir maratonun' ardından tam üyelik yolunda 'yeni bir döneme' girdi. Avusturya'nın öğleden sonra itirazını geri çekmesinin ardın..
Kıbrıs güvencesi Rice'tan mektup ABD Dışişleri Bakanı Rice, 25 AB üyesi ülkenin liderlerine mektup yazarak, "NATO'nun içişlerine karışma anlamına gelebilecek ifadelere yer vermeyin" dedi. NA..
Hem AB hem Türkiye kazandı Türkiye'nin 46 yıllık AB yolculuğunda en önemli köşetaşı dün dönüldü. AB Dışişleri Bakanları, 30 saatlik kıran kırana pazarlıklar sonucu üzerinde uzlaştığı müzakere..
Ankara için saat durdu Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ve Başmüzakerece Ali Babacan'ın, Türkiye'nin Avrupa Birliği ile müzakerelere başlaması dolayısıyla düzenlenen tören için Lüksemburg'a plan..
'Tüm dünyaya hayırlı olsun' Başbakan Tayyip Erdoğan, zorlu bir pazarlığın ardından AB ile varılan uzlaşıyı "Milletimizin değişim iradesiyle örtüşen bir mutabakat" sözleriyle..
'ABD'nin hoşuna gidecek, Bin Ladin'in hoşuna gitmeyecek' Fransa Dışişleri Bakanı Philippe Douste-Blazy: İstikrarlı, demokratik ve Avrupa değerlerini benimsemiş bir Türkiye AB'nin çıkarınadır...
Hırvatlara mutlu haber Hırvatistan için müzakere yolu, Savaş Suçları Mahkemesi Başsavcısı Del Ponte'nin son beyanıyla açıldı. Başsavcı, "Zagreb, tam işbirliğine başladı" dedi.
AB için ağızlar bozuldu MHP'nin pazar günü başkentte düzenlediği ve 50 bin kişinin katıldığı 'AB'ye Hayır' mitingi, AKP'yi kızdırdı. Miting, dün iki parti arasında sert sözleri içeren söz düe..
'Milliyetçiler harekete geçti' Avrupa basını MHP'nin 'AB'ye Hayır' mitingine geniş yer ayırdı. Britanya'nın The Guardian gazetesi, 'AB'de yaşanan belirsizlik Türkiye'de milliyetçilik akımını ..
Baykal: Tam üyelik hayal CHP lideri Deniz Baykal, AB'nin Türkiye'ye haksızlık ettiğini ileri sürdü. Baykal, son gelişmeleri şöyle değerlendirdi: Kriz aşılsa bile çözüm değil: Beklenen olmadı..
DTH-Doğan birlikteliğinde karar günü Eski DEP milletvekilleriyle DEHAP'lıların bir süredir çalışmalarını yürüttüğü Demokratik Toplum Hareketi'nin (DTH) Kurucular Kurulu, eski Gaziantep Büyükş..
'Referandumlar bakışı etkiledi' Avusturya Ulusal Meclis Başkanı Andreas Khol, Hollanda ve Fransa'daki referandumlarda AB Anayasası'nın reddedilmesinin Türkiye'ye bakışı olumsuz etkilediğini s..
Sezer: Düşünce her şartta korunur Cumhurbaşkanı Sezer, Mustafa Kemal Üniversitesi'nin açılışında, Ermeni konferansını engelleme girişimini eleştirdi: "Düşünce özgürlüğü her şartta korunmalı. ..
Ramazan başlıyor: İlk teravih bu akşam İslam dünyasının oruç ayı ramazan bu akşam kılınacak teravih namazıyla başlıyor. İlk sahura da bu gece kalkılıyor.
Güneş tutulması: Türkiye'den parçalı izlendi Avrupa, Afrika, Asya ve Ortadoğu'da dört dakikalık karanlığa yol açan Güneş tutulmasını Türkiye 'parçalı' olarak izledi.
Tıpta Nobel: Ülser bakterisi başarıyı getirdi Nobel Tıp Ödülü, ülsere bir bakterinin yol açtığını bulan Avusturyalı J. Robin Warren ile Barry J. Marshall'ın.
