15 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

15 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Nalçik kana bulandı Rusya Federasyonu'na bağlı Kafkas Cumhuriyetleri'ni derinden etkileyen Çeçenya işgali, komşusu Kabardey-Balkar Özerk Cumhuriyeti'ni savaş alanına çeviren baskınla bir kez..
Avrupa solu CHP'ye soğuk CHP'nin geçmişte bir parçası olmak için büyük çaba sarf ettiği Sosyalist Enternasyonal üyeliği önümüzdeki aylarda tartışmaya açılabilir. Bu tartışmayı da bizzat Avrup..
Baykal: Asıl densizlik Sakal-ı Şerif'in getirilmesi CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Sakal-ı Şerif'le ilgili iddialara 'Densizlik' diyen Başbakan Tayyip Erdoğan'ı yanıtladı: "Asıl den..
Rektör Aşkın'a tutuklama Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Yücel Aşkın, tıp fakültesine 25 milyon dolarlık cihaz alımı ihalesinde usülsüzlük yapıldığı iddiasıyla açılan soruşturma ..
Diyarbakır anketi sahipsiz kaldı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kürt sorunuyla ilgili verdiği mesajlarının Diyarbakır'da nasıl algılandığına ilişkin anket, AKP'de sıkıntı yarattı.
TÜBİTAK ve ÖSYM uyarısı Üniversitelerarası Kurul Avrupa Birliği tarama sürecine üniversiteler adına katılacak heyetin oluşturulması için dün olağanüstü toplantı düzenledi.
Mumcu: Sert konuşurum Meclis'te grup kuran Anavatan Partisi'nin lideri Erkan Mumcu, artık TBMM'de üçüncü ve özgün bir sesin olduğunu söyledi.
AB'den uzman geliyor Türkiye'deki kuş gribi virüsünün türü H5N1 olarak belirlendikten sonra Ankara, Avrupa Birliği'nden destek istedi. AB Komisyonu önümüzdeki günlerde Türkiye'ye uzman ekip g..
FAO: Türkiye hızlıydı Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Direktörü Dr. Samuel Jutzi, New York Times gazetesine yaptığı açıklamada, Türkiye ve Romanya'nın kuş gribi hastalığının k..
WHO: Risk çok düşük Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Türkiye ve Romanya'da ortaya çıkan kuş gribi tehdidine ilişkin olarak, insanlara bulaşma riskinin 'çok düşük' olduğunu açıkladı.
Yabani kuş avına yasak Çevre Bakanlığı, ikinci bir emre kadar tüm kanatlı yaban hayvanlarının avını, ülke genelinde yasakladı.
Önyargılı bir karar Bingöl Başsavcılığı, hedef gösterildikten iki gün sonra basılıp tahrip edilen İHD Bingöl Şubesi'nin, uyarılara rağmen önlem almayan Emniyet ve kışkırtmayı yapanlar hakkınd..
Camide kitap kavgası Diyarbakır Kitap, Kültür ve Sanat Günleri kapsamında dün tarihi Ulucami avlusunda fuar için kurulan kitap standları tepki üzerine kaldırıldı.
Bir astsubayla bir er şehit oldu PKK'lılar dün Kavaklı Köyü Armutlu mezrasında devriye görevi yapan Jandarma Komutanlığı ekiplerine taciz ateşi açtı. Açılan ateşte, Adıyaman nüfusuna kayıtlı ..
Bilirkişi: Erdil'in tasarrufu yetmez Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli oramiral İlhami Erdil'in, 'haksız mal edinme, görevi kötüye kullanma ve suiistimal'den 18.5 yıla kadar hapis istemiy..
'Kamhi'de iki müebbet daha İşadamı Jak Kamhi'ye 12 yıl önce suikast girişiminde bulunulmasıyla ilgili davada 'İslami Hareket Süreci' isimli örgütün kurucusu ve suikast eyleminin...
Beş polis için beraat kararı Abdullah Öcalan'ın yakalanmasının ardından kepenk kapattıkları için gözaltına alınan dört kişiye işkence yaptıkları iddiasıyla yargılanan beş polis beraat etti.
