13 Ekim 2005 Perşembe Günü Haberleri

13 Ekim 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ders gibi bir karar Ankara Başsavcılığı, 'ahlaka aykırı amaç güttüğü' gerekçesiyle Kaos Gay ve Lezbiyen Kültürel Araştırmalar ve Dayanışma Derneği'nin (Kaos GL) kapatılmasını isteyen Ankara V..
'İyimser sanık Pamuk' 'Türkiye'de 30 bin Kürt, 1 milyon Ermeni öldürüldü' dediği için hakkında dava açılan Orhan Pamuk, Türkiye'de pek çok şeyin olumlu yönde değiştiğini söyledi.
Anavatan'ın grup için bir eksiği var Ankara Milletvekili Muzaffer Kurtulmuşoğlu CHP'den istifa ederek Anavatan Partisi'ne katıldı. Milletvekili sayısını 19'a yükselten Anavatan, grup kurmak i..
Başbakan Le Monde'da Başbakan Tayyip Erdoğan, Fransa'nın Le Monde gazetesinde yayımlanan söyleşisinde, "Türkiye'nin AB'ye girme isteğinin en önemli nedeninin kültür çatışmasını önlem..
Dink'in cezası temyizde... Hukukçular Birliği Yönetim Kurulu üyesi Kemal Kerinçsiz, Agos gazetesindeki bir yazıda 'Türklüğün tahkir ve tezyif edildiği' gerekçesiyle açılan...
Tiyatrocular ifade verdi Ekin Tiyatrosu oyuncuları, 'Gizli Örgüt Nasıl Kurulur' adlı oyunda polis elbisesi giyip, 'Hav hav' diye bağırarak polis teşkilatını alenen tahkir ve tezyif ettikleri ..
Boşa ilaç depolamayın Türkiye'de kuş gribi tespit edilmesinin ardından, bazı eczanelerin "Kuş gribine karşı önleminizi aldınız mı?" diyerek grip aşısı yapması tartışma yarat..
Üç çuval tavuk şoku Türkiye ve AB, Britanya'dan Manyas'taki virüsün tehlike derecesini gösteren test sonuçlarını beklerken en büyük 'risk', karantina önlemlerinin delinmesi.
Kuş gribiyle toplu-tüfekli savaş! Manyas'ta hayvan itlafı yapan görevliler, kaçırdıkları hayvanlar için tüfeğe sarılırken, beyaz et sektörü de toplara ve psikolojik savaş yöntemlerine başvuru..
MGSB'de yeni baştan Bir türlü son şekli verilemeyen Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nde (MGSB) yeniden başa dönüldü. Belge, asker ve siviller, üzerinde anlaşma sağlayamadığı için Ekim 2004 tar..
Özkök: Attilâ İlhan gönül tercümanımızdı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, dün Kuvvet Komutanları ve 1. Ordu Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ ile birlikte İstanbul Valisi Muammer Güle..
Manisa'da kuduz karantinası Ahmetli ilçesine bağlı Gökkaya beldesinde iki kişiyi ısıran köpeğin kuduz olduğunun anlaşılmasıyla beldeye hayvan giriş-çıkışı 6 ay süreyle yasaklandı.
Havada ölümle dans Fethiye'deki 6. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları organizasyonuna katılan iki paraşütçü, paraşütleri birbirine dolaşınca zor anlar yaşadılar.
ÖSYM'de bütçe sıkıntısı Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'nün (OECD) eğitim raporunda yer alan "ÖSYM, YÖK'ün sorumluluğundan kurtarılmalı" önerisi 2006'da ekonomik açıda..
TED'li Nazlı da servis kurbanı TED Ankara Koleji öğrencilerini taşıyan servis aracının geçen ay yaptığı kazada ağır yaralanan 12 yaşındaki Yılpar Nazlı Ergülen önceki gün yaşamını yitirdi.
SKK'lılar 'askeriye'ye SSK, Bağ-Kur ve yeşil kartlılar askeri hastanelerde tedavi olabilecek. Yeni protokole göre, Ankara ve Haydarpaşa GATA hastaneleri dışındaki 30'u aşkın askeri hastaneden..
