27 Ekim 2005 Perşembe Günü Haberleri

27 Ekim 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yine yeşillendi Grönland toprakları İngiltere'deki Reading Üniversitesi tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre, Grönland'taki buzulların bin yıl içinde tamamen erimesi bekleniyor. Uzay..
Azerbaycan'da yeni tutuklama Azerbaycan'da 6 Kasım'daki genel seçimler öncesinde tırmanan gerginlik sürüyor. Darbeye kalkıştıkları iddiasıyla 5 bakanı görevden alan ve ikisini tutuklatan Cumh..
"İran, Ladin'in 3 oğlunu saklıyor" İran, terör örgütü El Kaide'nin üst düzey 25 üyesini saklıyor... İddia Alman Cicero dergisinin... Dergi ismi açıklanmayan Batılı yetkililere dayandırdığı ha..
Chirac'ın müdürü mahkûm oldu Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'ın başkent Paris'in Belediye Başkanı olduğu dönemle ilgili önemli bir dava dün sonuçlandı. Dönemin personel müdürü Michel Rous..
Atina, ABD'den 40 adet F-16 alıyor ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Yunanistan'a yaklaşık 3,1 milyar dolar değerinde 40 adet modern F-16 savaş uçağı satılmasına ilişkin planı onayladı. Penta..
Komşu kızı 'ırkçılık' deyip törende bayrak taşımadı Yunanistan'da da aynı Türkiye'de olduğu gibi ulusal bayramlarda askeri geçitlerin yanı sıra öğrenci geçitleri de düzenlenir. Öğrenci geçitl..
Bağışlar Cherie'nin masraflarına gitti Adı daha önce birçok skandala karışan İngiltere Başbakanı Tony Blair'in eşi Cherie, konuşmacı olarak katıldığı bir yardım gecesiyle gazetelerin manşetle..
En pahalı nağmeler İtalyan besteci ve keman virtüözü Nicolo Paganini'nin kemanı, 1 Kasım'da açık artırmada satılacak. Dönemin ünlü ustalarınd a n Carlo Bergonzi'nin yaptığı nadir bulunan kema..
Başı göğe erdi! İngiltere Veliaht Prensi Charles ile evlendikten sonra "Cornwall Düşesi" unvanını alan Camilla Parker, önceki gün ilk kez taç taktı. Norveç Kraliyet ailesinin İngiltere'yi ziy..
İsrail'de intihar saldırısı: 5 ölü Filistin ve İsrail arasında devam eden ateşkes bir intihar eylemiyle tehlikeye girdi. İsrail'in sahil kentlerinden Hadera'da bir pazar yerinde meydana gelen..
İlk 'müzakereci' zirvesinde Avrupa Birliği liderleri, bugün dönem başkanı İngiltere'nin ev sahipliğinde bütçe ve anayasa gündemli zirve düzenliyor. Başkent Londra'daki zirveye "müzakerelere b..
Suriye'ye 'Zanlıları tutukla' baskısı Hariri suikastinde adı geçen Suriyeliler'i tutuklama baskısı karşısında "sıkışan" Başkan Esad söz verdi. Eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'nin öldürülme..
Yalancının mumu... Ajanın kimliğini basına kimin sızdırdığını bilmediğini söyleyen Başkan Yardımcısı Cheney ve sağ kolu Libby, belgeler aksini gösterince 'yalan ifade verme' suçlamasıyla karş..
Büyükçekmece 854 binayla şampiyon! İstanbul'un en yüksek ilçesi Büyükçekmece çıktı. İlçeleri gökdelenlerin yanı sıra, toplu konut projeleri de yükseltti.. Levent'e yapılacak 300 metrelik Duba..
Tavukçuların prim borcuna 6 ay erteleme Vergi borçlarından sonra, kuş gribinden etkilenen beyaz et üreticilerinin SSK ve Bağ-Kur prim borçları da erteleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan..
Dedeman Holding, 10 yılda 35 yeni otel açacak Turizm ve madencilikte yoğunlaşma kararı alan Dedeman Grubu, 10 yıl içinde 15 olan otel sayısını 50'ye çıkarmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıllard..
Değişken faizin cazibesi, sabitten daha ucuz olması Yılbaşında yürürlüğe girecek yasa ile değişken faizle kredi alınmışsa faiz endekslendiği enstrümanı geçmeyecek. Konut Finansmanı (Mortgage)..
