17 Ekim 2005 Pazartesi Günü Haberleri

17 Ekim 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Schröder'le son randevu Almanya'nın Köln kentinde düzenlediği genel kurulda yeni yönetimini belirleyen Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (ATDB) 6 Kasım'da yapacağı resmi açılışa Başbakan ..
İran: Saldırılar Londra'nın işi İran'da nisanda bir isyana, haziranda ise dört bombalı saldırıya sahne olan Arap kenti Ahvaz'da önceki akşam meydana gelen iki patlamada ölenlerin sayısı beşe..
Şam'dan ABD teklifine ret ABD'nin Suriye'ye yaptığı şartlı işbirliği teklifi Şam'da kabul görmedi. The Times'a göre ABD, uluslararası tecridin kaldırılması karşılığında Şam'dan Lübnan'ın eski..
Castro'ya Latin desteği İspanyol ve Latin Amerika liderleri, ABD'den Küba'ya uyguladığı ambargoyu kaldırmasını istedi. İspanya ve Portekiz'in yanı sıra Latin Amerika ülkelerinin liderlerinin ..
Riyad'da artık sinema var Katı şeriat kurallarıyla yönetilen Suudi Arabistan'da sinemanın yasaklanmasından 20 yıl sonra ilk kez halkı açık bir yerde film izletilmesine izin verildi.
İshal Unakıtan'ı hastanelik etti Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, bağırsak enfeksiyonuna bağlı sıvı kaybı nedeniyle dün akşam saatlerinde Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı.
'Türkiye'de kolera oldular' Kuş gribiyle sarsılan Türkiye'ye Avrupa'dan ikinci kötü haber de, yaz boyunca Ankara'da konuşulan, ancak Sağlık Bakanlığı'nca resmi olarak doğrulanmayan kolera hak..
Kalbi yedi kez durdu Bir yaşındaki Fatma Nur bebeğin kalbi yedi kez durdu, çalıştı. Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Aziz Polat, çocuk servisine getirilen Fatma Nur ongun'..
'Kahraman'lar döndü: En zor operasyondu Güney Asya'da yaşanan deprem sonrası Pakistan'daki arama ve kurtarma çalışmalarına katılan GEA, AKUT ve LİDAM üyeleri, dün Türkiye'ye dönerken, ekip li..
Fransız kalmayın! Hükümet, Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkan Fransız siyasiler nezdinde tanıtım atağına kalktı. Fransız Parlamentosu'nun gazetesi Le Journal du Parlement ile...
Astérix Bush'a karşı Cuma günü 27 ülkede eşzamanlı olarak yayımlanan 33'üncü Astérix albümü 'Le Ciel Lui Tombe Sur La Tete'(Gök Başına Yıkılır) dünya çapında hem büyük ilgi gördü, hem de konu..
Yazarların yurtdışı seferi sürüyor Türk Edebiyatını Dışarı Açma (TEDA) projesi kapsamında yabancı dillere çevrilecek yeni eserler belli oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın sitesinden duyurul..
Arkasında 1000 şarkı bıraktı Elvis Presley, Frank Sinatra, Paul Mc Cartney gibi efsanevi müzisyenlerin şarkılarını kullandığı ABD'li söz yazarı ve besteci Baker Knight 75 yaşında öldü.
Duman ödülünü aldı Yazar Faruk Duman, 'Kader Atlası' adlı kitabıyla layık görüldüğü 2004 Milliyet Haldun Taner Öykü Ödülü'nü önceki akşam TÜYAP Beylikdüzü'nde düzenlenen törende aldı.
IRS: AB hızlı davranmalı ABD'de özellikle vergi dönemlerinde 'en nefret edilen' kişilerin başında, Milli Vergi Gelirleri İdaresi (Internal Revenue Service-IRS) Başkanı Mark W. Everson geliyor..
'3 Ekim'in sonuçlarını alacağız' Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, "3 Ekim'den sonra Türkiye'nin algılanmasının ciddi biçimde değiştiğini" söyledi. G-20 Hazine Bak..
