13 Ekim 2005 Perşembe Günü Haberleri

13 Ekim 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Schröder: İmtiyazlı ortaklık tarihe karıştı Almanya’da seçimlerin ardından varılan anlaşmaya göre görevini Hıristiyan Demokrat lider Angela Merkel’e devretmeye hazırlanan Başbakan Gerhard Sch..
Referanduma üç gün kala anayasada değişiklik garantisi Sünnileri böldü; ‘evet’ ihtimali yükseldi Irak’ta bazı Sünni grupların değişiklik garantisi karşılığında anayasaya destek vereceğini açı..
Amerika, Süleymaniye’de üniversite açacak ABD yönetiminin, Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği’nin (IKYB) kontrolündeki Süleymaniye kentinde bir üniversite açacağı bildirildi.
Bakü petrolü Tiflis’ten Ceyhan’a pompalandı ‘Asrın projesi’ olarak tanımlanan Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) hattıyla Hazar petrolünün Akdeniz’e ulaşması konusunda sona yaklaşıldı. BTC hattındaki p..
Suriyeli bakanın ‘Hariri’ intiharı, Şam’ı karıştırdı Lübnan’ın eski Başbakanı Refik Hariri’ye düzenlenen suikast girişimiyle ilgili suçlamalara hedef olan Suriye İçişleri Bakanı Gazi Kenan, i..
PAKİSTAN’A YARDIM İÇİN HESAP NUMARALARI Kimse Yok mu Derneği’nin deprem yardımları için açtığı hesap numaraları şöyle:
Türkiye yol haritasını çizdi AB ile müzakerelere 3 Ekim’de başlayan Türkiye, üyeliğe götürecek yolda yapılacakları tespit etti. ● Erdoğan ve Gül'ün desteği Babacan'ı rahatlatıyor
Erdoğan ve Gül'ün desteği Babacan'ı rahatlatıyor Türkiye'nin AB ile tam üyelik müzakerelerine nasıl devam edeceğine dair kamuoyunda farklı yorumlar yapılıyor. Görüşlerin ortak paydasında ‘taş..
Sabancı’nın New York’a otel hayalini ben gerçekleştireceğim Zengin turistlerin konakladığı, ünlü Rixos otellerinin sahibi Fettah Tamince'nin ismini birkaç yıl öncesine kadar sadece turizm sek..
ABD’liler milyon dolarlık mücevherleri New York’taki Türk mağazasından alacak Türkiye'nin ilk mücevher markalarından olan Gilan, New York'ta dünyanın en lüks markalarının yer kapmaya çalıştı..
9 ayda gelen turist sayısı geçen yılın tamamını geçti Türkiye'ye gelen turist sayısındaki artış yüz güldürmeye devam ediyor. Bu yılın ilk 9 ayındaki yabancı ziyaretçi sayısı, geçen yılın tama..
Benzin 7 yeni kuruş ucuzladı Benzinlerin rafineri çıkış fiyatlarında yapılan indirimin ardından pompa fiyatları, dünden geçerli olmak üzere litrede 5-7 yeni kuruş (50-70 bin lira) indirildi.
Kat mülkiyetine geçmeyenler iki bin yeni lira para cezası ödeyecek İpotekli konut kredisi diye bilinen Mortgage’a ilişkin mevzuat eksiklikleri gideriliyor. Bu çerçevede konutların mülkiyet du..
Kuş gribi kontrol altında Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Türkiye’de ilk kez geçen hafta sonu görülen kuş gribi hastalığının kontrol altında olduğunu ve herhangi bir başka yerde hastalı..
Bartın Çimento, 48 milyon dolara Sanko’nun Sanko Holding’in sahibi Abdülkadir Konukoğlu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) ihaleye çıkardığı Bartın Çimento’yu en yakın rakibine 13 mil..
Mazot ve gübre desteğinin ikinci bölümü ödeniyor Tarımda kullanılan gübre ve mazot için verilen desteğin ikinci bölümünün ödenmesine, yarından itibaren başlanacak.
