18 Ekim 2005 Salı Günü Haberleri

18 Ekim 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İncirlik'ten hava köprüsü Tarihinin en büyük deprem felaketini yaşayan Pakistan'ın imdadına koşan ilk ülke olan Türkiye, yardımın çapını genişletiyor. Dışişleri Bakanı Abdullah Gül...
Nalçik saldırısını Basayev üstlendi Rusya Federasyonu'na bağlı Kaberdey-Balkar Cumhuriyeti'nin başkenti Nalçik'te perşembe günü kamu binalarına düzenlenen saldırıların sorumluluğunu ünlü Çeçe..
'Kiev üç yılda Ukrayna'da büyük umutlarla yapılan 'Turuncu Devrim'le iktidara gelen Devlet Başkanı Viktor Yuşçenko, 'devrim yoldaşları' ile ailesinin yolsuzluğa karıştığı iddiaları nedeniyle..
Rumlarda panik var KKTC'ye tecridin kaldırılması ve BM inisiyatifinde çözüm görüşmelerine yeniden başlanılması için uğraşan KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'a aradığı kozu ABD yönetimi ver..
Yunan Cumhurbaşkanı: İşgal utanç verici Yunanistan Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas, Güney Kıbrıs'ı ziyaretinde Rumların reddettiği Annan Planı'na hiç değinmezken Türkiye'ye 'işgalci' diye yükl..
Rove ile Libby topun ağzında Irak'ta kitle imha silahı bulunmadığını söyleyen emekli büyükelçi Joseph Wilson'ın eşinin CIA ajanı olduğunun deşifre edilmesi skandalında...
'Bush ve Blair Hitler gibi' Zimbabve Devlet Başkanı Robert Mugabe, ABD Başkanı George W. Bush ve Britanya Başbakanı Tony Blair'i 'Hitler ve Mussolini'ye benzetti.
Hariri suikastı için tutuklama BM'nin eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'nin öldürülmesine ilişkin yürüttüğü soruşturmada en önemli tanıklardan biri olan ve 'sahte bilgi vermek ve...
Oslo'da kadın hâkimiyeti Norveç'te 12 Eylül'de yapılan seçimlerin ardından Merkez Partisi ve Sosyalist Sol partisiyle koalisyon kuran İşçi Partisi lideri Jens Stoltenberg yeni hükümeti dün aç..
Brüksel'e gece uçulamıyor Federal yapılı Belçika'da iki yerel hükümetin anlaşmazlığı nedeniyle AB ve NATO'nun da merkezinin bulunduğu Brüksel'in hava sahası dünden itibaren gece uçuşlarına ka..
Ceza gibi bombardıman Irak'ta anayasa referandumu sonucu merakla beklenirken, referandum günü direnişçilerin ABD askerleriyle çatıştığı ve sandığa gidenin olmadığı Ramadi'ye dün ABD ordusu bo..
Guliyev gözaltına alındı Hakkındaki gıyabi hapis cezası bulunan ve dokuz yıldır ABD'de sürgünde olan muhalif Azeri lider Resul Guliyev, dün Bakü'ye dönüşü sırasında Kırım'ın Simferepol kentin..
Gül, Helsinki'nin nabzını tutuyor Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Temmuz 2006'da AB dönem başkanlığını üstlenecek Finlandiya'yı ziyaret ediyor. Dün Cumhurbaşkanı Tarja Halonen tarafından kabul..
Kabine Merkel'i germeye başladı Almanya'da 18 Eylül'de yapılan seçimlerin ardından kurulacak 'büyük koalisyon'un Hıristiyan Demokrat üyeleri de belli oldu.
Ramazan'a özel dizi: Şamsunlar Dünyaca ünlü Amerikan çizgi dizisi 'The Simpsons', Dubai'nin uydu kanalı MBC'nin elinde Araplaştı. Dizinin ismini 'Şamsunlar' olarak değiştiren kanal...
Holiganı uzakta arama! Meclis, sporda şiddeti önlemek için geçen yıl önce yasa çıkardı, ardından da araştırma komisyonu kurarak dört ay, şiddetin nasıl önlenebileceğine ilişkin 300 sayfalık r..