Cinayet izleri böyle toplanmış Eski SHP milletvekili Erol Güngör'ün oğlu Mustafa Güngör'ün Meclis lojmanlarında bir cinayete kurban gitmesi olayını araştıran komisyona bilgi veren polis memur..
Her 100 öğretmenden beşi 'dayakçı' Eğitim-Sen tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir'de çalışan 3 bin öğretmenle yapılan araştırmaya göre, her 100 öğretmenden 5'i dayağı haklı buluyor, 7'si ise..
Şans Topu'nda 5+1 bilen yok Şans Topu'nun bu haftaki çekilişinde de 5+1 bilen çıkmadı, 881 bin 442 YTL önümüzdeki haftaya devredildi.
En etkili seferberlik İşbirliğinin sonucu Türkiye'nin ciddi sorunlarından eğitimdeki seferberlik havası sonuç vermeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu'..
‘Hafriyatseverler’ kazı çalışmalarını ilgiyle takip etti Aksa şirketine bağlı Düzce Ereğli Doğalgaz Dağıtım (DERGAZ), Ereğli ilçesinde doğalgaz vermek için çalışmalarını sürdürürken, kazı fa..
Okul aile birliği her gün 300 fakire yemek veriyor Bursa’nın İnegöl ilçesinde Özel Safvet İlköğretim Okulu Aile Birliği, İnegöl’deki dar gelirli insanlar için kolları sıvadı. Ramazan ayı boy..
Gebze’de işadamları meslek komiteleri ile hızlı faaliyet yapacak Kocaeli’nin Gebze ilçesinde faaliyet gösteren Gebze Genç Sanayici ve İşadamları Derneği (GENÇSİAD) olağanüstü genel kuruldan s..
Zonguldak ve Ereğli’de halk tavuğu bıraktı balığa hücum etti Kuş gibi nedeniyle Zonguldak ve Ereğli’deki tavuk ürünlerine ilgi azalırken balık satışlarında artış yaşanıyor. Tavukçular son 3-4..
Balibey Hanı aslına uygun yaşatılacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, 15. yüzyılda Osmanlı kumandanlarından Hamza Bey’in oğlu Balibey tarafından yaptırılan 3 katlı Balibey Han..
Edirne’de 10 bin 800 ton kömür dağıtılacak Edirne Valisi Nusret Miroğlu, ihtiyaç sahibi ailelere 2 yıldır yapılan bedelsiz kömür dağıtımının bu yıl da yapılacağını söyledi.
SSK’lı kalp hastalarına Bahar Hastanesi imkânı Bursa Özel Bahar Hastanesi, Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) ile yaptığı anlaşma gereğince Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi bölümlerine kalp ha..
Şankaya’nın ölümü Bursa iş âleminde şok etkisi yaptı Önceki gün akşam iftar saatinden sonra geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Nergis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Şankaya, yarın..
Kocaeli ve Düzce, Pakistan’a yardım için faaliyete başlıyor Kocaeli, Pakistan için yardım kampanyası başlatmak için komite oluşturdu. Kampanyanın sloganı "Unutulmadık, unutmayacağız" olacak.
Büyükşehir bursuna 20 günde 65 bin öğrenci başvuru yaptı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 37 bin 500 üniversite öğrencisine verdiği karşılıksız burslara 20 günde 65 bin 943 öğrenci b..
Heybeliada Sanatoryumu’na kilit vuruldu Heybeliada Sanatoryumu, yeterli hasta olmadığı gerekçesiyle kadro ve tıbbî donanımıyla başka bir hastaneye nakledildi.
Kaymakam Şahin, şampiyon güreşçiyi altınla ödüllendirdi Geçtiğimiz eylül ayında Macaristan’da yapılan Dünya Güreş Şampiyonası’nda serbest sıklette 120 kiloda altın madalya kazanan Aydın Pola..
