14 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

14 Ekim 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
TED'lilerden anlamlı bağış Okul servisi kazasında can veren TED'li Nazlı'nın arkadaşları ve veliler, onun adını yaşatmak amacıyla, ilan vermek ya da çelenk göndermek yerine Milliyet'in 'Baba ..
Kelkit Projesi, 'örnek olay' olarak incelenecek Aydın Doğan Vakfı'nın Kelkit'te halkla birlikte uygulamaya koyduğu üretim projeleri, Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) ve İstanbul Politika M..
İmar'da bonodan dönen hesaba ödeme Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, İmar Bankası'nın TMSF'ye devrinden önceki bir ay içinde bonodan mevduata dönen hesaplara da ödeme yap..
Şankaya toprağa verildi Geçirdiği kalp krizi sonucu önceki gün vefat eden Nergis Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve eski devlet bakanlarından Cavit Çağlar'ın dayısı Şükrü Şankaya toprağa veril..
ABD'deki eve soru önergesi Başbakan Erdoğan'ın İstanbul'da aldığı üç villa ve oğlu Bilal Erdoğan'ın ABD'de 261 bin dolara aldığı ev, Meclis'te soru önergesine konu oldu'Mesajları kaydetmiyoru..
AB kamu ihale pazarı Türk firmalarına açılacak AB mevzuatı, kamu alımlarının ulusal firmalara ayrıcalık tanınmadan yapılmasını öngörüyor. 1 trilyon 500 milyar euroluk AB kamu ihaleleri pazarı..
'Türk muhasebe sistemi farklı, merkez yanlışı düzeltecek' McCann Worldgroup Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Kılıç, "IPG merkezi yapılan yanlışı düzeltecek" diye konuştu. Dünyanın üçüncü büyük re..
İmarzedelere Şener'den bono müjdesi Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, İmar Bankası’nın TMSF’ye devrinden bir ay önce bonolarını mevduata çevirenlerin paralarının ödeneceğini açıkladı. Baş..
Bursa 'Şükrü Amca'yı uğurladı Bursa'da önceki gün iftardan sonra geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda eden Nergis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Şankaya (74) dün son yolculuğuna uğur..
SPK, Tüpraş'la ilgili ÖİB'den hesap soruyor SPK'nın, Tüpraş'ın yüzde 14.76'sının İsrailli Ofer'e satışıyla ilgili olarak Özelleştirme İdaresi'ne gönderdiği sorular gerilime neden oldu. Sermay..
Göz ameliyatına gelenleri tatil köyünde ağırlayacak Dünyanın en büyük göz hastanesi Dünyagöz, tatil köyü kurmak için Ege ve Akdeniz'de yer arıyor. Amaç, ameliyat olacak hastalara 15 gün tatil..
Vakıfbank 7 milyar dolardan borsaya gelecek Vakıfbank son 5 yılın en büyük halka arzına hazırlanıyor. Kasım ayı ortasında gerçekleştirilecek halka arzda bankanın değerinin 7 milyar doları, ha..
Ladik Çimento da Sabancı'nın Standart Çimento ihalesini Çimsa ile kazanan Sabancı, Ladik Çimento'da da en yüksek teklifi verdi. TMSF'nin 60 milyon dolar değer biçtiği Ladik Çimento'da ipi 140..
AB'den Türkiye'ye 'işleyen piyasa ekonomisi' statüsü Avrupa Birliği'nden (AB) üst düzey bir kaynak, AB Komisyonu'nun 9 Kasım'da yayımlayacağı İlerleme Raporu'nda Türkiye'ye ilk kez "işleyen p..
Dışarıdan ABD vurdu, içeride kuşlar gagaladı 1- ABD'nin faiz artırımını sürdüreceğine yönelik sinyaller vermesi, gelişen ülkelerde borsaları çalkaladı 2- AB'nin "Türkiye'de ölümcül olabilecek..
Umudu suya düştü Kahramanmaraş'ta 6 yaşından beri böbrek rahatsızlığı bulunan ve son 3 yıldır evde 6 saatte bir hemodiyaliz yaparak yaşam mücadelesi veren 22 yaşındaki Mehtap Güvenç'in babası..
Vakıflardan 53 bin aileye yemek yardımı Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü, Ramazan dolayısıyla 81 ilde 53 bin aileye her gün sıcak yemek dağıtıyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden alınan bil..
