16 Ekim 2005 Pazar Günü Haberleri

16 Ekim 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tehditlere rağmen Irak halkı sandığa koştu Irak halkı, kimine göre istikrarı sağlayacak, kimine göre ise ülkeyi daha da büyük bir çıkmaza götürecek anayasa için dün sandık başına gitti.
[Irak seçiminden notlar] ABD Başkanı Bush, "Referandum için oy kullanan Iraklılar teröristlere karşı oylarıyla savaşıyor." dedi.
Anayasa taslağı Irak halkına ne getiriyor? Bugünkü referandumda oylamaya katılanların çoğunluğu ‘evet’ der ve 18 eyaletin üçünde oyların üçte ikisi ‘hayır’ çıkmazsa anayasa kabul edilmiş sayı..
İşgalden halkoyuna giden 31 aylık süreç 20 Mart 2003: Amerikan ve İngiliz kuvvetleri Irak’ı işgal etti.
‘Amerika, Irak sınırında Suriye’ye cephe açabilir’ Suriye-Irak sınırındaki çatışmalara dikkat çeken New York Times gazetesi, Amerikan ordusunun sınır aşan sıcak takiplerinin Irak Savaşı’nda "..
Ulusalcılar Oyak’ı uyardı: Suça ortak olmayın Ordu Yardımlaşma Kurumu’nun (Oyak) yabancı ortağı Axa’nın, soykırım iddiasıyla mahkemeye başvuran Ermenilere tazminat ödeyeceğini açıklamasına te..
Emekli subaylar da tepkili Axa'nın, ABD'de ‘soykırım' iddiasıyla mahkemeye başvuran Ermenilere dava sonuçlanmadan tazminat ödeyeceğini bildirmesine emekli subaylar da tepki gösterdi.
Enerjide dışa bağımlılık 2020’de yüzde 80 olacak Türkiye'nin enerji politikası Bakanlar Kurulu'nda masaya yatırıldı. 2020'ye kadar izlenmesi gereken yöntemlerle ilgili yol haritasının tartışı..
‘Körfez sermayesi telekoma yöneldi’ Telsim ihalesi için 6 Arap sermayeli şirket ön yeterlilik alırken, Avrupalı şirket sayısı ise 5'te kaldı. İngiliz Financial Times gazetesi, petrol fiyatlar..
Akaryakıtta kalite artınca yabancı firmalar dizel araç getirmeye başladı Büyük otomobil üreticisi firmaların dizel araçları artık Türkiye yollarında daha çok görülecek.
Lisans alamayan bin 106 istasyon kapatıldı Ekonomik büyüklüğü 30 milyar YTL’yi aşan akaryakıt sektöründe yapılan denetimler sonucu satış için lisans alamayan bin 106 istasyona kilit vuruldu.
‘Asıl milliyetçilik Türk Telekom’un satışını bir an önce onaylamaktır’ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son dönemdeki özelleştirmelere yönelik eleştirilere sert tepki gösterdi. 6,55 milyar dola..
Dünya Bankası ve IMF’nin geleceği Çin’de tartışılıyor Dünyanın en büyük ekonomisine sahip 20 gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeyi (G-20) bir araya getiren zirvenin bu yılki toplantısı Çin’de ba..
Selçuk Ecza Deposu halka arza hazırlanıyor İlaç dağıtım şirketlerinden Selçuk Ecza Deposu, hisselerinin halka arzı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurdu. Şirketin hisselerinin yüzde ..
Ramazan, esnafın yüzünü güldürdü İnsanların manevi ikliminde huzur bulduğu Ramazan, ekonomiye de büyük bir canlılık getiriyor. Oruç ayıyla birlikte gıda üreticilerinden iç turizme, otellerden..
[TEKNİK ANALİZ] Tepki alımları gelebilir 4 Ekim’de yıl içindeki en yüksek seviye olan 35.800 zirvesine ulaştıktan sonra düşüş eğilimine giren Borsa, geçen hafta gelişmekte olan borsalardaki d..
