10 Ekim 2005 Pazartesi Günü Haberleri

10 Ekim 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İsci özel sektör yolcusu 1986 yılından bu yana devam eden özelleştirmeler sonucu 19 bin 592 işçinin bordrosu devletten özel sektöre devredilirken, özelleştirilen KİT'lerdeki 16 bin 989 kişi d..
Garantili borçlar eriyor Yerel yönetimlerin baskısıyla geçtiğimiz dönemde tehlikeli bir şekilde tırmanan Hazine garantili dış borçlar, Kamu Borç Yönetimi Yasası ile getirilen sınırlamaların d..
'Türkiye gözardı edilemez' Fransa'da pazar günleri yayımlanan Le Journal du Dimanche (JDD) gazetesi, Türkiye'nin, hiçbir büyük şirketin göz ardı edemeyeceği bir 'ekonomik düşler ülkesi' halin..
Meclis'te ramazan mesaisi Bankacılık sektöründeki el değiştirmelerde en büyük belirsizliklerden birini oluşturan personel sandıklarının SSK'ya devri konusu bu hafta TBMM'de sonuca ulaştırılac..
Otomotivde 'ev' indirimi Türk halkının, tüketici anketlerinde 'Elinize fazladan para geçse nereye harcarsınız' sorusuna verdiği yanıt genellikle ev ve otomobildir.
Firmaların kampanya uyguladıkları modeller Doğuş Grubu Audi'nin orta sınıfta yer alan modeli A4 için kampanya düzenliyor. YTL ve avro bazındaki kampanyanın en büyük avantajı otomobilin anahta..
Toyota pikapta yeni Hilux ile iddialı Toyota'nın pikap modeli Hilux, yeni yüzüyle Türk tüketicisinin beğenisine sunuldu. Toyota'nın 12 milyonu aşkın satış adedi ile Corolla'dan sonra en çok s..
Kalos, Chevrolet'nin yüzünü güldürüyor Avrupa'da Chevrolet satışlarının yaklaşık yüzde 42'sini oluşturan ve ilk kez iki yıl önce lansmanı yapılan Kalos, Chevrolet'nin en çok satan modeli oldu..
Güçbirliği yatırım getirdi Otokoç 20 milyon dolar yatırım yaparak beş yeni tesis kuracak. Tesisler İstanbul'a, Bursa'ya, Konya'ya, Kütahya'ya ve Mersin'e inşa edilecek.
Talep ve kira birlikte arttı Enflasyonun düşürülmesinde Merkez Bankası tarafından en büyük sorun olarak görülen ve durum tespit raporlarında yer alan kira artışı İstanbul'da yüzde 80'e ulaştı..
Türkiye'de emlak hâlâ çok ucuz Binlerce İngiliz vatandaşının ülkelerinden ayrılarak Güney Avrupa ülkelerine yerleştiği belirtiliyor. İngiltere'de yayımlanan The Observer gazetesine göre...
Turiste İstanbul'da 'iftar' Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un geçtiğimiz ay ortaya koyduğu 'Ramazan dönemi'nde Müslüman ülkelerden turist çekme projesinde ilk adım atıldı.
'Uçağa binin, fiyat daha da düşsün' Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdür Yardımcısı Halil Tokel, ne kadar çok uçağı tercih eden kişi olursa bilet fiyatlarını da o oranda düşüreceklerini belirt..
Yollar para basıyor Boğaziçi köprüleri ile işletmedeki paralı otoyollar gelir getirmeye devam ediyor. Son verilere göre, bu yıl 8 ayda, İstanbul 1. Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri i..
Denktaş artık ekranda KKTC'nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, emekliliğinde de inandığı Kıbrıs davası adına alışılmadık etkinliklerde bulunuyor. Denktaş, köşe yazarlığının ardından şimdi tel..
Polonyalılar sandığa küs Polonya'nın AB üyesi olduktan sonra iyiden iyiye 'sağa dönüşünü' tasdik etmesi beklenen başkanlık seçiminin ilk turu dün yapıldı.
Alpogan: Kısıtlamalar birlikte kalkar MGK Genel Sekreteri Yiğit Alpogan, Türkiye'nin Rum Kesimi'ni tanımasının Kıbrıs sorununun çözümü ile mümkün olabileceğini belirtti.
'Komşulara da biz göz kulak oluruz' Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Türkiye'nin bölgenin en büyük ülkesi olarak komşularına göz kulak olma sorumluluğu olduğunu söyledi.
Berlusconi'den Weah'ya destek Batı Afrika ülkesi Liberya'da başkanlık seçiminde aday olan eski Milan'lı futbolcu George Weah'ya İtalya başbakanı ve Milan kulübünün sahibi Silvio Berlusconi'de..
Bilirkişi: Hrant Dink suç işlemedi Türkçe ve Ermenice yayımlanan Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in 'Ermeni Kimliği Üzerine' başlıklı yazı dizisinde 'Türklüğü tahkir ve tezyif ..
Yolların çoğu, plansızlıktan felç "Yol ve bakım onarım çalışmaları yüzünden trafiği ve kent yaşamı felç olan İstanbul, plansızlığının ceremesini çekiyor." Bu sözler, Karayol..
