19 Ekim 2005 Çarşamba Günü Haberleri

19 Ekim 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kurtarıcısı bir bebek Çocuklarda çok ender rastlanan 'lösemi tipli lenfoma' hastası 4.5 yaşındaki Aybars, İsrailli bir kız bebeğin kordon kanıyla hayata döndü. Nakli gerçekleştiren Prof. Dr. ..
AB Komisyonu heyetinden tavuk tesisine övgü Avrupa Birliği Komisyonu Teknik Destek ve Bilgi Değişim Merkezi (TAIEX) heyeti "İçerisi tıpkı hastane gibi" dedikleri tavuk kesimhanesinin kapısınd..
Hükümetin adayı Kuz YÖK üyesi RTÜK tarafından Bakanlar Kurulu kararıyla TRT Yönetim Kurulu üyeleğine getirilen, ancak Danıştay'ın işlemi iptal ederek görevden aldığı M. Emin Kuz, bu kez de YÖ..
Basın müsaviri tutuklandı İşadamı Eray Serimözü'nün Brüksel'de kaçırılması olayına karıştığı iddia edilen Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Mehmet Kartal tutuklandı.
İlk müzakere ekibi hazır Avrupa Birliği ile yarın 'Bilim ve Araştırma' başlığı altında başlayacak tarama süreci için hazırlıklar tamamlandı. Başmüzakereci Ali Babacan...
Üç yargıç için ihraç kararı Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), girdikleri parasal ilişkilerle hâkimlik mesleğinin onurunu zedeledikleri gerekçesiyle Erzurum İdare Mahkemesi'nin eski ü..
Ağar'dan tehdit iddiası DYP lideri Mehmet Ağar, dün Anadolu Kulübü'nde katıldığı iftar yemeğinde, hükümete yakın bir işadamından tehditle para alındığını ileri sürdü.
Bu devirde yediemine bile güvenmeyeceksin! İnsan kaçakçılığında kullanıldığı için yediemine (mahkemelerin dava sürerken mal emanet ettiği güvenilir kişi) teslim edilen tekne, bizzat yediemin ..
Eski MİT'çiler soruşturulacak İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'e yönelik suikast girişimi iddiasıyla eski MİT Müsteşarları Köksal Sönmez ile Şenkal Atasagun ve...
Güpegündüz koca ATM'yi çaldılar Bozyaka semtinde dün öğlen bir bankanın içinde 30 bin YTL bulunan iki ATM cihazından biri yerinden sökülerek çalındı.
Oran 'azınlık' için karar istiyor ANKARA - Ankara Başsavcılığı'nın kamuoyunda büyük yankı bulan Azınlıklar Raporu ile ilgili soruşturmayı dokuz aydır tamamlayamaması eleştirilere neden oldu.
Fatma ninenin dramı İkisi spastik, birisi sakat üç çocuğu ve beş torununu geçindirmeye çalışan 62 yaşındaki Fatma Yılmaz, içinde bulunduğu zor durumu aşmak için yardım istiyor.
İyi de kaynak nerede? AKP hükümetinin önceki gün Bakanlar Kurulu'nda imzaya açtığı Özel öğretim Kurumları Yasa Tasarısı'nın özel okulları özendirmeye yönelik mali destekleri çok tartışma yara..
Muhalefet: Böyle olmaz Hükümetin, özel okulları ve özel okullara öğrenci göndermek isteyen velileri teşvik etmek amacıyla hazırladığı tasarı tartışma yarattı.
Eğitimciler bölündü Özel okulların teşvik edilmesini öngören tasarı eğitim camiasını böldü.
Masum değiliz... Dünya milyonlarca aç ve şiddete uğrayan çocukla dolu. BM Çocuk Fonu (UNICEF), dünyada 15 yaşın altındaki 40 milyon çocuğun şiddete, istismara ve ihmale maruz kaldığının tahm..
Eşcinseller himayesinde Belçika'nın Anvers kentindeki hayvanat bahçesinde yaşayan eşcinsel penguenler himaye altında! Flaman Eşcinseller Merkezi (Casa Rosa), dün yaptığı açıklamada...
