29 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

29 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hasan Şaş'a üç maç ceza Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Galatasaraylı Hasan Şaş'a geçen hafta oynanan Denizlispor maçının ardından hakem Selçuk Dereli'ye hakaret ettiği için üç maç..
Bir cevap da Beşiktaş'tan 'Büyük'lerin söz düellosu sürüyor. Özhan Canaydın ve Atay Aktuğ'la başlayan, önceki gün Aziz Yıldırım'la devam eden tartışmaya son eklemlenen isim Beşiktaş Başkanı Y..
Beşiktaş, Jean Tigana'yla anlaştı Beşiktaş, teknik direktör Rıza Çalımbay'ın istifasından sonra uzun süredir görüştüğü Fransız çalıştırıcı Jean Tigana ile anlaşmaya vardı.
Fener'in amacı '9. kapı'yı açmak Geçen hafta Malatyaspor'u deplasmanda 3-0 yenerek ligin zirvesini Galatasaray'la paylaşan Fenerbahçe, bugün evinde Gaziantepspor'u ağırlıyor.
Turizmde '82. yıl' rekoru 'Bacasız sanayi' olarak da nitelenen turizm sektöründen son 42 yılda sağlanan döviz, 121 milyar 289 milyon doları buldu.
Birlikte 10 yılı doldurdular Türk reklam sektörünün ajanslarından Medina/Turgul DDB, dünyanın en büyük iletişim ağlarından DDB ile ortaklığının 10. yılını kutladı.
Shila'dan tekno-tekstil Hollanda menşeli Shila ürünleri ile artık bakteriler sorun olmaktan çıkıyor.
İGDAŞ taksitli doğalgaz satacak İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. (İGDAŞ), 'Sonbahar Dönemi Abonelik Kampanyası düzenledi.
BM: Yaptırım şart BM Genel Sekreteri Kofi Annan, üye ülkelerden, 'gıda karşılığı petrol' programından yararlanmak için 'Rüşvet veren şirketlere yaptırım uygulamalarını' istedi.
Herkes Saddam'a rüşvet vermiş Birleşmiş Milletler'in 1996-2003 yılları arasında uyguladığı 'gıda karşılığı petrol' programı çerçevesinde Irak'la iş yaparken devrik lider Saddam Hüseyin...
'Yanlış hesap piyasadan döner' Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 2006 yılı faiz dışı fazla hedefini 33 milyar YTL olarak açıkladı.
Telsim'i rahatlatan anlaşma Uzanların Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) yönetimine ve denetimine geçen GSM şirketi Telsim, faizleriyle birlikte 2.5 milyar dolara ulaşan borçlarıyla il..
'Demirel'in konutunu seçmedik' TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in oturduğu Güniz Sokak'taki evinin bir bölüm hissesine fon tarafından konulan hacizle ilgili olara..
'TeliaSonera 85 milyon dolar yüzünden Turkcell'i kaçırdı' Turkcell'in küçük ortağı MV Holding'in Başkanı Murat Vargı, Çukurova ve Turkcell'in patronu Mehmet Emin Karamehmet'in Alfa'yı seçmesi..
Merkez: AB için hazırız Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, Türkiye'nin Avrupa piyasalarına birçok yeni üye ülkeden ve diğer adaylardan daha fazla entegre olduğunu söyledi.
Garanti'den 1.2 milyar YTL brüt kâr Garanti Bankası'nın 9 aylık dönemde net kârı 525.7 milyon YTL oldu.
Şişecam'a AYB'den kredi Avrupa Yatırım Bankası (AYB), Şişecam'ın iki projesini finanse edecek.
Beyaz Saray zan altında Bush yönetimi, Irak savaşına gerekçe yaptığı Saddam Hüseyin'in olmayan kitle imha silahlarıyla ilgili yanıltma ve karşıt görüştekileri karalama kampanyasının bedelini ..
Bush'un ilk kaybı Miers CIA skandalıyla sarsılan ABD Başkanı George W. Bush'un ilk yenilgisi, yüksek mahkeme üyeliğine atadığı...
ABD'nin Ankara için tercihi Wilson ABD Başkanı George W. Bush'un, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne Dışişleri Bakanlığı'nın kıdemli diplomatlarından Ross Wilson'ı aday göstermeye karar vermesiy..
Talat Rice'la görüştü Amerika temaslarını sürdüren KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, en önemli görüşmesini kendisini Washington'a davet eden ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ile gerçe..
İran'ın dediği dedik İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, bütün dünyayı karşısına almasına neden olan "İsrail haritadan silinmelidir" sözlerinin arkasında dururken...
Erdoğan itidale çağırdı Başbakan Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedicenad'ın "İsrail haritadan silinmeli" sözleri nedeniyle itidale davet ederken...
Uluslararası toplum yanıt peşinde İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad'ın "İsrail haritadan silinmeli" çağrısı Tahran'ın nükleer silah peşinde koştuğu iddiasındaki ABD ve İ..
