26 Ekim 2005 Çarşamba Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu Aday Tanıtım Toplantısında Konuşuyor

26 Ekim 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sevgener: Van'a giderdim ama... Eski İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Sevgener, "YÖK'ün tanıdığı yasal rektör olmama rağmen fiilen görev yapmamaktayım. Bu çerçeve..
Türk Solu'na suç duyurusu Diyarbakır Barosu Başkanı Sezgin Tanrıkulu, faşist yaklaşımla Kürtleri aşağılayıcı yayın yaptığı gerekçesiyle 'Türk Solu' dergisinin yazarı ve yazıişleri müdürü hakk..
Sen misin 'W' kullanan! Siirt'te geçen yılki Nevruz kutlamalarını organize eden 20 kişiye, pankartlarda Türkçe'de bulunmayan W ve Q harflerini kulandıkları gerekçesiyle 100'er YTL para cezası..
'Merdiven üstü' espri KKTC'nin eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş dün Çukurova Üniversitesi öğrencilerinin kurduğu Sinerji Kolu'nun davetlisi olarak geldiği Adana'da, 'Kıbrıs, AB ve Türkiye' kon..
Soykırım iddiasında Türk tarafı konuştu İskoçya'nın Edinburg Kenti Belediye Meclisi'nin sözde Ermeni soykırımı iddialarını içeren bir önergeyi gündeme alıp oylamada kararsız kalması, İngilte..
'RASAT' için imzalar atıldı Türkiye'nin iki yıl önce uzaya gönderdiği ilk mini gözlem uydusu BİLSAT'ın ardından, bu kez büyük oranda Türkiye'de yapılacak RASAT uydusu için bir aşama daha kayd..
'Erdoğan eşcinsel haklarını korusun' Ankara Valiliği'nin kapatmak istediği ancak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın "Eşcinsel olmak ahlaksız olmak anlamına gelmez" gerekçesi..
Gökdelen cep deler! Avrupa'nın en yüksek gökdelenlerinin Levent'te yapılacağı, bu yapılar sayesinde İstanbul'a yeni yatırımların geleceği açıklanan bugünlerde, mimar ve şehir plancılarının ya..
'Sifon çekilse, lağım taşar mı?' NTV'de yayımlanan Basın Odası'na konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 'Sifon' sorularıyla karşılaştı. Amerika'da bile gökdelenlerdeki..
Hakkâri'de bir doktor İlk atamalar Kadir Has Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden bu yıl mezun olan 15'i kız 20 hekim, 'mecburi hizmet' için görev yerlerine yollandı. Üç aylık evli 24 yaşındaki D..
Üç odalı değil üç tekerlekli ev Ailesi tarafından dışlandığı gerekçesiyle yedi ay önce evini terk eden 26 yaşındaki yürüme engelli Meliha Çelik, hayatını üç tekerlekli motosikletin arkasına y..
Yürek yufka, kepçe bol İstanbul'da binlerce kişi her akşam iftar kumanyalarıyla karnını doyuruyor. Kumanyalar yarım saat içinde tüketiliyor ama paketleri hazırlamak için İstanbul Büyükşehir B..
TRT için üç isim yarışıyor Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), TRT Genel Müdürlüğü için Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şahin, TRT Genel Müdür Yardımcısı Muhsin Mete ve...
Kuş gribi Almanya'da Almanya'nın batısında bulunan ölü yaban kazlarında, ilk testlere göre kuş gribi saptandığı bildirildi. Sağlık yetkilileri, kazlar üzerinde yapılan testlerde kuş gribine r..
İki üniversite bitirilebilir Anadolu Üniversitesi'nin (AÜ) açıköğretim sistemine göre eğitim verilen iktisat, işletme ve açıköğretim fakültelerine, 2005-2006 öğretim döneminde, ikinci ünivers..
Yolla pulu, al mesajı Sakarya Valisi Nuri Okutan'ın öğretmenlere ulaştırılmasını istediği yeni eğitim yılı başarı mesajının ulaştırılması için Milli Eğitim Müdürlüğü, il genelindeki yaklaşık ..
Evin üzerine taş düştü: İki yaralı Dinamit patlatılan taşocağından fırlayan bir taş, yakınlardaki evin tavanını delerek oturma odasına düştü. Odada bulunan anne ile 2 yaşındaki oğlu yaraland..
