15 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

15 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Mevlânâ, çizgi film kahramanı Hz. Mevlânâ’nın hayatı çizgi film oluyor. Geçtiğimiz aylarda Mevlânâ’nın hayatını anlatan bir sinema filmi için çalışma başlatan Konya Büyükşehir Belediyesi, bu ..
İnalcık Hoca’nın iddiaları ortalığı karıştıracak Yaşayan en büyük Osmanlı tarihçisi Prof. Dr. Halil İnalcık, Osmanlı dönemi ve Türkiye’nin siyaset hayatına yön veren simalarla ilgili açıklam..
[HABER ANALİZ] İndirim Kurumlar Vergisi'yle sınırlı kalmasın Son zamanlarda Kurumlar Vergisi'nde oranların düşürülmesi gerektiği yönünde tartışmalar hız kazandı. Tartışmayı doğru bir zemine o..
Yeni kanunla kurumlar daha az vergi ödeyecek Maliye Bakanlığı, vergi indirim çalışmalarında son aşamaya geldi. Gelir İdaresi Başkanlığı ile Vergi Konseyi’nin ortaklaşa hazırladığı teklif pake..
Kesilen 5 tavuktan 4'ü satılmıyor Kuş gribi haberlerinin ardından piyasaya sundukları ürünlerin ancak yüzde 20'sini satabilen kanatlı hayvan üreticileri, mali sıkıntıya düştü. Üreticiler sade..
Yerli model eksikliği, otomobil ihracatını yavaşlattı Piyasadaki daralmaya rağmen otomobil üretimi artarken, ihracat artış hızı giderek düşüyor. Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) verilerine göre..
Bursalı Doblo yılın ticarî aracı seçildi Dünyada sadece Bursa'da üretilen yeni Fiat Doblo Amsterdam'da düzenlenen RAI ticari araç fuarında '2006 yılının hafif ticari aracı' seçildi.
Müslümanlığı seçen Nicolae, Mustafa oldu Bir süredir İslamiyet'i incelediğini ve araştırma yaptığını söyleyen Moldovalı Nicolae Cetaean (33), Kütahya'da Müslüman olup ismini de ‘Mustafa' olar..
Zabıta güvercin yemcilerini yasakladı Beyazıt Meydanı’nda konaklayan güvercinlerin yemlenmesine yetkililer yasak getirince, halk ‘kuş gribi mi var?’ şüphesine düştü.
K.Çekmece Belediyesi’nden özürlülere Ramazan hediyesi Küçükçekmece Belediyesi, 214 özürlü vatandaşa tekerlekli sandalye, işitme cihazı ve baston gibi ihtiyaç malzemeleri dağıttı.
[TİYATRO] ‘Baba' oyunu, bugün saat 15.00 ve 20.30, yarın ise saat 15.00'te İstanbul Şehir Tiyatroları (İŞT) Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde. 0212 240 77 20
[ETKİNLİK] TRT sanatçısı ve çıkardığı ‘Müzikterapi / Ruh Sağlığı İçin Müzikle Tedavi' kitabının yazarı Adnan Çoban'ın düzenlediği ‘Müzikterapi Saati' programı, bugün saat 15.00'te Yerebatan S..
[SERGİ] Ressam Erol Akyavaş'ın sekiz özgün litografisinden oluşan ‘Miraçname' sergisi, hafta boyunca Atatürk Kitaplığı Sanat Galerisi'nde görülebilir. 0212 249 38 19
[KONSER] Akbank 15. Caz Festivali kapsamında bugün; İskandinav halk müziği melodilerini caz standartlarıyla yorumlayan Tord Gustavsen saat 19.30'da, cazın kıdemli bestecilerinden Henry Threa..
Adam kaçırmaya 64 yıl hapis istemi Suç işlemek amacıyla örgüt kurulması ve bir işadamının kaçırılıp fidye istenmesi olayına karıştıkları öne sürülen 10 sanık hakkında, 1,5 ile 64 yıl arasında..