Kış öncesi PKK’ya büyük operasyon başladı; çıkan çatışmada 5 er şehit Tunceli'de pazartesi günü başlatılan operasyonlar devam ederken önceki gece çıkan çatışmada 5 güvenlik görevlisi şehit ol..
Faik Bulut: PKK, şiddete karşı şiddet uyguluyor TÜYAP'taki konferansta "PKK'ya terörist demek doğru değil." diyen Faik Bulut'un son kitabında da benzer ifadeler kullandığı ortaya çıktı.
Hırsızların yeni gözdesi plazma TV’ler Satışlarında son dönemde büyük artış olan Plazma TV’ler, ekonomik durumu yerinde olan tüketicinin yanı sıra hırsızların da gözdesi oldu.
Af Örgütü: Reformları yargı yavaşlatıyor Uluslararası Af Örgütü (UAÖ) ‘Avrupa ile ilgili kaygılar’ raporunu yayınladı.
Bilirkişi listeleri için müracaatlar başlıyor Hatalı ve çelişkili raporlar sebebiyle davaların uzamasına yol açan bilirkişi kirliliğinin önlenmesi amacıyla her ilde bilirkişi listeleri oluştu..
Yeni Türk tarihinde Vahdettin için ‘hain’ denmeyecek Türk tarihi, başlangıcından günümüze ilk kez resmî bir kurum tarafından tarafsız bir gözle yazılıyor. Türk Tarih Kurumu’nun (TTK) 9 cilt o..
Çin uzaya 2. kez astronot yolladı Çin, tarihinde ikinci kez uzaya astronot gönderdi. Başarıyla yörüngeye giren uzay aracı Shenzhou 6’da iki astronot yer alıyor.
Messenger’de MSN-Yahoo işbirliği Microsoft ve Yahoo, ‘anında mesajlaşma’ programlarını (Messenger) birleştirme kararına vardı.
Okullarda deprem tadilatı gecikince öğrenciler dersbaşı yapamadı Okulların açılmasının üzerinden bir ay geçmesine rağmen Doğu Anadolu Bölgesi’nde yatılı ilköğretim bölge okulları (YİBO) ve pa..
Hasarlı lise 6 yıldır onarılmayı bekliyor Marmara Depremi’nden sonra kullanılamaz raporu verilen Balıkesir Bigadiç’teki Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM), 1999’dan beri ‘onarılma’ ya d..
‘Doğu korkusu’ öğrencileri öğretmensiz bıraktı Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine atanan öğretmenlerin görev yerlerine gitmemeleri nedeniyle binlerce öğrenci, henüz dersbaşı yapamadı.
Sel bölgesi Rize’de 10 kişilik arama kurtarma kadrosu boş Her yıl meydana gelen sel ve heyelanlarda birçok insanın hayatını kaybettiği Rize’de, Sivil Savunma İl Müdürlüğü’nün 10 kişilik Ara..
Rögarda ölüme bir yıl sonra dava açıldı Antalya’da, geçtiğimiz yıl ağzı açık olan rögar çukuruna düştükten sonra sürüklenerek hayatını kaybeden lise öğrencisi Süheyla Yöntem’in (14) ölümü ile..
Hrant Dink’in cezasına itiraz Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’e ‘Türklüğü tahkir ve tezyif ettiği’ iddiasıyla verilen 6 ay hapis cezasının alt sınırdan uygulanması ile cezanın ..
Unutulur her şey, geride şiir kalır Türk şiiri, Attila İlhan’ın ölümüyle, sokaktaki adama inebilmiş, kitlelere mal olmuş son şairini kaybetti aslında.
Yusuf İslam, ‘Barış Treni’ ile İstanbul’da Müslüman olduktan sonra pop müziği bırakıp ilahi albümleri yapan Yusuf İslam (Cat Stevens), yıllar sonra Cat Stevens döneminde efsane olan parçası ‘..
İstanbul’da şimdi de fotoğraf zamanı 14-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek ‘10. İstanbul Saydam Günleri’, dünyaca ünlü yerli ve yabancı 50’ye yakın fotoğraf sanatçısını bir araya g..
