19 Ekim 2005 Çarşamba Günü Haberleri

19 Ekim 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kütahya Kent Konseyi, yeni otogar ile OSB yerlerini belirledi Yaklaşık 8 ay aradan sonra ikinci defa toplanan Kütahya Kent Konseyi, ilin önemli sorunları ve gelişmeye yönelik planları konusun..
Kütahya’da doğalgaz abonesi hedeflenen sayıya ulaşmadı Kütahya’da ilk olarak bu kış kullanılmaya başlanacak olan doğalgaz konusunda beklentiler karşılanamadı.
Vali Güler: Emniyet şeridinde 150 km hız yapan sürücü insan olamaz Bir hafta içerisinde iki tane genç polisin trafik terörüne kurban gitmesine isyan eden İstanbul Valisi Muammer Güler, "Bunun..
İstanbul Emniyeti’nden çocuklara bayram armağanı İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nce, Kartal ve Maltepe'deki okullarda öğrenim gören muhtaç durumdaki toplam 1070 çocuğa kıyafet yardımı yapıldı.
İnsani Yardım Vakfı, Pakistan’a kalıcı konut yapacak Pakistan'da 8 Ekim 2005 tarihinde meydana gelen deprem sonrası evsiz kalan 2 bin kişinin konaklama ihtiyacı İnsani Yardım Vakfı (İHH) tara..
‘Öztürk, Kadıköy'e gelen hizmetleri engelliyor’ Kadıköy Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Rıza Saka, Kadıköy'ün, Belediye Başkanı Selami Öztürk'ün kavgacı tutumu yüzünden merke..
Ümraniye'de kız çocuğu kaçırıldı iddiası Ümraniye'de 10 yaşlarındaki bir kız çocuğunun, yanına yaklaşan bir otomobilden inen iki kişi tarafından zorla kaçırıldığı iddia edildi.
Profilo Holding’in koordinatörü önce eşini, sonra kendini vurdu Profilo Holding Koordinatörü İhsan Vardar, Beşiktaş'taki evinde eşini silahla ağır yaraladı.
Bursa’da Santral Garaj’daki kent meydanı için geriye sayım başladı Bursa’nın şehir merkezinin görüntüsünü önemli oranda değiştirecek olan Santral Garaj’lı Kent Meydanı yarışmasına ilgi büyük...
Karasu Limanı, Sakarya’yı dünyaya açacak Sakarya'nın Karasu ilçesinde devam eden liman inşaatının tamamlandığında şehri dünya ticaretine açacağı belirtildi.
Başkan Karaosmanoğlu, G.Kore’de şehitler için dua etti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Güney Kore’yi ziyaret etti.
Kocaeli'nin tek kayak merkezi Kartepe'ye yılın ilk karı yağdı Hava sıcaklıklarının aniden düşmesi, yüksek kesimlere kar yağması ile neticelendi. Kar yağışından Kocaeli'nin yüksek kesimleri de..
Çorlu'da oturan SSK'lılar artık Tekirdağ'a gitmeyecek Tekirdağ Sosyal Sigortalar Kurumu'ndaki (SSK) yoğunluğu hafifletecek olan Çorlu SSK bürosu hizmete girdi.
İngiltere büyükelçisi Edirne'de iftar verdi İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliği, Edirne'de iftar yemeği verdi. İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Peter Westmacott, çeşitli temas ve incelemeler y..
Organize sanayi bölgesine ilgi artınca bakanlık ödenek yolladı Maliye Bakanlığı, Bilecik’in Osmaneli ilçesinde kurulmakta olan organize sanayi bölgesinin (OSB) altyapı ihtiyacı için 300 milya..
Tekirdağ Belediye İtfaiyesi 2 yeni araçla takviye edildi Tekirdağ Belediyesi’ne alınan 2 yeni araçla, itfaiye bünyesinde bulunan araç sayısı 8’e yükseldi.
Kocaeli’nde 7 bin anneye süt yardımı yapılacak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi anne ve anne adaylarına süt yardımı yapacak. Süt, sağlık ocaklarında kupon karşılığı verilecek.
