22 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

22 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bakü seçim öncesinde cadı kazanı Azerbaycan'da 6 Kasım seçimleri öncesi muhalefetin darbeye hazırlandığı iddiaları üzerine bazı bakanları kapsayan tutuklama furyasıyla sarsılıyor.
Müşerref: Yardım yetmez BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın deprem bölgesine yardımın azlığını eleştirip dünyayı cimrilikle suçlamasının ardından ölü sayısı resmi rakamlara göre 51 bine çıkarken..
Denktaş da yardım götürdü KKTC, Pakistan'daki depremzedeler için ikinci 10 tonluk yardımı dün Kıbrıs Türk Hava Yolları'na (KTHY) ait uçakla İslamabad'a gönderdi.
Tacik kızlara türban yasak Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olsa da laik bir sistemi bulunan Tacikistan'da okullarda başörtüsü takılması yasaklandı. Yasağı duyuran Eğitim Bakanı Abdudcabor Rahmo..
AB, Bosna ile yola koyuldu AB, Bosna Hersek ile 'üyeliğe giden yolun ilk adımı' diye nitelenen İşbirliği ve Ortaklık Anlaşması için görüşmeleri başlatıyor. Avrupa Komisyonu dün görüşmelerin g..
Ceset yakma olayına kınama Afganistan'da Amerikan askerlerinin Kandahar yakınlarında bir köyde iki Taliban militanının cesetlerini yaktıklarını ve köylülere eziyet ettiklerini gösteren görünt..
AKP-CHP birleşti! Gecikmeden anlaştılar AKP ve CHP, Meclis'te geçen hafta grup kuran Anavatan'ın temsil haklarını kısmak için anlaştı: Başkanlık Divanı'nın üye sayısı 15'ten 17'ye çıkarıldı,..
SHP kazandı SHP, siyasi partilere Hazine yardımını sınırlandıran yasa gerekçe gösterilerek bu yıla ilişkin yardımın eksik ödenmesine karşı açtığı davayı kazandı.
'Ruhban okulu için yol bulun' Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Camiel Eurlings, Türkiye'nin çok ilerleme kaydettiğini açıklarken, "Türk mercileri, Heybeliada Ruhban Okulu'n..
Akıl almaz iki kaza İki acemi sürücünün akıllara durgunluk veren kazalarında biri ağır sekiz kişi yaralandı. İlk kaza, Eskişehir'de önceki akşam saat 19.00 sularında meydana geldi.
Sürücü, yaya vurdu Kırmızı ışıkta durmayan otomobile tekme atan yaya, ayağından tabancayla vuruldu. Olay önceki gün saat 20:00'de Delikliçınar Meydanı'ndaki yaya geçidinde meydana geldi.
Haliç'te 'Da Vinci' Haliç'te bir Topbaş bir de Da Vinci köprüsü olacak. Metro geçişi için çizdiği köprü projenin Anıtlar Kurulu tarafından onaylandığını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı..
İlacını israf etme! Göksu Rotary Kulübü ve Beykoz Belediye Başkanlığı ortaklaşa 'İlacını Atma İlaç Olsun' kampanyası düzenliyor.
Yine kuş gribi vakası Ölümcül kuş gribi virüsü H5N1 tespit edilen ilk Avrupa ülkesi olan Romanya'da yeni bir kuş gribi vakası daha ortaya çıktı.
Söylenti sokağa döktü Art arda gelen depremler İzmir'de hayatı kabusa çevirdi. Önceki gece meydana gelen 5.9'luk deprem yüzünden halk dışarda sabahladı.
Deprem için çelişkili görüşler Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü Diri Fay ve Paleosimmoloji Araştırmaları Projesi Başkanı Dr. Ömer Emre...
Psikologlar: Dayanışma önemli Psikologlar, depremlerin yol açtığı korku ve paniğe karşı vatandaşlara çeşitli önerilerde bulundu. Türk Psikologlar Derneği...
Onarım var ama yol açık İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Rumelihisarı-Sarıyer arasında trafiği aksatmamak...
Danıştaydan Gediz'e koruma Büyük Kanal Projesi kapsamındaki arıtma tesisinin çamurlarının Gediz Deltası'na dökülmesi Danıştay tarafından engellendi.
MHP'li avukat polis tokatladı MHP Antakya Merkez İlçe Başkanı avukat Murat Çelik'in, adliye önünde meydana gelen bir kavgaya müdahale eden polis memuru Ender Akın'ı tokatladığı iddia edildi.
Karadeniz külden kararıyor Zonguldak'taki Çatalağzı Termik Santralı, kül barajı inşaatının yıllardır bitmemesi nedeniyle çevre katliamına yol açıyor. Santral külleri, hiçbir arıtmaya tabi tut..