G-20'de global ekonomik uzlaşma Hazine Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı, global ekonomik işbirliği konusunda ortak anlayışa varılmasıyla sona erdi. Pekin yakınlarındaki Şangh..
Kuş gribi dünyayı korkutuyor Kuş gribinin Türkiye ve Romanya'da da baş göstermesi ile Batı'da başlayan tartışmalar tüm yoğunluğu ile sürerken uzmanlar, gribin Batı'ya yayılmasıyla 7.4 milyon ..
'İptal kararı kriz cıkarır' Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Telekom'un satışının iptal edilmesi durumunda kriz çıkacağını öne sürdü. ÖİB, Türk Telekom'un özelleştirmesinin iptali için ..
Türkiye'den 'ticari' atak Hollanda'nın Amsterdam kentinde 28'incisi düzenlenen Avrupa Ticari Araçlar Fuarı'nda Türkiye'nin ticari araç konusunda aldığı mesafe bir kez daha göz önüne serildi.
Ağır vasıta pazarında AB rüzgârı Scania teknikerlerin 'en iyisi'nin belirlendiği 'Top Team 2005 Yarışması' için Türkiye'ye gelen Scania Başkan Yardımcısı Per-Erik Lindquist...
Sportif yüzlü yeni Mazda6 Yenilenen Mazda6, 2.0L VIS S-VT motor, 4 silindire sahip. 1999 cc hacminde 6500 d/d'de 147 Hp maksimum güç ve dakikada 4000 devirle 184 Nm'lik torka sahip.
22 saniyede değişen Megane Ekim ayında Türkiye'de satışa sunulan ve boydan boya açılır cam tavana sahip Megane Coupe-Cabriolet, hem cabriolet, hem de coupe müşterilerine hitap ediyor.
Toyota'dan dizel Toyota, dizel motor seçeneklerini Türkiye pazarına sundu. Toyota'nın direkt enjeksiyonlu 4 zamanlı yeni nesil dizel motorları D-4D, Toyota Corolla'nın Sedan, Hatchback ve Fam..
'Guliyev Bakü'ye dönerse tutuklanacak' ABD'de sürgün yaşayan muhalif Azeri lider Resul Guliyev'in 6 Kasım'daki seçimler öncesi bugün ülkesine dönecek olması, başkent Bakü'de gerilimi artırdı.
Basın özgürlüğü nereden nereye Irak savaşına gerekçe gösterilip asla bulunamayan Saddam'ın kitle imha silahlarının dumanı hâlâa Washington'da tütüyor. Beyaz Saray'ın üst düzey yetkililerinin ..
Yağmur aman vermiyor Pakistan'da 40 bin kişinin hayatını kaybettiği 7.6 büyüklüğündeki depremin ardından aç, susuz, barınaksız ve tıbbi yardıma muhtaç kalan 3.3 milyon depremzedeye yardım çal..
YÖK polise tepkili YÖK, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'ın tutuklanıp cezaevine konulması sırasında yaşanan görüntülere, 'Görevlilerin sınırı ve...
Solu tüm ülke arayacak DİSK tarafından Bolu'da düzenlenen ve iki gün süren 'Türk Solunun Geleceği' konulu toplantının sonuç bildirgesi dün açıklandı. Toplantıya katılan 27 gazeteci, akademisy..
Baykal: Üvey evlat olmayız CHP lideri Deniz Baykal, Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyelik sürecinde AKP ile girilen yolun, Türkiye'yi 'tam üyeliğe götürmediğini' yineledi.
Eğitim-Sen ikiye bölündü Tüzüğüne koyduğu 'anadilde eğitim' maddesi nedeniyle kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Eğitim-Sen, şimdi de bölünüyor. Eğitim-Sen'den kopan bir grup, bugün E..
Mumcu: Erdoğan 'Divan'lık Anavatan lideri Erkan Mumcu, Galataport projesini değiştiren Başbakan Tayyip Erdoğan'ın suç işlediğini ve Yüce Divan'da yargılanması gerektiğini savundu.
