26 Ekim 2005 Çarşamba Günü Haberleri

26 Ekim 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İşte acı gerçek! Federasyonun yaptığı araştırmada "futbol denilince ne hatırladıkları" sorulan 1223 kişiden yüzde 40'ı "şiddet ve şike" bölümünü işaretlediDopinge hapis
Talay: Eşref'te bir düşüş var Olimpiyat üçüncüsü Eşref Apak'ın daha iyi bir antrenöre ihtiyacı olduğunu belirterek, yetersiz kaldığı gerekçesiyle görevinden ayrılan Artunç Talay ilginç açıkla..
Tahkim krizi rafa kalktı Federasyon Başkanı Bıçakcı kolları sıvadı, Beşiktaş Asbaşkanı Aksu devreye girdi ve Tahkim Kurulu 6 üyeyle geçici süre yola devam kararı aldı. Federasyon, kasım ayı i..
Kale Rüştü'ye geçti! Fenerbahçe dün sabah basına kapalı yaptığı antrenmanın ardından otobüsle Ankara'ya gitti.Her yer karanlık: 0-3
Giysilerin içini görebilen lens ABD'DE Kaya Special adlı bir optik firması, dijital fotoğraf makineleri ve video kameralar için, fotoğrafı çekilen kişinin giysisin altındaki detayları göstere..
Parkta doğurdu Beşiktaş'ta Üsküdar Vapur İskelesi'nin yanında doğum sancısı çeken hamile Ayşe Paşacı (25), yoldan geçen turistin yardımıyla doğum yaptı. Paşacı, 1 kilogram 700 gram ağırlığınd..
Karaya vuran 67 balina öldü AVUSTRALYA'NIN güneyinde kıyıya vuran 67 balina öldü. Tazmanya eyaleti Ulusal Park ve Doğal Hayatı Koruma Dairesi sözcüsü Liz Wren, 2 grup uzun yüzgeçli kılavuz ba..
Kapalı yer korkusu olana bölgesel MR Pek çok hastalıkta ayrıntılı inceleme ve erken tanıya olanak veren MR'a (manyetik rezonans), yeni çıkan bir başka MR cihazı rakip oldu. C - Scan Orto CINE..
Genç doktordan örnek davranış Sağlık Bakanı'nın '158 hekim gerek' dediği Hakkâri'nin 55 doktoru oldu. Elif Demiralay, hiç doktor yüzü görmemiş Durankaya'ya atandıKötü patron ömür kısaltır
Lois Lane duymasın! Avusturya'da "Süpermen" olduğunu ve uçabileceğini iddia eden bir kişi, dördüncü kattan atlayınca hastanelik oldu. Başı ve sırtından yaralanan 23 yaşındaki "Süpermen," hast..
En hamarat süper kahraman ABD'nin Oregon eyaletinde yaşayan Jay Tyler adlı temizlikçi, ilginç iş kostümü sayesinde hayatının en yoğun günlerini geçiriyor. Yüksek binaların tepesinden halatla ..
Savaş karşıtı vekil Irak'tan rüşvet almış Irak Savaşı döneminde ortalığı karıştıran İngiliz milletvekili George Galloway, bu kez kendi başını derde sokmuş gibi görünüyor... ABD Senatosu, BM'n..
Komşunun peynir zaferi Avrupa'da 'feta' adıyla üne kavuşan beyaz peyniri sahiplenmek için verilen mücadeleden Yunanistan galip ayrıldı. Avrupa Adalet Divanı, "Sadece Yunanistan'ın bazı dağlar..
'Kaynak krizi' komedi oyunu oluyor CIA krizi, Time dergisi muhabiri Matt Cooper'a yaradı. Valerie Plame'in CIA ajanı olduğunun basına sızdırılmasıyla ilgili ifade vermeyi kabul edince hapis c..
Avukatlar "can güvenliği" istiyor Irak devrik lideri Saddam Hüseyin'in yargılandığı davada görevli avukatlar, içlerinden birinin kaçırılıp öldürülmesi üzerine güvenlik önlemlerinin artırılmas..
Bush'a son darbe: Irak'ta 2 bin kayıp... Irak'ın 2003 yılında işgal edilmesinden bu yana ölen Amerikan askerlerinin sayısı 2 bine ulaştı... CNN televizyonu, Amerikalı askeri yetkililerden alı..
