26 Ekim 2005 Çarşamba Günü Haberleri

26 Ekim 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türkiye’de futbol denince akla şike ve şiddet geliyor Özel bir araştırma şirketinin Futbol Federasyonu’nun talebi üzerine "Türkiye’de Futbol Algısı" başlığı altında yaptığı araştırmadan ilgin..
Disiplin Kurulu Hasan Şaş’tan savunmasını istedi Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Galatasaray Kulübü'ne yazı göndererek Hasan Şaş'ın savunmasını istedi.
Tahkim Kurulu göreve devam kararı aldı Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Başkanı Selçuk Öztek, kurulun, 5 üyeyle göreve devam edeceğini açıkladı.
Ağır abilerin en ağırıydı Beşiktaş’ta Rıza Çalımbay’ın istifasıyla antrenörlük görevini üstlenen Mehmet Ekşi, 80’li yılların unutulmaz savunma oyuncularındandı.
Talat, ‘izolasyon ve kapsamlı çözüm için somut adım’ isteyecek Türkiye ve KKTC, uluslararası kamuoyu ile BM Genel Sekreteri Kofi Annan’a, "kapsamlı çözüm için yeni adımlar atın" çağrısında bu..
Rumlara Türkiye vetosu, ilerleme raporu taslağında 3 Ekim’de Müzakere Çerçeve Belgesi’nin onaylanmasını krize dönüştüren "Kıbrıs Rum Yönetimi’nin milletlerarası kurumlara üyeliğinin Türkiye t..
‘Demokrasi için İslamcıları destekleyelim mi?’ tartışması Washington’daki düşünce kuruluşlarından Nixon Center’da Zeyno Baran’ın oturum başkanlığında yapılan münazarada Daniel Pipes ile Reuel..
Türkler, cami için belediye engelini aşamıyor Fransalı Müslümanların, finansman dışında karşılaştıkları en büyük problem yer sorunu.
Fransa, yüz yıl sonra laikliği yeniden tartışıyor 1905 yılında kabul edilen laiklik yasasının yüzüncü yılını kutlayan Fransa, yeniden laiklik tartışmalarına sahne oluyor.
BM ‘Suriye kararı’ için toplandı; ABD bastırıyor Lübnan eski Başbakanı Refik Hariri cinayetiyle ilgili BM raporunda Suriye’nin suçlanmasının ardından BM Güvenlik Konseyi bu ülkeye uygulanacak..
Depremzedeler ‘yardım almamada’ birbiriyle yarışıyor Deprem felaketinden sonra binlerce insanın hayatını kaybettiği ve milyonlarca insanın da evsiz kaldığı Pakistan’da depremzede halk, Türk b..
Barzani, Osmanlı’yı Ermenilerle vurmuş Irak’taki Barzani aşiretinin, 1915 Ermeni tehciri sırasında Ermenilerle bir olup Osmanlı devletiyle çatışmaya girdiği ortaya çıktı.
Irak’ın yeni anayasası kıl payı onaylandı Irak’ta 15 Ekim’de yapılan referandumla halkın onayına sunulan anayasa, Sünni eyaleti Ninova’da "hayır" oylarının yetersiz kalmasıyla kabul edildi.
Bush, ‘başkan’ı ağırladı Irak Kürdistan Demokratik Partisi lideri Mesud Barzani, "Kürdistan bölgesel hükümetinin başkanı" sıfatıyla ABD Başkanı George Bush tarafından Beyaz Saray Oval Ofis’te..
Amerika bizim için çatıdır, koruyucudur Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani, Cihan Haber Ajansı’na verdiği özel röportajda, ABD’yi ‘Iraklı Kürtlerin koruyucusu’ olarak tarif etti.
Çift başlı akvaryum balığı 2,5 ay yaşadı Hobi olarak evinde balık yetiştiren Ahmet Hüsnü Çokçeken’in, çift başlı doğan ‘ciklet’ cinsi yavru balığı 2,5 ay yaşadı.
Ümraniye şenlik çadırı minik misafirlerine kucak açıyor Ümraniye Belediyesi, Ramazan’da düzenlediği etkinlikler kapsamında çocuk tiyatroları ile çocukları coşturdu.
