29 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

29 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Müjde, Allianoi boğulmayacak! İzmir 2 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, Allianoi antik sağlık yurdu için koruma önlemleri alınana kadar Yortanlı Baraj Gölü'nde su tu..
Motorlu taşıtlar için Boğaz'a tüp geçit Üçüncü köprü tartışmalarının sürdüğü İstanbul'a, motorlu araçları iki kıta arasında denizin altından geçirecek tüp geçit projesi de yolda.
Aslan toprağa verildi 'Gazinocular Kralı' olarak tanınan ve 73 yaşında önceki gün ölen Fahrettin Aslan, dün Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda ta..
Yargıtay: 'Neşter-2'de çete var Yargıtay Başsavcılığı, 'Neşter-2 davası' olarak bilinen ve davaları etkilemeye yönelik girişimlerde bulunmaktan yargılanan sanıklarla ilgili verilen 'Çete yok..
Harry Potter'ın otomobili uçtu! Harry Potter'ın uçan otomobili uçtu! Potter filmlerinde kullanılan Ford Anglia marka otomobil, Cornwall'deki stüdyodan çalındı.
Kuş gribine çözüm Hong Kong'da bir milletvekili, kuş gribine karşı göçmen kuşları vurmaları için halka silah dağıtılmasını önerdi.
Üniversitelerde süper güç: ABD Dünyanın en iyi 200 üniversitesi listesinde yer alan öğrenim kurumlarının yaklaşık dörtte biri tek bir ülkeden çıktı.
Tıpta kitlesel beyin göçü Dünyanın fakir ülkelerindeki doktorlar, kitleler halinde zengin ülkelere göç ediyor.
Yıl: 2080 Yer: Avrupa Küresel ısınmanın Avrupa'daki etkileri üzerine yapılmış en kapsamlı araştırmaya göre, ısınmadan en kötü etkilenecek bölgeler Akdeniz havzası ve Alpler olacak.
Sezer’in bayram mesajı Erdoğan’ı kızdırdı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in 29 Ekim bayram mesajı devletin zirvesinde yeni bir tartışmaya sebep oldu.
İstanbul, en çok kazandıran yedinci borsa Ekonomik istikrarın yanı sıra özelleştirmeler ve AB ile tam üyelik müzakerelerinin başlamasının etkisiyle hızlı yükselen İstanbul Menkul Kıymetler Bo..
Kriz senaryolarına itibar etmeyin Bazı çevrelerin seslendirdiği ‘sekiz ayda 15,8 milyar dolara ulaşan cari işlemler açığı ekonomik krize sebep olacak’ senaryosuna Maliye Bakanı Kemal Unakıtan..
‘Prim borcunun tasfiyesi yatırımı artıracak’ SSK ve Bağ-Kur’un toplam 21,3 milyar yeni liralık prim alacağının yeniden yapılandırılması amacıyla hazırlanan tasarı TBMM Başkanlığı’na sunulurke..
Esnafa bayram müjdesi: Kredi limiti 25 bin YTL’ye çıkıyor Hükümet, ekonomik büyümeden nasibini alamadığını savunan esnaf ve sanatkârlara bayram öncesi sürpriz yapmaya hazırlanıyor.
Dünyanın en büyük şirketleri bile Saddam’a rüşvet vermiş Birleşmiş Milletler'in hazırladığı bir rapora göre, aralarında DaimlerChrysler, Siemens, Volvo gibi büyük işletmelerin de bulunduğu 2 ..
Yaz saati uygulaması sona eriyor, 105 milyon YTL’lik tasarruf sağlandı Çalışma saatlerinin günün güneşli bölümüne denk getirildiği 7 aylık dönemde toplam 826 milyon kilovatsaate (kWh) yakın e..
Telekom internet bağlantısını hızlandırdı Türk Telekom, hızlı internet bağlantısı ADSL'de en düşük bağlantı hızını 1 Kasım 2005'ten itibaren 512/128 Kbps'ye yükseltiyor.
Elektrik özelleştirmelerinden 3 milyar dolar gelir bekleniyor Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın elektrik dağıtımı özelleştirmelerinde sona gelindi. Türkiye, elektrik dağıtımında 21 bölgeye ..
Türkiye, Balkanlar-AB enerji bütünleşmesine imza atmadı Türkiye, AB ve Güney Doğu Avrupa enerji piyasalarının bütünleşmesini amaçlayan anlaşmaya imza koymadı. ‘Enerji Topluluğu Anlaşması’, ha..
Türk Hava Yolları, 9 ayda 10,8 milyon yolcu taşıdı Türk Hava Yolları’nın ocakeylül döneminde taşıdığı yolcu sayısı 11 milyona yaklaştı. Yılın ilk 9 aylık döneminde iç hatlarda yüzde 30 büyüme..
Devlet, gelecek yıl 4 bin 500 araç alacak Genel ve özel bütçeli kuruluşlara yeni yılda 4 bin 508 taşıt alınacak. 2006 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı’na göre, önümüzdeki yıl genel b..
2010 yılına kadar doğalgazsız il kalmayacak Önceki hükümetler döneminde yapılan ve ‘al ya da öde’ esasına dayanan doğalgaz anlaşmaları Botaş’ı yeni yatırımlara yöneltti.
Doğalgaz, Anadolu’yu 1 milyar dolarlık yatırımla buluşturdu Doğalgazın yaygınlaşması Anadolu’daki illere ekonomik canlılık getirdi. Gazın ulaştığı şehirlerde, inşaat işçiliğinden nakliyeye ka..
Motorola TMSF ile anlaştı, Telsim 5 milyar dolara satılırsa 1 milyar dolar alacak İmar Bankası’nın devlete verdiği 6 milyar dolarlık zararını tahsil için Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (T..
