12 Ekim 2005 Çarşamba Günü Haberleri

12 Ekim 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Zirveden 'devam' çıktı Beşiktaş'ta Futbol Şube Sorumlusu Kıvanç Oktay ile Kaptan Tayfur Havutçu, menajerlik konusunda masaya oturdu. Yapılan görüşme sonunda, Tayfur'un sezon sonuna kadar deva..
Bornova'ya kapalı pazaryeri Bornova Atatürk Mahallesi'ndaki çarşı düzenlemesi için yıl sonuna kadar 5 bin 700 metrekare kilitli taş, bin 350 metrekare karo taşı, üç bin metrekare de kaldırım ..
Toplu konuta doymuyoruz Manisa'da Göçmen konutları yanındaki 57 bin metrekarelik bölgeye toplu konut yapılacağı belirtildi. Belediye Başkanı Bülent Kar, Ingolstad Caddesi'nde başlatılan birin..
Hayatları bağış oldu KARŞIYAKA'YA 1986'da ilköğretim okulu yaptıran Binnaz Engin-Hayri Özmeriç çifti aradan geçen yıllara rağmen bir köşeye çekilmedi. Okula ek derslik, spor ve toplantı salon..
Şehit anıtına saygısızlık İZMİR Menemen'de, işgalcilerin şehit ettiği Kaymakam Kemal Bey anısına 72 yıl önce yaptırılan anıt, sprey boyalarla kirletildi. Olay halkın tepkisini çekti. Belediye..
Kırdı, aldı, kaçtı Bornova, Mustafa Kemal Paşa Caddesi, 14 Numara'daki Bakırcıoğlu Beyaz Eşya Mağazası'nın önüne dün sabah 04.00 sıralarında plakası belirlenemeyen beyaz bir otomobille gelen ..
Sanatçı&bilgisayarcı aşkı Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası viyolansel sanatçısı Cansu Uygun ile bilgisayar uzmanı Mehmet Baygün yaşamlarını birleştirdi. Sahilevleri Villa Green'dek..
Hem tedavi, hem eğitim MANİSA'NIN Soma İlçesi'nde Halk Eğitim Merkezi, dializ merkezinde tedavi gören hastalardan okuma yazma bilmeyenleri, yattıkları yerde okur yazar yaptı. Halk Eğitim Merk..
Milli Eğitim'den kişiye özel okul Görevden alınan müdürün yerine bitişikte okulun yöneticisi atandı. İki okul birleştirildi.Eski müdür mahkeme kararı ile dönünce, okullar tekrar ayrıldıSözünü..
Yaz-kış farkı kalmadı İstanbul'da oteller doldu... Mart ayından beri yoğun bir doluluk yaşayan İstanbul'daki otellerde, ekim ayı da yüzde 70-80 doluluk oranı ile geçiyor. İstanbul'da otelleri..
Unakıtan-Vorkink arasında restleşme Dağıtımın birleştirilip satılması önerisine Unakıtan'ın yanıtı: Ben satarım kardeşim. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Dünya Bankası heyetiyle enerji özelleşt..
AB vizesi rahatlattı, Merkez çeyrek puanlık indirim yaptı Merkez Bankası, Avrupa Birliği ile müzakerelerin başlatılmasının enflasyon beklentilerindeki olumlu eğilimi artırdığını söyledi. Merk..
TMSF, Uzan Grubu'nun Adabank'ını da satıyor TMSF, Adabank'ın hisselerinin satışı için BDDK'dan izin aldı. Banka lisans hakkı bulunması nedeniyle yerli yabancı birçok grubun ilgisini çekecek. ..
Bono cazibesini 81 gün sonra yitirecek Yüzde 17'lik mevduat faizi ile yatırımcılar yılda net yüzde 14 getiri sağlıyor. Bugün için 'sıfır' vergili Hazine bonosuna yatırım yüzde 14.7 kazandırıy..
Artık 2 Ekim'deki Türkiye değiliz! 3 Ekim ile birlikte Türkiye farklı bir sabaha uyandı. Eskiden şüphe ile bakan yerlisi-yabancısı, şimdi yeni yatırım için fırsat kolluyor... Ruslar Antalya'd..
'Tüpraş'ı yılbaşında alırız' Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Koç, Yapı Kredi Bankası'nın alımının tamamlandığını, Tansaş ve Tüpraş'ın alımında son aşamaya gelindiğini belirtti. Koç Holding..