Şam Kürtlere göz kırpıyor BM raporunda eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri suikastından sorumlu tutulmasının ardından köşeye sıkışan Suriye yönetimi, kendine manevra alanı yaratmaya çalışıyor.
Irak'ta ittifak savaşları Irak'ta 15 Aralık seçimleri için aday başvuruları dün sona ererken, ülkedeki etnik ve dini grupların bölünmüşlüğü seçim ittifaklarına da yansıdı.
'İsrail bu kuşakla barışmaz' İsrail, ateşkes sürerken, bir İslami Cihad liderini öldürmesine Filistinlilerin Hadera'da intihar eylemiyle yanıt vermesinin ardından başlattığı taarruzu sürdürür..
Maradona: Bush katil, Castro Tanrı 11 Eylül sonrası gözünü Ortadoğu ve Asya'ya dikerek, yıllarca 'arka bahçe' görülen Latin Amerika'yı ihmal ettiği eleştirilerine uğrayan ABD Devlet Başkanı G..
'Savaş suçlusu Göcek'teydi' Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi tarafından aranan ve Hırvatistan'ın AB müzakerelerine başlamasını geciktiren...
Fas, Türkiye'yi örnek alıyor Krallıkla yönetilen Kuzey Afrika ülkesi Fas, 'Türkiye'yi örnek alarak' AB'ye üyelik için resmen başvurmaya hazırlanıyor.
Sezer'den hükümete uyarı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında, yargının bağımsızlığının korunması ve siyasallaşmasının önüne geçilmesini isterken...
Erdoğan: Mesaj yargıya baskıdır Başbakan Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Van olayı ve yargının siyasallaşması konusunda açıklamalarına tepki gösterdi.
Erdoğan medyaya öfkeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'daki çocuk yuvasında yaşanan şiddet skandalında faturayı basına kesti.
Londra'ya Türk kürsüsü Britanya'nın başkenti Londra'da düzenlenen AB liderler zirvesine katılan Başbakan Tayyip Erdoğan...
Suikast davası gizli Başbakan Tayyip Erdoğan'a Kütahya gezisi sırasında suikast girişiminde bulunan 32 yaşındaki Mustafa Bağdat'ın 20 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına...
Meclis'te oy kavgası Meclis'te yine oylama tartışması yaşandı. Nitelikli çoğunluk gerektiren bir önergenin oylamasında bir oy eksik kalınca...
Her şey kadrolaşmak için AKP'nin çocuk eğitiminde tecrübesi olmayan insanların yurtlarda görev almasını engelleyen 1998'te çıkan genelgeyi 2003 yılında değiştirdiği ortaya çıktı.
Önce tedaviye sonra tatile Malatya'daki yuva işkencesi skandalının mağduru 40 çocuk İstanbul'da psikilojik tedavi gördükten sonra Kocaeli'ndeki Orman Bakanlığı'na bağlı tesislerde tatil yapac..
Yara sarılmaya çalışılıyor İşkence olayının ortaya çıkmasından sonra ilk kez dün gruplar halinde anaokullarına gönderilmeye başlanan çocukların...
Baykal'dan taş CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "AKP vekilleri bir daha müdür atamayacak" diye konuştu.
'Sevmiyoruz' Diyanet İşleri Başkanlığı'nca düzenlenen kongrenin açılışına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, "Çocukları sevdiğimizden şüphem var.
'Sorumlu, Bakan Çubukçu' CHP heyeti, Malatya Çocuk Yuvası'nda yaşanan olayların sorumlusunun Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ile göreve getirilen siyasi kadrolar olduğunu belirtti.
'Kavun mu ki koklayayım?' İktidara geldiği ilk günden bu yana il bürokratlarını o ilin tüm milletvekillerinin ortak referansını arayarak yapan AKP'nin...
İşkence sonrası değişim heyecanı Malatya Çocuk Yuvası'ndaki çocuklar, yeni yaşama alışmaya çalışıyor.
Berna Sarıbaş: Tecavüze uğradım Malatya Çocuk Yuvası'ndaki işkence olaylarının ortaya çıkmasından sonra, başka yurtlarda geçmişte daha önce yaşananlarla ilgili çeşitli iddialar da ortaya atıl..
Müdürler 'destek kampanyası' istedi Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü'ne (SHÇEK) bağlı il müdürleri, sorunları rapor haline getirdi.
SHÇEK'in bütçesi yüzde 72 artıyor Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu'nun (SHÇEK) bütçesi artırıldı.
Kansere karşı kabakgiller Kabak ailesinden sebzelerin, kansere karşı koruyucu görevi olan iki geni eksik çalışan kişilerde, özellikle akciğer kanserine yakalanma riskini düşürdüğü ortaya çıkt..
Kate Moss taburcu oldu Kokain kullanırken çekilen fotoğrafları basına yansıdıktan sonra bir kliniğe yatan Britanyalı manken Kate Moss, taburcu oldu.
Beatles 'müzelik' olsa bile kazandırır Londra'daki Madame Tussaud müzesinde sergilenen Beatles'ın balmumu büstleri, müzayedede 81 bin 500 sterline satıldı.
« » 1 2 3 4 5 6