Eric Edelman’ın yerine Ross Wilson geliyor Eric Edelman’ın istifasıyla boşalan ABD’nin Ankara Büyükelçiği’ne, eski Bakü Büyükelçisi Ross Wilson’un getirilmesi kesinleşti.
Türk depremzedeler: Bizi hatırlayın Depremle yıkılan Pakistan’ın Keşmir bölgesindeki Türk köylerinde yaşayan soydaşlar unutulmaktan şikayetçi.
‘Türkiye ile ilişkimizin bir benzeri daha yok’ İlham Aliyev, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin en üst noktada olduğunu belirtiyor. Aliyev, bunu "dünyada eşi olmayan bir ilişki" ol..
Aliyev: Turuncu devrim laflarına gülüyorum Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 6 Kasım’da yapılacak parlamento seçimleri öncesi Türk basınına çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Amsterdam Hava Limanı’ndaki yangında ölenlerin ikisi Türk Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da Schiphol Havaalanı’nda sınır dışı edilmeyi beklerken tutuldukları nezarethanede çıkan yangında öle..
İsrail’e göre, barış için yeni Filistin kuşağı beklenmeli İsrail, çarşamba günü Hadera’da düzenlenen intihar saldırısının ardından Filistin kentlerine yönelik operasyonlarını sürdürürken Savu..
Ahmedinecad tepkilere aldırmıyor; İsrail, BM baskısı için seferber oldu "İsrail haritadan silinmeli" diyen İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, tepkilere rağmen sözünün arkasında dururken, ..
Hıristiyan Demokratlar, imtiyazlı ortaklık için beklemede Hıristiyan Demokratlar, Türkiye’ye ilişkin tavırlarını netleştirmek için Almanya’da kurulacak hükümetin pozisyonunu bekliyor.
Talat, Rice’tan diğer ülkeleri cesaretlendirmesini istedi KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, ABD’den, Kıbrıs Türklerinin izolasyonunun kaldırılması yönündeki adımlarını devam ettirmelerini ..
Mumcu: Bakanın istifasını istemek ahlâkî değil Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Malatya Çocuk Yuvası’nda yaşanan olay karşısında, çözüm için sorumlu devlet bakanının istifasını ist..
Baykal’a göre Malatya olayı partizanlığın sonucu CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Malatya Çocuk Yuvası’nda yaşanan şiddet olaylarını kadrolaşmaya ve partizanca hareket etmeye bağladı.
İşkence görüntüleri AKP’li vekilin psikolojisini bozdu Malatya Çocuk Yuvası’nda yaşanan olaylar, il müdürüne referans olan AK Partili Ali Osman Başkurt’u hastanelik etti. İşkence görüntülerin..
İktidar, anayasa değişikliğine destek karşılığında torba yasayı geri çekti İktidar ile anamuhalefet arasında gerginliğe neden olan torba yasa, geri çekildi. Öğle saatlerinde CHP lideri Deni..
Medya, Bakan Çubukçu’ya yargısız infaz yapıyor Başbakan Tayyip Erdoğan, Malatya Çocuk Yuvası’ndaki çocuklara yönelik işkenceden dolayı istifası istenen Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’ya sahip çı..
Sezer’in sözleri yargıya baskı Başbakan Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in 29 Ekim mesajında yargının siyasallaştırılmamasına yönelik sözlerine tepki gösterdi.
Bazıları sabrımızı ölçüyor Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Cumhuriyet Bayramı mesajında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik ‘yıpratma kampanyası’na dikkat çekti.
Bayram mesajında hükümeti eleştirdi, rektörlere sahip çıktı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Cumhuriyet Bayramı mesajında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın’ın tutukl..
‘Görüntüler neden bir ay geç yayınlandı' tartışması AK Parti Malatya Milletvekili Ali Osman Başkurt görüntülerin bir ay önceye ait olduğunu ve geç yayınlandığını dile getirdi.
Bardakoğlu: İnsanlara vicdani eğitim de vermeliyiz Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, insanlara salt formel bilgilerin verilmesinin yeterli olmadığını, irfan ve vicdan eğitiminin de veril..
Yuvalara neşter vuruluyor Malatya'da 0-6 yaş grubu çocukların kaldığı yuvada yaşanan şiddet ve dayak olayları hükümeti harekete geçirdi.
Yurt görevlisi: Yuva tam bir işkence kampı gibiydi Malatya Çocuk Yuvası'nda çocuklara yapılan işkencenin, televizyon ekranlarına yansıyan boyutlarının çok üzerinde olduğu ortaya çıktı.
İşkence yapılan çocuklar, Ankara İstanbul ve Kocaeli’ne naklediliyor Malatya 0-6 Yaş Çocuk Yuvası'nda kötü muameleye maruz kalan çocukların rehabilitasyon çalışmalarına başlandı.
Mezarda bile milyonlarca dolar kazanıyor Bazı ünlülerin uzun yıllar önce öldükleri halde her yıl milyonlarca dolar kazanmaya devam ettikleri kaydedildi.
Kar geliyor hafta sonu soğuk geçecek Bugün ve yarın Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimlerinde, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde kar yağışı ve buzlanma bekleniyor.
Emniyet: Fidan’ı PKK öldürdü Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Sözcüsü İsmail Çalışkan, kapatılan HADEP’in Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Fidan’ın PKK tarafından öldürüldüğünü bildirdi.
İP, 29 Ekim’i emekli paşanın eyleme çağırdığı köyde kutluyor İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek ile bir grup partili Cumhuriyet Bayramı’nı emekli Korgeneral Yaşar Müjdeci Paşa’nın ..
« » 1 2 3 4 5 6