Nobel Tıp Ödülü iki Avustralyalı'nın 2005 Nobel Tıp Ödülü'nü, Avustralyalı hekimler Barry J. Marshall ile J. Robin Warren'ın kazandığı açıklandı. İsveç-Stockholm Karolinska Enstitü Nobel Kuru..
Proteinin 'yararlı'sı yumurtada ABD'deki Harvard Üniversitesi'nden Dr. Lilian Cheung, proteinin temkinli kullanılması gerektiğini düşünüyor. Proteinin insan sağlığı için çok önemli olduğunun ..
Üç yaşından önce TV zararlı İngiliz bilim adamları uyardı: Üç yaşından küçüklere televizyon yasaklanmalı. İngiltere Psikoloji Birliği, televizyonun çocukların beyin gelişimini olumsuz yönde e..
Filistin polisi meclisi bastı Silahlı örgüt Hamas, Filistin polisiyle karşı karşıya geldi. Filistin parlamentosunu silahla basan polis, yönetimin Hamas'a karşı tavır almasını istedi. Militan ..
Avusturya: Hedef tam üyelik Müzakerelerin başlamasına 'imtiyazlı ortaklık' önerisi ile son ana kadar bloke etmeye çalışan Avusturya'nın Dışişleri Bakanı Ursula Plassnik "İki gündür yaptığımız..
'Türkiye ile AB daha güçlü olacak' AB dönem başkanı İngiltere'nin Dışişleri Bakanı Jack Straw, 30 saat süren maraton toplantıları sonunda basının karşısına çıktı. AB Yüksek Temsilcisi Javier ..
AB trenine bindik Hedef tam üyelik Söz 17 Aralık 2004'te kesildi. Nişan yüzükleri dün takıldı. Türkiye'nin 42 yıllık "fırtınalı AB aşkı" müzakerelerin başlamasıyla yeni bir sayfa açtı. Tarafl..
Lütfen samimi olalım Türkiye geçen hafta 3 fahiş hakem hatası yaşadı. Önce Tromso'nun net bir ofsayttan bulduğu sayı, ardından U17'lerin net bir faulle son dakikada kaybettikleri maç ve nihay..
Protest Lig Muammalı - pek hummalı, ziyadesiyle süper ligimizde gürültülü-patırtılı bir haftayı daha atlattık. "Gel, ne olursan ol yine gel" sözünün sahibi Mevlana'nın Konya şehrine gelen Fen..
Yaşayan efsane İki olimpiyat, yedi Avrupa derken Macaristan'da 3. kez dünya şampiyonluğuna ulaşan Hamza Yerlikaya, Dünya güreşinin yaldızlı sayfalarına adını altın harflerle yazdırdıGETAFE
Gönüllerin şampiyonu Dünya Şampiyonluğu parolasıyla Peru'ya giden 17 Yaşaltı Milli Takımımız, Hollanda'ya yenilerek dördüncülükle yetindi. Ancak Ay-Yıldızlı gençlerimiz özellikle Brezilya maç..
Doping savaşçıları Hacettepe Üniversitesi Türkiye Doping Kontrol Merkezi, 20 kişilik ekiple üç yıldır tüm dünyadan gelen binlerce numuneyi test ettiTürk sporu bitmedi
'Mondi hatalı değil miydi?' Galatasaray karşısında hatalı goller yiyen Trabzonspor kalecisi Tolga, devre arasında ve karşılaşma sonrasında gözyaşlarını tutamadı. Takım arkadaşları ve antrenör..
Bir elin nesi var! Belli ki, bu haftadan sonra Türk futbolunda yeni bir çığır açılacak. Artık, hata sonucu puan kaybeden kim olursa olsun, ittifakla bunun üstüne gidilecek ve haksızlığa uğray..
On Numara 6 8 9 19 23 25 28 29 32 41 42 44 50 59 60 63 64 75 76 77 79 80. 1 kişiye 244 bin YTL On Numara'da 10 bilen 1 kişi 244 bin 27 YTL, 9 bilenler 2 bin 244 YTL 95'er YKr, 8 bilenler 113'..