Özel Eyüboğlu Koleji’nde dersler uydu destekli yapılıyor Ümraniye Özel Eyüboğlu Koleji öğrencileri İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harita Müdürlüğü’nde uydu görüntüleri ile harita dersi aldı.
Ağa Camii, İslâm’ın nuruyla İstiklâl Caddesi’ni aydınlatıyor Bar ve pavyonlarıyla bilinen İstiklâl Caddesi, aynı zamanda mahzun bir camiye de ev sahipliği yapıyor. 1596’da yapılan Hüseyin Ağa..
Henüz borcunu ödemediği arabasını afetzedelere bağışladı 8 Ekim tarihinde Pakistan’ın kuzeydoğu bölgeleri ile Keşmir’de yaşanan deprem sonrasında Türkiye’den bölgeye yönelik yardımlar hız kes..
BBC World’den Arapça haber kanalı İngiliz kanalı BBC World 24 saat yayın yapan Arapça bir haber kanalı kurmaya hazırlanıyor.
Dakikada bir çocuk AIDS’ten ölüyor BM Çocuk Fonu (UNICEF) Başkanı Ann Veneman, dünyada her dakikada bir çocuğun AIDS yüzünden hayatını kaybettiğini açıkladı.
Kuş gribine karşı 52 ülkeden güç birliği Kuş gribi vakalarının artması üzerine yaklaşık 52 ülkeden sağlık uzmanı, Kanada’nın başkenti Ottawa’da bir araya geldi.
Türkiye en çok ‘itlaf’ kelimesini merak etti Kuş gribi Türk insanının kelime dağarcığına bir sözcük daha ekledi. Son haftalarda Türkiye’nin önemli gündem maddelerinden birini oluşturan kuş gr..
Milli Kütüphane’deki baz istasyonuna inceleme Milli Kütüphane’de 1998 yılından bu yana takılı bulunan Telsim’e ait baz istasyonunu Kültür ve Turizm Bakanlığı müfettişleri takibe aldı.
Avrupa Alevileri aydınlanma hareketi başlatıyor Cem Vakfı Avrupa Koordinatörlüğü ile Stuttgart Hacı Bektaşı Veli Derneği tarafından Stuttgart’ta düzenlenen Hz. Ali ve İslam büyüklerine anmaya..
Şeyh Haznevi’nin sevenleri cenaze için Suriye’ye akın etti Suriye’de yaşayan Nakşibendi şeyhi Muhammed Haznevi, ailesi ile umre ziyaretine giderken Medine yakınlarında geçirdiği trafik kazası..
Asılsız ihbar, zorunlu iniş yaptırdı İsviçre’nin Zürih kentinden İstanbul’a gelen Türk Hava Yolları’na (THY) ait uçak, bomba ihbarı nedeniyle Macaristan’ın başkenti Budapeşte’deki Ferihegy Ha..
‘Teziç’in tavırları hukukçu başkana yakışmadı’ Yargıtay 2. Ceza Dairesi Üyesi Ömer Naci İmamoğlu, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Yücel Aşkın’ın tutuklanması sonrası Yükseköğrenim ..
Okullara suyu en düşük tarifeden alma imkanı 2006 yılı bütçe yasa tasarısından özel ve resmî okullara iyi bir haber çıktı. Meclis’e sunulan ve bayramdan sonra görüşülmeye başlanacak bütçe tas..
Tuvaletten su içmeye son, okul koridorlarına çeşme yapılacak Milli Eğitim Bakanlığı köy okulları başta olmak üzere bütün okullara, ‘öğrencilerin tuvaletteki lavabo çeşmelerinden su içmelerini..
Sağlık Bakanlığı, yılın bir gününü yolsuzluk ve dolandırıcılıkla mücadeleye ayıracak Sağlık Bakanlığı, yolsuzluğun önüne geçebilmek için kampanya başlattı. Bakanlık yılın bir gününü ‘Sağlıkta..
Orhan Pamuk’a yeni suç duyurusu Hukukçular Birliği Derneği Yönetim Kurulu üyesi Kemal Kerinçsiz, yazar Orhan Pamuk'un Die Welt gazetesinde yayınlanan beyanlarında Türk askerini aşağıladığı id..
