27 Ekim 2005 Perşembe Günü Haberleri

27 Ekim 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AB liderleri, ‘kimlik’ zirvesinde Birliğin istikbalini tartışacak Anayasa ve bütçe fiyaskolarının ardından ilk defa bir zirvede bir araya gelecek olan AB liderleri, Birliğin istikbalini tart..
Chirac’ın sağ kolu yolsuzluktan mahkûm Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac’ın başbakanlığı ve Paris belediye başkanlığı sırasında özel kalem müdürü olan eski bakan Michel Roussin, yolsuzlukta..
Türkiye ile Danimarka arasında ‘imza’ krizi Danimarka’da yayımlanan Jyllands Posten gazetesinin Peygamber Efendimiz’in tasvirlerini yayınlaması Ankara ile Kopenhag arasında diplomatik krize s..
İslami Cihad intikam için pazar yerini vurdu İsrail’in kuzeyindeki sahil kenti Hadera’da bir pazar yerinde düzenlenen intihar saldırısında 5 kişi öldü, 28 kişi de yaralandı.
Esad’dan suikastçıları cezalandırma sözü BM Güvenlik Konseyi daimi üyelerinden ABD, İngiltere ve Fransa’nın Refik Hariri suikastı raporuna dayanarak Suriye’ye yaptırım uygulanması yönünde tas..
Bankaların krediyi zorlaştırması tekstilcileri kızdırdı Bankalarla tekstilciler arasındaki ‘batık kredi’ tartışması sürüyor. Merkez Bankası verilerine göre Ağustos 2005 itibarıyla tasfiye (ba..
ABD’lilerin Tekel’e ilgisi sürüyor Japon Tobacco’nun 1,1 milyar dolarla verdiği en yüksek teklif düşük bulunduğu için ilk ihalesi gerçekleşmeyen, ikinci ihalesine de ‘vergi oranları’ gerekçe ..
Tuz havzası için 40,7 milyon dolar Tuz Gölü sahasında bulunan Tekel’e ait Kaldırım Tuzlası’nın özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 40,7 milyon dolar ile Koyuncu Nakliye şirketi verdi.
Büyük Efes Oteli Tahincioğlu’nun Farklı şirketler tarafından işletilmelerine rağmen mülkiyeti Emekli Sandığı’na ait otellerin satışı sürüyor.
Dedeman, 50. yılına 50 otelle girecek Şehir otelciliği ile ön plana çıkan Dedeman Holding, "50. yılda 50 otel" sloganıyla önümüzdeki 10 yıl içinde 35 otel daha açmayı hedefliyor.
Türk Hava Yolları’nın uçuş güvenliğine tam not Uluslararası Dünya Havacılık Otoritesi Maintenance Standardisation Team, Türk Hava Yolları’nın uçuş güvenliğine tam not verdi.
Faizden kazananlar için yüzde 15 vergi geliyor 1999 yılında getirilen; ancak her yıl geçici olarak uzatılan tüm finansal yatırım araçlarının vergilendirilmesindeki mevcut sistem bırakılarak, ..
Sigorta prim affı Meclis’te SSK’nın ve Bağ-Kur’un mart ayı itibarıyla toplam 21,3 milyar Yeni Türk Lirası prim alacağının yeniden yapılandırılması amacıyla hazırlanan tasarı TBMM Başkanlığı’n..
Oger, Telekom’da ilk taksiti kendi kaynaklarından ödeyecek Telekom’un yüzde 55 hissesine en yüksek teklifi veren konsorsiyumun lideri Oger Telecoms, nihai devir tarihinde yapacağı 1,4 milyar ..
4 dakikalık güneş tutulması için 200 bin turist bekleniyor Türkiye yeni turizm çeşitleri sayesinde cazibe merkezi haline geliyor. Yabancı turistler, 29 Mart 2006’da gerçekleşecek güneş tutulm..
Ağlar palamutla doldu Karadeniz’de ağustos ayında başlayan palamut akını devam ediyor. Bazı balıkçı tekneleri ağlarına takılan palamutları taşımakta güçlük çekiyor.
