11 Ekim 2005 Salı Günü Haberleri

11 Ekim 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Almanlar soruyor: Neden bu kadar kötüyüz? Almanya'nın hazırlık maçında Türkiye'ye 2-1 mağlup olması eleştiri oklarını bir anda teknik direktör Jurgen Klinsmann üzerine çevrilmesine neden oldu..
Sergen Yalçın seferberliği UEFA Kupası'nda Malmö ve ligde Samsunspor galibiyetleriyle moral bulan Beşiktaş, bir günlük iznin ardından Kayserispor'la oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını d..
Bosque ve Juanfran'dan destek Geçtiğimiz sene bir dönem Beşiktaş'ı çalıştıran Vicente del Bosque ve Ajax'ta kiralık oynayan Juanfran Siyah-Beyazlı takımın UEFA'da bir üst tura çıkacağına inan..
Yedek Brezilya berabere kaldı 2006 Almanya'yı garantileyen Brezilya, yedek ağırlıklı kadroyla çıktığı maçta Bolivya'yla 1-1 berabere kaldı. 24. dakikada Juninho'yla öne geçen Sambacılar...
Sinema yazarlarına filmi sorduk Aslında temel klişeleriyle tipik bir spor filminin çatısı altında olduğumuz belli: Alt sınıftan gelen çocuk, yeteneğini kullanarak başarıya ulaşır... Bir yenil..
Bu 'Gol!' kacmaz! İSTANBUL - Meşin yuvarlağın sinema tarihinde beyazperdeyle buluşması çok sık rastladığımız türden bir durum değil. Hollywood'un senaryo sıkıntısı çektiği şu günlerde eski fi..
Emre ve Newcastle'lılar filmi beğenmemiş 'Gol!' filmini seyreden herkes gibi ilk aklıma gelen isim Emre Belözoğlu oldu. Hemen sarıldım telefona. Newcastle'da tüm takım hep birlikte doluşmuşla..
İkonlar, tapınılan adamlar Saracoğlu Stadı maraton tribünü alt köşesinde, kornerin orada, 'Alex'e tapanlar' var biliyorsunuz. Alex gol atınca oraya koşuyor; onlar da neşe içinde kollarını uza..
YAKINDAN KUMANDAN Hrant Dink'e verilen ceza, bizim Radikalcilerin gözünü öyle korkutmuş ki, cumartesi akşamı Almanlara, 'besledikleri' Halil Altıntop ve Nuri Şahin'in attığı gollerden sonra....
Arnavutluk maçı sonrası Geçmişe baktığımızda arka arkaya iyi oynadığımız iki maç sayısının hayli az olması Arnavutluk karşısında tedbirli davranmamızı mecburi kılıyor.
Dedi&Kodu Trabzonspor'da stoper oynatılırsam başarılı olurum. Hatta bir yıl sonra Milli Takım'a bile seçilirim.
F1 taliplileri sırada İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, birçok şirketin Formula 1'i kiralamak için kendilerine geldiğini belirterek...
'Cari işlemler'de 1.2 milyar dolarlık ağustos ayı sürprizi Türkiye'nin tarihinin en yüksek düzeyde aylık dış ticaret açığını verdiği ağustos ayında cari işlemler açığı ise 1 milyar 254 milyon..
5 bin 500 ölüye SSK maaşı Sosyal Sigortalar Kurumu'nun (SSK), 1996 yılından önceki yıllarda ölmüş olmasına karşın bu tarihten itibaren 5 bin 494 kişiye aylık ödemeye devam ettiği ortaya çıktı..
'Tarım sektörü iç açıcı değil' TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, eşsiz tarım potansiyeline sahip Türkiye'de tarımın bulunduğu noktanın iç açıcı olmadığını, bu durumun AB sürecinde sıkıntı yaratac..
Lüks konuta yakın takip Maliye Bakanlığı, gayrimenkul piyasasında fiyatların başını alıp gitmesi, çok katlı konutlarda yer alan dairelerin dahi 800-900 bin dolara alıcı bulması üzerine, konut..