Zeytinyağı firmaları da sahtecilerden şikayetçi Adı sağlıklı beslenmeyle özdeşleştiği için tüketimi her geçen gün artan zeytinyağına da hile karıştı. Zincir marketlerde dahi zeytinyağı diye s..
Her kuruma bir beyaz masa Adalet Bakanlığı’nca hazırlanan Genel İdari Usul Kanunu Tasarısı’yla kurumların önünde oluşan kuyruklar bitecek.
‘YÖK tutuklanan rektörü derhal görevden almalı’ Görevi kötüye kullanmak ve tarihî eser kaçakçılığından hakkında soruşturma açılan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın, ..
‘Öğretmenler, sağlık raporu alarak resmî bahane üretiyor’ Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Hakkari’ye gelmek istemeyen öğretmenlerin aldıkları sağlık raporlarını ‘resmi bahane’ olarak nitel..
Anaokulları için bin yeni ‘usta öğretici’ kadrosu Milli Eğitim Bakanlığı, okulöncesi eğitim için bin yeni ‘usta öğretici’ alacak. Geçen yıl anaokullarına 10 bin, bu sene ise 12 bin ‘usta öğr..
İzmir’de 30 bin ecstasy hap ele geçirildi İzmir’de, düzenlenen operasyonda 30 bin ecstasy uyuşturucu hap ele geçirildi.
Yusuf İslam, ilahi söyleyen hip-hop grubuyla sahneye çıktı Native Deen grubunun Yedikule Zindanları’nda verdiği konsere misafir sanatçı olarak katılan Yusuf İslam, yıllar sonra ilk defa eli..
Maslak’ta akaryakıt istasyonunda patlama: 1’i ağır, 5 kişi yaralandı İstanbul Maslak'ta Opet akaryakıt istasyonunda meydana gelen patlamada biri ağır 5 kişi yaralandı.
‘Kuş gribi kuluçka süresini tamamladı, tehlike kalmadı’ Sağlık Bakanlığı, Balıkesir’in Manyas ilçesinde görülen kuş gribinin kuluçka süresini tamamladığı için tehlike arz etmediğini açıkladı...
Roche’dan Türkiye’ye 20 bin kutu grip ilacı Roche, Türkiye’ye 200 bin doza karşılık gelen 20 bin kutu grip ilacı gönderme kararı aldı.
Romanya’daki kuş gribi de ölümcül Romanya’da ortaya çıkan kuş gribi virüsünün Türkiye’deki gibi ölümcül H5N1 olduğu tespit edildi. Romanya Tarım Bakanı Adrian Tibu, H5N1 virüsünün İngiltere’d..
8. kız çocuğuna hamile kalan anne kürtajda öldü Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yedi kız çocuğu annesi Ayşe Palabıyık, doktorların sakıncalı olmasına rağmen almadıkları 3,5 aylık bebeğini, özel b..
Her gün 300 cep mesajı geçen genç hastaneye kaldırıldı İskoçya'da bir yılda 4 bin 500 sterlinlik (11 bin 500 YTL) cep telefonu mesajı gönderen genç, bağımlılık gösterdiği gerekçesiyle bir sa..
‘Bu filmi 28 Şubat döneminde yapsaydık daha çok seyirci gelirdi’ Senaryosunu Ö. Lütfi Mete’nin yazdığı ve İsmail Güneş’in yönettiği The İmam adlı filmi cuma günü gösterime girdi.
Kemal Sunal kitabı çıktı sırada belgeseli var Türk sinemasının unutulmaz yüzlerinden merhum Kemal Sunal’ın Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nde hazırladı..
Bilal İnci toprağa verildi İstanbul’da dün vefat eden sinema oyuncusu Bilal İnci’nin cenazesi, Şişli Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.