Tavukçuların sigorta prim borcu 6 ay ertelenecek Kuş gribinden etkilenen beyaz et üreticilerinin vergi yükümlülüğünün iki ay ertelenmesinden sonra SSK ve Bağ-Kur prim borçları da erteleniyor...
Şu Çılgın Türkler kitabını istihbarat yazdırdı Turgut Özakman’ın çok satan kitabı ‘Şu Çılgın Türkler’in tarih kitabı olup olmadığı tartışmasına Prof. Dr. Yalçın Küçük ilginç bir iddia ile kat..
Diyanet, çocuk yayıncılığını mercek altına alıyor Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye'deki çocuk yayıncılığının kalitesini yükseltmek için kongre düzenliyor.
‘Gazinocular kralı’ Fahrettin Aslan vefat etti ‘Gazinocular kralı' olarak tanınan Fahrettin Aslan, girdiği şeker komasından kurtulamayarak Anadoluhisarı'ndaki villasında hayatını kaybetti.
Trafik cezaları kredi kartıyla ödenebilecek Emniyet Genel Müdürlüğü, AB'ye uyum ve çeşitli aksaklıkları gidermek amacıyla Trafik Yönetmeliği'ni değiştiriyor.
Töre cinayetini önlemek için imamlar da devrede Diyanet İşleri Başkanlığı, töre ve namus cinayetlerini önlemek için harekete geçti.
Tuvalet sırası kavgasında adliye önünde yine kan aktı Kapalıçarşı’da tuvalet kuyruğunda başlayıp 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan kavgaya ilişkin dava kararının Yargıtay tarafından bozulması son..
Camı kırılan ve arızalanan uçaklar paniğe sebep oldu İstanbul'dan Trabzon'a sefer yapan 065 sefer sayılı, 134 yolcusu ve 6 mürettabatı bulunan Fly Air'e ait MD 83 tipi uçak, kuş çarpması sonu..
Öztürk, Göztepe’ye cami kararına iptal davası açtı Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin aldığı Göztepe Parkı’na cami yapılması kararının iptali içi..
Türk bayrağı ve Atatürk büstlerine boyalı saldırı Kayseri'de, 4 ilköğretim okulundaki Türk bayrakları ile Atatürk büstleri boyandı, duvarlara terör örgütü lehine ifadeler yazıldı.
Üniversiteliye kötü haber: Fotokopi kitaba korsan muamelesi yapılacak Ders kitap ve notlarını fotokopi ile çoğaltanlara karşı mücadele başlatan yayıncılar, YÖK’ten de yardım istedi. Fotokopi ..
Milli Eğitim’den okullara: Artık tavuk yiyebilirsiniz Milli Eğitim Bakanlığı, kuş gribi tehlikesinin geçtiğini belirterek, tüm okullar, öğretmenevleri ve yurtlarda tavuğun ‘eskiden olduğu gib..
AB Gıda Ajansı: Kuş gribi gıdayla geçmez Avrupa Birliği (AB) Gıda Ajansı, ölümcül kuş gribi virüsü H5N1’in gıda yoluyla geçtiğine dair bir delil olmadığını açıkladı.
İşkence var, ihbar var, teftiş var ama yuva için işlem yapılmamış Malatya’da Çocuk Esirgeme Kurumu’nda işkence görüntülerinin yeni olmadığı ortaya çıktı. Yuvanın defalarca denetlenmesine rağm..
Vakıf eserleri müzelerde korunacak Tarihî eser kaçakçılarının önüne geçmekte zorlanan Vakıflar Genel Müdürlüğü, eserleri daha iyi koruyabilmek için 8 ilde Vakıf Eserleri Müzesi kuruyor.
’Hayalet geliyor’ şakası yüzünden 10 öğrenci öldü Çin’de bir ilkokulda ‘hayalet geliyor’ sözü üzerine oluşan izdihamda 10 çocuk hayatını kaybetti.
