2 Ekim 2005 Pazar Günü Haberleri

2 Ekim 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Aşırı milliyetçilerin en büyük korkusu Türk ve Yunan aşırı milliyetçilerinin en çok korktukları şey, iki halkın birbirine ne kadar benzediğinin anlaşılmasıdır. İşin garibi, inkâr ederken bil..
Sezer: Dayatmalara hayır TBMM yeni yasama yılına dün başladı. Genel Kurul'da açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Türkiye'nin AB üyeliği sürecinin dönülmez bir noktaya g..
'Hislerimizi dile getirdiler' Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Avrupa Birliği ile ilişkiler konusunda Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın, TBMM'yi açış..
Mavi Göl'de tur Bayındır Barajı'nda oluşturulan 'Mavi Göl' rekreasyon alanının açılışı dün Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.
AKP kampa girdi AKP'nin, pazartesi akşamına kadar sürecek olan Kızılcahamam kampı dün akşam başladı. Meclis'in açılması nedeniyle düzenlenen resepsiyonun ardından AKP'li bakanlar, milletvekil..
Gül: Vebal AB'de Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, 3 Ekim öncesinde AB'ye, 'Sorumluluk artık sizde' mesajı verdi. TBMM'nin yeni yasama yılı açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlaya..
Çile beş yıl daha sürecek Büyükşehir Belediyesi'nin, günlerdir trafikte insanları çileden çıkaran 49 noktada yol yapımı, 300 noktada da bakım ve onarım çalışmaları sürüyor.
Yol inşaatında heyelan Sarıyer'de Baltalimanı-TEM Bağlantı Yolu istinat duvarı çalışmaları sırasında Taşlıbayır Sokak'ın alt kısmında heyelan meydana geldi. Bir ev ile sokağın yaklaşık 20 met..
İstanbul için dev belgesel ABD'nin yanı sıra aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 70 ülkede yayımlanan The History Channel, İstanbul'un yeraltı gizemini çözmek üzere Türkiye'ye geliyor.
Trafiğe dikkat 27. Kıtalararası Avrasya Maratonu bugün koşuluyor. Maraton nedeniyle, Boğaziçi Köprüsü, Mecidiyeköy, Şişli, Osmanbey, Harbiye, Taksim, Şişhane, Karaköy...
Bakteriyi yendi ama... Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Yenidoğan Servisi'nde 3 Ağustos'ta sekiz bebeğin ölümüne yol açan enfeksiyondan etkilenen Yavuz Selim Karaman...
Türkiye'nin iki asırlık engelli yolu Türkiye AB'yle ilişkilerinde 'kritik dönemeç'te. Ve ilk düğüm herhalde yarın çözülecek... Fakat bu çözülmenin, yolun açıldığı, sancının bittiği anlamına ..
Muhalefet: Direnin Türkiye-AB ilişkilerinde kritik günler yaşanırken, muhalefet AB'yi eleştirdi ve hükümete 'Direnin' çağrısı yaptı. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Uluslararası Siyasi Araş..
Eğitimde 'ilahiyat çalımı' yok Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Remzi Kaya öğretmenlerin kariyer basamaklarında yükselme sınavından (KBYS) muaf tutulanların, tüm ilahiyat fakültes..
Köyden büyük cami Boğaziçi beldesine bağlı '160 haneli' Düzköy'de, vatandaşlar tarafından yaptırılan 1300 kişi kapasiteli ve 1 milyon YTL'ye mal olan cami, ibadete açıldı.
Alemdaroğlu'na bir ret daha YÖK Genel Kurul kararı ve Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in onayıyla İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü görevinden alınan Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu'nun 'yürütmey..
Diyarbakır'da Şeyh Sait kavgası 1925 yılında isyan çıkarma suçlamasıyla Diyarbakır'da idam edilen Şeyh Sait ve 46 yandaşının gömüldüğü öne sürülen araziye hastane ve işmerkezi yapılmasına, Sa..
Danışmana müdür koltuğu Devlet Tiyatroları'nda yaptığı genel müdür- vekili atamasıyla eleştiri oklarını çeken Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, yine dikkat çekici bir atamaya imza attı.