Lennon, '40 yılın kapağı' ABD'de son 40 yılın en iyi dergi kapağında John Lennon var. Şarkıcının hayatının son gününde Yoko Ono'yla birlikte çıplak halde verdiği ve Rolling Stone dergisinin k..
Tuvaletten boa çıktı İngiltere'nin Manchester kentinde bir apartman dairesinin tuvaletinde 3,5 metre uzunluğunda boa yılanı yakalandı. Mirror gazetesinin haberine göre...
Venüs'te 'sera' keşfi Avrupa Uzay Ajansı, Dünya'nın en yakın komşusu Venüs'e uzay aracı gönderiyor. 'Venüs Ekspresi' adlı insansız uzay aracı gelecek çarşamba Kazakistan'ın Baykonur uzay üssü..
Nalçik'te yeni çatışma Geçtiğimiz hafta teröristlerin saldırısına uğrayan Rusya'ya bağlı Kabartay-Balkar Cumhuriyeti'nin başkenti Nalçik'te yeni çatışmalar çıktı. Güvenlik kuvvetleriyle hâlâ ..
Aşırı 'evet' şüphe doğurdu Irak'ta geçtiğimiz cumartesi halkoyuna sunulan yeni anayasaya bazı bölgelerde yüzde 99'lara varan oranda evet oyu çıkması, bazı bölgelerde evet oylarının kayıtlı se..
Uğur'a tam not Washington Belediye Başkanı'nın eşi Diane Williams ve Washington Eğitim Müdürü Peggy Cooper Cafritz ile birlikte İzmir'e geldi. Uğur Dershanesi'nin sınıf, etüd ve konferans sal..
"CHP, AKP'ye teslim oldu" ANAVATAN Partisi İzmir İl Başkanı Sedat Demirer, CHP'nin AKP'ye teslim olduğunu savundu. Seçmenin CHP'ye muhalefet görevi verdiğini belirten Demirer, "CHP, mecliste ..
Bilim politikası tartışılacak Ege Üniversitesi'nde bugün eski Başbakan Yardımcısı Dr. Atilla Karaosmanoğlu'nun katılacağı "Bilim Politikaları" konulu konferans düzenlenecek. Konferans, Kampus..
Örs, Kocaoğlu'nun danışmanı oldu İzmir konusunda araştırmaları ve kitaplarıyla tanınan gazeteci-yazar Mehmet Şakir Örs (49), Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun danışmanı oldu. Örs,..
Ekonomi'de tanışma partisi İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin birinci sınıf öğrencileri için 'hoş geldin" konseri renkli gürüntüler yarattı. Emre Akova Ajans'ın organizasyonuyla Hepsi grubu sahne..
162 bin 514 konut sigortalı DEPREMLERİN ardından Doğal Afet Sigorta Kurumu'na (DASK) 75 kadar poliçe sahibinin başvurduğu açıklandı. DASK yöneticisi Müge Yolcu, ekspertiz görevlendirilmek içi..
157 kez sallandık İZMİR'DE önceki gün 08.45'teki 5.7, 12.46'daki 5.9 ve 12.55'teki 5.6'lık depremlerin ardından geçen 30 saat içinde, büyüklükleri 3.1 ile 4.7 arasında değişen toplam 157 artç..
Dünya kadınına destek İzmir Dünya Kadın Yürüyüşü Birliği, 8 Mart'ta başlayan ve 17 Ekim'de Burkina Faso'da sona eren Dünya Kadın Yürüyüşü'ne Kemeraltı Konak girişinde yaptıkları eylemle deste..
Kuaförler dünya şampiyonu oldu İZMİRLİ kuaförler, Bulgaristan'ın başkenti Sofya'daki uluslararası festivalde biri dünya şampiyonluğu olmak üzere 5 kupa kazandı. Orçin Akın saç kesimi dalında ..
Ambalajlı tavukta risk yok MANİSA Tarım Müdürü Ömer Çelik, Keskinoğlu tesislerindeki toplantıda tavukçuluk sektörünü ve vatandaşı rahatlatan açıklama yaptı. Çelik, kuş gribi nedeniyle yaşanan..
