28 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

28 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tartışma bitmedi Hilton otellerinin ele avuca sığmaz varisi Paris Hilton'a, 10 milyon dolarlık tazminat davası açıldı. Davacı, Paris Hilton'un ayrıldığı nişanlısı Paris Latsis'in eski sevgili..
'Konuşmakta bile zorlanıyor' Boks dünyasının efsane ismi Muhammed Ali'nin parkinson hastalığının ilerlediği ve artık konuşmakta bile güçlük çektiği bildirildi. Amerikan Los Angeles Times gaze..
Yaşam süresi babadan miras İsveçli bilim adamları tarafından yapılan son bir araştırma insanın ömrünün ne kadar uzun olacağında babasından aldığı genetik mirasın etkili olduğunu ortaya çıkard..
Olay yargıç Miers geri çekildi ABD Başkanı George Bush'un Yüksek Mahkeme üyeliğine aday gösterdiği Harriet Miers, haftalardır tartışılan adaylığından çekilme kararı aldı. Dün bir açıklama yap..
ABD'de "soykırım" davalık oldu Türkiye'nin dış politikasının en hassas konularından biri olan Ermeni soykırımı iddiası, Amerikan mahkemesinde. Massachusetts eyaleti tarafından insan haklarını..
Bush'un Ankara elçisi Wilson ABD Başkanı George Bush, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne Dışişleri Bakanlığı'nın kıdemli diplomatlarından Ross Wilson'ı aday göstermeye karar verdi. Beyaz Saray'd..
'Bush bizi ahlaksız bir savaşa soktu' Amerikalı Tomas Young sakat. Bunun tek sorumlusu olarak ABD Başkanı Bush'u gösteriyor. Çünkü kendi deyimiyle "asker olarak 11 Eylül saldırılarının intika..
'İsrail haritadan silinmeli' dedi liderler sert çıktı İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, başkent Tahran'da "Siyonizm'in Olmadığı bir Dünya" başlıklı konferansta söylediği sözlerle ortalığ..
Görevinin bitmesi Chirac'a 'dokunacak' Mayıs 2007, Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac için "sonun başlangıcı" olabilir... İngiliz Times gazetesi, Paris Belediye Başkanı olduğu dönemle ilgili..
Tacizcileri kütüphane ziyaretinde ABD'nin kadınlarıyla ünlü eski Başkanı Bill Clinton yine kadınlarla gündemde... 1970'li yıllarda Clinton'ın kendilerine cinsel tacizde bulunduğunu iddia eden..
Barzani bu kez takım elbiseli ABD'nin başkenti Washington'da bulunan Irak Kürdistan Demokratik Partisi (IKDP) lideri Mesud Barzani, "Kürdistan Bölgesel Hükümeti Başkanı" sıfatıyla Dışişleri B..
Gazete Rice'tan 'şeytan çıkardı' Dünyanın en güçlü kadını, geçen hafta çıkan bir fotoğrafında tıpkı bir "şeytan" gibi... ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın geçen haftaki bir programında..
'Başarımız, Türkiye ile müzakere oldu' İngiltere'nin Başbakanı Blair, "Dönem başkanı başarısız oldu" eleştirilerine böyle yanıt verdi. Londra'daki zirveye Başbakan Erdoğan, "müzakereci ülke l..
Akbank'tan 9 ayda 1.6 milyar YTL kâr Akbank, yılın 9 ayında brüt 1 milyar 624 milyon YTL kâr elde etti. Banka net kârını geçen yıla göre yüzde 28 oranında artırarak 1 milyar 132 milyon YTL'ye..
Saracoğlu, görevi kabul etmedi Koç-Unicredito ortaklığına geçmesinin ardından Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirilen Rüşdü Saracoğlu'nun İstanbul Menkul Kıymetler Bor..
Birsen'i kendi genelgesi vurdu SPK'nın, İMKB'de başlattığı incelemelerin yankısı sürerken "Başbakanlık Tasarruf Genelgesi" ile ilgili ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. Borsa Başkanı Birsen'in,..
Uzan'ın İsviçre'deki serveti bulundu TMSF, ICC ile anlaşıp batık banka patronlarının yurtdışındaki izlerini sürüyor. Bulunan ilk maden Uzan'ın İsviçre'deki serveti oldu. Uzan'ın 180 milyon do..