Konya'da davul sesini hoparlörden dinliyorlar Konya'nın Hüyük ilçesine bağlı Mutlu Belde Belediyesi, bu yıl davulcu bulamadığı gerekçesiyle vatandaşları, hoparlörlerden yayınladığı müzik ve d..
'Bizim değil onların bize ihtiyacı var' Atatürk Üniversitesi (A.Ü) İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahattin Kök, Ramazan ayında artan türbe ziyaretlerine dikkat çekerek, "Bizim türbede ya..
Yol kavgası cinayetle bitti Trafikte çıkan tartışma bir anda kavgaya dönüştü. Silah, levye ve bıçaklar konuştu: Bir ölü iki yaralı. İSTANBUL Kadıköy'de trafikte çıkan yol tartışması yüzünden ..
İzmir'de pisi pisine bir dava İzmir'de Sulh Hukuk Mahkemesi, 3 apartman sakini tarafından "Kedilerinin kılları evimize giriyor" iddiasıyla dava açılan emekli edebiyat öğretmeni Hülya Toker'in..
Tiyatro biletleri zamlandı İstanbul Büyükşehir Bele-diye Meclisi, Şehir Tiyatrola-rı'nın 1 Ocak-31 Aralık 2006 ta-rihlerinde geçerli olacak yeni ücret tari-fesini onayladı. Buna görebilet ücr..
Hıncal Uluç'a öğrenci ilgisi TÜYAP'ta düzenle-nen 24. Uluslararası Ki-tap Fuarı'nda dün dü-zenlenen imza günündeSABAH Gazetesi stan-dında yazar Hıncal Uluç,"Kapıyı Anahtarla Aç-mak", "Hıncal'..
Avcılar'da dilenciler tek tek toplanıyor Avcılar Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Güven, Ramazan ayı dolayısıyla ilçede faaliyet gösteren duygu sömürücülerine savaş açtı. Avcılar halkının duyg..
Havalimanı 1 saat karardı İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndaki iş yavaşlatma eylemi hava trafiğini felç etti. Haklarını alamadıkları iddiasıyla iş yavaşlatma eylemi yapan işçiler, arızalanan..
Saral çatışmayla yakalandı Veliefendi'de at sahibi Halil Durmuş'un vurulması olayı ve Muzaffer Dağdeviren'in cenazesini basmayı planlamak olaylarıyla ilgili olarak aranan Ümit Saral, Zeytinbu..
Öğrenci servisi devrildi Lice'de Demirçelik İlköğretim Okulu'ndaki öğrencileri taşıyan servis şarampole yuvarlandı. Kazada şoför Adnan Kaçan hayatını kaybederken üçü ağır 18 ilköğretim okulu ..
Sahte avukata 62 yıl Beyoğlu Adliyesi'ndeki zabıt katipliği görevinden emekli olduktan sonra avukatlık yapan ve girdiği bir boşanma davasında suçüstü yakalanan Mahmut Aydın hakkında toplam 62..
Şenses'in benzin istasyonuna saldırı Ünlü şarkıcı Adnan Şenses'in İstanbul Zeytinburnu'ndaki petrol istasyonuna dün gece silahlı saldırı düzenlendi. Prof. Dr. Turan Güneş Caddesi'ndeki istasy..
Çılgın âşığın acı sonu Evli olduğunu öğrenen sevgilisi tarafından eve alınmayan Ali Çeltikçi terastan balkona inmeye çalışırken 8'inci kattan aşağı düşerek öldü. Antalya'da taşımacılık yapan ..
'Kızınızı başıboş bırakmasaydınız' 5 yıl önce monte edilmemiş bir kaydırağın altında can veren minik Jülide'nin anne-babasının Orman Bakanlığı'na açtığı davada, bakanlık kendini savundu: "Kız..
Fetva hattına soru yağıyor Samsun Müftülüğü'nün hizmete açtığı Alo Fetva hattına Ramazan dolayısıyla soru yağıyor. Adağını yerine getirmeyen, rüyasında komşunun kızını görüp evlenmek isteyen,..
Mesir macununu şeyh buldu Tıp ilmiyle uğraşan Halvetiyye şeyhlerinden Merkez Efendi, 500 yıllık geçmişi olan ve 41 çeşit baharattan yapılan mesir macununu bulan kişi olarak biliniyor. Halveti..
