11 Ekim 2005 Salı Günü Haberleri

11 Ekim 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İlk sanatoryum tarih oldu Heybeliada Sanatoryumu, yeterli hasta olmadığı gerekçesiyle kadro ve tıbbi donanımıyla birlikte başka bir hastaneye nakledildi.
AB'ye uyumla gelen hız Manyas'ta görülen kuş gribi vakaları nedeniyle adeta sıkıyönetim uygulanıyor. Sağlık ve Tarım bakanlıkları önlemler ve karantina konusunda ortak hareket ediyor. Maliye ..
Tavuktan korkma bilgisizlikten kork Nedeni: Virüsün adı H5N1; A, B, C gibi tür ve alt türleri var. Tehlikeli olan ana virüs. Yayılışı: Kuş gribi virüsleri, kuşların tükürük, burun salgıları ..
Teşhisi koyanlar da karantinada... Balıkesir'in Kızıksa beldesinde ölen hindilere kuş gribi teşhisi koyan Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na bağlı Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsü'nde 'o..
AB'de tüm gözler bu testte Avrupa Birliği Komisyonu, kuş gribi testleri pozitif çıkınca, kümes hayvanı ürünlerine dün yasak koydu. AB'ye üye 25 ülkenin Türkiye'den canlı kanatlı hayvan' ve 'k..
Bir bu eksikti: Sivas'ta yedi kişi şarbon oldu Sivas'ın Ulaş ilçesine bağlı Bostankaya Köyü'nde 38 büyükbaş hayvan şarbon hastalığı nedeniyle telef oldu. İlçeye hayvan giriş-çıkışı yasaklandı..
Çiçek: Basın abartmasın Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ, dün Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında 3.5 saat toplanan Bakanlar Kurulu'na kuş gribiyle ilgili ..
AP'den ağır suçlama Türkiye'yi geçen hafta ziyaret eden Avrupa Parlamentosu (AP) heyetinin Britanyalı üyesi Richard Howitt, Türk askerlerinin Güneydoğu'da 'kulak kesip göz çıkardıklarını' idd..
Ergin yedi ay sonra Hazro'da Kan davası nedeniyle görevini yedi aydır ilçe dışında yürüten Hazro Belediye Başkanı Hamit Ergin, dün yoğun güvenlik önlemleri altında ilçeye gelerek görevine baş..
Kürtçe konuştu altı ay ceza aldı 2003 yılındaki DEHAP İl Kongresi'ne katılan Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı Reşit Yardımcı, konuşmasına Kürtçe, 'Roj baş' (İyi günler) diyerek başladığı için a..
Ebu Garip'te Louai Sakka sorgusu İstanbul'da 2003 yılında düzenenlenen bombalı saldırılara karıştıkları öne sürülen 71 sanığın yargılandığı davaya dün İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dev..
'ÖSYM özerk olmalı' Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı'nın (OECD) Türkiye Eğitim İncelemesi Taslak Raporu, eğitimde acilen çözülmesi gereken sorunları gözler önüne serdi.
Aysel, yeni okulunu çok sevdi 'Sokak çocuğu' kontenjanından bir yıl devam ettiği lisede teşekkürname almasına karşın, pansiyonda yer olmadığı gerekçesiyle köyüne gönderilen 15 yaşındaki Aysel..
Efes'te gece keşfi Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Efes antik kentinde TÜRSAB tarafından yaptırılan aydınlatma sistemini önceki gece 00.30'te inceledi. Aydınlatma çalışmalarının henüz...
Talimatı kim verdi? Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un Muhammed Peygamber'in sakalı olduğu iddia edilen Sakal-ı Şerif'i Atatürk Havalimanı'na getirtmesine kendi partisi AKP'den de, muhalef..
Bu ay karınları doyacak Bu yıl İstanbul'un bazı bölgelerindeki iftar çadırlarının yerini, gezici aşevleri aldı. Mecidiyeköy' deki gezici aşevinde her gün 3 bin kumanya dağıtılıyor.
Nobel kazanmanın yolları Hey! Nobel kazanmak ister misin? Önce uzun yaşamaya bak, çünkü Nobel'i hak ettiğini keşfetmeleri 50 yıl alabilir! Nobel ödülü sahibi Peter Doherty, 'Yeni Başlayanlar..
'Ekonomi oyunu' ödül getirdi Nobel Ekonomi Ödülü, 'ekonomik işbirliği ve çatışmayı, oyun kuramıyla açıklayan' Robert J. Aumann ile Thomas C. Schelling'e verildi.
En büyük ve en lüks: Paris Louis Vuitton Ünlü Fransız markası Louis Vuitton, Paris'in Champs Elysees bulvarında, dünyanın en büyük 'lüks' mağazasını açtı. Louis Vuitton'un direktörü Yves ..
'Agnelli'lerde uyuşturucu İtalya'nın otomotiv devi FIAT'ın sahibi Agnelli ailesinden Lapo Elkann, aşırı dozda uyuşturucu kullanmaktan hastanelik oldu.
Sen misin ilanı basmayan! Moda dergisi Vogue da kürk ilanı yayımladığı için hayvan hakları koruma derneği PETA'nın saldırılarından nasibini aldı.
Everest kısaldı Dünyanın en yüksek tepesi Everest'in denizden yüksekliği 8844.43 metre. Çin Devlet Haritacılık Bürosu, mayıs ayında en son teknolojiyle yapılan ölçümde...
SIEMENS M75 +KULAKLIK+FLASH KART HEDİYELİ!! TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik BonusCard'a vade farksız 4 veya 6 taksit imkanıyla !
« 1 2 3 4 5 6