Kadın avukatın fendi Ofer ve Kutman'ı yendi Ofer-Kutman ikilisinin işlettiği Kuşadası Limanı'nda inşaatlara ruhsat alınamayınca kiracılar kiraların dondurulmasını istedi. Devreye giren avukat..
Demireller için düğmeye basıldı, helikopteri satıldı Murat ve Şevket Demirel'in malvarlıklarının araştırılması için 22 tapu müdürlüğünden bilgi isteyen TMSF, Egebank'ın eski sahibi Murat Demi..
Avea'da Paksoy'a yol göründü Danıştay'ın Türk Telekom için yürütme durdurma istemini reddettiği önceki gün Ulaştırma Bakanı Yıldırım ve kurmayları 3 kritik karar aldı.
Büyük Efes Oteli şekercinin oldu Emekli Sandığı mülkiyetindeki İzmir Büyük Efes Oteli, 121.5 milyon dolara Tahincioğlu-Nida-MV Ortak Girişim Grubu tarafından satın alındı. Tahincioğlu, böylec..
Ne yabancı üzülür ne yerli küser 2006'dan itibaren yatırımcılar için yeni bir dönemin kapısı aralanacak. Hem yerlilerin hem de yabancıların memnun edildiği yeni uygulama ile tahvilden hisse s..
Çiğ yumurta yemeyin AB yetkilileri uyarıyor: "Kuş gribi yumurtadan da geçiyor. Bu yüzden sakın çiğ yumurta yemeyin!" Bilim adamları, yumurtaların pişirilerek tüketilmesi gerektiğini sözlerine..
Hugh Grant'a komşu oldu Özellikle "Zalim" adlı şarkısıyla tanınan pop müzik sanatçısı Yalın, geçen ay Londra'daki bir üniversitenin ekonomi bölümüne kaydolmuştu. Londra'da önce otelde kalan p..
'Aslında aldatmak faydalı bir şey' Hülya Avşar, dergisinde kendiyle röportaj yaptı. Röportajında adeta iç hesaplaşmaya giren Avşar, uzun beraberliklerde hissettirmeden yapılan aldatmanın, evd..
Necati Doğru hortumlandı Gazeteci Doğru'ya iletilmeyen yeni banka kartlarıyla para çektiği iddia edilen memure hakkında dava açıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianame..
Havada panik Ankara'da dün aynı saatlerde iki ayrı uçak arıza yaparak Esenboğa Havalimanına zorunlu iniş yaptı. Fly Air'e ait uçağın ön camı çatlarken, Onur Air'e ait uçağın ise iniş takımlar..
Hoşgörü ve birliğin tarikatı Mevlevilik "Sultan-ı Ulema" yani Ulemaların Sultanı olarak nitelendirilen Bahaeddin Veled'in oğlu Mevlana Celaleddin Rumi, kendini ne bir şeyh, ne de bir tarikatı..
Sözleşmeli öğrenciler geliyor... Artık ilköğretim ve lise öğrencileri okullarıyla sözleşme imzalayacak!.. Cezai sorumluluk öngörmeyen sözleşme gereği öğrenciler, "Camları kırmayacağım, sıramı..
'Aliye davası'nın sonu mutlu bitti Baba Çetin Yılmaz sonunda ikna oldu ve Pınar Dilşeker minik oğlu Mertali'ye kavuştu. Ancak baba Yılmaz'a göre sorunlar henüz çözülmüş değil. Günlerdir tüm k..
Ve 'Kral'ın film gibi yaşamı sona erdi Zeki Müren'den Ajda Pekkan'a birçok ünlüyü şöhrete kavuşturan 'Gazinocular Kralı' Fahrettin Aslan yaşama veda etti. Yarım asırdır "Gazinocular Kralı" ol..
0-6 yaş dayak yuvası Malatya'daki dayak skandalıyla ilgili Sosyal Hizmetler İl Müdürü ve yurt müdürü dahil beş kişi görevden alındı, mahkemeye çıkarılan yedi kişiden ikisi tutuklandı. Vatanda..
Mobilportföy'de 18 bin kişi yarışıyor Ekonomist dergisinin Avea ve Paragaranti.com işbirliğiyle düzenlediği 'mobilportföy' yarışmasında katılımcı sayısı 18 bine ulaştı. 3 Ekim Pazartesi günü ..