BES'te hedefler yükseldi Emeklilik Gözetim Merkezi'nin Gelişim Raporu'nda şirketlerin bireysel emeklilik fonlarında bu yıl için tahminlerinin ortalaması 630 milyon YTL iken, dokuz ayda fonda ..
Çimento fiyatına zam Çimento fiyatlarına zam yapıldı. 50 kilogramlık 1 torba çimento 6.50 YTL oldu. Edinilen bilgiye göre, 50 kilogramlık torbalanmış çimentonun 1 tonunun fabrika satış fiyatı..
'Vergi muafiyetini yabancı için istedik' Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Doğan Cansızlar, uzun vadeli, uygun koşullu konut finansman sistemine (mortgage) ilişkin hazırlanan yasa taslağı..
Yıpranma süresi genişletiliyor Asker, polis, madenci ve gemiciler başta olmak üzere, yorucu ve yıpratıcı mesleklerde çalışanlara daha kısa sürede emekli olma olanağı sağlayan itibari hizmet s..
Şişli Belediyesi'nde sendikal gerginlik Şişli Belediyesi'nde çalışan yaklaşık bin 1500 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri, DİSK'e bağlı Genel-İş ve Türk-İş'e bağlı Belediye İş se..
Sanayi üretimindeki artış yüzde 8.2 Sanayi üretimi, bu yılın ağustos ayında yüzde 8.2 arttı. Üretim, geçen yılın ağustos ayında yüzde 12.2 artış göstermişti. Yılın sekiz ayında ise geçen yılı..
Ödülü 'müzakereler' oldu Mercedes Benz Türk (MBT) Direktörler Kurulu Başkanı Dr. Till Becker, görevini Jürgen Ziegler'e devrederek DaimlerChrysler AG Kuzeydoğu Asya'dan sorumlu başkan yardımc..
'Turizmin Çin'iyiz' Koç Grubu Divan Otelleri Genel Müdür Yardımcısı ve Marmaris Mares Otel Gelen Müdürü Ünal Toprak, "Yeni arzların fazlalığı nedeniyle Türkiye turizmde Avrupa'nın Çi..
Göstergeler düzeliyor Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'nün (OECD) elektrik üretimi, iç piyasadan yeni siparişler gibi bileşik öncü göstergelerinde bu yılın ikinci çeyreğinde görülen...
Bütün bir nesil kaybedildi Pakistan'ın Keşmir bölgesini cumartesi sabahı vuran 7.6 büyüklüğündeki depremin geride 40 bin ölü bırakmasından korkulurken, binlerce çocuğun okullarının enkazı alt..
'Felaketlerin sorumlusu kapitalizm' Venezüella'nın Latin Amerika kıtasında sol rüzgârlar estiren Devlet Başkanı Hugo Chavez, dünyada son zamanlarda meydana gelen doğal felaketlerden küresel k..
Ankara'dan kampanya Pakistan'da meydana gelen deprem sonrası hükümet yardım kampanyası başlatma kararı aldı. Dün Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nun ardından Hü..
Üç mucize kurtuluş Güney Asya'yı sarsan depremin en büyük kurbanı çocuklar olurken, bunlardan pek azına mucizevi kurtuluş eli uzanabiliyor.
'Bize tek yardım eden Türkler' Türkiye, depremzedelere yardım için seferber olurken, deprem bölgesine ilk ulaşan Türk ekipleri canla başla hayat kurtarma çabasında.
Depremzedeye bağış yağıyor Pakistan depreminin ardından tüm dünya enkaz altında kalanları kurtarmak ve depremzedelerin yaralarını sarmak için seferber oldu. Pek çok ülkeden yardım görevlileri..
Atina'dan çifte standart AB ile tam üyelik müzakerelerine başlamadan önce Türkiye'nin Kıbrıs Rum Kesimi'nin NATO üyeliğine vetosunu kaldırması amacıyla yoğun bir mücadele veren Yunanistan...
Basbakanlık Merkel'in Almanya'da 18 Eylül'de erken seçim düzenlenmesinden üç hafta sonra başbakan netleşti. Genel seçimlerden kıl payı farkla birinci çıkan Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU/CSU..
