14 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

14 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bakırköy’de özürlülerin maaşları evlerine teslim ediliyor Bakırköy Belediyesi Yardım Sandığı’ndan maaş alan, fakat hastalık ya da sakatlık yüzünden evinden çıkamayan vatandaşların parası evle..
İkinci el eşyaya rağbet arttı Edirne’de daha çok öğrenciler ve dar gelirlilerin rağbet ettiği ikinci el eşya satan dükkânlarda, koltuktan halıya, beyaz eşyadan mutfak eşyasına, tıbbi malzemed..
TÜKDER: Kuş gribi için kriz masası kurulsun Tüketicileri Koruma Derneği (TÜKDER), kuş gribi konusunda kesin sonuçlar belirlenene kadar tüketicilerin bilgilendirilmesi ve panik içindeki halkın..
Çağlar: Yetim ve öksüzdüm, beni Şankaya büyüttü Salı günü iftardan sonra geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar’ın dayısı Nergis Holding Yönetim Kurulu ..
İşadamlarının kurduğu çadırlarda her gün binlerce kişi iftar yapıyor İlki 1995 yılında Üsküdar Belediyesi'nin kurduğu çadırla başlayan iftar geleneği genişleyerek devam ediyor. Belediyelerden..
Şehir Tiyatroları’nın bilet ücretleri zamlandı İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Şehir Tiyatroları'nın 1 Ocak 2006-31 Aralık 2006 tarihlerinde geçerli olacak yeni ücret tarifesini onaylad..
Başkan Topbaş, şampiyon güreşçileri daire ile ödüllendirdi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dünya grekoromen güreş şampiyonu Hamza Yerlikaya ile karate dünya şampiyonu Zeyne..
Türk okulları Pakistan’da halkın kalbini fethetti Pakistan’da depremzedelere ilk yardımı Türk okullarının yaptığı ortaya çıktı.
Enkazda hayat umudu azalıyor; halk daha fazla yardım istiyor Pakistan'ı geçen cumartesi günü vuran 7,6 büyüklüğündeki depremin üzerinden 5 gün geçerken enkaz altında kalanları kurtarma umudu ..
Bakan Çelik, kampanyayı maaş bağışıyla açtı Bütün öğrenciler üzerinden velilerine ulaştırılacak bir zarfla Pakistan için büyük bir yardım kampanyası başlatan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik..
AB’li Sosyalistler: İşinizi yapın; hayır diyemezler Avrupa Sosyalist Partisi (PES), Türkiye’nin işini yapması ve ileriye doğru bakması halinde kimsenin Avrupa Birliği’ne tam üyelik konusunda ..
AP üyesi Öger: İşadamının rehin alınmasıyla ilgim yok Avrupa Parlamentosu’nun tek Türk üyesi Vural Öger, "bir işadamının kaçırılmasına karıştığı" yönündeki suçlamaları reddetti.
Kuzey Kafkasya’da yine kanlı baskın Kabardin-Balkar Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti Nalçik’e dün Çeçen olduğu iddia edilen militanlar saldırdı.
Merkel, Erdoğan’a AB yolunda dostluk için güvence verdi Başbakan Tayyip Erdoğan dün sabah saatlerinde Almanya’nın müstakbel başbakanı Angela Merkel’i telefonla arayarak tebrik etti.
AB’nin kuş gribindeki tutumu tepki çekti AB’nin, kuş gribi hastalığı üzerine muhtemel bir grip salgınına karşı Türkiye’ye geleceklere uyarıda bulunmaya hazırlanması tepkiyle karşılandı.
[Analiz] ‘AB kaş yapayım derken göz çıkarmamalı’ Avrupa Birliği'nin kuş gribine ilişkin dün sergilediği tablo dikkat çekiciydi.
‘Her şey kontrol altında, yeni tedbire gerek yok’ Avrupa Birliği, kuş gribi ile ilgili yeni tedbirler almaya hazırlanırken, Tarım ve Sağlık bakanlıkları yetkilileri, şimdiye kadar alınan önle..
