18 Ekim 2005 Salı Günü Haberleri

18 Ekim 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Simpsonslar'a Ortadoğu makyajı Çizgi dizi Simpsonlar Arap dünyasında 'Şamşunlar' ismiyle vizyona girecek. Amerika'da en uzun süreyle yayında kalma rekoru kıran "The Simpsons" adlı ünlü çizgi ..
"Bana haksızlık" Ermenistan'ın başkenti Erivan'da "yasak kitapları ülke dışına çıkardığı" şüphesiyle 2 ay boyunca gözaltında kalan Yektan Türkyılmaz, çalıştığı ABD'ye döndü. Haziranda tutukla..
İtalya solu lideri Prodi İtalya'da önceki gün ilk kez başbakan adaylığı için bir ön seçim düzenlendi. Merkez sol partilerin seçmenlerinin katıldığı ve ülke genelinde düzenlenen ön seçimde, Ba..
Suikast gözaltısı Fransa, geçtiğimiz şubat ayında eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'ye düzenlenen suikastle ilgili bir eski Suriye istihbarat görevlisini gözaltına aldı. Lübnan'ın talebiyle ..
Talat 'direkt uçuş' isteyecek Amerika Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice tarafından önceki gün resmen Washington'a davet edilen KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, 28 Ekim'de gerçekleştireceğ..
Bush çifti fena yakalandı! ABD Başkanı George W. Bush'un babası ve annesi, Teksas eyaletine bağlı Houston kentinde gittikleri beyzbol maçında romantik dakikalar yaşadı. Şampiyonluk mücadelesi..
'Miloseviç taktiği' yapacak Devrik Irak lideri, yarın ilk duruşmasına çıkıyor. Saddam Hüseyin, kendisini sıkı bir şekilde savunmaya hazırlanıyor. Uluslararası Kızıl Haç tarafından verilen huk..
'Tatbikat prestij meselesi' Kıbrıs Rum kesimi, Türkiye ve Yunanistan'ın üç yıldır uyduğu "Kıbrıs'ta askeri tatbikat yapmama" kararını tek yanlı bozarak bugün Nikoforos tatbikatına başlıyor. G..
O gerçekten çiçek suluyor! Almanya'da yedi yıllık iktidarın ardından aktif politikayı bırakan Dışişleri Bakanı Joschka Fischer, emekliliğinin tadını çıkarıyor. Başkent Berlin'de evinin balkon..
ABD, bu filmin finaline kilitlendi Bir CIA ajanının adını basına sızdıran Bush ve Cheney'in yardımcıları için savcılık artık karar aşamasında. Ülke basını, Bush'un sağ kolu Rove'un "suçlu" bu..
Fransa'ya, Keldani Asuri anıtı kınaması Türkiye, Fransa'da "1915 yılında Asuri-Keldanilere karşı Osmanlı İmparatorluğu tarafından gerçekleştirilen soykırım mağdurları'' anısına dikilen anıtın..
AK Parti'den beklenen istifa ANAVATAN'ın grup kurmasıyla Ankara'da siyaset hareketlendi. TBMM'de grubu bulunan üçüncü parti olan Anavatan'a, AK Parti'den bir milletvekili daha geçiyor. AK Par..
Rektör'ü soruşturan esrarengiz 'bilirkişi' Yök yarın acil toplantı yapacak. CHP Ankara Milletvekili Yakup Kepenek, Rektör'ün tutuklanmasına neden olan bilirkişi raporunun, üniversitede çalışa..
Karıma söyleyin gelmesin, beni böyle görmesin Rektör prof. Aşkın cezaevinden haber gönderdi. CHP Van Milletvekili Mehmet Kartal, ihaleye fesat karıştırdığı iddiasıyla ve 'delil karartacağı ve..
Top-10 En değerli oyuncular Alex de Souza F.Bahçe 30 (+4) Ümit Karan G.Saray 27 (+1) Hakkı Hocaoğlu Sivas 26 (+4) Abdelzaher El Saka Konya 25 (+4) Hayrettin Yerlikaya Sivas 24 (+4) Hasan
Lucescu Shakh tarzı Çalıştırdığı tüm takımlara Avrupa Kupaları'nda başarılı sonuçlar aldıran Lucescu'nun Shakhtar'ı Yunan temsilcisi PAOK önünde... Tipik bir Lucescu maçı, rahat kazanırlar. B..