Borusan’dan Atina’da konser Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, bu yıl ikinci kez Atinalı müzikseverlerle buluşacak.
Safranbolu Evleri kitap oldu Mimar Reha Günay’ın ‘Safranbolu Evleri’ adlı kitabı çıktı. Yapı Yayın tarafından Türkçe, İngilizce ve Japonca basılan kitap, 19. yüzyıl sonu ile 20. yüzyıl başın..
Kerem Görsev üçlüsü Bursa’da ‘Kerem Görsev Trio’, 31 Ekim’de Bursa’da bir konser verecek.
Sanatçılardan müzayede evlerine sorumluluk çağrısı Ressamlar, galericiler ve sanat yazarları, müzayede evlerinin ucuz resim satmasına tepki gösterdi.
Profesörü yanlışlıkla öldürenlere müebbet hapis Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saadettin Güner ve oğlu Selçukhan ile Engin Bayramoğlu'nun öldürdükleri iddiasıyla yargı..
Keskin’i tutuklamayanlara mahkemeden suç duyurusu Kartal 3. Asliye Ceza Mahkemesi, 'Türk Silahlı Kuvvetleri'nin manevi şahsiyetine hakaret ettiği' iddiasıyla yargılanan İnsan Hakları Derneği ..
Narkotik köpekleri kampa alındı Uyuşturucu tacirlerinin korkulu rüyası narkotik köpekleri Kapıkule Sınır Kapısı'nda kampa alındı.
Devlet, vatandaşla da müzakereye oturacak Genel İdari Usul Kanunu’nda yapılması planlanan düzenleme, devletle vatandaş arasında yıllarca süren ihtilafların mahkemeye gitmeden çözülmesine imka..
PTT, evden eve posta hizmetine geçiyor Bir zamanlar güvercinler aracılığıyla yürütülen posta hizmetine, PTT Genel Müdürlüğü yeni bir boyut kazandırıyor. ‘Kapıdan Kapıya Hizmet’ şeklinde adlan..
TRT genel müdürlüğü için adaylar belirlendi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), TRT Genel Müdürlüğü için adaylarını belirledi. Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şahin, TRT Genel Müdür ..
SSK’da kuyruklar biterken ilaç masrafları 2 kat arttı Sosyal Sigortalar Kurumu'nun (SSK) reçete başına düşen ilaç harcaması geçen yıla göre yüzde 55'lik artışla 42 YTL'ye çıktı.
Dünyanın tek yol anıtı Amasra Kuşkayası restore ediliyor Batı Karadeniz’in turistik ilçelerinden biri olan Amasra’da, dünyada ve Anadolu’da bir benzeri daha bulunmayan Kuşkayası Yol Anıtı, İt..
Babam kafatasçı değildi, sadece etrafındakilerle dalga geçiyordu Gazeteci yazar Yağmur Atsız, Türkçülüğün ileri gelen isimlerinden babası Nihal Atsız’ın kafatasçı olacak kadar aptal olmadığın..
Aşırı sağ 'Kırmızı Kitap'tan çıktı Hükümetle askerler arasında görüş ayrılığına neden olduğu için Haziran MGK'sında görüşülmesi ertelenen, Milli Güvenlik Siyaseti Belgesi'nde uzlaşma sağlandı..
Baykal 300 bin YTL tazminat talep etti CHP lideri, sahne yasağının kaldırılması için para istediği iddiasında bulunan Bülent Ersoy'a tazminat davası açtı. Kamuoyunu günlerce meşgul eden, CHP ..
Baskı yapıldı, direndim Anavatan Partisi Genel Başkanı Enkan Mumcu AK Partililere "Eğer ahirete inanıyorsanız vallahi billahi bunun hesabı sorulacak" diye seslendi. Mumcu, iktidar milletvekil..
Torunlarınız hesap sorar CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, hükümete sert eleştiriler getirdi. Baykal, "yalan söylüyorsun" diye laf atan AK Partililere, "Hayatı boyunca yalan söylememiş bir insa..
« » 1 2 3 4 5 6