28 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

28 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Rastgele ateşin cezası indirildi' Malatya'da geçen ağustosta katıldığı kına gecesinde maganda kurşunuyla yaşamını yitiren Galatasaray Üniversitesi öğrencisi Begüm Kartal'ın anısına dün 'Bire..
Taşocağı nöbeti Köylerine 500 metre uzaklıktaki taşocağına şantiye kurulmasını engellemeye çalışan Bolu'nun Çaygökpınar Köyü halkı eylemlerine devam ediyor.
İnternette AB'ye yetiştik Türkiye'de geçen yılın ilk çeyreğinde 16-74 yaş arası internet kullanıcılarının yüzde 43'ü internet üzerinden kamu kurumlarıyla iletişim kurdu.
Uğur Dündar ve ekibine gözaltı Arena programının yapımcısı Uğur Dündar, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan getirilerek tuğla fabrikasında çalıştırılan çocukları görüntülerken, fabrika sahibinin şi..
Ölüdeniz gerçekten de ölüyor Turizmin gözde beldelerinden Ölüdeniz hızla kirleniyor. Fethiye'de dün, Türk Deniz Araştırmaları Vakfı 'nın (TÜDAV) üç yıldan bu yana sürdürülen 'Ölüdeniz Life Pr..
Dil öğrenmenin ucuz yolu Yurtdışında dil öğrenmek isteyen gençler için en ideal yollardan biri Au-Pair'lik (anne yardımcılığı) yapmak. Bugün Britanya'daki yaklaşık 20 bin Au-Pair'in 3 binin..
Bahçeşehir'de 'Siyaset Okulu' Bahçeşehir Üniversitesi'nin 'Siyaset Okulu' 19 Kasım'da başlıyor. Üniversitenin Hükümet ve Liderlik Okulu bünyesinde geçen yıl ilk kez düzenlenen 'Siyaset Okulu..
Çanlar Çan için çalıyor Çevre ve Orman Bakanlığı'nın Çan Termik Santralı için verdiği 'çevre etki değerlendirme (ÇED) olumlu' kararı iptal edildi. İptal kararında, "Santralın ÇED rap..
Göl değil okul bahçesi Van'da 1700 öğrencili Suphan İlköğretim Okulu, yanından geçen derenin taşması sonucu sular altında kaldı. Öğrenciler, üç günden bu yana okula girip-çıkabilmek için, sul..
'Kobay' izni etik kuruldan Sağlık Bakanlığı, kobay tartışmalarına yol açan genelgenin 'İnsani Amaçlı İlaca Erken Erişim Programları'nın klinik ilaç araştırması olmadığını belirtirken...
Flamingolara veda Çukurova Deltası'nın en önemli sulak alanlarından birini oluşturan Akyatan Gölü'nde barınan flamingoların nesli giderek tükeniyor.
Nilay, 15 gündür kayıp Ereğli'de 15 gün önce 'Arkadaşıma iftara gidiyorum' diyerek evden ayrılan 17 yaşındaki Nilay Alayoğlu ortadan kayboldu. Alayoğlu, 11 Ekim günü arkadaşına iftara gideceğ..
Soba faciası: Dört kişi öldü Gece sobayı yakarak uyuyan aileden üç kişi zehirlenerek öldü. Kayseri'nin Kocasinan ilçesinin Uğurevler Mahallesi'nde oturan Akkoç ailesine, önceki akşam anneanne..
Palamutlar akın akın Bu sene balığın bol olması, fiyatların düşük olması ve kuş gribi tedirginliği yüzünden balık satışları arttı. Kumkapı balık pazarında, palamutun tanesi 2 YTL...
Kuş gribi karantinası kaldırılıyor Manyas ilçesinin Kızıksa beldesinde, bir hindi çiftliğinde kuş gribi vakasına rastlanmasının ardından başlatılan karantina uygulaması bugün sona eriyor.
İki insanın farkı bu 'Genome Projesi' ile bütün insanların genetik olarak yüzde 99.9 oranında birbirinin aynı olduğunu ortaya çıkaran bilim adamları, yüzde 0.01'lik farka dair haritayı da çık..
Hafta sonu hava üşütecek Karadeniz'den gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisiyle sıcaklıklar hafta sonu tüm yurtta 8-10 derece düşecek. Bugün Marmara'nın doğusu, Karadeniz ile...
1.2 milyon ölü, 50 milyon yaralı 2020 yılında trafik kazasından ölenlerin sayısı, AIDS'ten ölenlerin sayısını aşacak. Küresel yol güvenliğiyle ilgili bir tasarıyı görüşen BM Genel Kurulu'nda ..
Otomobiller doğallaşıyor Geleceğin otomobili 'gümüş, mavi veya kahve' rengi olacak. General Motors ve DaimlerChrysler gibi firmalara boya üreten PPG şirketinin yöneticisi Lorene Boettcher...
Çocuklar uydu yaptı Avrupa'da bir grup üniversiteöğrencisi tasarımı ve üretimi tamamıyla kendilerine ait uyduyu fırlattı. Avrupa Uzay Ajansı (ESA), çamaşır makinesi büyüklüğündeki...
Firavunların kırmızısı Mısır'ın ünlü firavunu Tutankamon'un mezarında bulunan kuru şarap izleri üzerinde yapılan analizler Tutankamon'un kırmızı şarap içtiğini ve şarabıyla birlikte gömüldüğü..
Muhammed Ali konuşamıyor Bir zamanlar tüm dünyadaki siyahların ve Müslümanların idolü olan boks dünyasının efsane ismi Muhammed Ali'nin parkinson hastalığının iyice ilerlediği belirtildi.
Çilek kokusu patentlenemedi! Taze çilek kokusununun patentini almaya çalışan Fransız firması SARL, Avrupa Birliği ikinci yüksek mahkemesinin kapısından döndü. Taze çilek kokusunu sabun...
Atlantik'te rekor: 23'üncü fırtına Atlantik'te tropik fırtına sezonu, alfabeden taştı. Nikaragua açıklarında oluşan sezonun 23'üncü fırtınasına, Yunan alfabesinin ikinci harfi 'Beta' adı ver..
« 1 2 3 4 5 6