28 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

28 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
MGSB'yi sızdıranlar aranıyor 2009 yılına kadar geçerli olacak ve Türkiye'nin iç ve dış güvenlik politikalarının belirlendiği Milli Güvenlik Siyaseti Belgesi'nin (MGSB) basına sızması devleti ..
Eğitim-Sen'e kapatma yok Eğitim-Sen kapatılmaktan kurtuldu. Ankara İş Mahkemesi, sendika 'anadilde eğitim hakkı' ibaresini tüzüğünden çıkardığı için kapatma talebini reddetti.
Fransa vizesine Kürtçe başvuru Fransız Büyükelçiliği, kuyrukları ortadan kaldırmak için 9 Kasım'dan itibaren Ankara'da vize başvurusu için telefonla randevu sistemine geçiyor.
'Kobay'da geri adım Sağlık Bakanlığı, Radikal'in manşetten verdiği uzman eleştirilerini dikkate aldı: Tedavisi olmayan hastalara, isteğe bağlı ruhsatsız ilaç verilmesinde Merkez Etik Kurulu s..
Hafta sonu havalar soğuk Karadeniz'den bugünden itibaren gelen soğuk ve yağışlı hava tüm yurtta etkili olacak. Hava sıcaklığı tüm bölgelerde sekiz ile 10 derece düşüş gösterecek.
Operada bütçe hayaleti Milano'daki tarihi La Scala operası, pek çok diğer İtalyan operası gibi kapanma tehlikesiyle karşı karşıya! Opera sanatının vatanı sayılan İtalya'da hükümet, 2006 yılı ..
Cumhurbaşkanı'ndan beş ödül Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ne bu yıl, tarihçi Prof. Dr. Halil İnalcık, ressam Ferruh Başağa, edebiyatçı Oktay Akbal, fotoğrafçı Ara Güler ve S..
Tiyatro Oyunevi bakanlığı protesto ediyor Tiyatro Oyunevi, kendisine destek vermeyen Kültür Bakanlığı'nı protesto etti. Özel Tiyatrolara Destek Değerlendirme Kurulu tarafından dağıtılan 1 mil..
Şefik Kıran ölü bulundu Oyuncu Şefik Kıran öldü. Bakırköy'de oturduğu apartmanın boşluğunda bulunan Kıran'ın ölüm nedeni henüz belli değil. 1957 doğumlu Şefik Kıran, İstanbul Şehir Tiyatrolar..
Haftanın Filmleri Seri mantığının çok kısa zaman aralıklarıyla işletildiği bir dünyada Zorro, daha sabırlı, daha serinkanlı olmayı yeğliyor anlaşılan. Baksanıza aynı oyuncular ('küçük' rötuşl..
Aşk böceği piste döndü Aşk böceği Herbie, uzun aradan sonra yeniden beyazperdede. Sevimli 'kaplumbağa'nın direksiyonunda, Hollywood'un genç yıldızlarından Lindsay Lohan var.
En iyisi devlet memuru olmak Ankara, bir 'kerhaneye' el koyarsa ne olur? 'Döngel Kârhanesi' bu soru etrafında şekillenen bir yapım. 'Avrupa Yakası'nın eski yönetmeni Hakan Aygül'ün yönettiği ..
Hababam'ın müşfik ruhları Yeni nesil Hababam Sınıfı'nın yapımcıları Arzu Film ve Fida Film gişede elde ettikleri başarıyı sürdürmek istiyor. Filmin lokomotif oyuncuları Mehmet Ali Alabora...
Baldız baldan tatlıdır Frederic Fonteyne'nin hem yönetip hem de oynadığı 'Gilles'in Karısı' (La Femme de Gilles), aldatmak kavramına farklı bir bakış açısı getiriyor.
Maksat gençler de oynasın Mersin İdman Yurdu maçı da gösterdi ki Gerets'in "İyi ki taraftarlar gol atamıyor, yoksa Fenerbahçe önde olurdu" açıklamasını gereksiz bulanlar fen..
