18 Ekim 2005 Salı Günü Haberleri

18 Ekim 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sağlık durumu düzeldi bugün taburcu oluyor Bağırsak enfeksiyonuna bağlı su kaybı sebebiyle pazar günü Hacettepe Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, dü..
Avea, servis ağını genişletti Avea, kullanıcıların hareket halindeyken e-posta gönderip almalarını ve internette gezinti yapmalarını sağlayan BlackBerry Bireysel Servis ağını genişletti.
Konuta hücum var: 9 ayın bilançosu 26 milyar YTL Özellikle ipotekli konut kredisi (mortgage) sistemi için yapılan çalışmalarla birlikte gayrimenkul piyasasında başlayan canlılık bütün hızıyla..
Oyak’a yabancı ortak çoğunluk hissesine takıldı Ereğli Demir Çelik Fabrikaları’nın (Erdemir) yüzde 46’lık hissesinin özelleştirme ihalesini 2 milyar 770 milyon dolara kazanan Ordu Yardımlaşma..
Yabancı beklentisi hisselerin değerini yüzde 8 artırdı Erdemir ihalesinde en yüksek teklifi veren Oyak'ın Mittal Steel ile Erdemir'de ortaklık için görüşüyor olabileceği yönünde hafta sonunda..
Şanlıurfa Çimento 158 milyon dolara sürpriz alıcının Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) 56 milyon dolar muhammen bedelle ihaleye çıkardığı Şanlıurfa Çimento’ya 158,5 milyon dolarla en ..
Veliler, kalitesiz eğitimin hesabını sorabilecek Milli Eğitim Bakanlığı okullarda demokrasi kültürünün gelişmesi için ilginç bir uygulama başlattı.
ÖSS başvuruları randevu sistemi ile internetten yapılacak Öğrenci Seçme Sınavı’na (ÖSS) bu yıl girecek adayları, sadece sınavın içeriği ile ilgili değil, başvuru sisteminde de yenilikler bekl..
Özel okullar yasayla cazip hale getiriliyor Hükümetin gündeminde bir süreden beri yer alan özel eğitim kurumları ile ilgili yasa tasarısı dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası imzaya..
Eğitimciler karardan memnun Hükümetin özel eğitim kurumlarını teşvik edici kararlarından özel okul sahipleri memnun oldu.
Yeni yasalar yargıdaki eski alışkanlıkları değiştiremedi Yargı eski alışkanlıklarından vazgeçemeyince, yeni ceza yasalarının getirdiği; uzlaştırma, çapraz sorgu, güvenlik tedbirleri, tanık ko..
Rektörün cezaevinde olması camiamızı üzmüştür Rektörler Komitesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın’ın tutuklanmasını görüşmek üzere yarın Yükseköğretim Kurulu ..
‘Solda yeni arayışçılar’a yemek veren rektöre tepki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı, üniversiteye siyaset sokmayacağı gerekçesi ile protesto eden Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektör..
Cezaevinde üniversiteyi kazanıp avukat oldular İrfan Sönmez, Cemal Erkoç, Mustafa Nuri Lermioğlu ve Hasan İlter... Dördü de 12 Eylül darbesinin ardından idamla yargılandı, uzun yıllar hapiste..
Ege, deprem fırtınasına tutuldu İzmir, dün merkez üssü Ege Denizi olan depremlerle sarsıldı. Şehirde, sabah saat 08.45’te meydana gelen 5,7 büyüklüğündeki depremin ardından, öğle saatlerinde ..
Kandilli Rasathanesi: Artçı sarsıntılar sürecek Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Gülay Barbarosoğlu, depremlerin bir süre devam edebileceğin..
Deprem, mesai başlamadan yakaladı Muğla’da yaşayan Nuray Karaoğlan, çocuğunu tedavi için geldiği İzmir’de depreme yakalandı.