Üç kadın, üç dram Çocuklarına hasret Sivaslı Songül Duran 42 yaşında. Anne ölüp baba evlenince 15'inde dayakla tanıştı. 20'sinde 'görücü usulü'yle verildiği adam nikâh yapmadı ve her gün döv..
Yine kapkaççı dehşeti Park halindeki otomobilinin içindeki genç bir kadın, çantasını çalmak isteyen kapkaççılara direnince sırtından bıçaklandı.
Korsanlar Türkiye'ye gelen gemiyi kaçırdı Güney Afrika'dan Türkiye'ye demir taşıyan ve Ukrayna'nın güneyindeki Odessa'da bir firmanın sahip olduğu Liberya bandıralı 'Panagia' adlı gemi, Somal..
Dinçer'e üniversite kapalı YÖK Yüksek Disiplin Kurulu, Başbakanlık Müsteşarı Prof. Dr. Ömer Dinçer'i intihalden suçlu bularak üniversite öğretim üyeliği görevinden attı.
Barolardan Van'a 'tepki çıkarması' Türkiye Barolar Birliği (TBB) yönetimi ve yaklaşık 40 baro başkanı, "Buradaki avukatların yarısı PKK'lı" diyen Van Başsavcısı Kemal Kaçan'..
Başsavcı: Dürüst oldum ceza gördüm! Van Barosu avukatlarının çoğunu PKK'lı olmakla suçladığı için Türkiye Barolar Birliği'nce protesto edilen Van Başsavcısı Kemal Kaçan...
Bilirkişi Ünal: Husumet yok Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Yücel Aşkın'ın tutuklanmasında rol oynayan raporda bilirkişi olan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi..
'Okula gelene kimlik sorun' 13 yaşındaki ilköğretim öğrencisi E.Ş'nin 'UNICEF görevlisiyim' diyen bir sabıkalı tarafından kaçırılıp tecavüze uğramasının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü, okul..
CHP: Asıl suçlu tarikatlar Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın'ın tutuklanmasına yönelik araştırmasını tamamlayan CHP Komisyonu'nun başkanı, MYK üyesi ve...
Toplu ziyaret için izin yok Rektörler Komitesi, Prof. Yücel Aşkın'a destek amacıyla bugün Van'da toplanıyor. Toplantıya tüm üniversite rektörlerinin katılması bekleniyor.
Polis: Biz kötü davranmadık Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektör Prof. Yücel Aşkın'ın tutuklanması sırasında 'kötü muameleye uğradığı' iddialarıyla ilgili inceleme başla..
Aşkın'a ait tarihi eserler iade edilecek Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın'ın evine geçen temmuz yapılan polis baskınında el konularak adli emanete teslim edilen tarihi eserlerden ..
Bes yıldızlıya niyet... ABD sahillerini bu sezon vurmaya hazırlanan 21. kasırga olan 'Wilma', Orta Amerika'yı yoğun yağış ve rüzgârla sarsmaya devam ederken, turistlerin beş yıldızlı tatiller..
Bakanın aşk hikâyesi Yakışıklı bir politikacı ile kristal hanedanlığının güzel kızı... Avusturyalılar, Maliye Bakanı Karl-Heinz Grasser ile ünlü Swarovski Kristalleri'nin vârisi Fiona Swaro..
Centilmen aradılar Reader's Digest dergisi, Britanya'nın merkezi kentlerinden Birmingham'a yolu düşenlere "Boşuna nezaket beklemeyin" diyor. Dergi, ülkenin sekiz kentine gi..
Manhattan'da ünlü bir atlı Ata son binişinde üç kaburga kemiğini, köprücük kemiğini ve elini kırarak hastanelik olan Madonna, bu olaydan iki buçuk ay sonra ilk kez David Letterman'ın TV şovu ..
Copperfield ne yapacak? Dünyanın en ünlü ilüzyonisti David Copperfield, yakında yapacağı bir gösteride, sahnede bir kadını hiç dokunmadan hamile bırakacağını iddia etti.
Jennifer Aniston teselliyi buldu Jennifer Aniston, Brad Pitt'le boşanmasının ardından ilk kez bir başkasıyla öpüşürken görüntülendi.
Yürüyüş en etkili ilaç Kanada'da süren obezite kongresinde uzmanlar şişmanlık için 10-20 yıl içinde birçok ilacın çıkacağı müjdesini verirken...
Emeklilik mi, düşünme!.. Erken emekliliğin yaşamı uzattığı tezi çürütüldü. Britanya'da 3 bin 500 işçiyle yapılan araştırmada 65'ine kadar çalışanların...
« 1 2 3 4