21 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

21 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tavuk satışları canlanmaya başladı Üretici firmalar, Avrupa Birliği inceleme heyetinin verdiği, "Tesisler hastahane gibi. Hijyenik şartlar mevcut." raporundan memnun.
Benzinde yüzde 3,2 oranında indirim Uluslararası petrol piyasalarında fiyatların gerilemesi Türkiye’deki akaryakıt ürünlerine de yansıdı.
Konuta hücum, kira ve ev fiyatlarını yukarı çekiyor Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na ‘Ekonomik Görünüm’ başlıklı bir sunum yaptı.
‘Çin’e tekstil kotaları 2006’da da kalkmasın’ Aralarında Odalar ve Borsalar Birliği, İhracatçılar Meclisi, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin de bulunduğu 12 meslek ör..
İskenderun Limanı’nın PSA-Akfen’e devrine Rekabet Kurulu freni Rekabet Kurulu, İskenderun Limanı’nın işletme hakkı devri için yapılan ihalede 80 milyon dolar ile en yüksek teklifi veren Singa..
Sosyal güvenlik reformu bütçe için gelecek yıla bırakılmış Hükümetin, IMF’nin ısrarla istediği Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı’nı, 2006 yılı bütçesi için gerekli ana..
‘Cep’e 15 milyar dolar gitti Türkiye’de 10 yıl önce kullanılmaya başlanan cep telefonu her yaş ve kesimden insanların vazgeçilmezleri arasında yerini aldı.
Uzanlar’dan tahsilat 1,4 milyar doları buldu TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, 9 çimento fabrikasından elde edilen 1 milyar 73 milyon dolarlık satış dahil edilince Uzan Grubu’ndan toplam 1 milyar 43..
12 yıl önceki taliplerinin çimento fabrikasını aldılar Uzan Grubu'nun 1993'te almak için büyük uğraş verdiği Aşkale Çimento, 12 yıl sonra Uzanlar'a ait Trabzon Çimento'yu TMSF’den 81,2 milyon..
Baykal, Sarıgül’e 15 bin YTL tazminat ödeyecek Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal aleyhinde açtığı davayı kazandı. Mahkeme, Baykal’ı 15 bin YLT tazminata ..
Anjiyo olan Nermin Erbakan yoğun bakımdan çıktı Geçtiğimiz salı günü Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kalp ameliyatı olan eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın eşi Nermin..
Cem Uzan kalp krizi geçirdi Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan geçirdiği kalp rahatsızlığı sonrası International Hospital Hastanesi’ne kaldırıldı.
Lojman cinayetini araştıran komisyon şahitlerin ortaya çıkmasını istedi Eski milletvekili Erol Güngör’ün oğlu Mustafa Güngör’ün Meclis lojmanlarında öldürülmesinin aydınlatılması için kurulan..
‘Irkçılık’la suçladığı CHP’den istifa etti, AK Parti’ye geçiyor CHP lideri Deniz Baykal’ın salı günkü grup toplantısında Başbakan Tayyip Erdoğan’a yönelttiği suçlamalar partisinde istifaya yo..
Viyana’da iftar zincirine dün Meclis de eklendi Avusturya’da cumhurbaşkanı, başbakan ve bazı belediye başkanlarının ardından meclis başkanı da ilk kez iftar verdi.
Konferansa Heybeliada damgası Fener Rum Patrikhanesi ile AP Hıristiyan Demokratlar-Avrupa Demokratları Grubu’nca İstanbul’da düzenlenen uluslararası diyalog konferansının ilk gününe ‘Heybeli..
Avrupa Birliği ile tarama süreci resmen başladı AB Komisyonu, Türkiye ve Hırvatistan ile dün bir yıl sürmesi beklenen tarama sürecini başlattı. Müzakeresi en kolay bölüm olan bilim ve araştır..
Orta Asyalılara benzediğim söylenir, kıyafet bana yakıştı KKTC’ye yönelik izolasyonların kaldırılmasına katkı çerçevesinde adaya giden Kırgız parlamento heyeti dün Cumhurbaşkanı Talat ve Başb..