Kart limitine yüklendik oto alamaz hale geldik 1- Kredi kartıyla yapılan taksitli harcamalar limite dayanınca bankalar taşıt kredisi için başvuranları geri çevirmeye başladı. Reddedilen kredi..
Efes, 2007'de eski günlerine dönecek Eski Türk filmlerinin gözde mekânlarından Büyük Efes Oteli ihalesine en yüksek teklifi veren Tahincioğlu-Murat Vargı ortaklığı, oteli Temmuz 2007'ye kadar..
En pahalı cadde New York'ta Gözde caddelerin kira fiyatları el yakıyor. Araştırmaya göre dünyanın en pahalı caddesi olan New York 5'inci Cadde'de metrekare fiyatları 1.170 dolara ulaştı. Düny..
ABD ve Türkiye'de açılacak sergilere Koç'tan destek ABD'de 29 Ekim'de açılacak "Osmanlı Türkiyesi'nden İmparatorluk Kostümleri" adlı serginin ana sponsorluğunu Koç Holding üstlendi. Koç, 10 y..
'Serdengeçti emekli olmak istemiyor' Financial Times gazetesi, Mart 2006'da görev süresi dolacak olan Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti'nin emekli olmak istemediğini yazdı. Financial..
Gökhan Demirkol'un fotoğrafları çekildi Oyuncu G.Ö.'nün tecavüz görüntülerinin internette yayınlanması olayına ilişkin yürütülen soruşturmada, tecavüz görüntüleriyle karşılaştırılmak üzere Gö..
Anamur'da inşaat çöktü: 1 ölü, 14 yaralı Mersin'in Anamur ilçesinde Kaymakamlık ve Belediye Binası'nın bulunduğu Fahri Görgülü Caddesi'nde Aslangil İnşaat Firması'na ait yapımı devam eden 5 k..
'Picasso'ya seramikte Abidin Dino yardım etti' İspanyollar'ın dünyaca ünlü ressamı Pablo Picasso'nun "halka daha yakın olmak için'' seramiğe yöneldiği ve seramik sanatında Picasso'ya Abidin D..
Alman turist üç kişiye can verdi Antalya'da tatil yapan Alman vatandaşı S.D., 17 Ekim tarihinde beyin kanaması geçirip Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Yoğun bakım ..
Yaralı karaca için seferberlik Trabzon'un Şalpazarı İlçesi Kaymakamı Ahmet Özyiğit, Gökçeköy Köyü'nde, yüksekten düşerek 2 bacağı kırılan karaca yavrusunu makam aracıyla hastaneye gönderip, t..
Sahura kadar hamam sefası Ramazan boyunca iftar mönüleri, fasılları ve geleneksel Ramazan eğlenceleriyle müşteri yarışına giren otel ve restoranların arasına hamamlar da katıldı. Bostancı sah..
Mevlevi Alayı ile Atatürk'e destek oldular Birinci Dünya Savaşı'na Mevlevi Alayı ile destek veren Mevleviler, Kurtuluş Savaşı döneminde de Mustafa Kemal Atatürk'ün önemli destekçisi oldu. Ata..
'Yokluğunu ilk kez bu kadar hissettim' Maganda kurşunuyla vurularak ölen Begüm Kartal için öğrencisi olduğu Galatasaray Üniversitesi'nde bir panel düzenlendi . Malatya'da 2 ay önce arkadaşını..
Tiyatrocunun acı sonu Yaşamına son veren Şefik Kıran'ın psikolojik tedavi gördüğü öğrenildi. Bakırköy Belediye Tiyatroları oyuncularından Şefik Kıran önceki gece saat 01.00 sıralarında İstanb..
Uğur Dündar gözaltına alındı Tekirdağ'da küçük yaşta çocukların çalıştırıldığı öne sürülen bir fabrikaya giden Uğur Dündar ve ekibi şikâyet üzerine üç saat gözaltında tutuldu. Tekirdağ'daki D..
Doğum gününde yaşama veda etti İzmir'deki trafik kazasında yaşamını yitiren genç doktor Banu Duygu, olay günü 29'uncu yaşını kutlayacaktı . İzmir'de meydana gelen trafik kazası genç doktor Ba..