Yargıtay'da 30 güvenlikçi Yargılama faaliyetinin güven içinde sürdürülmesi, dava dosyalarının, yargıç ve savcılarının korunması ve güvenliğinin sağlanması amacıyla Yargıtay'a yeni güvenlik ka..
'AKP bilimden elini çeksin' CHP Denizli Milletvekili Mustafa Gazalcı hükümetten bilim kuruluşlarından elini çekmesini istedi. YÖK ve hükümet arasında yaşanan gerilime Gazalcı da katıldı.
Bakım için okulun açılışını beklemişler Erciş Lisesi'nde eğitim, 12 Eylül'den beri penceresiz binada sürüyor. 50 yıllık lisenin 16 derslikli binası bakım ve onarıma alınınca, 2 bin 400 öğrenc..
Hazırlıkta kalan liseliye çözüm Milli Eğitim Bakanlığı, hazırlık sınıfında başarısız olan liseli öğrencilerin mağduriyetlerini nihayet giderdi. Tasdikname alıp başka okullara giden öğrenciler..
Tuzak gibi okul! 'Facia yaşanabilir' raporu bulunan Erdemli'ye bağlı Alata İlköğretim Okulu'nda 300 öğrenci tehlike içinde derse devam ediyor. 12 derslikli prefabrik okulda elektrik kabloları..
Asıl korkulan klonlama Kök hücrelerin laboratuvar ortamında üretilip çoğaltılması son 10 yılın en çarpıcı gelişmelerinden biri oldu. Ancak dünya henüz bu konu üzerinde uzlaşabilmiş değil.
Türkiye'de klon merkezi kuracaktı İtalya'nın ünlü doğum uzmanlarından Severino Antinori, 2001 yılında ABD'nin başkenti Washington'da düzenlenen ABD Ulusal Bilimler Akademisi toplantısında ins..
Nine, torununu dünyaya getirdi Britanya'da yaşayan 53 yaşındaki Annie Casserley, sağlık sorunu nedeniyle doğum yapması sakıncalı olan kızının çocuğunu, yani torununu doğurdu.
Bitki çayı sağlıklı mı? Alternatif tıbbın yararları tartışılırken, bitki çaylarının da bilinçli kullanılması gerekiyor. Isırganotu çayı kalp krizini tetikleyebiliyor. Bilinçsizce tüketilen ıh..
Köpekbalığı zirvesi Köpekbalığı uzmanları, 14-16 Ekim arasında İstanbul'da buluşacak. Türk Deniz Araştırmaları Vakfı'nın (TÜDAV) düzenlediği 'Köpekbalıkları, Korunma Yolları...
Çalıkuşu'nun 'iddialı' idealleri Star TV'de yayımlanan, 'Yeniden Çalıkuşu'nu izlerken kafam birden 'idealizm' meselesine takıldı kaldı. Çalıkuşu Feride, idealleri uğruna tüm dünya nimetlerini..
Dedesini uzaya yolladı Dünyanın üçüncü uzay turisti dün Uluslararası Uzay İstasyonu'na (UUİ) yolculuğuna başladı. Hem 'tatil' hem de iş için uzaya giden ABD'li milyoner işadamı Gregory Olsen,..
Hava ve bar durumu: Eksi 30 İskandinavya'nın soğuğu Britanya'ya indi. Dün Londra'nın göbeğinde açılan 'Absolute Buzbar', İsveç'ten getirilen gerçek buzlardan oluşuyor!
Derin kırışıklığa 3 bin 600 YTL Britanya'da bir firma geliştirdiği bir kozmetik ürününü 1500 sterlinden (yaklaşık 3 bin 600 YTL) satışa çıkardı.
Konfüçyüs'ün akrabası bolmuş Büyük Çinli düşünür Konfüçyüs'ün dünya genelinde 3 milyondan fazla akrabası olduğu açıklandı.
Mevsimler şaşırdı İtalya, sonbaharı, Kolombiya ateşiyle karşıladı. Kolombiyalı tasarımcı Beatriz Camacho...
« 1 2 3 4 5