23 Ekim 2005 Pazar Günü Haberleri

23 Ekim 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sur 'konut'u da sevdi Bugüne kadar iş dünyasına yönelik ürettiği alanlarla inşaat sektöründe büyüyen Sur Yapı, konut sektöründe de ağırlığını artırıyor. Gayrimenkul sektöründe yaşanan canlılı..
En yeni YKM Cevahir'de Türk perakende sektöründe 55'inci yılını kutlayan YKM, Cevahir Alışveriş Merkezi'nde yeni hizmete açtığı mağazasıyla çok katlı mağazacılığın rahatlığıyla butiğin konfor..
Esnafa bayram müjdesi Ramazan ayı boyunca 'düşük tempo' ile çalışan milletvekilleri, bayram tatili öncesi yoğun mesai yapacak. Hükümet, bayram öncesi SSK ve Bağ-Kur prim affını çıkaracak. Pri..
Şener: Ekonomi yolunda Başbakan Yardımcısı Şener, 2006 bütçesinde, kamu kesimi borçlanma gereğinin ilk kez fazla verdiğini belirterek, "Bu, yaklaşık 4 milyar YTL'ye yakın bir rakamdı..
Ali Koç dünya evinde Koç Holding Bilgi Grubu Başkanı Ali Y. Koç Nevbahar Demirağ ile önceki gün evlendi. Koç Holding Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü'nden yapılan açıklamada...
'Ümit ederim ki hesap doğrudur' Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Başkanı Adnan İğnebekçili, ihaleleri tamamlanan dokuz çimento fabrikasının dünya ve Türkiye fiyatlarının çok üzerinde bed..
Yatırımcıların yarışı Ekonomist dergisinin Avea ve Paragaranti.com işbirliğiyle düzenlediği 'mobilporföy' yarışmasının katılımcı sayısı 18 bine ulaştı. 3 Ekim Pazartesi günü başlayan yarışmay..
BM raporunda şaibe Eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'ye suikasttan Suriye rejimini sorumlu tutan BM raporuna gölge düştü. Raporu hazırlayıp Güvenlik Konseyi'ne sunan Alman savcı Detlev Mehli..
Mehlis, kafaları fena karıştırdı Alman savcı Detlev Mehlis'in raporuna önce Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın kardeşi Mahir, kayınbiraderi olan askeri istihbarat şefi Asıf Şevket ve diğer b..
Mısır'da dini gerilim dorukta Mısır'da 9 Kasım'daki genel seçim öncesi Kıptilerin bir tiyatral oyunu yüzünden Hıristiyanlarla Müslümanlar arasında kriz çıktı.
NY Times'tan Miller'a öfke Saddam'ın kitle imha silahı olduğu iddialarını yalanlayan ABD'nin eski Nijer Büyükelçisi Joseph Wilson'ın eşinin CIA ajanı olduğunun basına sızdırılmasında kullanıl..
'Eski dostlar' partisi Son Sovyet lideri Mihail Gorbaçov, SSCB'nin dağılışını getiren 'perestroika'nın 20. yıldönümünü Washington'da 200 'eski dostla' kutladı.
Hughes'tan tarihi çarpıtma ABD'nin imajını düzeltmekle görevli Dışişleri Müsteşarı Karen Hughes, Irak işgalini haklı çıkarmak için tarihi de çarpıttı. Hughes, Endonezya ziyaretinde, Saddam'da..
Mladiç'in dostu artık bakan Savaş suçlusu olarak Lahey'deki BM Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi tarafından aranan eski Sırp Genelkurmay Başkanı General Ratko Mladiç'in sırdaşı emekli gen..
Yunanlıların desteği artıyor Türkiye'nin AB ile üyelik müzakerelerine başlaması Yunanlıların bakışını da değiştirdi. Eurobarometre anketinde Türklerin AB üyeliğine 'Hayır' oranının yüzde 70 o..