Azerbaycan’da siyasî kriz tırmanıyor ‘işbirlikçi’ 4 bakan görevden alındı Azerbaycan’da 6 Kasım’da yapılacak parlamento seçimleri öncesi siyasi gerilim kabinede yaşanan görevden alma ve tutuk..
[HABER İZLENİM] Keşmir’de açlıktan yaprak yiyen köylüler var Keşmir’in Pakistan kesimini yerle bir eden depremin ardından yardımların ulaştırılması konusundaki kaos tam olarak giderilemedi.
Erdoğan: Orta ve uzun vadeli yardımlar sürecek Başbakan Erdoğan, deprem felaketiyle sarsılan kardeş ülke Pakistan’a yardımların süreceğini söyledi.
Türk yardımları 70 trilyonu aştıTürk yardımları 70 trilyonu aştı Pakistan’ı vuran depremin yaralarını sarmak için Türkiye’deki resmî ve sivil toplum örgütleri tarafından başlatılan yardım kam..
‘Cumhuriyeti istismar etmek alışkanlık oldu’ YÖK eski başkanlarından Prof. Dr. Mehmet Sağlam, Rektör Yücel Aşkın’a sahip çıkarken, yargıyı eleştiri bombardımanına tutan YÖK Başkanı Erdoğan Te..
Bilirkişi raporu Ömer Dinçer’i suçsuz buldu Başbakanlık Müsteşarı Prof. Dr. Ömer Dinçer, YÖK Genel Kurulu’nun bugün yapacağı toplantıda akademik unvanının elinden alınacağı ve öğretim üyeliği..
Teziç ve rektörlere kızdı: Herkes yerini bilsin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, YÖK Başkanı Erdoğan Teziç’in açıklamalarına sert tepki gösterdi.
Yargıya savaş açan YÖK’e Anadolu’daki barolardan tepki Rektörler Komitesi’nin, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın’ın yolsuzluk iddiasıyla tutuklanmasını ‘komplo’ olara..
Rektörlere soruşturma izni vermeyen Erdoğan Teziç de yolsuzlukla suçlanmış Rektörlere yönelik soruşturmalara izin vermeyen YÖK Başkanı Erdoğan Teziç’le ilgili usulsüzlük ve yolsuzluk iddialar..
Yargıya savaş açan YÖK’e her kesimden tepki yağıyor Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın’ın ‘ihaleye fesat karıştırmak’tan tutuklanması üzerine Rektörler Komitesi’ni toplayıp yargıya ..
Direksiyonda uyuklayan şoförü uyandıran sistem Japonya’da bir firma, direksiyon başında uyuklayan şoförü uyandırmak için sistem geliştirdi.
Amerika’da 5 yayınevi Google’a dava açtı ABD’nin önde gelen 5 yayınevi, internetin en büyük arama motoru Google’a karşı, kitapların internette yayımlanmasını engellemek için dava açtı.
Kar, Doğu Anadolu’ya bir ay erken düştü Karasal iklimin hakim olduğu Doğu’da kar geçen yıla göre 1 ay önce düştü. Vatandaşlar güne kar sürprizi ile başladı. Kar, Karadeniz’de de kendisini gös..
Atatürk heykelini boyayan sanığa 22 yıl hapis cezası Atatürk'e hakaret etmek suçundan yargılanan Murat Vural (30), tek celsede 22 yıla mahkum oldu. Sincan Lale Meydanı'ndaki Atatürk heykelini..
Barolar, avukatlara ‘PKK’lı’ diyen savcıya tepki için Van’da YÖK Başkanı Erdoğan Teziç’in yargıyı baskı altına almaya yönelik açıklamasına sessiz kalan barolar birliği, avukatlara yönelik bey..
4 kişilik ‘terörist aile’ eylem hazırlığındayken yakalandı Batman’da eylem yapma hazırlığında olan PKK terör örgütü üyesi 4 kişi yakalandı. Edinilen bilgiye göre, terör örgütü PKK’nın dağ kad..