[HABER İZLENİM] Söylentiler halkı sokağa döktü Ege Denizi gün boyu sallandı. Urla, Seferihisar, Ege Denizi açıkları ve Kuşadası Körfezi’nde art arda meydana gelen depremler paniğe yol açtı.
‘Türk okulları Afrika’nın kara talihini değiştirecek’ Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın önceki akşam düzenlediği ‘Evrensel barışa doğru’ temalı iftar programında dünyanın değişik ülkelerinde ..
Avrupa Birliği heyeti Bandırma’da tavuk yedi Kuş gribi hastalığının ortaya çıktığı Kızıksa beldesinin bağlı bulunduğu Manyas ilçesinde incelemelerde bulunmak üzere Balıkesir’e gelen AB Komisy..
Kuş gribi Balkanlar’dan Avrupa’yı tehdit ediyor Türkiye ve Romanya’dan sonra Yunanistan ile Makedonya’da da kuş gribine rastlandığı açıklandı.
âtıl Kur’an kursu binaları kadın sığınma evi oluyor Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, kullanılmayan Kur’an kursu ve imam hatip lisesi binalarını, yetiştirme yurdu ve kadın sığınma evi ya..
Hicaz Demiryolu’nun 100. yılı için kutlama Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli mühendislik projelerinden biri olan, Padişah II. Abdülhamit tarafından yaptırılan Hicaz Demiryolu’nun 100. yıldö..
Suudi Arabistan’da 20 yıl sonra sinema açılıyor Suudi Arabistan’da, halka açık gösterimlerin dine aykırı olduğu gerekçesiyle yasaklanmasından yaklaşık yirmi yıl sonra, sadece çizgi filmlerin..
Sarhoş turist, telefon diye maketini çaldı Antalya’nın Alanya ilçesinde tatil yapan İsveçli bir turist, bir işyerinin camını kırarak telefon çalmaya kalkıştı. Çaldığı telefonlar maket çıkan ..
‘Lütfen restore etmeyin!’ Türkiye’nin sahip olduğu pek çok tarihi zenginlik restore edilmediği için kaderine terk ediliyor. Türk İslam sanatının en özgün örneği olan 777 yaşındaki Divriği Ulu..
2004’te kültür, sanat ve düşüncenin serüveni Türkiye Yazarlar Birliği (TYB), her yıl Türkiye’nin kültür ve sanat gündemini belgeleyen yıllıklarının yenisini yayınladı.
Konfeksiyon işçiliğinden başrole Geçtiğimiz yıllarda çokça tartışılan ‘Büyük Adam Küçük Aşk’ filminin yönetmeni Handan İpekçi, yeni filmi ‘Saklı Yüzler’in Urfa’daki çekimlerini bitirdi.
Sertab, 50 yılın en iyisi olmak için destek istedi ‘Eurovision 50 Yılın Birincisi’ yarışmasına katılacak ünlü sanatçı Sertab Erener, herkesi bu cumartesi akşamı yarışmaya katılıp oy vermeye ..
TMSF Başkanı, Emin Şirin’i Uzan Grubu’na bilgi aktarmakla suçladı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, bir milletvekilinin Uzan Grubu’yla ilgili Meclis’e 60’a yakın so..
AK Parti’de beklenen istifa 9 ay sonra gerçekleşti AK Parti’de aylardır konuşulan istifa sonunda gerçekleşti. Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu’nun yakın arkadaşı olan Muğla Milletve..
CHP’li vekiller 12 Eylül darbesinin araştırılmasını istedi Türk siyasi hayatını derinden etkileyen 12 Eylül 1980 darbesi, 25 yıl sonra Meclis gündemine geldi.
‘AB, Türkiye’ye okul müdürü gibi sopa sallamamalı’ İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Peter Westmacott, AB’nin, Türkiye’ye okul müdürü gibi sopa sallamak yerine, ortak gibi hareket etmesi gerek..