Yardımın akıbeti şüpheli Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Pakistan ziyaretinde Türkiye'nin yardımının 100 milyon doları aşacağını duyurup dünyaya daha duyarlı olması çağrısı yapmasının ardından, de..
Kesilen ağaçlara geç kalmış ağıt Güney Asya'da doğal set görevi gören mangrov ağaçlarının kesilmesinin tsunami felaketinin boyutlarını katladığının kanıtlanmasının ardından, 8 Ekim'deki 7.6 ..
'Türk kadınını dinliyorum' Almanya'nın müstakbel başbakanı olan Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) lideri Angela Merkel, Türkiye'nin AB üyeliğine muhalefetinde insan hakları kartını kullanacağı..
Göçmenler kıymete bindi Türkiye'nin AB ile müzakerelerini bloke eden Avusturya'da, seçim zamanı gelince Türk seçmen kıymete bindi. 1.5 milyon nüfuslu Viyana'da bugünkü belediye meclisi seçimi..
TÜSİAD'dan iktidara imam-hatip için uyarılar Tepki yönergeye Patronlar kulübü TÜSİAD, Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırladığı 'Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Nakil ve Geçiş Yönergesi'ne tepki ..
Sen misin kimlik soran! Kendisinden evrakını isteyen sivil kıyafetli başkomisere kimlik soran otobüs şoförünün başı derde girdi. İddiaya göre başkomiser ve iki polis tarafından dövülen şoför ..
Yine yardım izdihamı Gaziantep'teki Şahinbey Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca ihtiyaç sahibi oldukları belirlenen vatandaşlara, Vakıfbank Merkez Şubesi'nde 100 YTL'lik n..
Bakan Aksu: PKK da listeye girsin İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, resmi bir ziyaret için gittiği Rusya'dan, PKK/Kongra-Gel'in terörist örgütler listesine dahil edilmesini istedi.
Holigan vekile karşı etik kurul Maganda ve holigan davranışlarının bazı milletvekilleri tarafından da sergilenmesi, TBMM Başkanı Bülent Arınç'ı harekete geçirdi.
Van'da gerilimli ziyaret YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç başkanlığındaki YÖK heyeti ve 74 üniversitenin rektörü, sekiz gündür tutuklu olan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr...
Bilimadamları: Siyasi baskı var Marmara, İstanbul, Işık, Bilkent, Kocaeli, Adnan Menderes, Galatasaray, Ege ve Yıldız Teknik üniversitelerinden 47 öğretim üyesi dün yaptıkları basın açıklamas..
'Yargıdan elinizi çekin' YYÜ Rektörü Yücel Aşkın'ın tutuklanmasını eleştiren CHP lideri Deniz Baykal, "Artık siyaset hukukun üzerinden elini çekmelidir" dedi.
Cadırda beş kişi Dağlarda hayat Mehmet Yurtsever, eşi ve üç çocuğu iki yıldır Muğla'nın dağlık kesiminde çadırda yaşıyor. Mehmet bey çobanlıktan ayda sadece 100 YTL kazanıyor, ama yılmıyor: ..
İzmirli evine dönemiyor Ege'de birbiri ardına meydana gelen depremlerin ardından vatandaşların tedirginliği sürüyor. İzmirliler, önceki günkü 5.9 büyüklüğündeki depremden sonra geceyi yine so..
Nasuh Mahruki: AKUT'u kapatırız Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Başkanı Nasuh Mahruki, Sivil Savunma Genel Müdürlüğü'nün kendilerine ciddi bir ambargo uyguladığını iddia etti.
'Soykırım' DVD'si polisten geçemedi İngiliz polisi, İskoçya'nın Edinburgh kentinde yarın yapılacak '1915 Osmanlı Türk-Ermeni Savaş Trajedisi' başlıklı sempozyumda gösterilmek üzere Türkiye'de..
Vakıf eserleri dijital ortamda Vakıflar Genel Müdürlüğü, Osmanlı döneminden günümüze kalan yaklaşık 12 milyon vakıf eserinin envanterini çıkararak, tamamını Şubat ayında bilgisayar ortamına y..
