25 Ekim 2005 Salı Günü Haberleri

25 Ekim 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gazetecilerin oteline saldırı Irak'ın başkenti Bağdat'ta çok sayıda yabancı gazetecinin kaldığı Filistin ve Sheraton Oteli yakınında üç bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucu en az 20 kişi ..
AB Pakistan'a keseyi açıyor Avrupa Komisyonu, Pakistan'da 53 binden fazla kişiyi öldüren 7.6 büyüklüğündeki depremden zarar görenler için yeni bir yardım paketi hazırlıyor.
İkizlerden biri başkan oldu Polonya'da pazar günü yapılan devlet başkanlığı seçiminin ikinci turunu, ikiz kardeşi Jaroslaw Kaczynski'nin liderliğini yaptığı Hukuk ve Adalet Partisi'nden aday ..
Yeni Delhi'nin derdi soğan Hindistan'da 1998'de Yeni Delhi ve Racastan eyaletlerinde hükümet düşüren soğan krizi yeniden alevlendi.
Evitalar kapışınca... Arjantin'de önceki günkü Senato ve Temsilciler Meclisi ara seçimleri, 'Peronist çiftin zaferi' ile sonuçlandı.
Coşkun: Enerji çok pahalı Sanayi Bakanı Ali Coşkun, Türkiye'nin sanayide kullandığı elektrik enerjisi fiyatının OECD ülkeleri fiyatının oldukça üzerinde bulunduğunu söyledi.
'Siyaset Belgesi' tamam Milli Güvenlik Kurulu (MGK), 'Kırmızı Kitap' olarak bilinen ve 'devletin gizli anayasası' olan Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nin (MGSB) yeni hali üzerinde uzlaştı.
Dinçer YÖK'e dava açacak Yazdığı bir ders kitabında 'intihal' (aşırma) yaptığı gerekçesiyle YÖK Genel Kurulu tarafından öğretim üyeliğinden ihraç edilen Başbakanlık Müştesarı Ömer Dinçer, YÖK..
Baykal: 2006 seçim yılı olmalıdır CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "CHP, kasımda kurultay yapacak. Daha sonra seçim çalışmalarına başlayacak. 2006 seçim yılı olmalıdır" dedi.
'Aşkın, tarikat ağını dağıttığı için suçlu' Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın'ın tutuklanması üzerine Van'da inceleme yapan CHP heyetinden İstanbul milletvekili Sırrı Özbek, "Rektö..
Senato: Üniversite rencide ediliyor Rektör Prof. Dr. Yücel Aşkın'ın ihalede usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle tutuklanmasının ardından dün toplanan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Senatosu bir b..
ODTÜ'de örnek birim Her şey görme engelli ilkokul öğrencilerine ders veren Claire Özel'in kendi kendine "Peki bu çocuklar ODTÜ'yü kazanırsa ne olacak" diye sormasıyla başlad..
Şşşt rahatsız etmeyin 'Av ve Yaban Hayvanlarının ve Yaşam Alanlarının Korunması' ile ilgili yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı. Yönetmelikte yer alan düzenlemelerden bazıları şunlar oldu....
Sigarayı bırak, daha az su faturası öde Alanya'nın Çıplaklı Beldesi'nde sigara içmeyen veya bırakan su abonelerine yüzde 20 indirim, içtiği halde aksini beyan edenlere ise yüzde 50 zam uygula..
İşte ilk Türk tipi okul Başbakan Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilk taşınabilir okulunu açtı. Türkiye'deki derslik yetersizliği pnoblemini 'taşınabilir' okullarla çözmeyi amaçladı..
Tıpta kobay tartısması Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü'nce yayımlanan 'İnsani Amaçlı İlaca Erken Erişim Programı' başlıklı genelge tıp dünyasında 'kobay' tartışmalarına ned..
İstanbul'a dev Dubaili İstanbul'un Boğaz siluetine dört yıl içinde 300 metrelik sarmal gökdelen eklenecek. 2006 yılında inşaatına başlanacak 'Dubai Towers'ın (Dubai Kuleleri) 70 ve 94 katlı i..
Cenazede izdiham Kapatılan Refah Partisi'nin Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın eşi Nermin Erbakan için dün Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde izdiham yaşandı.
'Kızıltepe davası'nda avukat boykotu Mardin Kızıltepe'de 21 Kasım 2004'te düzenlenen operasyonda 12 yaşındaki Uğur Kaymaz ile babası Ahmet Kaymaz'ın öldürülmesi davasının Eskişehir'de görülen..