Para yağacak para Türkiye Kupası'nda gruplar belli oldu. Kupada bu sezon her galibiyete 67 bin 500'er dolar verilecek. Kupayı alan ekibin toplam 3 milyon 250 bin dolar kazanma şansı var. Yeni..
Onurum izin vermezdi F.Bahçe yönetiminden istifasını açıklayan H.Bilal Kutlualp, "O koltukta kalmak için başkana biat edeceksin. Buna onurum izin vermezdi" dedi. Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üye..
ŞampiyonSA Şampiyonlar Ligi'nde Anelka ve Alex'e özel önlem alınacağını düşünen Daum yenilik peşinde. Alman hoca, Selçuk ve Appiah'la sürpriz arayacak. Selçuk ve Appiah Fenerbahçe'nin Şampiyo..
Taraftarın öfkesi galibiyetle dindi! Takımın lider ve namağlup olması, G.Saray'da başkan Özhan Canaydın ve yöneticileri istifaya çağıran taraftarın sesini kesti. Sistemez duruldu. 100. yılda ..
Rıza Çalımbay bay Zirveye havlu atan Beşiktaş'ta Rıza Çalımbay istifa etti.. Adaylar: Rehhagel, Le Guen, Scolari ve Olsen.. Özellikle ismi ağır basanlar ise Rehhagel ve Le Guen. Sonunda bekle..
Fenerasyon değiliz Onlar Türk futbolunu yönetenler. Haklarında hem tek tek hem de ekip olarak pek çok iddia ortaya atıldı. Hepimiz, hepsi hakkında pek çok şey söyledik. Onlar da ayrı ayrı her..
Suudi kredisiyle fabrika kurdu devlere piston üretti Suudi firmasından aldığı akreditifi işletme sermayesi yapan Konyalı Eşref Çifçi, Renault ve Peugeot'nun pistonlarını üretecek güce ulaştı...
Kuş gribinde devreye Afet Kanunu girsin! ASO Başkanı Çağlayan, Gelirler Genel Müdürlüğü ve Çalışma Bakanlığı'na verdiği öneri paketinde kuş gribinin Afet Kanunu kapsamına alınmasını istedi. A..
Dosya benim diye başladım 250 müzayede yönettim Mehmet Pazvantoğlu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun TMSF) düzenlediği açık artırmalarla birlikte özellikle ekonomi dünyasının en çok tanınan..
Şanlıurfa'ya en yüksek teklif Türkerler'den geldi TMSF'nin Şanlıurfa Çimento'nun satışı için düzenlediği ihalede en yüksek teklif Türkerler İnşaat'tan geldi. 56 milyon dolar bedelle satışa çı..
Arazi Karayolları'nda, tapu alıcıda, para ise TMSF'de Giresun'daki 5 bin 640 dönümlük araziden en kârlı TMSF çıktı. Kurum 440 milyara sattığı arazinin tapusunu yeni sahibine teslim etmeden Ka..
Özelleştirmelerde sıra hapishanelere geliyor! Üç büyük özelleştirmeyi geride bırakan ÖİB'nin gelecekte yapılması olası hapishane ve hastahane özelleştirmeleri için ön araştırmalar yaptığı öğr..
'Bu harcamaların hesabını verin' SPK raporunda borsa çalışanlarına kira yardımı yapılmaması, özel sağlık sigortası giderlerinin kesilmesi ve İMKB'nin bağış yapmaması istendi. Sermaye Piyasası..
Forbes iş dünyasını buluşturdu Yayın hayatına ekimde başlayan Forbes Dergisi'nin Çırağan Sarayı'nda yapılan tanıtımı, Türk iş dünyasını bir araya getirdi. Forbes'in dünya başkanı ve şef editö..
'Hükümeti alkışlıyorum, tebrikler' TÜSİAD Başkanı Sabancı, "AB ve ekonomide sağlanan istikrar nedeniyle hükümetin hakkını vermek lazım" diye konuştu ve devam etti: Yanlış adımları eleştirdiği..
Dedektif gibi üniversite hocası Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Yusuf Ziya Oğrak (34), kredi kartını çaldığını iddia ettiği kişiyi, alışveriş yaptığı mağazalardan eld..
'Canavar' emniyet şeridinde yakaladı TEM Otoyolu'nda yarış yapan otomobil, emniyet şeridinde bekleyen ve içerisinde trafik polislerinin bulunduğu ekip otomobiline çarptı. Kazada, 3'ü polis 4 ..