‘Evvel zaman içinde' söylenen şarkılar "Bak bir varmış, bir yokmuş" ya da "Evvel zaman içinde" şeklinde başlayan cümlelere genelde masallarda rastlarız. Böyle başlayan masalların zamanı belir..
Alicia Keys’ten akustik şarkılar Soul ve R&B dünyasının en yetenekli isimlerinden Alicia Keys, MTV Unplugged albümü ile karşımızda! Hem CD hem de DVD formatında piyasaya çıkan albümde sanatçı..
Filistin-İsrail ilişkisinin filmi Oscar’a alınmadı Amerikan Sinema, Sanat ve Bilimler Akademisi, Filistinli bir aile ile onlarla yaşamak zorunda kalan İsrailli askerlerin başından geçen olayl..
[MADAM SOUSATZKA] Konu: Yalnızca en yetenekli gençlere ders veren Rus asıllı piyano öğretmeni Madam Sousatzka, öğrencilerini müziğin yanı sıra yaşam sanatında da eğitir.
[SERSERİ AŞIKLAR] Konu: Michel Poiccard küçük sahtekârlıklar yapan önemsiz bir suçludur.
MADAM SOUSATZKA Konu: Yalnızca en yetenekli gençlere ders veren Rus asıllı piyano öğretmeni Madam Sousatzka, öğrencilerini müziğin yanı sıra yaşam sanatında da eğitir.
SERSERİ AŞIKLAR Konu: Michel Poiccard küçük sahtekârlıklar yapan önemsiz bir suçludur.
Adresi girin aracınız sizi götürsün ABD ve Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılan navigasyon sistemi Türkiye’de de uygulanmaya başlandı.
‘Partimiz eriyor’ diyen CHP’li, Öymen’i kızdırdı CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen’in Trabzon ziyareti sırasında ilginç bir olay yaşandı.
Meclis komisyonu, meslekî eğitimin ilköğretimde başlamasını istiyor Yükseköğretim Kurulu’nun engelleyici tavrı sebebiyle meslek liselerine ilgi giderek azalıyor. Katsayı eşitsizliği ve alan d..
Ağar’a göre AB ile en önemli gerginlik alanı, tarımsal uyum DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Türkiye-AB ilişkilerindeki en önemli gerginlik alanının tarımsal uyum olacağını söyledi.
CHP, kendisini 23 Aralık notasıyla savundu AB ile müzakerelerin başlamasına yönelik tavrı sebebiyle eleştirilen CHP, kendisini Dışişleri Bakanlığı’nca 23 Aralık 2004’te AB’ye gönderilen nota ..
Gelin-kaynana programları TBMM gündeminde AK Partili vekiller, "Biz Evleniyoruz" ve "Biri Bizi Gözetliyor" gibi gelin kaynana programlarının toplum hayatına etkilerinin tespit edilmesi için M..
Kadıköy'de hep aynı nakarat F.Bahçe, ligin dişli takımlarından A.Gücü'nü Kadıköy'de zor yendi: 2-1. İstanbul'un Sarı-Lacivertli ekibi 16'da Luciano ile öne geçti. Konuk takım A.Gücü Umut'la 5..
Yıldırım, Kutlualp’i istifaya davet etti Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, dün Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda görevinden ayrılması beklen..
Trabzonspor, Samsun’da moral peşinde Süper Lig'in son üç haftasını yenilgiyle kapatan Trabzonspor bugün Samsunspor ile deplasmanda karşılaşacak.
Beşiktaş, Kayseri’yi İnönü’de ağırlıyor Malmö ve Samsunspor galibiyetleriyle kötü gidişine "dur" diyen Beşiktaş, eski futbolcuları Ertuğrul Sağlam yönetiminde süper bir grafik sergileyen Kays..
Konya evine bir puanla döndü Süper Lig'in sürpriz takımlarından Ankaraspor'la Konyaspor arasında oynanan karşılaşmada gol sesi çıkmadı: 0-0
« » 1 2 3 4 5 6