Karşılaşmaya ilgi yoktu Dünkü maça Sarı-Kırmızılı taraftarlar ilgi göstermedi. Taraftarların azlığı nedeniyle Ali Sami Yen Sta-dı'ndaki tribünler büyük oranda boş kalırken, mücadeleyi yaklaşı..
Dertler farklı ama amaç aynı Her gece futbol müsabakasının olduğu haftada, günün mönüsünde lig maçı var. Mücadelenin kahramanları ise Denizlispor'la Trabzonspor. İki taraf için de maç ayrı an..
Cavcav ve Yıldırım Disiplin Kurulu'na Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakcı, Tahkim Kurulu'ndan istifaların sorumlusu olarak gösterdiği Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav ile Fenerbahçe ..
Şikâyete hakları var mı? Biri 100 yıllık, diğeri ise 98 yıllık iki büyük camia. İkisi de Türk futbolunun lokomotifi durumunda. Yayın gelirlerinde en büyük paylar onlara ait, en çok taraftar o..
'Sistem iyi çalışıyor, maliye ile iş yapanı bile yakalıyor' İstanbul Vergi Dairesi Başkanı ve İstanbul Defterdarvekili Mehmet Akif Ulusoy, kayıt dışı ekonomiyle mücadelenin sürdüğünü belirter..
Koç: Serdengeçti başarılı Enflasyonla mücadele konusunda gelinen noktanın çok iyi olduğunu belirten Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, "Merkez Bankası Başkanımız Süreyya..
CHP'den hükümet için suç duyurusu CHP İzmir Milletvekili Yılmaz Kaya, İmar Bankası'na el konulmasından bir ay önce mevduata dönen off-shore hesaplarına ödeme yapılmayacağına ilişkin...
Petrol için tazminat yok Azerbaycan petrollerini dünya pazarlarına taşıyacak Bakü-Tiflis-Ceyhan petrol boru hattı, Gürcistan'dan kaynaklanan sorunlar nedeniyle 2005 sonunda faaliyete geçecek.
Göltaş'ta hisse satışı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Demirellerin el konan halka açık şirketi Göltaş A.Ş.'deki küçük hissedarlarını rahatlatmasına yönelik bir açıklama yaptı.
Bu kez YASED eleştirdi Yabancı Sermaye Derneği'nin 2005 yılı için 4 milyar dolarlık yabancı yatırımı öngördüğünü anımsatan YASED Başkanı Şaban Erdikler, bu rakamın ağustos itibarıyla 3 milyar..
Bankaların belalı sektörleri Bankacılık sektörünü kredi tahsilatı konusunda en fazla deri, elektrikli aletler, kâğıt ürünleri, tekstil ve tekstil ürünleri, balıkçılık, kültür ve eğlence, fina..
Akbank'ın kârı 1.6 milyar YTL Akbank, yılın 9 aylık döneminde 1 milyar 624 milyon YTL brüt kâr elde etti. 492 milyon YTL vergi karşılığı ayrıldıktan sonra Akbank'ın net kârı ise, 1 milyar 132..
Yüzde 15'lik stopaj vergisi Meclis'te Finansal yatırım araçlarından 1 Ocak 2006 tarihinden itibaren yüzde 15 oranında stopaj alınmasına ilişkin düzenlemede son eksiklikler de tamamlanıyor.
Balkaner yine konuşmadı Yargıtay'ın, yeni TCK nedeniyle hakkındaki 37 yıl 7 ay ağır hapis ve 69 trilyon 307 milyar 925 milyon liralık mahkûmiyet kararlarını bozduğu Yurtbank'ın eski sahibi Al..
Parlak: Oyuncular azaldı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) Uzan Grubu'na ait 9 çimento fabrikasının satışıyla ilgili ihale sonuçları, çimento sektöründe 'kartelleşme' riskini ortaya ç..
Çelikçilere büyük ceza Rekabet Kurulu, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'u ihlal ettikleri gerekçesiyle haklarında soruşturma açılan, demir çelik sektöründe faaliyet gösteren 19 teşebbüsten ..
iPod Mac'i de büyüttü Dünyanın yeni tutkusu iPod, Apple Mac'ın de satışlarını artırdı. iPod satın almak için Apple mağazalarına giren tüketiciler sayesinde Apple'ın Mac bilgisayar satışları T..