Belediyeye su kesme davası Sarıgöl ilçesinde borcu nedeniyle suyu kesilen Tuğrul Şen, belediye hakkında 'hastalığa zemin hazırladığı' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
Turist yardım etti parkta doğurdu Beşiktaş Vapur İskelesi'nin yanındaki parkta otururken sancıları tutan 25 yaşındaki Ayşe Paşacı, bir turistin yardımıyla doğum yaptı.
Sigara yasağına ateşle karşılık İstanbul-Diyarbakır seferini yapan otobüse binen 15 ve 19 yaşlarındaki M.C.A. ve Y.Ş., sigara içmek isteyince diğer yolcularla tartıştı.
Yılmaz ekibine operasyon Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan Kürşat Yılmaz'ın grubuna yönelik sürdürülen operasyonlar kapsamında, 16 kişi gözaltına alındı.
Polise 'Keskin' soruşturması Kartal 3. Asliye Ceza Mahkemesi, 'TSK'nın manevi şahsiyetine basın yoluyla hakaret ettiği' iddiasıyla yargılanan İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şube Başkanı..
Britanya da Wilmazede! Meksika'nın turistik sahillerini yıkan, Haiti'de toprak kaymalarına yol açan, Küba'nın başkenti Havana'yı felç eden Wilma kasırgası, ABD'nin Florida eyaletinin güneyini..
Su 'güvenlik' sorunu 100. yıl hedefleri Ortadoğu'da geleceğin savaş nedenleri arasında sayılan su sorunu önceki gün gerçekleştirilen MGK toplantısında tartışıldı. Kurul, Türkiye'nin 2015'te ..
Ya tedbir, ya felaket Alman bilgin Wolfgang Sachs, Türkiye Yeşilleri ve Heinrich Böll Stiftung Derneği'nin konferansında iklimdeki değişimleri değerlendirdi: "Global ısınma, insan hakları ihl..
Her dakika, bir çocuk Dünyada her bir dakikada bir çocuk AIDS yüzünden ölürken, aynı süre içinde bir çocuk da HIV virüsü kapıyor.
Çölün ortasında kayağa az kaldı Çölde kayak sezonu açılmak üzere! Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentinde çöl ortasında 3 bin metrekare kapalı alana inşa edilen 'Ski Dubai'...
Bodrum'da hayat başkadır Hâlâ yazdan kalma günler yaşayan Bodrum'da hava sıcaklığı dün 30, deniz suyu sıcaklığı da 24 dereceye ulaşınca yerli ve yabancı turistler kıyılara akın etti.
Parayı ver pulun olsun 'Kişisel pul projesi'yle artık herkes kendi pulunu bastırabilecek.
Patron adaletsizse Adaletsiz patron, ömrü kısaltıyor. Britanya'da yapılan bir araştırma kötü bir patronun çalışanı yavaş yavaş öldürebileceğini gösterdi.
Mideler küçülüyor Britanya Ulusal Sağlık Kurumu hastanelerinde aşırı kiloyla başa çıkmak için mide ameliyatı olan hastaların son üç yılda iki katına çıktığı açıklandı.
Camdan hayvanat bahçesi Cam eğitimi veren ve butik üretim yapan Cam Ocağı, geçen hafta uluslararası bir sosyal sorumluluk projesine öncülük etti. Koordinatörlüğünü Amerikalı sanatçı Mark Ecks..
Yine balina 'intiharı' Avustralya'nın güneyinde 60'ın üzerinde balina kıyıya vurarak öldü.
Çıplak gösteren lens yaptılar! Amerikalı bir optik firması, dijital fotoğraf makineleri ile video kameralar için, fotoğrafı ya da görüntüsü çekilen kişilerin giysilerinin altındaki tüm detayl..
AB'de çocuk var evlilik yok AB nüfusu geçen yıl binde 5 artarken, doğan çocukların üçte biri evlilik dışı. AB istatistik kurumu Eurostat'ın açıklamasına göre, 25 AB ülkesinin toplam nüfusu, 2..
Japonya'nın vâris sorunu Japonya, tahta kızların da geçebilmesi için yeşil ışığı yaktı. 1965'ten beri Japon imparatorluk tahtı içinbir erkek vâris dünyaya gelmedi. Kız çocuklarının da tahta o..
« 1 2 3 4 5 6