Avustralya’da iki günde 129 balina sahile vurdu Avustralya’nın güney sahilinde kıyıya vuran 62 balinanın daha öldüğü bildirildi. Marion Koyu’nda 2 günde kıyıya vurarak ölen balina sayısının 1..
Atların yelesi uzaktan göründü Sanatçı Handan Börüteçene, 10 yıldır üzerinde çalıştığı ‘Atların Dönüşü’ projesinin son dönemecine geldi.
Dubuffet’nin çılgınlıkları ve camaltının büyüsü Geçtiğimiz haziran ayında kapılarını açan Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi’nde iki önemli sergi birden sanatseverlerin ilgisine sunuldu.
‘Gönül Yarası’ yabancı Oscar’ı için başvurdu Yönetmen Yavuz Turgul, son filmi ‘Gönül Yarası’ ile ‘En İyi Yabancı Film Oscar’ı adaylığına başvurdu.
Paganini’nin kemanı açık artırmada İtalyan besteci ve keman virtüozu Nicolo Paganini’nin (1782-1840) kemanı, 1 Kasım’da düzenlenecek müzayedede, açık artırma yoluyla satılacak.
Ahmet Zeki Yavaş’ın hatları için son üç gün Hattat Ahmet Zeki Yavaş, Beyoğlu Sanat Galerisi’nde 85 eserden oluşan hat sergisini açtı.
YÖK değişikliğine destek vermeyiz CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, YÖK’le ilgili anayasa değişikliği konusunda hükümete destek vermeyeceklerini söyledi.
Mumcu’dan hükümete çağrı: Getirin Anayasa değişikliğini, YÖK’ü kaldıralım Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, hükümete YÖK reformu konusunda çağrıda bulundu.
‘Güniz Sokak’a haciz’ haberi Demirel’i kızdırdı: Benimle uğraşanı pişman ederim Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF)’nun, oğlunun borçlarına karşılık işadamı Şevket Demirel’e ait yüzlerce ga..
Erbakan’a evinde başsağlığı diledi Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, eşi Nermin Erbakan’ın vefatı dolayısıyla eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’a taziye ziyaretinde bulundu.
Sarıbaş’tan Sezer’e davetiye tepkisi Anavatan Partisi Grup Başkan Vekili Süleyman Sarıbaş, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu için milletvekillerinin bazıların..
TMK hazırlıkları tehlikeli ve gereksiz Merkezi New York’ta bulunan İnsan Hakları İzleme Komitesi, Terörle Mücadele Kanunu taslağının ‘gereksiz ve tehlikeli’ olduğunu açıkladı.
Yargı bağımsızlığı konusunda Meclis’te genel görüşme yapılabilir Adalet Bakanı Cemil Çiçek, yargı bağımsızlığı konusunu ele almak üzere Meclis’te ‘ucu açık’ bir genel görüşme yapılabileceğini..
Sayıştay Başkanlığı, TSK’nın elindeki askerî malları denetleyecek Sayıştay Başkanı Mehmet Damar, son yapılan değişiklikle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) elindeki askerî malları da denetley..
Anavatan’dan Sezer’e davetiye tepkisi Anavatan Partisi Grup Başkan Vekili Süleyman Sarıbaş, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu için milletvekillerinin bazıları..
Hükümetin temel yasa düzenlemesine kısmi iptal Anayasa Mahkemesi, bazı tasarı ve tekliflerin temel yasa olarak görüşülmesinin usul ve esaslarını düzenleyen TBMM İçtüzüğü değişikliğindeki, ‘’m..
Özhan Canaydın: Artık herkes haddini bilecek Türk futbolunda deprem etkisi yapan Tahkim Kurulu'ndaki istifa olayından sonra sessizliğini bozan G.Saray Başkanı Özhan Canaydın, sert açıklamalar..
Tigana, Beşiktaş'a transferini yalanladı Beşiktaş ile anlaştığı söylenen Fransız teknik direktör Jean Tigana, dün iddiaları yalanladı. Son olarak İngiltere Premier Ligi'nde Fulham'ı çalıştıra..
« » 1 2 3 4 5 6