22 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

22 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Asıl bayram ahirette Nefisleriyle sürekli bir mücadele halinde olan ve gece gündüz ibadet eden Bayrami dervişleri, sahip olacakları ilahi nimetlerle asıl bayramı ahirette yapacaklarına inanıy..
Kendini önce bıçakladı sonra soydu Çalıştığı akaryakıt istasyonunun cirosunu iki gaspçıya kaptırdığını iddia eden İ.Ş.'nin planı tutmadı. Beyoğlu'nda bulunan bir akaryakıt istasyonunun müdürü..
40 günlük kalbi hayata tutundu... Kalbinin yanında tümör olduğu belirlenen 40 günlük Mehmet Can isimli bebek Konya'da ilk kez gerçekleştirilen bir ameliyatla yeniden sağlığına kavuştu. Üst so..
Anne ve çocuklarına tüyler ürperten infaz Gaziantep'te karısının kendisinden boşanmak istemesine sinirlenen işsiz ve sabıkalı bir kişinin eşi ve iki çocuğunu bıçakla boğazlarını keserek öldür..
Mahkeme: Kafa attı Gökçe: Sadece ittim Ekonomist-Yazar Deniz Gökçe, eşine kafa attığı gerekçesiyle 844 YTL para cezasına çarptırıldı. Ancak verilen para cezası Gökçe'nin 2 yıl içinde aynı suç..
Evinde hücre bulundu E.Ş.'yi kaçıran zanlı, kızı 15 gün evinin altında bulunan bir hücrede esir tutmuş. Bunun G.M.A.'nın ilk olayı olmadığı daha önce de başka kızları kaçırarak alıkoyduğu ort..
Özal ailesi trilyonluk borçtan fena kapıştı Semra Özal'ın, oğlu ve gelini aleyhine açtığı davada Efe Özal 'Borç eşimin' derken Zeynep Özal anne oğulu işbirliğiyle suçladı. 8'nci Cumhurbaşkanı..
İzmir'i fısıltı depremi vurdu Depremlerle sarsılan İzmir'i dün de "deprem olacak" dedikoduları vurdu. Panikle sokaklara dökülen halkı polis anons yaparak sakinleştirmeye çalıştı. İzmir'i, paz..
Büyükşehir'den gökdelene kılıf İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi bir skandal karara daha imza attı. Maslak'ta spor alanı' olarak görülen 18 bin 933 metrekarelik yeşil alana inşaat izni çık..
İngiltere'de 'kuş gribi'ne rastlandı İngiltere'de de kuş gribi vakasına rastlandığı bildirildi. Tarım Bakanlığı veterinerlik danışmanı Debby Reynolds, Güney Amerika'dan İngiltere'ye getirilen..
Kök hücreler ilk kez beyne verilecek ABD ilk kez beyne kök hücre nakledilmesine izin verdi. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA'nın Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne verdiği onayla Batten ..
Zamane gençleri çok hayırsever! Yalnızca kızlardan oluşan İngiliz müzik grubu Atomic Kitten'ın eski üyesi Jenny Frost hayır işine girdi. Seçtiği yol ise kendini internette açık arttırmaya çık..
Aniston koşar adım evliliğe gidiyor Amerikalı ünlü oyuncu Brad Pitt'ten ayrıldıktan sonra uzun süre mutluluğu yakalayamayacağı düşünülen Jennifer Aniston oyuncu Vince Vaughn ile mutlu bir ber..
Bu balıklar güneş yüzü görmedi... 3 bin metre derinde yaşayan canlılar özel bir sualtı cihazıyla görüntülendi. Sonuç olağanüstü. Amerikalı bilimadamları okyanusun dibinde yaşayan ve şimdiye k..
Gazeteciyi Çelebi kurtardı Irak'ın başkenti Bağdat'ta kaçırılan Guardian gazetesi muhabiri Rory Carroll önceki gece eski geçici Başbakan Ahmed Çelebi'nin girişimleri sayesinde serbest bırakıl..
Saddam'ın avukatı öldürüldü Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in ve 7 eski Baas yetkilisinin yargılandığı davanın başlamasının ardından ilk kriz patlak verdi. Önceki gün kaçırılan davanın ..