'Kurtlar'ın sesi kısıldı Üç sezondur ekranlara damgasını vuran Kurtlar Vadisi'nin reytingleri, düşüşe geçti. İlginin azalmasında, sevilen karakterlerin öldürülmesi ve senaryonun beğenilmemesi..
Zorro'nun rakibi Avrupalı Banderas ve Zeta-Jones'lu Zorro, Amerika'yı Avrupalı kötü adamdan koruyor. 'Wallace ve Gromit' her yaşa uyar. 'Döngel Kârhanesi'nde devlet bir geneleve el koyuyor.
Filler tepişir tribün gerilir Futboldaki kavgada dün Fenerbahçe Başkanı Yıldırım konuştu. Ligin en zirvesinde, sistemin kaymağını yiyen takımların atışmasının tribünleri germekten başka ne i..
Türkiye Blair'e kalkan AB Dönem Başkanlığını devraldığı temmuzdan beri Türkiye ve Hırvatistan'la üyelik müzakerelerine başlamak dışında kaydadeğer bir icraata imza atmayan Britanya Başbakanı ..
Kamerasever hayaletler AB zirvesine ev sahipliği yapan Hampton Court 'hayaletli saray' olarak biliniyor. Kral 8. Henry döneminde, Kardinal Wolsey'in inşa ettiği 320 hektarlık saray, sadece eş..
Rumlar, Talat için devrede ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın davetiyle Washington'a giden KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, temaslarına başlarken...
Kaçaklar cayır cayır yandı AB'nin başına büyük sorun olan ve 'umuda yolculuklarında' çoğu kez durdurulan göçmenlerin başına gelen son trajik olay sıkı göçmen yasalarına sahip Hollanda'da yaşa..
Mahkemeye yeni isim Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'i yargılayan 'Irak Özel Mahkemesi'nin adı, parlamento kararıyla 'Irak Yüksek Mahkemesi' olarak değiştirildi.
Sünni ve Şiiler çatıştı: 23 ölü Irak'ta Şii lider Mukteda Sadr'a bağlı Mehdi Ordusu'nun militanları ve anayasanın onaylanmasından memnun olmayan Sünni direnişçiler arasında çıkan çatışmada 23..
BBC Taşkent'i terk ediyor Mayısta Andican'daki isyanın kanla bastırılması sonrası yabancı basına baskıları artıran Özbek yönetimine eleştiri yağıyor.
Batı İran'a çok öfkeli İran'ın nükleer programı nedeniyle ABD'nin menzilinde olduğu bir dönemde Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad'ın "İsrail haritadan silinmeli" çıkışı Batı'da çok sert tepkil..
İsrail çemberi daraltıyor Filistinli örgütlerin lider kadrolarına karşı, devam ettiği öne sürülen ateşkese rağmen suikast politikasından vazgeçmeyen İsrail yönetimi...
BM aracılığıyla Irak yolsuzluğu BM'nin 1996-2003 yıllarında uluslararası ambargo altında tutulan Irak'a uyguladığı gıda karşılığı petrol programına dair yolsuzluk raporu dün tamamlandı.
Sheehan yine gözaltında Irak'ta ölen ABD askerlerinin sayısının 2000'i aşmasıyla Amerika çapında savaş karşıtı gösteriler de hız kazandı.
Rektör Aşkın'ın dosyası YÖK'te Mahkeme, rektör Aşkın hakkındaki iki dosyada görevsizlik kararı verdi; savcı da bir dosyayı YÖK'e yolladı. Gözler rektörün tutuklu olduğu dosyada.
Herkes her şeyi biliyor kimse bir şey yapmıyor Yıl 2003 Çocuk Esirgeme Kurumu'nun sorunlarını Devlet Denetleme Kurulu (DDK) 2003'te saptadı ve öneriler getirdi: "Uzman personel yetersiz. Ama..
'İrticacı öğrenci affı' rafa kalktı Bütçe görüşmeleri öncesi CHP ile Anayasa değişikliği için pazarlığa oturan AKP, 'Unakıtan ve irticacı öğrenci affı' diye bilinen iki düzenlemeyi geri çekti..
« » 1 2 3 4 5 6