Avukat Cebesoy’un katil zanlısı yakalandı Yeraltı dünyasının ünlü ismi Sedat Şahin'in avukatlığını yapan Atalay Cebesoy'un öldürülmesi ve at sahiplerinden haraç alınması olaylarının faili old..
Kocaeli'nde, şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüslere D-100 karayoluna giriş yasağı getiriliyor. Kocaeli'nde, şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüslere D-100 karayoluna giriş..
Yazarın bir derdi olmalı 'Öykü şiire benzer biraz' derler ya hani, işte 2004 Haldun Taner Öykü Ödülü'nü kazanan Faruk Duman da bu tanıma katılanlardan. O geçen yıl yayımlanan 11 öykünün yer a..
Ankara caz festivali artık uluslararası Ankara soğuk kış günlerine cazla girecek. Ankara Caz Derneği tarafından düzenlenen 4. Ankara Uluslararası Caz Festivali 15-27 Kasım tarihleri arasında ..
9'uncu Bienali nasıl bilirdiniz? 9. İstanbul Bienali kapsamında, bienali sanatseverlere yakından tanıtmak amacıyla düzenlenen 9B Konuşmaları'nın sonuncusunda 9'uncu Bienal'in kendisi tartışma..
DVD sofrası Film: Fransız Yeni Dalga sinemasının bayraktarlığını üstlenmiş olan 'Serseri Âşıklar' (A Bout de Souffle), Jean-Luc Godard filmografisinin de başyapıtı aynı zamanda.
'Arkadaşım Harold Pinter' Sabahtan kafama koymuştum Nobel Edebiyat Ödülü'nün Türkiye saatiyle 14.00'te açıklanacağını. Orhan Pamuk'un kazanacağı içime doğmuş gibiydi. Eve misafir geldi, deniz..
Favorisi Pamukmuş Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülen İngiliz oyun yazarı, şair Harold Pinter ödülü Orhan Pamuk'un almasını beklediğini ve neden kendisine verildiğini anlamadığını açıkladı.
'İzleyici konserin parçası' Dünyaca ünlü İtalyan şef Daniele Gatti yönetimindeki La Scala Filarmoni Orkestrası, önceki akşam Yapı Kredi'nin Koç Finansal Hizmetler ailesine katılması şerefine ..
Yeşilçam, Bilal İnci'yi kaybetti Türk sinemasının 'kötü adamı' Bilal İnci, Beyoğlu'nda kaldığı otelde ölü bulundu. Geçirdiği kalp krizi sonucunda hayatını kaybeden İnci için...
Avusturya Koolhaas'ın Avusturya hükümeti, AMO beyin takımının tasarımı olan barkodu, Avrupa Birliği'nin sembolü olarak kullanacağını resmen açıkladı.
Alpler'i aşmak gerekecek Kader böyle bir şey olmalı... Alexander Frei, geçen çarşamba Dublin'de çok kolay fırsatlar buldu ev sahibi takım karşısında. Ne yazık ki ilk yarıdaki kafa vuruşu çerç..
Hadi gel ligimize geri dönelim Lige verilen aranın ardından takımlar dokuzuncu hafta mücadeleleriyle şampiyonluk yarışına kaldığı yerden devam ediyor. Puan tablosunda ilk sırada yer alan Gala..
Salonda sizi 16 takım bekliyor Türkiye Basketbol Ligi'nde yeni sezon bugün başlıyor. Takımlar 40. kez Türkiye Şampiyonluğu'na ulaşmak için mücadele edecek. 16 takımın mücadele edeceği Türkiye..
İki dizele 332 milyon avro yatırım Ford Motor Company ve PSA Peugeot Citroen'in dizel motor üretimi işbirliğinde dördüncü aşamaya geçildi. Ford Otosan'dan yapılan açıklamaya göre, ilk aşaması..
Altın hisse için durdurma Erdemir özelleştirme sonrası yatırımların devamını sağlamak amacıyla oluşturulan altın hisseyi temsil eden yönetim kurulu üyesine yetki verilmesine karşı İskenderun ..
Bürokratlara beraat Yargıtay, enerji santrallarının işletme hakkının özel sektöre devrine ilişkin ihalelerde usulsüzlük suçlamasıyla 12 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan ve...