Evlerini satıyorlar Bir dönem yaşadıkları aşkla gündemden inmeyen Hollywood yıldızları Jennifer Anniston ve Brad Pitt, Beverly Hills'teki evlerini, 28 milyon dolara satışa çıkardı. Sinemanın ..
Kylie sutyenini satıyor Avustralyalı pop şarkıcısı Kylie Minogue'un "en sevdiği" sutyeni, internet sitesi "e-bay"da satışa çıkarıldı. Göğüs kanseri olan Minogue, yedi bin dolarlık açılış fiya..
Beckham uslanmıyor Ünlü İngiliz futbolcu David Beckham, yakasını skandallardan kurtaramıyor. Daha önce çocuklarının bakıcısıyla birlikte olduğu ortaya çıkan yakışıklı futbolcunun başı, şimdi ..
En seksi tasarımcı Seksi İngiliz oyuncu Kelly Brook da kendi iç çamaşırı koleksiyonunu yaratan ünlüler kervanına katıldı. Arena dergisine özel bir röportaj veren Brook işe mayo tasarımıyla ba..
Öldürülen tecavüz zanlısı suçsuz çıktı Diyarbakır'ın Savaş Köyü'nde 1999 yılında tecavüz edildiği iddia edilen N.A. ile zanlı olduğu ileri sürülen Murat Dinar'ın öldürülmesiyle sonuçlanan ola..
Kuma istemeyen karısını öldürdü Şanlıurfa'da Hasan Baybure (54), kuma getirme isteğini kabul etmeyen 50 yaşındaki 35 yıllık eşi Fehime Baybure'yi döverek öldürdü ve evinin odasına gömdü. Kayı..
Sahte belgeyle kredi vurgunu Bursa'da da sahte belgelerle 18 ayrı bankayı 250 bin YTL dolandırdıkları öne sürülen, 3 kişi gözaltına alındı. Diğer bankalara da yazı yazan polis, dolandırıcılığ..
Fidyecisini uyutup kaçtı 10 gün önce fidye için kaçırıldığı öne sürülen genç kız Trabzon'dan İstanbul'a getirildi. Kendisini kaçıranların dalgınlığından faydalanan genç kız kaçarak karakola s..
İlk teravih bu gece Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu Ramazan dolayısıyla alınan çeşitli tedbirleri açıkladı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Ramazan ayı..
Sıra sevgilisine geldi Bir partide kokain kullanırken görüntülenen Kate Moss'un rock şarkıcısı sevgilisi Pete Doherty, uyuşturucu kullanmak suçundan göz altına alındı. Kokain kullanırken çeki..
Güneş yoktu ki tutulsun! Havanın bulutlu olması nedeniyle başta İstanbul olmak üzere birçok ilde Güneş tutulması izlenemedi. Merakla beklenen Güneş tutulması, havanın bulutlu olması nedeniyle..
Denktaş'a vize yok Avustralya'nın KKTC'deki Lefkoşa Komiserliği, eski KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'a vize vermedi. Cumhurbaşkanı olarak ABD, İngiltere, Belçika, İsviçre ve diğer ülkelere K..
Özkök: Liderliği hamaldan öğrendim Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, "görevin ne olursa olsun en iyisini yapmayı ve bununla övünmeyi" ev taşırken büyük bir büfeyi beşinci kata çıkara..
MHP mitingi gün boyu ekranlardaydı Türkiye konusundaki tartışmalar tüm yoğunluğuyla sürerken, Basın Merkezi'nde "döner partisi" verildi. Bir yandan haber peşinde koşan Türk basın mensupları k..
Halilhodzic'e sınırsız yetki Trabzonspor, aklı karışan Boşnak çalıştırıcı Halilhodzic'i kaçırmamak için her şartı kabul etti. Farklı G.Saray yenilgisi Trabzonspor'da 'Halilhodzic krizi' yarat..
« » 1 2 3 4 5 6 7