Önce imza, sonra yasa... Dubai Şeyhi El-Maktum'un İstanbul'da gerçekleştireceği projelere tahsis edilecek arsalarla ilgili 'yasal zemin' için de düğmeye basıldı. Yeni düzenlemeyle devletin hü..
301. maddede ilk kez beraat kararı çıktı Yargı, TCK'nın çok eleştirilen 301. maddesine rağmen düşünceyi ifade özgürlüğüne destek verdi. Ankara 12. Asliye Ceza Mahkemesi, 'İş Bilenin Kılıç Kuş..
Orman kanunuyla adalet! Husumetten kaynaklanan olaylar, taciz, hırsızlık gibi suçlarda vatandaşlar güvenlik güçleri ve yargıya başvurmak yerine, kan dökme yolunu seçiyor.
Müsteşarla dershaneciler atıştı Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Necat Birinci, "Dershanede verilenler öğrencinin üniversitede hiç işine yaramıyor" deyince, dershanecilerin ..
Yağmur değil, sadece su borusu Şişli'de İSKİ ana dağıtım borusunun patlaması sonucu bazı ev ve işyerlerini su bastı. Abide-i Hürriyet Caddesi'ndeki Şişli Polis Merkezi önünde bulunan İSKİ ana..
Cehaletin bedelini çocukları ödüyor Sağlıklı çocuk özlemiyle dokuz çocuk dünyaya getiren Bahay ailesi, şimdi orak hücreli anemi hastası çocuklarıyla yaşam mücadelesi veriyor. Dokuz kardeşten ..
F tipinde yanarak ölüm PKK'ya üye olduğu iddiasıyla Buca Kırıklar F Tipi Cezaevi'nde tutuklu olan 35 yaşındaki Serdar Arı öldü. Arı'nın kendini yaktığı öne sürüldü.
Validen çadıra yardım eli Muğla ile Aydın arasındaki dağlık Eğirgediği mevkiinde iki yıldır çadırda yaşayan beş kişilik aileye devlet yardım eli uzattı. Muğla Valisi Hüseyin Aksoy...
Eski ülkücüyü vurdular Üsküdar'da otomobilin içinde silahlı saldırıya uğrayan eski Beşiktaş Ülkü Ocağı Başkanı Cüneyt Koçak öldü. Saldırı önceki akşam Çengelköy Nato Yolu Caddesi'ndeki Maxi a..
Otobüsten 470 bin doları alıp kaçtılar Iğdır'dan İstanbul'a giden yolcu otobüsünü durduran soyguncular 470 bin dolar (yaklaşık 640 bin YTL) ile 3 kilo hurda altını alıp kaçtı. Iğdırlı kuyumcu..
İzmir'e afet desteği yolda İzmir'deki depremde zarar görenlere afet desteği geliyor. Depremden zarar gören ağır hasarlı evler yıkılarak devlet tarafından yeniden inşa edilecek.
AB: Çiftlikleri kayda alın Avrupa Komisyonu'nun Balıkesir'in Manyas ilçesine bağlı Kızıksa beldesinde görülen kuş gribi vakası ve alınan ölemlere ilişkin raporu, komisyonun Sağlık ve...
Trendekilerin şansı varmış İtalya'da dün aniden bastıran sağanak Eurostar trenini de raydan çıkardı.
Üç kardeş bir bebek Rahim kanseri tedavisinden sonra kısır kalan Britanyalı kadın, 'imece' usulüyle bebek sahibi oldu. Alex isimli kadının ikiz kızkardeşi Charlotte yumurtasını bağışladı.
Çin'in yatak odası sorunu Çin'de evli kadınların dörtte biri cinsel yaşamlarından memnun değil.
On Numara'yı bilen yok On Numara oyununun bu haftaki çekilişinde 10 bilen çıkmayınca 115 bin 869 YTL haftaya devretti.
Wilma, Florida'yı vurup sakinleşti Karayiplerde büyük bir yıkıma yol açan Wilma kasırgası, dün ABD'nin Florida kıyılarını da vurduktan sonra şiddetini azaltarak ikinci kategoriye düştü.
Gözler ondaydı Oyuncu Charlize Theron, ünlü aktör Al Pacino onuruna Los Angeles Beverly Hilton Oteli'nde düzenlenen 20. Amerikan Sinematek Ödülleri balosunda göz kamaştırdı.
« 1 2 3 4 5 6