‘Türk ordusu, top atışlarından sonra tanklarla Suriye’ye girecekti’ Genelkurmay eski Başkanı Org. Hüseyin Kıvrıkoğlu, terör örgütü PKK’nın elebaşısı Abdullah Öcalan’ın 1998’de Suriye’den ‘kov..
Saddam’ı ilk duruşmada Ayşe Kaddafi savunacak ABD’nin Mart 2003’teki işgaliyle devrilen Irak eski lideri Saddam Hüseyin El Tikriti’nin (68), yargılanmasına kendisi için kurulan özel mahkemede..
ABD’li savaş karşıtı nineler tutuklandı New York’un ünlü Times Meydanı’nda bulunan asker toplama bürosu önünde savaş karşıtı gösteri yapan yaşlı kadınlardan 18’i polis tarafından tutuklandı.
Öger ifade vermek üzere Belçika’ya gitti Avrupa Parlamentosu milletvekili Vural Öger'in, Belçika polisinin hakkında ortaya attığı iddialarla ilgili ifade vermek üzere dün Hamburg'dan Brüksel'..
Bush, iftarda ‘terörü lanetleyin’ çağrısı yaptı ABD Başkanı George Bush, Beyaz Saray’da ülkedeki Müslüman toplum temsilcilerine bir iftar yemeği verdi.
AB’de Türkiye’ye muhalefet eden Viyana, İslam ile Batı’yı buluşturacak Türkiye’nin AB üyeliğine karşı çıkan Avusturya, İslam dünyası ile Batı arasındaki diyaloğun geliştirilmesi amacıyla ulus..
Ankara, Yakış’ın ‘liman’ çıkışına katılmadı Dışişleri Bakanlığı, TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanı Yaşan Yakış’ın, "Limanları açmak dünyanın sonu değil." biçimindeki açıklamasına katılmadı.
‘Türkiye, AB’nin haritadaki yerini ağırlaştıracak’ Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn, ''Türkiye bir gün tam üye olduğunda, AB'nin dünya haritası üzerindeki ağırlığı artmış olacak'' ..
Müşerref, Keşmir sınırını yardımlar için açtı Pakistan ile Hindistan arasında depremden sonra yumuşayan ilişkilerin ardından Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, depremden sonra yeniden y..
Kızılay ve TİM’in ‘şimdi sıra sizde’ kampanyası 7 milyon dolara vurdu Türkiye Kızılay Derneği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Pakistan depremzedeleri yararına başlatılan yardım kampany..
Özelleştirmede sıra elektrikte Elektrik dağıtımının özelleştirilmesiyle kayıp kaçağın azalacağı, şebekelerin yenilenmesi ve toprak altına alınması gibi birçok yeniliğin geleceği belirtiliyor.
Anayasa Mahkemesi, dul ve yetim aylığı için 5 yıl sigorta şartını iptal etti SSK’dan ölüm sigortasından aylık bağlanması için aranan şartlardan en az 5 yıldan beri sigortalı olma şartı Anayas..
Karayolları’nda sürpriz atama AK Parti hükümetinin 15 bin kilometrelik duble yol projesinin hayata geçirilmesinde önemli rol üstlenen Karayolları Genel Müdürü Hicabi Ece görevinden alındı.
Mavi Akım Projesi için 17 Kasım’da geliyorlar Mavi Akım Projesi’nin resmî açılışı 17 Kasım Perşembe günü Samsun’da yapılacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, partisinin Meclis grup toplantı..
Tofaş’ın ödüllü Doblo’su İstanbul’da görücüye çıktı Yılın ticari aracı seçilen yeni Fiat Doblo, Tofaş’ın Bursa fabrikasında üretilip dünyaya ihraç edilecek.
Akbank, yerli bir banka satın almayı düşünüyor Bankalarının yeniden yapılanma sürecinin bitmediğini belirten Akbank Murahhas Azası Suzan Sabancı Dinçer, 1,5 yıl içinde Akbank için yerli bir b..