İngiltere'de Türk kadını zirvesi İngiltere'nin başkenti Londra, cuma günü kadın hakları toplantısına ev sahipliği yapıyor. Türk Demokrasi Vakfı ve London School of Economics'in organize ettiğ..
Geç pişmanlık fayda etmedi Hapiste yazdığı çocuk kitaplarıyla Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilen dört kişinin katili Stanley 'Tookie' Williams'ın idam kararı onaylandı. Çete kurmuştu ABD'de..
"Suikastçi Türkiye'de" Öldürülen eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'nin suikastını araştıran BM raporunda, suikastin sorumluluğunu bir video kasette üstlenen Lübnanlı Ebu Adass'ın Türkiye'de ..
Wilma'nın faturası: 9 milyar dolar, 8 ölü Amerikan tarihinin en güçlü kasırgası olan Wilma, Katrina ve Rita'nın vurduğu Florida eyaletinden geçti... Wilma'nın ilk durağı Meksika'da 10, önceki..
Bir koltukla ABD'yi değiştiren kadın... Otobüste koltuğunu bir beyaza vermeyerek sivil hakları hareketi başlatan Parks hayatını kaybetti. Tam 50 yıl önce otobüste oturduğu koltuğu bir beyaza ..
Irak federalleşiyor Irak anayasası yüzde 21.41 "hayır"a karşılık yüzde 78.59 "evet" oyuyla onaylandı. Yeni anayasaya göre Irak'ta en az iki eyalet birleşerek federal yapı kurabilecek. Irak an..
Arjantin'de yeni bir Evita: First Leydi senatör oldu Efsane First Leydi Eva Duarte de Peron'un, nam-ı diğer Evita'nın memleketinden de bu beklenirdi! Ara seçimlerde ülkenin şimdiki ve eski Fi..
Sınıra Kürt bayrağı astılar Habur sınır kapısının Kuzey Irak tarafı olan Halil İbrahim gümrük kapısına asılı Kürt Bayrağı'nın indirilmesi için Türkiye'nin yaptığı girişimler sonuçsuz kaldı. I..
Barzani Beyaz Saray'da ABD Başkanı, Barzani'yi Beyaz Saray'da 'Kürdistan bölgesel hükümetinin başkanı' sıfatıyla ağırladı. ABD Başkanı George Bush, "Kürdistan bölgesel hükümetinin başkanı'' s..
Mazeretim var çünkü asabiyim! Katrina'da eleştiri aldı, desteği dibe vurdu, CIA ajanı skandalı tuz biber ekti. Yakınlarına göre ABD Başkanı Bush sinir küpüne döndü. Siyaset dünyasının en neşe..
CHP’li Elekdağ konuyu Meclis’e taşıdı: Axa ile yollar ayrılmalı Sigorta şirketi Axa'nın Osmanlı Devleti'nin tehcire tabi tuttuğu Ermenilerin yakınlarına 17 milyon dolar ödeme kararı CHP'li mi..
Le Monde: Oyak’ın açıklaması Axa’yı rahatsız etti Ordu Yardımlaşma Kurumu’nun (Oyak), Ermenilere tazminat ödemeyi kabul eden ortağı Axa için inceleme başlattığını açıklaması, Fransız firmayı ..
SSK ve Bağ-Kur prim affı yıl sonuna kadar tamam Sosyal Sigortalar Kurumu ve Bağ-Kur borçlarının ödenmesinde kolaylık sağlayan tasarı taslağı Bakanlar Kurulu’na sevk edildi.
Babacan: Kötü senaryoların gerçekleşme şansı yok Devlet Bakanı Babacan, önümüzdeki yılların Türkiye ekonomisinin elde ettiği başarıların meyvesinin toplanmaya başlayacağı yıllar olacağını söy..
Sosyal güvenlik reformu vergileri aşağıya çekecek Uluslararası Para Fonu (IMF) ile üç yıllık stand-by anlaşmasının 1 ve 2. gözden geçirme görüşmelerinde uzlaşma sağlandı.
Benetton'un ev tekstilini Zorlu Grubu satacak Zorlu Grubu, Benetton markasının ev tekstili lisansının Yunanistan, İsrail, İspanya ve Portekiz haricindeki ülkeler için kendisine verilmesi konu..
Danıştay onay verdi, Telekom 8 Kasım’da Oger’e devrediliyor Özelleştirmelerde önemli bir kilometre taşı olan Türk Telekom’un yüzde 55 oranındaki hissesinin blok olarak satılmasına ilişkin kar..