9 Türk gözaltına alındı Almanya'nın çeşitli kentlerinde düzenlenen büyük bir uyuşturucu operasyonunda 9'u Türk 11 kişi gözaltına alındı. Hamburg polisi tarafından yapılan açıklamada göz altın..
Cumhuriyetçi lidere tutuklama ABD Başkanı George W. Bush'un en yakın çalışma arkadaşlarından Cumhuriyetçi Parti Teksas milletvekili Tom DeLay hakkında açılan yolsuzluk ve para aklama davasınd..
"İsyan, Guliyev tutuklanırsa çıkar" Azerbaycan'ın sürgündeki muhalif lideri Rusel Guliyev'in yaşadıklarını ve ülkede yaşanan siyasi gelişmeleri lideri olduğu Azerbaycan Demokratik Partisi söz..
Annan yerine Bush 'kankası' Görev süresi 2006 yılı sonunda dolacak olan Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Kofi Annan'ın yerine geçecek kişi için şimdiden siyaset arenasında kulisler ba..
Çanlar Suriye için çalıyor BM savcısı Mehlis, Hariri suikasti raporunda hedefi gösterdi: Suriye ve Lübnan'ın üst düzey yetkilileri... Bu raporla Devlet Başkanı Başar Esad'a yaptırım, bölgede ..
SHP, Hazine'den yardım davasını kazandı Parasızlık nedeniyle geçen yıllarda personele maaş ödeyemeyen ve seçimde kullandığı bayrakların parasını bile karşılayamayan SHP'ye sevindirici haber y..
"Herkes tam üyelik istemiyor" Alman Hıristiyan Demokrat Parti (CDU) ve Avrupa Parlamentosu (AP) Üyesi Renate Sommer, konuşmalarda "Türkiye'nin AB'ye üyeliğini istiyoruz'' dendiğine dikkat çek..
"Garip ilkeleri sürdürmeyin" Avrupa Parlamentosu (AP) Başkan Yardımcısı Antonios Trakatellis, konferansın sonunda düzenlediği basın toplantısında, AB'ye üyeliğin bazı yükümlülükler getireceği..
"Ekümenik Patriklik" Türkiye'yi destekliyor Konferansta konuşan Philadelphia Metropoliti Meniton, kendisini "Ekümenik patriklik temsilcisi" olarak tanıttı. Roma Sözleşmesi'nin dini eğitim hak..
Gayrimüslimler adına çanlar çalıyor Fener Rum Patrikhanesi ile Avrupa Parlamentosu Hıristiyan Demokratlar-Avrupa Demokratları Grubu'nun düzenlediği uluslararası konferans, gayrimüslimlere özg..
Devlette sağlık hizmetinin çoğu memura, azı SSK'lıya Devletin sunduğu sağlık hizmetinden en düşük payı SSK'lılar alırken, en şanslı kesimi memur ve memur emeklilileri oluşturuyor. Devlet, 200..
Formula 1 pistine altı talip çıktı İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, Formula 1 pisti İstanbul Park'ın dört ortağının (İTO, TOBB, İstanbul Büyükşehir Belediy..
'Borcumuzu satmışlar' Net Holding Koordinatörü Ceyhun Yağlıcıoğlu 1998'de yurtdışından kullandıkları ve BDDK'nın 'usulsüz' dediği 10 milyon dolarlık kredi borcunun kendilerine bilgi verilmede..
Sağlık çalışanına, Bağ-Kur'lu ve SSK'lı eşin yanına atama Sağlık Bakanlığı, Atama ve Nakil Yönetmeliği'nde değişiklik yaptı. Artık sağlık personelinden eşi SSK'lı ve Bağ-Kur'lu olanlar da eşl..
Anayasa görüşmesinde Unakıtan tartışması Anayasa Komisyonu'nda Bakan Unakıtan'ın dosyaları tartışıldı. CHP'liler, mali denetim konuşulurken 'Maliye Bakanı'nın kendisi kayıtdışı, illegal' dedi..
'Axa'da gereğini yapacağız' Oyak, ortağı Fransız sigorta şirketi Axa'nın, Ermeniler'in yakınlarına soykırım tazminatı olarak 17 milyon dolar ödemesi ile ilgili gerekli girişimlerin yapıldığın..