Kaçırılan polisin ailesi tepkili: 12 gün oldu oğlumuzdan haber yok Şırnak’ta 12 gün önce terör örgütü PKK tarafından kaçırılan polis memuru Hakan Açıl’ın ailesi zor günler geçiriyor.
Adalet Bakanlığı, AB ile müzakerelere hazır Avrupa Birliği’ne (AB) üyelik müzakerelerine başlamak için başta uyum paketleri olmak üzere çok sayıda yasa değişikliği yapan Türkiye, mevzuatını b..
Öğrencinin ağzına biber süren öğretmene inceleme İzmir'in Tire ilçesindeki Dört Eylül İlköğretim Okulu'nda dört öğrencinin ağzına acı biber sürülmesinin yankıları devam ediyor.
Sıfır hata yaptım, yine de polise yakalandım Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, Avusturya'da yakalanmasına ilişkin "Sıfır hata yaptım, yine de yakalandım." dedi.
Okullarda iki bin öğrenciye bir rehber öğretmen düşüyor 17 bin rehber öğretmene ihtiyaç duyan Milli Eğitim Bakanlığı’nda 10 bin 500 rehber öğretmen görev yapıyor. Yaklaşık iki bin öğrenciye b..
Uyuşturucu madde tedavisi görenler arasında 9 yaşında öğrenciler bile var Ege Üniversitesi Çocuk ve Ergen Alkol, Madde Bağımlılığı Merkezi’ne bu zamana kadar 400 çocuk müracaat etti.
Bir dolarlık kaçak Çin gözlüklerini SSK’ya 40 YTL’ye fatura ettiler SSK İstanbul Sağlık İşleri İl Müdürlüğü’nün optikçilere yönelik başlattığı inceleme büyük bir sahtekarlığı ortaya çıkardı.
Rektör Duran: Hastaya senet imzalatma devri bitiyor Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Enver Duran, Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki yeni uygulama ile Bağ-Kur'lu hastaların Kalp Damar Cerrahi..
Ulucami ve türbeler, ziyaret için gelenlerle dolup taşıyor Ramazan ayı ile birlikte Bursa'daki büyük alim ve velilerin türbeleri ile camiler ziyaretçi akınına uğruyor.
11 yaşındaki Enes, bilgisayarını satıp parasını Pakistan’a yolladı Pakistan'daki afetzedelere yardım etmek üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından başlatılan yardım kampanyaları halktan ..
Namık Kemal Üniversitesi heyecanı bir yıl daha ertelendi AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ahmet Kambur'un en geç 2 ay içinde açılacağını söylediği Namık Kemal Üniversitesi gelecek yıla kaldı.
Hastalar semazenlerle huzur buldu Bursa Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi yönetimi, her yıl düzenlediği geleneksel iftarda bu kez değişikliğe giderek iftar yemeğinden sonra hastane personeline v..
Boru hattından petrol çalan 2 kişi yakalandı Büyükçekmece’de, NATO petrol boru hattını delerek yakıt çaldıkları öne sürülen 2 kişi yakalandı.
Ana-oğul sobadan sızan gazdan zehirlendi Kartal Cevizli Mahallesi Önder Sokak No: 7’de oturan 40 yaşındaki Hakime Aktaş ile 11 yaşındaki oğlu Ümit Aktaş söndürmeden yattıkları kömür sobasında..
‘Şerit ihlali cezaları artırılmalı’ Bakırköy Psikoteknik Değerlendirme ve Trafik Danışmanlığı Merkezi’nden Psikiyatrist Ayhan Akcan ise sürücü davranışlarını kişilik özellikleri ve kültürel b..
Sürücüler emniyet şeridini yarış pisti gibi kullanıyor Türkiye’de ambulans ve itfaiye araçları için ayrılan emniyet şeritleri, sürücüler tarafından sürekli ihlal ediliyor.
« » 1 2 3 4 5 6