Dışişleri koltuğuna aday çok Almanya'da büyük koalisyon pazarlığında iktidardaki Sosyal Demokratlar (SPD) dışişleri bakanlığı koltuğunu kaptı ancak şimdi bu göreve getirilecek ismi bulmakta s..
Şam'a Rice siper olmuş Bush yönetiminin Suriye'ye Irak'taki direnişçilere mali ve lojistik destek sağladığı iddiasıyla askeri saldırı düzenlemeyi tartıştığı, ancak Dışişleri Bakanı Condoleezz..
Yine sandık heyecanı Irak'ta, 15 Ekim'deki düzenlenecek anayasa referandumuna günler kala, 'Evet' propagandasına hız verildi. Şiiler ve Kürtler...
Time: Bush'un başı belada ABD Başkanı George W. Bush'un başı hiç olmadığı kadar dertte. Time dergisi Irak, yardımcıları hakkındaki soruşturma ve davalar, Katrina afetinin ardından yönetime yö..
Beyaz polisin 'ırkçı şiddeti' ABD'de Katrina kasırgasıyla yıkılan ve siyahlara yardım ulaştırılmadığı yakınmaları ayyuka çıkan New Orleans şehri, şimdi de beş beyaz polisin 64 yaşındaki bir s..
Belgrad'ı AB yola getiriyor Avrupa Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu yetkilisi Olli Rehn, dün Sırbistan-Karadağ ve AB arasında 'İstikrar ve Ortaklık Anlaşması' görüşmelerini resmen başlattı.
Klerides hastanede Kıbrıs Rum Kesimi'ni 1993-2003 arasında yöneten Glafkos Klerides, ağır bronşit ve kalp rahatsızlığı teşhisiyle hastaneye kaldırıldı.
Müzakere heyeti hazır Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ve Başmüzakereci Ali Babacan, 3 Ekim sürecinde yaşanan gelişmeler ve müzakereleri yürütecek heyetle ilgili olarak Cumhurbaşkanı Ahmet Necde..
YÖK Başkanı: Biz müzakereye hazırız Türkiye'nin AB ile masaya oturacağı ilk müzakere olan 'bilim'le ilgili heyette YÖK de olacak. Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile görüşen YÖK Başkanı Erdoğan..
Abdullah Gül iftarı Kosova'da açacak Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, iki günlük resmi bir ziyaret için bugün Sırbistan-Karadağ ve statüsü henüz belirlenmeyen Kosova'ya gidiyor. Gül, ilk durağı..
Şimdilik YÖK'ün istediği oldu Danıştay, öğretim yardımcıları kadrolarına atamalarda Devlet Personel Başkanlığı'ndan ve Başbakanlık'tan izin alınmasını öngören genelgeye karşı YÖK'ün açtığı...
Erdoğan'a çifte eleştiri DSP lideri Zeki Sezer, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Siirt'e ziyareti sırasında, kendisinden talepte bulunan köylüyü azarlamasını eleştirdi.
Dışişleri 'seyrelmiş' Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, 2005 Mayıs sonu itibarıyla bakanlığında toplam 4 bin 985 personel istihdam edildiğini açıkladı.
PKK'lılar yol kesip polis kaçırdı Şırnak'ın İdil ile Mardin'in Midyat ilçesi arasındaki karayolunu kesen PKK'lılar, Cizre'de görevli polis memuru Hakan Açıl'ı kaçırdı. Mağara Köyü yakınlarınd..
Göztepe Parkı'na formül arayışı Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Saraçhane'deki salonunda dün yapılan ekim ayı ilk oturumunda, resmi gündemde olmamasına rağmen Göztepe Parkı'na cami konusu ele..
Camili koruma ağında Artvin'deki Camili Köyü, dün törenle UNESCO İnsan ve Biyosfer Programı koruma ağına alındı. Bitkileri, hayvanları, ormanları ve çevreye duyarlılığıyla dikkat çeken köy...
'Boğaziçi'nde çalışma var Boğaziçi Köprüsü ile Ortaköy Viyadüğü'nde yarın gece yarısından itibaren yol bakım çalışması başlıyor.
« » 1 2 3 4 5 6