Hem çizer, hem yazar Ege'deki yerel gazetede o gün büyük bir heyecan vardır. Çünkü dönemin başbakanı Süleyman Demirel, Adalet Partisi çizgisinde yayın yapan bu gazeteyi ziyaret edecektir.
Pamuk: Soykırım demedim Yazar Orhan Pamuk, hakkında dava açılmasına yol açan, "1 milyon Ermeni ile 30 bin Kürt öldürüldü" sözlerinin medyaya farklı yansıtıldığını söyledi.
Avrupa teknolojiyi bizden aldı Türkiye, Avrupa Birliği üyeliği için geri dönülmez noktayı geçip aday oldu. Bu duruma gelmiş bütün ülkelerde olduğu gibi, Türkiye'de de AB üyeliğine çeşitli ned..
'Patlama bombadan' Maslak'ta bulunan benzin istasyonundaki patlamayla ilgili ilk bulgular bombalı bir saldırıya işaret ediyor.
Mektupla yeni hayat Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel'e, ailelerinden habersiz mektup yazıp, okumak için yardım isteyen Diyarbakırlı 14 yaşındaki Nazlı Tazuyak ile 17 yaşındaki h..
Kızıksa'da durum iyi Türkiye'de kuş gribi virüsünün görüldüğü Manyas ilçesine bağlı Kızıksa beldesinde karantina önlemleri sürmekle birlikte, hayat normale döndü. Dünya Sağlık Örgütü'nden bir..
'Dostluk' vize alamadı Dünyanın en büyük yat yarışlarından olan 17'nci Uluslararası Bodrum Kupası Yelkenli Ahşap Yat Yarışmaları'na bu yıl 'vize krizi' damgasını vurdu.
'Lüks'ün yeni adresi Moda dünyasına yön veren lüks sektörünün önde gelen markaları, internet yoluyla satış modasına geç olsa da uydu. Jean Paul Gaultier, 13 Aralık'ta sessiz sedasız başlattı..
Sağanak, kar, soğuk... Kış erken kapıyı çaldı. Yağışlı hava etkisini sürdürürken Batı Karadeniz'in yüksek kesimlerinde kar bekleniyor. Yurdun büyük bölümü üç gün sağanağın etkisinde olacak.
Almanların seks takvimi Almanların dine ve sekse ne kadar zaman ayırdıkları incelendi! Geo Wissen dergisindeki habere göre bir Alman, hayatı boyunca ortalama altı hafta seks yaparken, iki haf..
Onun sorunu erken şöhret Latin şarkıcı Ricky Martin erken gelen şöhretten bezmiş. 33 yaşındaki Martin, üç yıl önce bir gün sahnede, çok sinirli olduğunu fark etmiş.
Kurbağaları sayınız! Yardım kuruluşu Froglife, Britanyalılardan her gün bahçelerinde gördükleri kurbağaları saymalarını istedi. Amaç, türün yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olup olmadığını..
Deniz, kum ve süpersonik uçak Ölüdeniz semaları bu kez yamaç paraşütleriyle değil, süpersonik uçaklarla şenlendi. Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı Türk Yıldızları Akrobasi Timi, Fethiye ilçesini..
Dünya nereye gidiyor? Depremler, kasırgalar, seller... Asya'da deprem oluyor ve bir nesil yok oluyor. Amerika'da kasırgalar koca bir kenti yıkıyor. Hint Okyanusu'nda dev dalgalar adaları yutu..
Veliaht bebeğe ilk hediye, kitap Danimarka'nın Avustralya asıllı Prensesi Mary, önceki gün bir erkek bebek dünyaya getirirken veliaht prense ilk hediye Avustralya'dan geldi.
10 ikonun ikisi kadın Yüzyılın ikonları arasında iki kadın var. Amerikan Variety dergisi okuyucuları aracılığıyla 'bu yüzyılın ikonlarını' seçti. Beatles grubu, ünlü cazcı Louis Armstrong'u g..
« 1 2 3 4 5