'Torba'da ölçü kaçtı TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen 2. torba tasarı 23 farklı yasada, 43 maddeyi değiştiriyor, yasanın dört farklı yürürlük tarihi bulunuyorStopajda geri adım yok
Sosyeteye 'parola' ile taklit çanta Ünlü markaların taklitlerini yapan üreticiler sık sık yapılan baskınlardan korkunca, üretimi gizli yapıyorlar. Satışlar ise mağazalardan sadece tanıdık müş..
Efes'e 121.5 milyon dolar Büyük Efes Oteli özelleştirmesinde en yüksek teklif 121 milyon 500 bin dolar ile Tahincioğlu- Nida-M.V. Ortak Girişim Grubu'ndan geldi. Mehmet Kutman üçüncü turda ih..
Sünni partilerden seçim ittifakı Irak'ta 15 Aralık'ta yapılacak genel seçimlere katılacak 3 Sünni partisi ittifak oluşturdu. İslam Partisi, Irak Halk Konferansı ve Ulusal Diyalog Konseyi adlı..
Bartholomeos, Rum papazları böldü Fener Rum Patriği Bartholomeos'un, Güney Kıbrıs'taki Ortodoks Kilisesi'nde yaşanan "Başpiskoposluk" sorununu çözmek için bütün Rum piskoposları 10 Kasım'da İ..
'Ramazan Kerim' selamı ABD Dışişleri'nin diplomatik davetlere ayrılan salonunda iftar yemeği veren Condoleezza Rice, "İslam dünyasının demokratik arayışını destekliyoruz, çünkü demokrasi eksi..
Diyarbakır'a yardım eli Yaşar Holding, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, yardım elini Diyarbakır'ın Üçbasamak Köyü'ne uzattı. Vakıf, Dünya Bankası tarafından geçtiğimiz yıllarda yaptırılan ve yal..
Yeşile üç bin fidan desteği İzmir Yerel Yönetim Ulaşım ve Kanal Hizmetleri Çalışanları Yardımlaşma Derneği (İZYUKDER) Milli Egemenlik Ormanı'na dikilmesi için 3 bin fidan bağışında bulundu.Sa..
Öğrenci servisi devrildi: 1 ölü 14 yaralı MANİSA'NIN Akhisar İlçesi'nde taşımalı eğitim öğrencilerini taşıyan servis minibüsü dün sabah hızlı girdiği virajı alamayınca devrildi. Kazada, 13 ya..
Çok hızlı büyüyen balık EGE Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi, hibrit çizgili levrek balığı yetiştiriyor. Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Yetiştiricilik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç...
Her yola asfalt Gaziemir'de asfaltsız cadde ve sokak kalmayacak. Gaziemir Belediye Başkanı Adnan Yüksel "Geçen 1 yıllık dönemde mevcut yolların bakım onarım ve asfalt yama çalışmalarını yapar..
Ege Koop'tan başkan Kocaoğlu'na ziyaret Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret etti. Nüfusun her yıl 75-100 bin civarında arttığı İzmir'in p..
Mahkumlara moral Buca Kapalı Cezaevi'ndeki tutuklu ve hükümlüler için moral konseri düzenlendi. Cezaevinin konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğe İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özle..
50'nci yıl armağanı Ege Üniversitesi (EÜ) Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri bünyesinde 40 kişilik bir bilgisayar laboratuvarı açıldı. 4 ayda tamamlanan bilgisayar laboratu..
İzmirli dağcılar Sinop'ta zirvede Dağcılık sporunu anlattılar, en yüksek tepeye tırmandılarBağışına zam yaptı
Sosyete mi, halk pazarı mı? İzmir'in Gaziemir İlçesi'nden sonra Karşıyaka Bahçelievler'deki çok katlı pazaryerinde hizmete giren "Sosyete pazarı" özellikle kadınların akınına uğradı. Pazarlar..
Fuarın başına da geçti BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "İZFAŞ'ın (İzmir Fuarcılık Sanat ve Kültür Hizmetleri A.Ş.) Başkanı kim olacak?" tartışmalarını bir süreliğine dondurdu. Koca..
« » 1 2 3 4 5 6