AKP'den 'beklenen istifa' geldi AKP Muğla Milletvekili Hasan Özyer, partisinden istifa etti. Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu'nun arkadaşı olan Özyer'in bu partiye katılması bekleni..
Westmacott: Sopa sallamakla olmaz Britanya'nın Türkiye Büyükelçisi Peter Westmacott, AB'nin Türkiye'ye karşı okul müdürü gibi sopa sallamak yerine, ortak gibi hareket etmesi gerektiğini söyle..
'Olay' rapor 14 Kasım'da Avrupa Güvenlik Çalışmaları Merkezi (AGÇM) ile İstanbul Politika Merkezi'nin (İPM) iki yıl süren 'Yönetim ve ordu...
Erivan'a köprü kuruluyor NATO Parlamenterler Asamblesi'nin (NATO PA) Ermenistan'ın Başkenti Erivan'da düzenlediği Rose&Roth seminerine katılan Sabancı Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr...
Rektörlerin içine sinmedi Rektörler Komitesi, cezaevine konulan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'ın durumunu değerlendirmek için yarın olağanüstü toplanacak.
Yücel Aşkın'a çifte ziyaret Van M Tipi Cezaevi'nde üç gündür tutuklu bulunan Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'ı, YÖK Başkanvekili Prof. Dr. İsa Eşme ve rektör yardımcıları ziyaret etti.
CHP: Tek amaç intikam almak CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın'ın tutuklanarak cezaevine konulmasını "Sistemli, intikam üzerine kurulmu..
Özel okula büyük teşvik Yeni bir özelöğretim kanun tasarısı hazırlayan hükümet, özel okulları ve özel okullara öğrenci göndermek isteyen velileri teşvik edecek önemli düzenlemelere imza attı.
TÜBİTAK: taramaya hazırız TÜBİTAK Başkanvekili Prof. Nüket Yetiş, Türkiye'nin bilim alanında tarama sürecine hazır olduğunu belirtti. TÜBİTAK'ın, araştırmacıların uluslararası işbirliğine ilg..
Eğitim-Sen 'yavruladı' Eğitim-Sen'den 'anadilde eğitim' savunulduğu gerekçesiyle ayrılan 100 kişilik bir grup eğitimci, Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası'nı (Eğitim-İş) kurmak için Ankara..
Onun gibi incesi yoktu! Bir yıl daha dayanabilse, seneye kaymakam çıkacaktı. Ancak 'ince hastalığa' tutuldu. Yanına ders kitaplarını da aldı, sanatoryuma yattı.
Gecekonduya ramazan ziyareti Başbakan Tayyip Erdoğan, ramazanın başlamasından bu yana ilk kez dün iftar çadırına giderek vatandaşlarla birlikte oruç açtı. Erdoğan, Bakanlar Kurulu'nun ardında..
ÖSS'de randevu şartı Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) bu yıl girecek adayları, sadece sınavın içeriği ile ilgili değil, başvuru sisteminde de yenilikler bekliyor.
Kadınlara ve çocuklara iyi haber Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, kullanılmayan Kuran kursu ve imam-hatip lisesi binalarını, yetiştirme yurdu ve kadın sığınma evi yapacaklarını söyledi.
Deprem paniği tetikledi Ege Bölgesi, merkezi İzmir Seferihisar açıkları olan 5.6 ve 5.7 ile merkezi Urla Uzunkuyu açıkları olan 5.9 büyüklüğündeki üç depremle sarsıldı.
Kalkınma Ajansları bu hafta görüşülecek Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Bölgesel Kalkınma Ajansları'nın kurulması için hazırlanan kanun tasarısının, bu hafta TBMM Genel..
Dünya Bankası'na göre Türkiye 'ılımlı yoksul' Dünya Bankası'nın yoksulluk ve eşitsizliklerin gelişimi üzerinde büyümenin etkilerini inceleyen raporunda, Türkiye'nin 'ılımlı yoksul' olduğu bel..
Cep'te konuşmama kampanyası! 20 Ekim'de internetten ve cep telefonlarından kısa mesaj yoluyla 'cep'ten konuşmama' kampanyası düzenlenmesi için bir çalışma başlatıldı. Kampanya ile cep telefon..