'Fiyat anormal, araziye uymak zorunda kaldık' Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı Kamışlı, Standart Çimento'ya verdikleri fiyatın normal olduğunu söyleyemeyeceğini belirtti.... Erhan Kamışlı..
'Ben tavuk eti yiyorum' Veteriner hekim kontrolünde kesilmiş ve usulüne göre pişirilen tavuğu yediğini söyleyen Tarım Bakanı Eker, "Herkes gönül rahatlığıyla yiyebilir" önerisinde bulundu. 20..
Yumurtayı beş dakika pişirin Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) internet sitesinde yer alan tavsiyeler şöyle: Gerekmedikçe kümes hayvanları ile temas etmeyin. Kuşları evcil hayvan olarak beslemeyi..
'Felaketten ders aldım' Eşi Laura Bush'la birlikte sekizinci kez Katrina kasırgasının vurduğu felaket bölgelerini ziyaret eden ABD Başkanı George W. Bush yeniden yapılanma çalışmalarına bizza..
"Beni kolay yıkamazlar" İtalyan meclisindeki seçim yasası oturumu Başbakan Silvio Berlusconi'ye hiç de uğurlu gelmedi! Oturumun sonunda meclisten çıkmak için kapıya yönelen Berlusconi dengesi..
"Ege sorunu BM'de" iddiası Türkiye "Ege"den kaynaklanan anlaşmazlıkların çözümü için Birleşmiş Milletler'e (BM) başvurdu... Yunan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Yorgos Kumuçakos'un dolaylı olara..
İnsan taciri gruba darbe Avrupa'nın en büyük kaçak göçmen şebekesi 7 ülkenin işbirliğiyle çökertildi. İngiltere'de polis aralarında Türkler'in de bulunduğu Avrupa'nın en büyük insan kaçakçılı..
Miss Germany! Almanya'nın ilk kadın başbakanı uzmanlara göre "dünyanın en güçlü kadın lideri" de olacak. Almanya'da "büyük koalisyon" görüşmelerinin Hıristiyan Demokratlar'ın (CDU) lideri Ang..
İhanet misillemesi Eşinin kendisini aldattığı ortaya çıkan Fransa İçişleri Bakanı Sarkozy, boşanmadan bir gazeteciyle yeni aşka yelken açtı. Türkiye'nin AB'ye girmesine şiddetle karşı çıkan F..
Dört kişinin enkaz altından mucizevi kurtuluşu İslamabad'da İngiliz ekiplerin çöken iki binadaki çalışması mucize kurtuluşla sonlandı.... Pakistan'ın başkenti İslamabad'da çöken Margala Kulel..
Gül, Balkan seferinde Kosova'da "Hoş geldin Avrupa'nın Gül'ü" pankartlarıyla karşılanan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, yeni açılımı "AB seferlerini bitirdik, Balkanlar'a gidiyoruz" diye açıkl..
Elhak, bunlar papaz cüppesi de giyer! CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Tayyip Erdoğan'a özelleştirmeler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin projeleri, yabancılara verilen yatırımlar v..
Sermaye ırkçıları! Başbakan Erdoğan muhaliflere 'sermaye ırkçısı, matbaayı erteleyen zihniyet' diye yüklendi. Başbakan Tayyip Erdoğan, 3 Ekim'in yeni bir başlangıç olduğunu, yabancı yatırımcı..
Fabrikadan LPG'li Albea Tofaş Ticari Grup Direktörü Müfit Ataseven, LGP'li Fiat Albae için 500 bin avroluk yatırım yaptıklarını söyledi. Tofaş ve Aygaz, fabrika çıkışlı çift yakıt sistemli LP..
Dünyanın en iyi giyinen milyarderi Armani Amerika Birleşik devletleri'nin tanınmış iş ve ekonomi çevrelerinin dergisi Forbes tarafından yapılan ankete göre İtalyan moda devi Giorgio Armani d..
Sabancı 2.8 kat fiyat verdi Standart Çimento'yu aldı TMSF'nin Uzanların borçları nedeniyle el koyduğu Standart Çimento'nun satış ihalesinde en yüksek teklifi 175.5 milyon dolarla Sabancı Grub..