TBMM'den madde savaşı Toplumsal sorunların çözümünde daha etkin rol üstlenme kararı alan TBMM Başkanlığı, ilk hedef olarak okullarda zararlı madde kullanımıyla anne ve bebek ölümlerinin önlen..
Beş aylık yakın takip ve darbe Son yılların en büyük narkotik operasyonunda 1 ton 51 kilogram eroin ele geçirildi. Beş ay boyunca uyuşturucu satıcılarını takibe alan polis...
Belediyede hırsızlık Keçiören Belediyesi'ndeki Hesap İşleri Müdürlüğü'nde bulunan kasayı açan hırsızlar 3 bin YTL çaldı.
'Şiir ceza alırken baro neredeydi?' Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP'yi yargı üzerinde baskı kurmakla eleştirirken, Türkiye Barolar Birliği'ne "Ben ceza alırken neredeydiniz" di..
Ulla'nın 1400 ton atığından kurtulduk İskenderun Körfezi'nde geçen yıl eylül ayında 2 bin 200 ton zehirli atık yüküyle batan M/V Ulla gemisinin deniz dibindeki atık yükünün 1400 tonluk bölümü..
Hem yaz hem kış Sohbahar Türkiye'nin dört bir yanında 'farklı mevsimler olarak yaşanıyor.
Dere'nin kalbi arkeolojide kaldı Bazı arkadaşlar neden yaptıkları işlerle değil de, abuk sabuk hareketleri ya da aşkalarıyla gündeme gelirler anlamam. Örneğin, Cansu Dere.
Wilma ağır ağır... Karayibler'de 13 kişinin ölümüne yol açan Wilma kasırgası, Meksika'nın turistik Yucatan Yarımadası'nı sular altında bıraktı.
Katrina'nın hesabı soruluyor Wilma kasırgasına hazırlanan ABD, daha Katrina'nın yaralarını sarmış değil.
Potter'a yaş sınırlaması! 'Harry Potter'ı mezarlıklarda dolaşan maskeli ölü yiyiciler yaktı! Serinin dördüncü filmi 'Harry Potter ve Ateş Kadehi'ni, Britanya'da 12 yaşından küçüklerin yanları..
Bir otobüs dolusu şans İspanya'da kendilerini 'Züğürtler' diye isimlendiren bir grup otobüs şirketi çalışanı, bugüne kadar ülkede verilen en büyük ikramiyeyi kazandı.
Mutluluğun en ilginç formülü 'İnsanları hiç değilse bir kez mutlu etmek' isteyen İngiliz, bütün parasını sokaktan gelip geçenlere dağıttı.
Pacino'ya ödül Amerikan Sinematek Ödülü'nün bu yılki sahibi, sinema sanatına yaptığı eşsiz katkılardan ötürü Al Pacino oldu.
Britanya'da ilk kuş gribi ihbarı Kuş gribi Britanya kapılarına dayandı... Tarım Bakanlığı veterinerlik danışmanı Debby Reynolds, Güney Amerika'dan Britanya'ya getirilen ve...
Kortlara eşitlik geliyor... Gelecek yıl İspanya'nın başkenti Madrid'de yapılacak WTA turnuvasında, yakışıklı erkek modeller top toplayacak.
Sakın bakmayın! Bir ay önce dansçı eşi Kevin Federline'den bir erkek çocuk doğuran Britney Spears, bebeğinin fotoğraflarının çalındığını açıkladı.
Denizaltı gibi saat 'Dünyanın suya en dayanıklı saati' Rolex Oyster Deep Sea Special No. 1', Hong Kong'daki Christie's'de görücüye çıktı.
'Melling' 45 bin YTL Alif Art'ın Ritz Carlton Otel'de, düzenlediği antika kitap müzayedesinde Antoine Ignace Melling'in 48 gravürden oluşan kitabı...
« » 1 2 3 4 5 6