Daha fazla turist için güçbirliği TUROB ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul destinasyonunu dünyaya tanıtmak için işbirliğine gidiyorKapasite kullanımı yüzde 82.9'a düştü
İstanbul'a 116 gökdelen daha 1980'lerin ikinci yarısında başlayan ve sayısı 2 bin 108'i bulan gökdelen modası şimdi de konut projelerinde esiyor. İstanbul'daki 7 yeni projede 116 gökdelen yap..
Çimentoda Irak kapısını başkentli Türkerler aldı Irak'a yakınlığı ve ihracat potansiyeliyle önem kazanan Şanlıurfa Çimento'nun ihalesinde en yüksek teklifi 158.5 milyon dolarla Ankara merkezl..
AKP'de bayram öncesi 'af' talimatı AKP, prim affı ve Bakan Unakıtan'ın Albaraka Türk yöneticisi olarak yargılandığı davayı da ilgilendiren torba yasanın çıkarılması için milletvekillerine 'Me..
Aliağa'ya yapılacak 500 konut için ihale İzmir'in Aliağa İlçesi'nde, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, (TOKİ) tarafından yapılacak 500 konutun ihalesinin yarın gerçekleştirileceği bildirdi. Ali..
Sabancı Kültür'de "Bir Efes Masalı" İzmir Devlet Tiyatrosu, 2005-2006 sezonunu "Bir Efes Masalı" adlı oyunla açtı. Grigory Gorin'in yazdığı, Filiz Ofluoğlu'nun dilimize çevirdiği, Bülent Arın..
Ayakkabıcıda albüm tanıtacak ÜNLÜ güzeller İzmir'i mesken tuttu. Biri gidiyor, biri geliyor. Bu kez de podyumlarda 10 yılı geride bırakan Tuğba Özay gelecek. Seksi güzel, 22 Ekim Cumartesi gü..
Şehit çocuklarına ücretsiz eğitim Karacan Açıköğretim Dershanesi, Açıköğretim Fakültesi'nde okuyan şehit çocuklarına ücretsiz ders verecek. İzmir Karacan Akademi Genel Koordinatörü Suat Ekici..
Polisi alarma geçiren toz Köşe başlarına ve elektrik direkleri dibine dökülen toz, paniğe neden olduCHP'li gençler birbirine düştü
Ahşap oteldeki yangın çevrede panik yarattı Basmane'de bir otelde yangın çıktı. Alevler bir anda büyüdü. Panik yaşandı. İtfaiye yangın çevreye yayılmadan söndürdü. Otelde kalanlar zor kurtarı..
Hırsızlar 'mahkum' etti İZMİR'DEKİ hırsızlıklar, vatandaşı evinde 'mahkum hayatı" yaşamak zorunda bırakıyor. İzmirliler balkonlarına demir parmaklık, panjur yaptırıyor, çelik kapılar taktırıy..
'Gözleri fal taşı gibi açan' sergi ABD'de savaş karşıtı eğilim, her gün düzenlenen protesto gösterileriyle güç kazanıyor. Önceki gün New York'ta Brooklyn Prospect Parkı'nda düzenlenen bir ser..
İlahlara bir kurban daha! Önden çekişli - turbo ligimizde, sürprizi az bir haftayı daha geride bıraktık. Galatasaray ve Fenerbahçe zirve yarışında rakiplerini giderek geride bırakmaya başladı..
Futbol yalan söylemez Serdar Bilgili Beşiktaş'ın başına, post-SSCB devletlerindeki ikincil darbelere benzer bir manevrayla gelmişti. Hani halk darbesi gibidir de, herkes bilir bunun bir halk ..
Vanilya ve çikolata Hiçbir karışım vanilya ve çikolatadan daha güzel değildir. Zaten siyah ve beyazlı kurabiye yemekteki amaç, her ısırışta biraz beyaz, biraz siyah istiyor olman...Haber turu..
Polonyalı, Türk'e karşı! Almanya 1. Bundesliga'nın Bayern Münih ve diğerleri olarak ayrılacağı daha sezonun başında belliydi. Ama Halil'le Klose'nin diğerlerinden ayrılacağını doğrusu kimse t..
« » 1 2 3 4 5 6