Yurt çocukları futbol turnuvasında hünerlerini sergiledi Kartal Belediyesi ve Yakacık Hatice Abbas Halim Yetiştirme Yurdu işbirliğinde, Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı yetiştirme yurtları aras..
Hakim uyardı: Tüketici hakemleri karar yetkisini kullanmalı Tüketiciyi Koruma Derneği’nin (TÜKODER) düzenlediği panelde, "Küresel perspektifte tüketici bilincinin gelişimi" konusu ele alı..
Boğaziçi Köprüsü’nde gece tamirat yapılacak Boğaziçi Köprüsü ve Ortaköy Viyadükü üzerindeki yol yenileme çalışmaları, 10 gün boyunca gece 01.00-06.00 saatleri arasında yapılacak.
Intersport, Türkiye pazarına giriyor Dünyanın en büyük spor ürünleri mağazalar zinciri IIC-Intersport International Corp. Türkiye ayağı için SportingShop markası altında Türkiye ..
Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu, Bulgaristan’da konakladı Bayrampaşa Belediyesi'nin düzenlediği ‘Bereket Konvoyu', Balkanlar'daki Türklere iftar veriyor. ‘Kardeşlik Sınır Tanımaz' s..
Atatürk Hava Limanı kuş gribine karşı hazırlandı Uzakdoğu ülkelerinde ortaya çıkan ve çok sayıda insanın ölümüne yol açan kuş gribinin Türkiye'de de görülmesi üzerine, Atatürk Hava Limanı'nda..
Uyuşturucu alışverişi kalpazan çeteyi ortaya çıkardı İstanbul Narkotik polisi yaklaşık 6 aydır takibe aldığı uyuşturucu kaçakçılarına düzenlediği operasyonda kokain şebekesinin yanında kalpaz..
Pendik'teki okul kantinleri temiz çıktı Pendik Belediyesi Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı ekipler dün ilçedeki okul kantinlerini denetledi.
Barış teklifini kabul etmeyen eski eşini vurdu Beyoğlu'nda, 4 ay önce boşandığı eşiyle tekrar barışmak isteyen ve bu teklifi kabul edilmeyince çılgına dönen Nizamettin Karaçar, önce eşini sil..
Etiler'de molotofkokteylli saldırı Etiler'in tanınmış yoga ve meditasyon merkezlerinden olduğu belirtilen bir işyerine molotofkokteyli atılması sonucu çıkan yangın kısa sürede söndürüldü.
Bağcılar’ın ‘engelliler sarayı’ 250 kişiye istihdam sağlayacak Engellilerin yaşadığı en büyük sorun olan işsizliğin çözümüne katkı sağlamak için ilginç bir proje hazırlandı. Buna göre bir ‘e..
Atlasjet, ‘hilal-yıldız’ kombinasyonlu amblem seçti Türkiye’nin IATA (Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği) üyesi ilk özel havayolu şirketi olan Atlasjet, yeni amblemini açıkladı.
Pakistan için ‘Kimse Yok mu?’ sesine ‘biz varız’ cevabı geldi Pakistan’da 40 bine yakın insanın öldüğü depremin bilançosu ağırlaştıkça yardım organizasyonları da her geçen gün artıyor.
[İZLENİM] Zindabad Türkiye! Pakistan’ın Keşmir kesimini yerle bir eden depremin ardından dört gün geçmesine rağmen enkazlardan hem hüsran hem umut fışkırıyor.
Pakistan’ı yasa boğan deprem Keşmir’de barış umudunu artırdı 17 Ağustos depremi sonrası Türk-Yunan ilişkilerinde yaşanan yumuşamanın örnekleri giderek artıyor. Tsunami felaketiyle Sri Lan..
Teşekkür eden Müşerref daha fazla yardım istedi Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, kendilerine yardım eden uluslararası topluma teşekkür ederek daha fazla yardım istedi.
Sırp bakanın Abdullah Gül’le ‘Bal’ mutabakatı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, BM Güvenlik Konseyi’nin Kosova’nın nihai statüsü konusunda karar alacağı 24 Ekim öncesi çıktığı Priştine-Belgrad ..
« » 1 2 3 4 5 6