Roche'tan çalışanına Tamiflu Kuş gribine karşı koruyucu Tamiflu ilacının üretimini yapan Roche Grubu, Türkiye'deki merkezindeki 750 çalışana, ailelerindeki kişi sayısı kadar ücretsiz Tamiflu ..
Konfeksiyon atölyesi yandı İzmir Çankaya'daki Mimar Kemalettin Caddesi'nde bulunan Mimar Kemalettin İş Merkezi'nin 7'nci katındaki Bir Teketek konfeksiyon atölyesinde yangın çıktı. Elektrik k..
Petkim ve Tüpraş 9'a dayanır ALİAĞA'DA da deprem panik yarattı. Kaymakam Emir Osman Bulgurlu ve Belediye Başkanı Tansu Kaya, sarsıntı nedeniyle Demokrasi Meydanı'ndaki iftar çadırında toplana..
OTELCİNİN FUAR UMUDU İzmir'deki mermer fuarına katılacakların konaklayacağı oteller sorun olduTarih onarılacak
DYP'de iftar yemeği krizi DYP'de bir grup partilinin düzenlemek istediği iftar yemeğine il başkanının karşı çıktığı iddiaları "iftar krizine" neden oldu. Bin kişilik iftar yemeğini düzenleyen..
Kadın polisler 12'den vurdu ÇANAKKALE Gelibolu'da 60 polis memuru poligona çıktı, atış talimi yaptı. Asayiş Şube'de görevli Leyla Düven (28) ile Nilgün Tekin (29), erkek meslektaşlarına adeta..
Profesörden antrenman Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Simin Hepgüler, Dünya Osteoporoz (Kemik Erimesi) günü nedeniyle düzen..
Burası Sevgi Mağazası Kütahya'nın Simav İlçesi'nde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Kadınları Kültür ve Dayanışma Derneği bir yıl önce Sevgi Mağazası açtı. Vatandaşlardan kullanmadı..
Cami cemaatını şaşırtan duyuru Cami girişine ilginç bir duyuru asıldı. Kimin astığı bilinmeyen çerçeve içindeki yazı günün konusu oldu. Müftülük yazıyı kaldırdıGeleceğin müzisyenleri
Avrupalı gençler Çeşme'de buluştu Avrupa Öğrencileri Genel Forumu, Altın Yunus Tatil Köyü'nde başladı. 46 ülkeden 997 genç, 4 gün süreyle Avrupa'nın geleceğini tartışacakHastalar istediği dok..
Spor salonları halka açıldı İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal depremin hemen ardından kriz masasını topladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da gelişmeleri İtfaiye Merkezi'nde izledi. ..
Ken, Barbie için imaj yenileyecek 43 yıllık kız arkadaşı Barbie'den 2 yıl önce ayrılarak oyuncak dünyasında çocukları üzen Ken, Barbie'yi kazanmak için dış görünüşünü değiştiriyor.
Saddam davasının avukatı öldürüldü Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin ile birlikte 7 eski Baas yetkilisinin yargılandığı Duceyl katliamı davasının savunma avukatlarından Sadun El Cenabi, ön..
Manhattan'da at sefası AĞUSTOSTA İngiltere'de attan düşen yıldız Madonna, Manhattan'da ata bindi. "Late Show"un sunucusu David Letterman ile 53. Cadde'yi turlayan Madonna, kazadan sonra ilk k..
Işın tedavisi kanser yapıyor Meme kanserli kadınlara yapılan ışın tedavisi, hücrelerde mutasyona yol açarak akciğer kanseri riskini artırıyor'Çocuğu olmayan biri oğlumuzu kaçırdı'
Dikkaaat... Vekil sahada! "Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair" yasa, geçen yıl TBMM genel kurulunda oy birliği ve alkışlar arasında kabul edilmişti.Spor Yüksek Kurumu Kanun Tasar..
Akkuş umutlu HALTER Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, 14 Kasım'da Katar'daki duruşmalarda yapacakları savunmaya göre Türkiye'ye verilen cezanın paraya çevrileceğini, Halil'in cezasının kaldırı..
Erhan: Bana iftira atıyorlar Almanya'daki bahis iddialarında adı geçen Konyasporlu Erhan Albayrak, "İsmimi lekelemeye çalışıyorlar. Benim pislikle işim yok" dediTekel'in gazabı! 85-65
« » 1 2 3 4