'AB'ye intibak maliyetli' Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sanayi Odaları Konsey Toplantısı'ndan çıkan ortak bildiride, sanayiciler AB uyum sürecinin ciddi bir intibak maliyeti getir..
Eczacıbaşı: En ucuz ilaç Türkiye'de Çukurova Üniversitesi Senatosu tarafından, sağlık sektörüne yaptığı katkılar nedeniyle verilen fahri doktora ödülünü alan Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu..
İstanbul tamam sıra Erzurum'da İstanbul'a yapmayı plandıkları dev projelerle gündeme gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, daha bu projeler ortaya çıkmadan bu kez gözünü Er..
Kosovalılara üç nasihat BM'nin Kosova'nın statüsünü bağımsızlık olanağını da masaya koyarak görüşmesine beş kala, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül bölgeyi ziyaret ederek uyarı dolu mesajlar verd..
'Ek protokol acil değil' Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, AB'nin bir an önce TBMM'de onaylanmasını istediği gümrük birliği ek protokolünün 'acil' bir konu olmadığını savundu.
Tek teselli mucizeler Keşmir'i vuran 7.6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısının 35-40 bini bulması beklenirken, pek çok enkazın altında canlı seslerinin kesilmesine rağmen hâlâ mucize eseri ku..
Merkel'in kanadı kırık Almanya'da Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) lideri Angela Merkel'in ülkesinin ilk kadın başbakanı unvanını elde etme mutluluğu pek kısa sürdü.
SAMSUNG A800 TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik BonusCard'a vade farksız 4 veya 6 taksit imkanıyla !
Beşiktaş'a Okan Buruk müjdesi Milli Takım'da sakatlanan ve Almanya maçında riske edilmeyen Okan Buruk'tan iyi haber var. Beşiktaş Kulüp Doktoru Ayhan Optur, Milli Takım'daki meslektaşı Cengiz..
Küs Şampiyonlar Halter, güreş ve atletizmde yıllarca göğsümüzü kabartan sporcularımız arasında kıskançlıklar yaşanıyor... Şampiyonlar birbirleriyle konuşmuyor. Türk sporuna damgasını vuran ve
Beto geliyor Ligde liderin 11 puan gerisine düşen Beşiktaş, operasyon için düğmeye bastı. İlk olarak Pancu yollanıp Sporting Lizbon'un stoperi Beto alınacak. Ligin ilk 8 maçında 13 puan kaybe..
Geleceğe dönüş Fenerbahçe artık yıldızlar için milyon dolarlar vermeyecek. Çünkü Olcan, Can gibi yetenekler var. Peki kim bu çocuklar? İşte genç Kanaryalar. Milli Takım'da Almanya'ya attığı g..
Teravih idmanı bitti! G.Saray'da yönetim Ramazan dolayısıyla 21.00'e alınan idmanlardan rahatsız olunca, antrenman saatleri tekrar gündüze (16.00'ya) çekildi. Pazartesi yapılan yönetim toplan..
1 yönetim 3 aday Canaydın "Bitirilmesi gereken projeler var" diyerek tekrar aday olacağını belli etti... Son kongrede aday olan ardından Canaydın'ın listesine giren Kıran bu sefer "Başkanlık"
Seribaşı olacağız Slovakya, Norveç, İsviçre gibi takımları izlettiren Terim, hesaplarını seribaşı olmak üzerine yapıyor. Dünya Kupası finalleri yolunda play-off'a kalmak için bu gece Arnavutl..
UEFA, Nuri'yi göklere çıkardı Türkiye'nin yeni keşfi, UEFA tarafından 'U17 Dünya Şampiyonası'nın en büyük yıldızı' olarak ilan edildi. UEFA'nın resmi internet sitesi www.uefa.com, Nuri Şahin'..
Göbek operasyonu Milliler, bugün Arnavutluk karşısında 2006 Dünya Kupası finalleri için son kozunu oynuyor. Hedef tek: Kazanıp kendi göbeğimizi kendimiz kesmek . Almanya'nın ev sahipliği yapa..
Pres makinesi kavgası kanlı bitti: 6 yaralı İkitelli Organize Sanayii'de pres makinesi alışverişi yüzünden çıkan kavgada 6 kişi yaralandı. Olay şöyle gelişti: Osman Karadeniz'den aldıkları ma..
« » 1 2 3 4 5