AKP: Tek adam hukuka uygun AKP, Yargıtay Başsavcılığı'nın 'parti içi demokrasi'ye aykırı olduğunu bildirdiği sekiz tüzük maddesini değiştirmeyi reddetti.
'Tahrik'ten indirim yok Evlilik dışı ilişkiden bebek sahibi olduğu gerekçesiyle önce sokak ortasında ardından da 25 Şubat 2004'te kaldırıldığı hastanede kurşunlanarak öldürülen Güldünya Tören..
'Umut' adımları Özürlü çocukların ailelerinin bilinçlendirilmesine yönelik 'Umut Adımları' adlı projenin protokolü Milli Eğitim Bakanlığı ile Hacettepe Üniversitesi arasında dün imzalandı.
'Reformlara yargı direniyor' Uluslararası Af Örgütü'nün altı ayda bir hazırladığı 'Avrupa ile İlgili Kaygılar' başlıklı raporda, Ocak-Haziran 2005 döneminde Türkiye'de yaşanan insan haklarıyl..
Kayıp baba mahkûmu Alman Sibllya Pfieffer , ülkesinde evlendiği Türk eşi Tarık Çakır kendisini terk edince, İstanbul'da tanışıp âşık olduğu Bilgin Hacıoğlu ile yeni bir yaşam kurmak için Alan..
Sinyalizasyon kazası: Beş ölü Yeni yapılan ve sinyalizasyon sistemi bulunmayan kavşakta, kamyon otomobili biçti. Otomobildeki beş kişi hayatını kaybetti. Niğde Valisi Gündüz Beder...
Yassıada'dan müjde Bodrum açıklarındaki, etrafında 12 batığın bulunduğu Yassıada, gelecek mayıstan itibaren ada üzerinde yapılacak tesislerle dalış turizmine açılacak.
Yargıtay acımadı Yargıtay, eşinin kan ihtiyacı nedeniyle duruşmayı terk eden hâkime ceza verdi. Kahramanmaraş Hâkimi Ethem Tuğrul geçtiğimiz aylarda, duruşma sırasında bir telefon aldı.
Servisçinin ehliyeti yok Lice'de şarampole yuvarlanan okul servisinde yaralanan iki öğrenci öldü. Lice Demirçelik İlköğretim Okulu'na öğrenci taşıyan minibüs, önceki gün şarampole yuvarlanmış..
İmam beyazperdede İmam-hatip lisesi mezunu olduğunu saklayan kahramanın ölmek üzere olan arkadaşının ricasıyla bir köye 'imam' olarak gitmesini konu alan 'The İmam' filminin galası dün yapıld..
1 milyar dolarlık çirkinlik abidesi! ABD Michigan'daki Mall Of America'dan sonra dünyanın ikinci büyük alışveriş merkezi olan Cevahir İstanbul Alışveriş Merkezi bugün açılıyor.
Hafta başında sulu kar var Hava sıcaklığı, 6-8 derece azalacak. Hafta sonu yurdun büyük bölümünde görülen yağışlar, pazartesi günü batı Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve k..
2005 sıcakta rekor yılı Yaklaşık 25 yıldır süren küresel ısınma eğiliminin devamı olarak 2005 en sıcak yıl olma yolunda gidiyor.
Amazon hızla kuruyor Dünyanın en büyük nehri Amazon hızla kuruyor. 60 yılın en büyük kuraklığının görüldüğü Amazon deltasında yaşantısını nehre dayandıran...
Yeni Bond Craig Sıradaki James Bond, İngiliz Daniel Craig. Yapımcılar yeni ajanın kimliğini son ana kadar saklamaya çalışırken...
'Erkek gibi yiyip içme' Eşlerini örnek alan kadınlar şişmanlıyor. Britanyalı uzmanlar erkeklerin yediği büyüklükte porsiyonlar tüketen ve onlar gibi içki içen kadınların kilo aldığını...
Şeytan nasıl kovulur? Katolik Kilisesi, 'şeytan çıkarma işinin ciddi ve tehlikeli bir iş olduğunu' belirterek, 'evde yapılmamasını, uzmanına bırakılmasını' istedi.
« 1 2 3 4 5