Erdoğan yediği tavuktan gazetecilere de ikram etti Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç, milletvekillerine Üyeler Lokantası’nda bir iftar daveti verdi.
İtina ile ‘iyi korsan’ yetiştirilir İnternet üzerindeki korsanları (hacker) sıkı güvenlik duvarları da önlemekte yetersiz kalınca kurumlar bilgilerini korumak için farklı yöntemlere başvuruyo..
Koç’un iki yalıtım şirketi İzocam ile Tek-İz birleşti Koç Topluluğu, bünyesindeki iki yalıtım şirketini mevcut kaynak ve varlıkları daha etkili kullanmak amacıyla birleştirdi. Tek-İz İzolasyo..
ABD’li beyaz eşya devini Türkiye’de Vestel pazarlayacak Vestel, beyaz eşya üreticisi Amerikan Whirlpool şirketinin ürünlerini Türkiye’de pazarlayıp dağıtacak.
Oyak’ın Fransız ortağı Axa’dan Ermenilere ‘soykırım’ tazminatı Fransız sigorta devi Axa, Osmanlı Devleti’nin 1915 yılında zorunlu göçe (tehcir) tabi tuttuğu Ermenilerin yakınlarına 17 milyon ..
Telekom ihalesinde iptal endişesi piyasaları vurdu Türk Telekom özelleştirmesinin iptal olabileceği endişesi ve ABD’nin faiz artırımlarına devam edeceği sinyali piyasaları olumsuz etkiliyor...
‘Türkiye işleyen piyasa ekonomisi’ Avrupa Birliği (AB) gelecek aydan itibaren Türkiye’yi ‘işleyen bir piyasa ekonomisi’ olarak tanıyacak. Birlik’in bu tanımlaması tam üyelik müzakerelerine hı..
TMSF 4. ihalede hedeflediği geliri aştı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) satışa çıkardığı Uzan Grubu’na ait çimento fabrikalarından dördüncüsü Ladik Çimento’nun satış ihalesini, 140..
Barolar Birliği, yargıyı AB için desteğe çağırdı Yargının verdiği bazı kararların Türkiye’nin AB yoluna engel koyduğu eleştirileri yapılırken, Barolar Birliği’nden önemli bir çağrı geldi.
Müzakere sürecinde hukuk reformuna hız verilecek Türkiye, AB’ye uyum yasalarıyla hızlandırdığı hukuk reformunu müzakere sürecinde de aynı tempoyla sürdürecek.
Gazi babadan şehit oğluna son görev Tunceli’de salı günü teröristlerle girdikleri çatışmada şehit olan askerler memleketlerinde toprağa verildi. Düzenlenen törenlerde şehit aileleri fenalık g..
Alacak-verecek görüşmesinde silahlar konuştu: 6 ölü, 16 yaralı Bingöl’ün Solhan ilçesinde, 2 aile arasında çıkan silahlı kavgada 6 kişi öldü, 16 kişi yaralandı. Olayda ağır yaralanan Solhan B..
Hürriyet‘in Antalya baskı tesisleri kurşunlandı Doğan Medya Grubu’nun Antalya baskı tesisleri, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kurşunlandı. Antalya Havaalanı yolu üzerindeki tesislere, g..
Yiğit’e evindeki eşyaları çalmaktan 3 yıl 9 ay hapis İşadamı Korkmaz Yiğit, ihaleyle satılan eski evindeki jakuzi, mutfak ve banyo dolapları ile kapı gibi eşyaların çalınması talimatını verd..
Boğaz’a dikilecek ‘Fatih heykeli’ için uluslararası yarışma düzenleniyor İstanbul Boğazı'nda Kadıköy Mendireği'ne dikilecek dev Fatih Sultan Mehmet heykeli için önerilen 5 proje, jüri tarafın..
Türkiye il il tuvale aktarılacak Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'yi baştan başa tuvale aktarmak için harekete geçti. ‘Türkiye Resimleniyor Projesi'ni hazırlayan bakanlık, 81 ile ressam gö..