AK Parti, Yargıtay’ın uyarısına rağmen genel başkanın yetkisini kısmayacak AK Parti, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın uyarısına rağmen Genel Başkan Tayyip Erdoğan ile parti yönetimine ver..
Çadırda iftar etti, gecekonduda dert dinledi Yoğun gündem sebebiyle halkla iftar etme alışkanlığını bu Ramazan’da aksatan Başbakan Tayyip Erdoğan, dün ilk kez çadırda oruç açtı.
‘3 Ekim’de üçüncü ligden ikinci lige çıktık’ AK Parti Grup Başkan Vekili Faruk Çelik, Türkiye’nin 3 Ekim’de üçüncü ligden ikinci lige yükseldiğini söyledi.
YÖK, tutuklanan rektörü derhal görevden almalı BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, YÖK’ün, tutuklanan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın’ı görevden alması gerektiğini..
Yücel Aşkın’a sahip çıkan CHP, mahkemeyi eleştirdi CHP, ihalede yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle tutuklanan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın’a sahip çıktı.
500 yıllık geçmişe sahip Kapalıçarşı özenle korunmalı Meclis Başkanı Bülent Arınç, dün "Bedesten’den Kapalıçarşı’ya Arşiv Belgeleri" sergisinin açılışını yaptı.
Rıza Hoca ayrıldı, Gordon Milne sportif direktör Beşiktaş’ta beklenen istifa geldi. Sezon başından beri bir türlü istenilen performansı sahaya yansıtamayan Teknik Direktör Rıza Çalımbay, 264 ..
Medyatik olmak yaramıyor Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın sert açıklamalarından sonra beklenen istifa gerçekleşti ve Hakan Bilal Kutlualp görevini bıraktığını açıkladı.
Daum, sürpriz hazırlığında Fenerbahçe’de Teknik Direktör Christoph Daum, Şampiyonlar Ligi’ndeki Schalke 04 maçına son haftaların alışılmış 11’inden bir iki değişiklikle çıkmaya hazırlanıyor.
Gökdeniz iki ay sonra idmana çıktı Trabzonspor’da PFDK tarafından 10 ay ceza alan Gökdeniz Karadeniz, 1,5 aylık bir aradan sonra dün takımla birlikte çalışmalara başladı.
Denizli, Güven'ine üzülüyor Turkcell Süper Ligi'nin dokuzuncu haftasında kendi sahasında Vestel Manisaspor ile berabere kalan Denizlispor'da ayağı kırılan Güven'in üzüntüsü yaşanıyor.
Süper Lig’deki 18 takımdan 10’u savunmacılara emanet edildi Süper Lig'de görev yapan 18 teknik adamdan 10'unun, futbolculuğunda savunma oyuncusu olarak görev yaptığı belirlendi.
Ufuk Özerten: Güven’in ayağının kırılmasında hakem ihmali yok Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Ufuk Özerten, Denizlisporlu Güven’in ayağının kırılmasında kesinlikle hakem ..
Başkan Canaydın, Aycan’dan sonra Albayrak’a yöneticilik teklif etti Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, mart ayında yapılacak olağan genel kurulda yeniden başkan seçilmek için liste çalışmala..
Fener'i, Milan taktiğiyle yeneriz Şampiyonlar Ligi E Grubu'nda yarın F.Bahçe ile karşılaşacak Schalke 04'ün futbolcusu Hamit Altıntop, Milan maçındaki gibi oynarlarsa İstanbul'da galip gelece..
Kupa heyecanı 26 Ekim'de başlıyor 44. Türkiye Kupası'nda yeni statüye göre oynanacak grup müsabakalarının kura çekimi İstanbul'da yapıldı.
Vah hakemliğim vah! Daha yalnızca 9 haftayı geride bırakmış olmamıza karşın hakem facialarının birbiri ardınca gelmiş olması, kalan maçlarda neler olabileceğini az çok anlatıyor, bu da içimiz..
« » 1 2 3 4 5 6