14 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

14 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İşe giriş-çıkışta parmak izine vize Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait birimlerde işe giriş-çıkışlarda parmak izi alınması uygulamasına yargıdan vize çıktı. Ankara 1. İdare Mahkemesi...
Trafik ışıksız bir kent: Sinop Karadeniz'in turistik kenti Sinop'ta trafik lambası yok. Kentte trafik lambaları şehir içinde yığılmalara ve kazalara neden olduğu gerekçesiyle İl Trafik Komisy..
TEDAŞ cinayeti davası yeniden Kaçak elektriğe karşı mücadelesiyle tanınan TEDAŞ görevlisi Hasan Balıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili davada sanıklara verilen cezalar, yeni TCK dikkate alınarak b..
'Kök'te yasak kalıcı değil Sağlık Bakanlığı'nın embriyonik kök hücre çalışmalarını yasaklayan genelgesi, dünyada bu konuda yaşanan kafa karışıklığının Türkiye'de de yaşandığını ortaya koydu.
Elif de okuyacak Liseye kaydını yaptırdıktan sonra pansiyon bulamadığı için köyüne dönmek zorunda kalan Elif Avcı'ya Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları sahip çıktı.
Kente ilişkin tezlere destek İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, üniversitelerin kente ilişkin yüksek lisans ve doktora tezleriyle araştırma projelerine maddi destek verilmesine...
Ardeşen'de hukuk kazası Karadeniz sahil yolunun Rize'nin Ardeşen ilçesi şehir geçişi inşaatı yürütmeyi durdurma kararına karşın sürüyor. Şehir geçişinin deniz doldurularak yapılmasını içeren..
Türk-Yunan-Bulgar birleşti Türk, Yunan ve Bulgar vatandaşları ve yerel yetkililer, bir Kanada şirketinin Bulgaristan'da açmak istediği altın madenine karşı güçlerini birleştirdi.
Defineci bilimin emrinde! Sarıoğlan ilçesi, Ebulhayır Köyü yakınlarında Roma dönemine ait bir tümülüse yapılan baskın sonucu 14 kişi tutuklandı.
Bu aslan sponsor arıyor Maddi sorunlarla boğuşan, Darıca'daki Boğaziçi Hayvanat Bahçesi, 3 bin hayvanın bakımı için sponsor arıyor.
Banka: ATM için tabure taşı! 1.10 metrelik boyu para çekme makinesinden (ATM) para çekmeye yetişmeyince birinden yardım isteyen ve 1000 YTL'sini çaldıran Ebru Başar, bankadan zararının karşıl..
Hafta sonu yağış var Yurdun kuzeybatısı yarın yağışlı havanın etkisine girecek. Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında görülen yağışlar...
Ben James Bond... Yeni James Bond'lar işe 'online' başvuracak. Britanya gizli servisi MI6, yeni iş başvuruları almak ve şimdiye kadar hakkında ser verilip sır verilmeyen kuruluşla ilgili sor..
39'unda, 16'ncıyı doğurdu ABD'nin Arkansas eyaletinde yaşayan 39 yaşındaki bir kadın 16. çocuğunu dünyaya getirdi. Bebeğe Johannah Faith adı verilirken, Michelle Duggar, doğumdan hemen sonra ..
Kimi nasıl öpmeli, kimi öpmemeli? Her iki yanağı da öpmek mi, tek yanağa bir öpücük mü yoksa üç kez mi öpmeli? 'Öpüşme sorunu'nu Britanya'da yayımlanan bir kadın dergisi çözdü.
Charlize: Evlilik bana göre değil Annesi geçen hafta yeniden evlenen film oyuncusu Charlize Theron, nikâh masasına oturmayı düşünmediğini söyledi. 30 yaşındaki Theron, birkaç yıldır...
iPod'da hem şarkı, hem dizi Apple'ın taşınabilir dijital müzik cihazı 'iPod'dan artık TV dizileri de izlenebilecek.
Pire zıplatan gendeki şifa Pirelerin uzun mesafelere zıplayabilmesini sağlayan gen insanlık için kullanılacak. Bu genin ürettiği 'resilin' adlı protein, hasar gören damarların tamirinde kulla..
'Aşk odaları' kapatılıyor İnternet arama motoru Yahoo, yetişkinlern arasında cinsel sohbetlerin geçtiği sohbet odalarını kapatacağını ve bütün sohbet odalarını 18 yaş altındakilere yasaklayac..
Avrupalı erkeğin spermi 'hasar'lı Atmosferde kirlilik yaratan 'PCB' adlı kimyasallar sperm kalitesini düşürüyor ancak kısırlığa büyük etkisi yok. Polonya, Ukrayna, Grönland ve İsveç'ten alına..
« 1 2 3 4 5 6