'Şirket kuran benden daha cesaretli' Bu yıl içinde emekliye ayrılacağını açıklayan Coca-Cola Doğu Avrupa, Avrasya ve Ortadoğu Grup Başkanı Cem Kozlu, adaylık teklif edildiğinde milletvekili o..
Asteriks'e darbe Yenilmez ve sevimli Galyalı kahraman Asteriks (Asterix), Vikinglere karşı bu kez savaşı yitirdi. Asteriks'in yayımcısı Les Editions Albert Rene'nin...
Ankara için 9 teklif Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü mülkiyetindeki Büyük Ankara Oteli'nin özelleştirme ihalesine katılmak üzere, 9 teklif alındı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan ..
YÖK için erken eylem Yaklaşan kuruluş yıldönümü (6 Kasım) nedeniyle YÖK'ü protesto etmek isteyen üniversite öğrencileri, dün, AÜ'nün Cebeci'deki kampüsünde toplanarak yürümek istedi.
CHP: Van bazı grupların kuşatmasında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'ın tutuklanmasından sonra CHP'nin Van'da yaptırdığı incelemeye ilişkin raporda, ilginç tespitl..
Prof. Aşkın'ın dosyası YÖK'e gönderildi Van 4. Ağır Ceza Mahkemesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın hakkında 'Hukuka aykırı kişisel veri elde etmek' suçlamasıyla hazırl..
Rapor çok ama çözüm yok Malatya Çocuk Yuvası'nda patlak veren çocuklara şiddet skandalının ardından yeniden gündeme gelen Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu'nun (SHÇEK) yapısı konusunda d..
Yuvalarda 20 bin çocuk kalıyor Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) bağlı çocuk yuvaları ve yetiştirme yurtlarında koruma ve bakım altındaki yaklaşık 20 bin çocuk bulunduğu...
21 çocukta işkence izi Malatya Çocuk Yuvası'nda barınan 0-6 yaş grubundaki kimsesiz çocuklara işkence yaptıkları iddiasıyla tutuklanan bakıcı kadınların sayısı beşe yükseldi.
Herkes birbirini suçluyor Malatya'daki skandaldan sonra Vali Osman Derya Kadıoğlu olarak SHÇEK İl Müdürlüğü'nü, AKP Milletvekili Fatma Şahin ise hem valiyi hem SHÇK görevlilerini suçladı.
Barış: Olay münferit Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürü İsmail Barış, Malatya Çocuk Yuvası'nın daha modern hale getirilmesi için çalışmalara başladıkları-nı belirtti.
CHP: Vahşet kampı Malatya'da incelemelerde bulunun CHP heyetinde yer alan TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyesi Özlem Çerçioğlu...
Etik Kurul: İntihal bizimle ilgili değil CHP Milletvekili Erdal Karademir, bir kitabında intihal yaptığı gerekçesiyle YÖK tarafından öğretim üyeliği hakkı elinden alınan...
Dinçer: Benden temiz olanı yok Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, intihal suçlamalarına CNN Türk'ten yanıt verirken, "Bana yaklaşıldığı gibi önyargıyla yaklaşılsa ve benim eserlerime..
Erdoğan: İnsanlık suçu Başbakan Tayyip Erdoğan, Malatya Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı yuvada kalan çocuklara yönelik kötü muameleyi 'insanlık suçu' olarak nitelendirdi.
Çubukçu: Hızlı hareket ettik Malatya'daki skandala rağmen yurtdışı programını kesmemesi nedeniyle eleştirilen Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Türkiye'ye dönme kararı aldı.
'Altınboynuz' kücüldü Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'a yeni bir simge kazandırmak için tasarladığı 'altınboynuzlu' Haliç Köprüsü projesini revize etti.
Bayram trafiğine dikkat! Cumhuriyet'in kuruluşunun 82. yıldönümünde yapılacak '29 Ekim Cumhuriyet Bayramı' törenleri nedeniyle...
« » 1 2 3 4 5 6