16 Ekim 2005 Pazar Günü Haberleri

16 Ekim 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.



Tarih:  Kategori: 
Erdoğan, bakan Koç'u savundu AKP Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK), önceki gün yaptığı toplantıda, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'u zor durumda bırakan Sakal-ı Şerif tartışmalarını değer..
Bakan Çelik'ten Hakkâri'ye neşter Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, önceki gün gittiği Hakkâri'de, kentin eğitim sorunlarının tartışıldığı ve sahura kadar süren yedi saatlik bir toplantı yap..
SHP'den AB'ye yakın takip SHP lideri Murat Karayalçın, halkın müzakere sürecini daha iyi anlayabilmesi ve benimseyebilmesi için 'AB İzleme Platformu' kuracaklarını açıkladı.
DTH: Parti kuruyoruz Eski DEP milletvekilleri Leyla Zana, Hatip Dicle, Orhan Doğan ve Selim Sadak'ın Demokratik Toplum Hareketi (DTH) adı altında yürüttüğü partileşme sürecinde sona yaklaşıld..
Solhan'da ölü sayısı 5 oldu Solhan ilçesinde geçen hafta, aralarında DYP'li Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu'nun da bulunduğu iki grup arasındaki silahlı kavgada ölenlerin sayısı beşe çıktı.
Hip hop'la tekbir sesleri Yedikule Zindanları, hip hopla insanları Müslümanlığa çağıran Amerikalı Native Deen (Yerli Din) ve İslam'ı seçip Yusuf İslam adını alan Cat Stevens'ı ağırladı.
Kuş gribinde ilaç yarışı Çin'de yetişen bir bitki, kuş gribiyle ilgili ilaç çalışmaları yapan çevrelerin gündemine baş sıraya oturdu. Çin'de çocuklarda, kolit tedavisi için kullanılan 'yıldız..
Hintli firma: Biz de ilaç üreteceğiz Hindistan'ın önde gelen ilaç şirketi Cipla, önümüzdeki yılın başında patenti Roche firmasına ait olan oseltamivir etken maddeli 'Tamiflu' adlı ilacın muad..
O hastalığı yendi Resmi rakamlara göre bugüne kadar kuş gribine (H5N1 tipi) yakalanan 117 kişiden sadece 57'si kurtuldu. Vietnamlı Nguyen Thang Hung, onlardan biri.
'Kızıksa'da H5N1 riski kalmadı' Manyas ilçesinin Kızıksa beldesindeki incelemeleriyle ilgili bilgi veren Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Zoonoz ve Paraziter Hastalıkl..
İran'da binlerce yaban ördeği öldü İran'da binlerce göçmen yaban ördeği bilinmeyen bir nedenle öldü. İran Devlet Veterinerlik Kurumu yetkililerinden Behruz Yasemi, 3 bin 692 yaban ördeğinin ö..
Dehşetin resmi Kuş gribinin dehşeti görüntülendi. Virüsün Türkiye'deki çıkış noktası olan Manyas'taki hindi çiftliğinin sahibi Mehmet Eksen, geçen salı sabaha karşı tek geçim kaynağı olan...
Yakında, kolza eken dizel yakıt biçecek Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Bitki Biyoteknolojisi Araştırma Grubu, kolza bitkisinden çevre dostu biyodizel ü..
İletişime hurma diktiler! KKTC'de, Girne Belediyesi'nin işgüzarlığı Kıbrıs Türkü'ne pahalıya patladı. Girne-Lefkoşa karayolunu ağaçlandıran belediyenin getirdiği hurmalardan biri, dün sabah 0..
Şehit yakınları için izin Kamu kuruluşlarında görevli şehit dul ve yetimleriyle anne, baba ve kardeşlerine, şehitler ve gaziler günlerinde, idari izin hakkı tanınacak.
Prova var yollar kapalı! İstanbul'da bazı yollar, bugün Cumhuriyet Bayramı provaları nedeniyle trafiğe kapatılacak. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre...
Korkutan patlama Maslak'ta dün akşam saatlerinde bir akaryakıt istasyonunda meydana gelen patlamada biri ağır beş kişi yaralandı. İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah "Patlama L..
İstanbul trafiğine bir darbe daha İstanbul'da trafiğin en sorunlu noktalarından olan Mecidiyeköy'ün yükü dün hizmete giren Cevahir Alışveriş Merkezi'yle birlikte daha da arttı.
Haluk Bilginer'in öteki yaşamı Söylemesi ayıp, son yıllarda tiyatroyla aram pek iyi değil. Lakin, Haluk Bilginer ile söyleşi yapmak için bir mecburi hizmet yaptım. Oyun Atölyesi'nin yeni oyun..
Kasırga bulmacası! ABD kıyılarını 29 Ağustos ve 24 Eylül'de birbirine katan Katrina ve Rita kasırgalarının ardından, ölü toplama işlemleri sarpa sardı. Metrelerce su altında kalan mezarlıkla..
Farkları patileri Britanya'dan getirilen 'Maine Coon' türü kedilerin yavruları, tanesi 3 bin 500 dolardan satıldı.
'SMS' de hasta etti İskoçya'da bir yılda 11 bin 500 YTL'lik SMS gönderen genç, bağımlılık tedavisi görüyor.
« 1 2 3 4 5 6