Yeni Ticaret Kanunu, tabela şirketlerine geçit vermeyecek Avrupa Birliği ile müzakere süreci açısından önemli adımlardan birini oluşturan Ticaret Kanunu yenileniyor.
Cep telefonlarına uyarı mesajı başlıyor Kaçak cep telefonlarının kayıt altına alınması için tanınan süre 13 Aralık'ta sona eriyor. Ceza uygulamasına geçilmeden önceki son uyarıyı cep telefonu..
Ergani Çimento, Limak’ın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) Uzan Grubu çimento fabrikalarından Ergani için çıktığı ihalede en yüksek teklifi 120,75 milyon dolarla Limak verdi.
Danıştay Telekom’un değer tespitiyle ilgili detaylı bilgi istedi Türk Telekom’un yüzde 55 oranındaki hissesinin blok olarak satılmasına ilişkin ihale komisyonu kararının iptali ve yürütmenin ..
Bütçe açığında AB kriteri gelecek yıl yakalanacak 2002 yılında yüzde 14,6 olan bütçe açığının gayri safi milli hasılaya (GSMH) oranı, 2006'da yüzde 2,5'e düşecek.
Erdoğan: 3 yıllık bütçe ile devrim yaptık Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu yılın bütçe açığının, geçen yıla göre yüzde 60 küçülerek 21 milyardan 8,1 milyar Yeni Türk Lirası'na gerilediğini; ..
Taburcu olurken eşini ağlattı Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, bağırsak enfeksiyonuna bağlı aşırı su kaybı nedeniyle geçtiğimiz pazar günü kaldırıldığı Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nden tabu..
‘İzmir’deki fay büyük bir deprem üretmez’ İzmir’in Seferisihar ilçesi Sığacık Körfezi’nde pazartesi sabahı saat 08.45’te 5,6 büyüklüğünde başlayan depremi 12.46’da 5,9 ve 12.55’te 5,5 büyüklü..
İstanbul’a 310 milyon Euro deprem yardımı İstanbul Sismik Riski Azaltma ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında Dünya Bankası ile Hazine Müsteşarlığı arasında 310 milyon Euro’luk an..
Elazığ’da hafif şiddetli deprem, korku saldı Elazığ’da dün sabah 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü Hıdırbaba köyündeki ilköğretim okulu, muhtarlık binası ile cami ve..
‘Temiz ülke’ sıralamasında Türkiye 8 basamak yükseldi Türkiye’nin yolsuzluklarla yaptığı mücadele uluslararası kamuoyunu olumlu etkiledi. Uluslararası Saydamlık Örgütü (Transparency Internati..
Venüs Ekspresi gelecek hafta fırlatılıyor Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Dünya’nın en yakın komşusu Venüs’e uzay aracı gönderiyor. Venüs’ün (Zühre-Sabah Yıldızı) sırlarının açıklığa kavuşturulması..
Emekli paşa köylüleri eyleme çağırdı: Korkmayın İşçi Partisi arkanızda Topraklarının köy ağası tarafından gasp edildiğini iddia ederek iki yıl önce mücadele başlatan Diyarbakır’ın Bismil ilçe..
Eski MİT müsteşarlarına soruşturma yolu açıldı Danıştay, Susurluk sürecinde İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek’e yönelik suikast girişiminde bulundukları iddiasıyla yargılanmaları ..
Emekli subaylar AB sürecine destek için lobi yapacak Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD), Avrupa Birliği üyelik sürecine katkıda bulunmak için harekete geçiyor.
‘Rektörün tutuklanmasına tepki, yargıya müdahaledir’ Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'ın ‘ihale sonrası usulsüzlük yapmak' suçundan tutuklanmasının yankıları sürüyor..
Rektör Aşkın, ‘suçun ağırlığı’ yüzünden tutuklanmış Van Cumhuriyet Başsavcısı Kemal Kaçan, Rektör Yücel Aşkın'ın bazı gazetelerde yazıldığı gibi 'delillerin karartılması' ihtimalinden değil, ..
« » 1 2 3 4 5 6 7