'Dil çözülür, kısmet açılır' Hz. Süleyman Türbesi'ni ziyaret eden kadınlar ya konuşamayan çocuklarının dilini, ya da kızının kısmetini açmak için adak adıyor. Yıl 639... İslamiyet'in yayılma ..
Global şeyh Nazım Kıbrısi Nakşibendi tarikatının şeyhlerinden Nazım Kıbrısi dünyanın birçok ülkesinde kendisine mürit topladı. ABD ve İngiltere'de söz sahibi olan Kıbrısi, Annan Planı'nın ref..
Cumhurbaşkanı'na yüzde 7.6 zam Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in gelecek yıl alacağı maaşın ortalama 13.8 bin YTL olduğu belirlendi. SABAH'ın yaptığı hesaplamalara göre, Sezer'in bu yıl 12...
Ölüm havadan geldi İnşaatın 5'inci katından düşen 1.5 tonluk kiriş kamyoneti ezdi. Sürücüsü Olcay Sezgin kurtarılamadı. İstanbul Kadıköy Osmanağa mahallesi Körler Sokak üzerinde önceki gece s..
Ömrün altı haftası seksle geçiyor Uzmanlar insanların ortalama 78 yıllık hayatları boyunca tam altı haftayı sekse ayırdığını ortaya çıkardı. Trafikte geçen süre ise altı ayı buluyor. İbadete ..
Gamze olayında polis ana bilgisayarı buldu Gamze Özçelik'in yer aldığı pornografik görüntülerin internet sitelerinde yayınlanmasıyla ilgili Asayiş Şube Gasp Büro Amirliği ile Bilgi İşlem poli..
Yoksula özel okul parası devletten Hükümet, Özel Okullar Yasası'nı kökten değiştiriyor. Yeni düzenlemeye göre, yoksul öğrencilerin okul ücretinin yarısını geçmemek şartıyla devlet verecek Çoc..
Gayrimenkule hücum sürüyor Gayrimenkul piyasasındaki canlılık bütün hızıyla sürüyor. Ocak-eylül döneminde aralarında Ankara, İstanbul ve İzmir'in de bulunduğu 15 büyük ilde 571 bin 695 emlak..
Nüfusun yüzde 58'i yoksulluk tehlikesi altında Dünya Bankası'nın raporuna göre Türkiye'de nüfusun yüzde 20'si günlük 2.15 dolarlık yoksulluk düzeyinde yaşıyor. Yoksulluğa karşı kırılganlık öl..
TTK Bakanlar Kurulu'nda Türk Ticaret Kanunu'nu (TTK) baştan sona değiştiren yasa tasarısı Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldı.
GE'den sağlığa 1 milyar dolar General Electric (GE) Healthcare'in Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Satıştan Sorumlu Müdürü Richard Di Benedetto 18 milyon dolarlık gelir beklediklerini açıkladı.
TİSK'ten 'sosyal' uyarı Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), halen TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşmelerine devam edilen sosyal güvenlik sisteminin yeniden...
Anayasa'ya bütçe rötuşu Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu'na hazırlık amacıyla Anayasa'da değişikliğe gidiliyor. AKP milletvekillerinin imzasıyla TBMM Başkanlığı'na sunulacak Anayasa değişiklik te..
Roche'tan Tamiflu İlaç firması Roche'nin, Türkiye'ye 20 bin kutu kuş gribinden kaynaklanabilecek gribal hastalıkları tedavi edebilecek tek ilaç olan Tamiflu satacağı açıklamasını yaptı.
Sony'nin pazarı büyüdü Sony Ericsson'un, yılın üçüncü çeyreğinde pazar payını artırdığı ve büyümesini sürdürdüğü açıklandı. Artan Ag-Ge yatırımlarıyla ürün portföyünü genişleten kuruluşun...
İstanbul'a MotoGP bereketi Dünyanın en önemli motosiklet yarışı olan MotoGP'nin 16. ayağı 21 ile 23 Ekim tarihleri arasında, İstanbul Park'ta gerçekleşiyor. MotoGP'yi izlemek için...
Can kaybı cığ gibi büyüyor Güney Asya'yı 8 Ekim'de vuran 7.6 büyüklüğündeki depremin bilançosu, bastıran kış ve yardım operasyonlarının güç bela gitmesine bağlı olarak ağırlaşıyor.
« » 1 2 3 4 5 6