Rekabet Kurulu’ndan Star TV’nin satışına onay Rekabet Kurulu, 306,5 milyon dolarla Doğan Grubu'na ait Işıl Televizyon'un kazandığı Star TV ihalesine onay verdi.
Türkiye 9,1’e gerileyen işsizlikle AB ortalamasını yakaladı Ekonomideki genel iyileşme havası nihayet işsizlik rakamlarına da yansımaya başladı. Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE) verilerine g..
[HABER ANALİZ] Şirketler bürokrasiden kurtulacak Kamu yönetiminin kendini yenileme çabaları sürüyor. Söz konusu değişimlere en iyi örnek Gelir İdaresi'nin tepeden tırnağa yenilenmesidir.
VIP vergi dairesi geliyor, 5 bin şirket Ankara’dan denetlenecek Türkiye’de Kurumlar Vergisi’nin yüzde 90’ını 5 bin büyük şirketin ödediğine dikkat çeken Maliye, yeni bir birim kuruyor. Büyük ..
AKP’den Anavatan’a geçince Köşk’ten eşli davetiye aldı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 29 Ekim resepsiyonunda başörtülü vekil eşlerine uyguladığı ‘kamusal alan yasağı’nı bu yıl da sürdürdü...
Erkan Mumcu, hükümeti âyet ve hadisle eleştirdi Gensoru görüşmeleri sırasında en ilginç konuşmayı Anavatan Partisi lideri Erkan Mumcu yaptı. Mumcu, konuşmasının başında önce Başbakan Tayyip E..
Muhalefet, gensoruda 30 fire verdi CHP’nin Galataport, Kuşadası Limanı ihaleleri ve Tüpraş’ın yüzde 14,76’lık hissesinin satışında "ihaleye fesat karıştırarak devleti zarara uğrattıkları" idd..
Başbakanlar, komutanlar hakim karşısına çıkıyor, rektörler neden yargılanmasın? Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, tutuklanan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın’a destek amacıyla top..
Müsteşarıma karşı YÖK üyelerine baskı yapıldı Başbakan Tayyip Erdoğan, YÖK’le ilgili Anayasa değişikliğinin gündemde olmadığını söyledi.
Alex ile Ortega arasındaki farkı herkes gördü Sivasspor Teknik Direktörü Werner Lorant, Fenerbahçe'nin başında bulunduğu dönemde sıkıntı yaşadığı Arjantinli oyuncu Ariel Ortega ile kişisel bi..
Taraftarlar gol atabilseydi Fenerbahçe hep şampiyon olurdu G.Saray Teknik Direktörü Eric Gerets, Sarı-Kırmızılı taraftarları tribünlere beklediklerini söyledi. Memorial Hastanesi'nin düzenled..
Eylül ayının ‘Altın Adam’ı Selçuk Şahin oldu Memorial Hastanesi'nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen ‘11 Altın Adam Yarışması'nın eylül ayı jüri toplantısı önceki gün İstanbul'da yapıldı.
Christoph Daum, Türkiye Kupası’na yedeklerle çıkacak Süper Lig'in 10. haftasında Malatyaspor'u deplasmanda yorgun olmasına rağmen 3-0 gibi net bir skorla yenen Fenerbahçe'de, Teknik Direktör ..
Denizlispor kupada iyi başladı: 2-0 Ligde kötü bir tablo çizen Denizlispor, Türkiye Kupası grup maçlarına iyi başladı. Yeşil-Siyahlı takım, İzmir'in 2. Lig A Kategorisi'ndeki temsilcilerinden..
Gökhan, Trabzon'u bitirdi: 0-3 Süper Lig'deki kötü gidişatı kupada alacağı bir galibiyetle durdurmayı hedefleyen Trabzonspor, kendi evinde umduğunu değil, durduramadıklarını yedi ve Kayserisp..
Ailton Konya maçında yok Beşiktaş geçen hafta sonu Ahmed Hassan'ın golüyle 1-0 mağlup ettiği Konyaspor'la bugün Türkiye Kupası'nda tekrar karşılaşacak.
Doping testi bitmeden şampiyon sporcuya ödül yok Son yıllarda özellikle halter ve atletizmde sıkça görülen doping olayları, ödül yönetmeliğinde değişikliği zorunlu kıldı.
« » 1 2 3 4 5 6