Cumhuriyet Gazetesi miras kavgasından yerini değiştiriyor Cumhuriyet Gazetesi, 1924 yılından bu yana faaliyet gösterdiği Cağaloğlu'ndaki tarihi binasından Mecidiyeköy'deki Havaş’ın eski bina..
Mahkemeden karar: Ermeni konferansı yapmakta sorun yok Bilgi Üniversitesi’nde 25 Eylül’de yapılarak tartışmalarına son verilen Ermeni Konferansı’nın yargı cephesinden de son karar çıktı.
Özel hastane raporunu okullar kabul etmeyecek Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin özel hastanelerden alacakları raporları artık geçerli saymayacak.
Kurduğu dernekten Manisalı’ya tepki: Orduyu tahrik ediyorsun İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Manisalı'nın, askeri ulusalcılara destek vermeye çağıran açıklamasına en sert t..
Bakan’ın suçladığı müdür istifanın eşiğinde Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un Sakal-ı Şerif olayıyla ilgili olarak ‘yalaka’ suçlamasına maruz kalan İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Doç. D..
39 yaşında 16’ncı çocuğunu doğurdu ABD'nin Arkansas eyaletinde yaşayan 39 yaşındaki Michelle Duggar, 16. çocuğunu dünyaya getirdi.
Mülteci olarak yola çıktılar, hayatları karardı Daha iyi yaşamak için ülkelerini terk eden kaçaklar rahat yüzü görmüyor. Geçiş güzergâhı olarak Türkiye’yi kullanan kaçaklar, yaşadıklarından s..
Polis ve jandarmaya insan ticareti dersi Türkiye, Avrupa Birliği’ne (AB) uyum çerçevesinde iltica ve göç ile ilgili mevzuatını değiştiriyor.
Nobel Edebiyat Ödülü, ‘Penny Amca'nın 2005 Nobel Edebiyat Ödülü, İngiliz oyun yazarı Harold Pinter’a verildi.
[THE İMAM] Cemaat cemaat olalı böyle imam görmedi Bir reklam sloganı "İmaj hiçbir şeydir, susuzluk her şey" dese de bal gibi, imajın her şey, susuzluğun -neredeyse- hiçbir şey olduğu bir çağd..
[SAVAŞ TANRISI] Onun gittiği her ülkede savaş çıkıyor Soğuk Savaş’ın bittiği yıllarda Sovyetler Birliği’nin elinde büyük bir silah stoku vardır. Değeri milyar dolarları bulan bu silahların bi..
Hayatı gibi cenaze töreni de sıradışıydı Çağdaş Türk şiirinin usta ismi Attila İlhan, dün binlerce seveni tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Şairin cenaze töreni de hayatı gibi sıra dışı ..
Gözükara iki intihar bombacısı "Vaat Edilen Cennet/Paradise Now", Filistin sorununun, aslında en çok göz önünde olan, ama en çok göz ardı edilen yanına çekiyor dikkatleri.
Kalküta’nın talihsiz çocukları Kalküta’nın ‘Kırmızı Işık’ bölgesinde en çok aşağılanan insanlar fahişeler değil, onların çocuklarıdır. Bu yoksulluğun, aşağılanmanın içinde çocukların, annele..
Anavatan’ın ilk grup toplantısı çarşambaya CHP’den istifa eden Hüseyin Özcan (Mersin) ile daha önce AK Parti’den ayrılan Göksal Küçükali (İstanbul) dün Anavatan’a geçti.
Hukukçular Derneği: Yeni TMK gereksiz Adalet Bakanlığı’nın hazırladığı Terörle Mücadele Kanunu (TMK) taslağına bir tepki de Hukukçular Derneği’nden geldi. Dernek bünyesinde oluşturulan komisy..
Meclis komisyonu, mal varlığımı araştırmadı Bayındırlık eski Bakanı Koray Aydın’ın, ‘ihalelerde usulsüzlük yapıldığı’ iddiasıyla Yüce Divan’da yargılandığı davaya dün devam edildi.
« » 1 2 3 4 5 6