Depresyondayız! İstanbul'da yapılan bir araştırma şehrin ruhsal durumunu gözler önüne serdi Çalışma sonuçlarına göre Şişli, Bakırköy ve Kadıköylüler ağır depresyonda.... İstanbul İl Sağlık Mü..
80 minibüsle haciz seferleri İstanbul'da günlük haciz sayısı 1200'e ulaştı. Adliyelerde bekleyen 80 minibüs her gün 'toplu haciz' seferleri yapıyor. Özellikle son aylarda ödenmeyen kredi kart..
Büyük şaire şiir gibi veda Attila İlhan'ı dün sonsuzluğa uğurladık. Başta siyasiler olmak üzere, sanatçılar ve on binlerce kişi onu yalnız bırakmadı. Attila İlhan son yolculuğuna uğurlandı. E..
Efsane futbolcu Weah başkan oluyor Batı Afrika ülkesi Liberya'da dün düzenlenen başkanlık seçimini ilk sonuçlara göre eski futbolcu George Weah önde götürüyor... Kesin sonuçlarının bir hafta ..
Merkel'den mesaj var: El ele olacağız Başbakan Erdoğan, Almanya'da başbakanlığa gelen Angela Merkel'i arayarak kutladı. Türkiye'nin AB sürecinin olumlu bir şekilde devam edeceğine inandığını ..
Irak'ta anayasa için oy verme başladı Sünniler'in 15 Ekim'de anayasa için yapılacak referandumda 'evet' için ülkedeki büyük partiler anlaşmaya vardı. Anlaşma mecliste de onaylandıktan sonra d..
İngiliz gizli servisi MI6 Bond arıyor 007 James Bond filmleriyle hepimizin hayatına giren İngiltere'nin dış istihbarat servisi MI6, başka ülkelerin kültürlerine ilgi duyan" personel aradığını..
Türkiye karşıtı İngiliz yazar Nobel'i aldı Yazar Orhan Pamuk'un da aday olduğu, hatta onun üzerine yaşanan uzlaşmazlıktan dolayı ödülün ertelendiği iddiaları konuşulan Nobel Edebiyat ödülü İn..
Yine kanlı 'Beslan baskını' Rusya'nın bir özerk bölgesini basan Çeçen militanlarla çatışma çıktı. Olayda 12 sivil ve 50 militan öldü. Kent ablukaya alındı. Rusya'nın Kabardin-Balkar Özerk Cum..
"İntiharı Suriye için çok iyi bir zamanlama" Hariri suikastiyle ilgili ifade verdikten sonra intihar eden Suriye İçişleri Bakanı dış basının gündeminde Telegraph: BM raporunda çıkabilecek köt..
Yüce Divan tanıkları test edecek Yüce Divan, eski Bayındırlık Bakanı Koray Aydın'ın yargılandığı davaya dün devam etti. Davada tanık olarak dinlenen Vurgun Operasyonu Davası sanıklarından esk..
Nanik yapıp, keyfime bakamam TBMM Başkanı Bülent Arınç, hata yapan meclis başkanlarının güvensizlik önergesiyle düşürülmesinin yolunun açılmasını istedi. Çalışmaya 'SG Projesi' (seçtiklerini ..
AİHM'de FP savunması Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), 2001'de kapatılan Fazilet Partisi'nin (FP) 4 milletvekillinin açtığı davanın duruşmasını dün yaptı. 2.5 saat süren duruşmada FP esk..
'Bazıları densizliğin daniskasını yaptı' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sakal-ı Şerif konusunda kendisine kadar uzanan iddialara rağmen sürdürdüğü suskunluğu bozdu. Erdoğan, kendisinin olayın..
Anavatan TBMM'de 3'üncü parti Anavatan, CHP'den transfer ettiği milletvekiliyle eksiğini kapatıp, seçimden 3 yıl sonra grup kurdu. Son seçimde barajı aşamayıp TBMM'ye giremeyen Anavatan, seçi..
Baykal PES dedi CHP lideri, randevusuna 35 dakika geciken Avrupa Sosyalistleri Partisi (PES) heyetine ayaküstü "Geç kaldınız" dedi ve tepkisini sert ifadeyle gösterip gitti. Eski Finlandiya B..
PES'ten Erdoğan'a övgü: Türkiye sizinle çok değişti PES heyetinin, Başbakan Tayyip Erdoğan'la görüşmesi sıcak bir atmosferde geçti. Sosyalist grup üyeleri Türkiye'nin AB ile müzakerelere başl..
« » 1 2 3 4 5 6