Nobel Edebiyat Ödülü bugün açıklanıyor 2005 Nobel Edebiyat Ödülü bu gün Türkiye saati ile 14.00’te açıklanıyor.
Sihirli Flüt İstanbul’da İstanbul Devlet Opera ve Balesi, 2005-2006 sezonunda Mozart’ın ölümsüz eseri "Sihirli Flüt’’ operasını sahneleyecek.
‘Divan Şiiri Saati’ başladı İskender Pala, iki yıldır ara verdiği "Divan Şiiri Saati" programına yeniden başladı.
Keşf-i Kadim eyleten konser Sabancı Üniversitesi Halk Müziği Gösteri Topluluğu, bugün saat 20.00'de ‘Keşf-i Kadim' konseri ile üniversitenin Gösteri Merkezi'nde sanatseverlerle buluşacak.
Yoğun gündem ‘gecekonduda iftar yapma’ geleneğini aksattı Belediye başkanlığı döneminden beri gecekondu sakinleriyle iftar yapma geleneğini sürdüren Başbakan Tayyip Erdoğan, bu yıl yoğun günd..
BBP liderinden Pakistan’a yardım daveti Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu hafta sonunda Pakistan’da meydana gelen depremden dolayı dün Pakistan Büyükelçiliği’ne ‘geçm..
DİSK ‘solda yeni alternatif’ arayışında ‘Solda yeni alternatif’ arayışına Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) da katıldı. Mevcut sol partilerden ümidini kestiğini her platformda d..
Yeşil kartlılar artık askeri hastanede de tedavi olabilecek Yeşil kartlılar bundan böyle devlet hastanelerinin yanısıra üniversite ve askeri hastanelerden de tedavi hizmeti alabilecek. Özelli..
Türkiye olumlu yönde değişiyor Yazar Orhan Pamuk, Türkiye'de pek çok şeyin olumlu yönde değiştiğini söyledi. Pamuk, İtalyan La Stampa'ya verdiği özel demeçte, "Türkiye'de büyük değişiklikler ..
Baro, Baykal’ın avukatlık kaydını sildi CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın 25 yıllık avukatı olduğu Ankara Barosu’ndaki kaydı, borcu yüzünden silindi. Baykal’ın bin 550 YTL’lik aidat borcunun..
CHP’nin 22. firesi Anavatan’ı gruba bir adım yaklaştırdı CHP Ankara Milletvekili Muzaffer Kurtulmuşoğlu, partisinden ayrılarak Anavatan’a katıldı. Kurtulmuşoğlu, istifa gerekçesini "Partili ..
Tümer'le vurduk barajda kaldık Arnavutluk'u deplasmanda tek golle geçen A Milli Takımımız, eleme grubunu ikinci sırada tamamladı ve Dünya Kupası finallerine katılmak için baraj maçı oynamaya ..
Çek’leri bizim yabancılar taşıdı! Çek Cumhuriyeti, play-off'a kalması için mutlak kazanması gerektiği gruptaki son maçında, Finlandiya'yı deplasmanda 3-0 yendi.
Özdemir: Gürsoy doğruyu gördü Fenerbahçe İkinci Başkanı Nihat Özdemir, ‘Fenerbahçe, bizi her alanda geçti.' diyen Galatasaray İkinci Başkanı Ergun Gürsoy'a hak verdi. Her yönden rakiplerinin ..
‘Canaydın'a karşı aday olmayacağım’ Son günlerde yaptığı açıklamalarla dikkatleri ve tepkileri üzerine çeken G.Saray Kulübü İkinci Başkanı Ergun Gürsoy, divan kurulunda yaptığı konuşmada, Özh..
Levent Eriş Altay’la anlaştı V.Manisaspor'dan ayrılan teknik direktör Levent Eriş, LİG A’da şampiyonluk mücadelesi veren Altay’la anlaştı.
Çalımbay, uzun adam istiyor Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, uzun boylu golcü istiyor. Ancak bu golcünün Ankaraspor’un golcüsü Ersen Martin olmadığını söylüyor. Bu oyuncunun takıma ka..
« » 1 2 3 4 5 6