Vazgeç Kıvanç Oktay! Beşiktaş'ta Rıza Çalımbay'ın teknik direktörlük görevinden beklenen ya da geciken istifasıyla sorunlar bitmiş ya da çözülmüş mü oluyor ?Siyah-beyaz bir hikaye!
3.kuşak Maldini İtalya'nın AC Milan Kulübü, kaptan Paolo Maldini'nin 8 yaşındaki oğlu Christian Maldini'yi renklerine bağladı. Baba Cesare Maldini ile başlayan Maldini ailesinin Milan serüven..
Olimpiyat ateşi Torino 2006 Kış Olimpiyatları öncesinde düzenlenecek meşale koşusuna katılacak 10 Türk, dün yapılan basın toplantısıyla tanıtıldı. Ataköy'deki Olimpiyatevi'nde yapılan Samsung..
Yenileme kapıda Basketbol Federasyonu, yabancı ihlallerinde hükmen yenilgi yerine uygulamaya konulan teknik faul kuralının sakıncalarını hafta sonunda yapacağı toplantıda masaya yatıracakBu n..
Top Aktuğ'da Trabzon yönetimi Atay Aktuğ'un katılmadığı toplantıda kongreye gitme yönünde görüş birliğine vardı, ancak kesin kararı başkana bıraktıMinderde deprem
'Gerekeni yapacağız' Teknik Direktör Rangnick, bir puanın mantıklı olmadığını söyledi, "Kazanmamız şart. Fenerbahçe hakkında bilmemiz gereken bilgilere sahibiz" diye konuştuNecati'ye gözdağı
Sürpriz aday Metsu Teknik direktörlük için Le Guen'in menajerleriyle pazarlık masasına oturan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, sonuç alamadı. Gündeme, Senegal'...Alman şikesinde Türk parm..
Okullar seyahat acenteleri dışındaki otobüs şirketleri ile gezi yapamayacak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bundan sonra okulların organize ettiği yurtiçi ve yurtdışı gezilerin tamamının işletm..
Dünya şampiyonu sualtı fotoğrafları Tepe Nautilus’ta Tepe Nautilus sponsorluğunda Dünya Sualtı Fotoğraf Şampiyonası’na katılan ve birinci olan Sualtı Fotoğraf Milli Takımı’nın şampiyonada yar..
Belediye bursuna 83 bin öğrenci başvurdu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 37 bin 500 üniversite öğrencisine vereceği karşılıksız burs için 83 bin 157 başvuru yapıldı.
Üniversitelilerin icadı yerli robotlar yarıştı Bahçeşehir Üniversitesi (BÜ) Mühendislik Fakültesi öğrencilerince imal edilen ve üzerlerindeki sensörler aracılığıyla çevreyi algılayan robotla..
Ünlü sanatkârların el eserleri Pendik’te sergileniyor Aralarında dünyaca tanınmış isimlerin eserlerinin de yer aldığı, geleneksel Türk el sanatları sergisi Pendik’te açıldı.
Çocuk ve yazar Sultanahmet’te buluşuyor Bu yıl 24.sü yapılan Sultanahmet Kitap Fuarı’nda bugün çocuklar buluşacak.
İhracatçılar Pakistan için kolları sıvadı: Şimdi sıra bizde Kızılay ve Türkiye İhracatçılar Birliği (TİM) arasında tsunami felaketi ile başlayan işbirliği sürüyor.
Zeytinburnu-Kabataş tramvay hattı ‘en iyi uygulama’ seçildi Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP), yüksek yolcu talebini karşılama alanında "en iyi uygulama" olarak Kabataş-Zeytinburn..
İstanbul’un cinsiyet haritası çıkarıldı Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi Demografi Departmanı, İstanbul’un cinsiyet haritasını çıkardı.
Başkan Akgün: Türkiye’nin AB yolu eğitimden geçiyor Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, okul ziyaretinde bulunarak, Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) standartlarına ulaşabilmesinin y..
AYEDAŞ’tan abonelere yeni e-posta hizmeti Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (AYEDAŞ), "www.ayedas.gov.tr" web adresine e-posta adresini kaydeden abonelerine elektrik kesintilerini bildiren m..
« » 1 2 3 4 5 6 7