Din sömürüsü yapmamış Kanal 7 televizyonunun kuruluşu için 7 Mayıs 1993'te Milli Gençlik Vakfı'na bağlı Almanya'daki Ayasofya Camii'nde beraberinde...
'Bütçe açığında Maastricht kriteri ilk kez tutacak' Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Türkiye'nin bütçe açığında ilk kez bu yıl, Maastricht Kriterleri'ne uyacağını belirtirken, yatırım a..
CHP'den gensoru atağı Ankara-İstanbul arasındaki seyahat süresini 3 saate indirecek hızlı tren projesinin ikinci etap ihalesinin dördüncü sırada yer alan Çin-Türk konsorsiyumuna verildiği id..
Yimpaş: SPK rüşvet aldı Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar, Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) bir sorunlarını çözmek için kendilerinden rüşvet aldığını iddia etti.
Son söz Iraklıların Irak'ta Şii ve Kürtlerin hâkimiyetindeki hükümet, yeni anayasayı eşine zor rastlanacak güvenlik önlemleri altında bugün referanduma sunuyor.
Türkiye'den iki önemli mesaj Türkiye, Irak'ta bugün düzenlenecek referandumda yeni anayasanın kabul edilme olasılığının yüksekliğinden hareketle 15 Aralık'taki genel seçimler ve petrol kenti ..
Chirac'a 'gölge rakip' çıktı Fransa'da 2007'deki cumhurbaşkanlığı yarışına hâlâ katılması beklenen Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'a ya da halefi olarak gösterebileceği söylenen Başbakanı Domini..
Rice, Chirac'la temasta Orta Asya turunu tamamlayan ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, dün Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'la buluştu.
Karzai Şaron'la görüşme istiyor Gazze Şeridi'nden tek taraflı çekilmesi sonrası İsrail ile ilişkilerinde yeni 'köprüler kuran' ülkeler arasına Pakistan'ın ardından Afganistan ekleniyor.
Merkel'i oyuncak ettiler Seçimle oluşan siyasi düğümün Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU/ CSU) partileri ve Sosyal Demokratların (SPD) koalisyonuyla çözülmesi sonrası sekiz SPD'li bakanın netl..
Sıra yardımları artırmaya geldi Pakistan'ı geçen cumartesi vuran ve resmi rakamlara göre 25 bin insanın canına mal olan 7.6 büyüklüğündeki depremin üzerinden bir hafta geçerken, enkaz altında..
ABD davetinde Erdoğan izi ABD'nin Kıbrıs Rum Yönetimi'ndeki maslahatgüzarı Jane Zimmerman'ın Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ı Washington'a davet edec..
'Daha fazla oyla reddederiz' Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos, Annan Planı yine gündeme getirilip referanduma sunulursa Rumların 24 Nisan 2004'teki referandumdaki yüzde 76'dan da çok dah..
Saddam'a ünlü avukat Irak'ta kurulan özel mahkemede 19 Ekim'de yargılanmaya başlanması öngörülen Saddam Hüseyin'in savunma ekibinin başına geçmesi için Asil Nadir'i de savunan Britanyalı avuk..
Lahey'de büyük gözaltı Hollanda polisi, Lahey, Amsterdam ve Amlere kentlerinde düzenlediği operasyonlarda terör saldırısı hazırlığında olduklarından şüphelenilen birisi kadın yedi kişiyi göza..
ABD'ye yeni gizli servis CIA'in 11 Eylül saldırıları ve Irak'ın 'sahte' kitle imha silahları konularında başarısızlıkları nedeniyle istihbarat reformu...
'Demir Lady' 80'ini devirdi Britanya'nın ilk kadın başbakanı 'Demir Leydi' barones Margareth Thatcher 80. yaşını önceki gün Londra'da büyük bir davetle kutladı.
Suudi kralının kadın yorumu Suudi Arabistan'da Kral Fahd'ın ölümünün ardından tahta çıkan Abdullah, ilk röportajında, ülkesinde bir gün kadınların da otomobil kullanmasını umut ettiğini söyle..
« » 1 2 3 4 5