Tarihe tanık bir yaşam! Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Mehmet Ali Aybar, Tarık Ziya Ekinci'yle onu Ankara'ya çağırır. Otelde buluşurlar. Yıl 1965. Seçimlere çok az bir süre var.
Demirel'den AB yolunda 10 öneri 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Türkiye'ye Avrupa Birliği'yle müzakerelerde 10 öneride bulundu: Türkiye, bu süreçte abartılı isteklerde bulunmamalı, sadece..
Bakan Koç: Beni yanlış anlamışlar Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Eyüp Camii'ndeki Hz. Muhammed'in kutsal emanetlerinden Sakal-ı Şerif'in kendisinin görebilmesi için İstanbul Havalimanı'n..
Çocuklara yasak yok Başbakan Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan'ın memleketi Siirt'te katıldığı açılışlarda sıkı korunurken, yasağı bir tek çocuklar deldi.
'Mezhep formları eskiden kalma' İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı'na devredilen İstanbul'daki SSK hastaneleri personeline Sağlık Bakanlığı'nca dağıtıldığı belirtilen 'mezheplerin' soruld..
DUVARLARIN DİLİ OLSA Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantılarının ardından 'hükümet sözcüsü' sıfatıyla gazetecilere o günkü toplantı hakkında bilgi verir ve soruları yanıtlar.
Alevilik İslamiyet'in içinde değil Türkiye, AB'yle müzakerelerde yıllarca yok saydığı sorunlarının aslında var olduğunu bir kez daha görecek. Türkiye'nin en ciddi ve en gizli sorunlarından bi..
'Gönüllü'lere duyurulur Vatandaşlar, trafikten itfaiyeye, yaşlı ve kimsesizlere yardımdan başıboş hayvanlara kadar her konuda belediye ve il özel idarelerinin verdiği tüm hizmetlere 'gönüllü'..
Manyas'ta büyük karantina Manyas ilçesine bağlı Kızıksa beldesindeki çiftlikte 1800 hindinin geçen salı gecesi telef olmasıyla ortaya çıkan kuş gribine karşı bölge karantina altına alındı, ha..
Manavgat'ın suyu azaldı Manavgat ilçesindeki ünlü Manavgat Şelalesi'nde su miktarı, son bir haftadır ciddi oranda azaldı. Şelaleyi görmek üzere Manavgat'a gelen yerli ve yabancı turistlerin h..
Eğitim için 20 milyon YTL Milliyet gazetesinin kız çocuklarının eğitime kazandırılması amacıyla sürdürdüğü 'Baba Beni Okula Gönder' kampanyası dün Kanal D ekranlarında tüm Türkiye ile buluştu..
Demirel'in akraba acısı Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in teyzesinin torunu Hasan Tuncer Kılav, hırsız kovalarken kalp krizi geçirdi.
Tatil köylerine sahte içki İstanbul Maltepe'de buz imalathanesi olarak gösterilen bir işyerine yapılan baskında 3 bin şişe sahte votka ve cin...
Bin kişilik çadırda üç bin kişilik iftar Eminönü'ndeki iftar çadırının önünde uzayıp giden kuyruk, akşam ezanı okunup aradan bir saat geçtiği halde bir türlü eksilmiyor.
175 metre yol 15 yılda yapıldı! Simav ilçesinde devlet-vatandaş işbirliğiyle inşa edilen Yemişli İlköğretim Okulu'nun 175 metrelik yolu, ancak 15 yıl sonra yaptırılabildi.
Milli parkta otel mi? Kemer bölgesindeki 'Beydağları Sahil Milli Parkı', Bakanlar Kurulu kararıyla milli park statüsünden çıkarılarak, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devredildi.
Kaleköy'de kafasına esen ev kondurmuş M.Ö 7'nci yüzyıldan beri yerleşim yeri olan Kaleköy, 21. yüzyılda kaçak yapılaşmaya teslim oldu. Koruma altındaki bölgede muhtarların bile kaçak tesis ya..
Akbaba Osman, meşhur olacak Nesilleri tükenme tehlikesi altındaki kara akbabalar konusunda duyarlılığı artırmak için Ankara'nın Kızılcahamam ilçesi ve Eşkişehir'de bir yıldır belgesel çekimi ..
Aliağa'da köpek katliamı 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nden iki gün sonra Aliağa'da ormanlık alanda ortaya çıkan köpek katliamı hayvanseverleri isyan ettirdi.
Bu rallide sürücü yok Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon'un sponsorluğunda düzenlenen bir otomobil yarışı, gelecekte askersiz savaşlar yapılabileceğini ortaya koydu.
En zengin Rus da Ege'de Dünyanın en zengin adamı Bill Gates'ten sonra ünlü Rus işadamı ve İngiliz Chelsea Kulübü'nün başkanı Roman Abramoviç de 115 metrelik 'Pelorus' adlı dev yatıyla Ege ko..
Uzay yerine deniz dibinde Avrupa Uzay Ajansı (ESA), bir uydusunun Kuzey Denizi'ne düştüğünü açıkladı.
'Hazır giyim' 50 yasında Moda dünyası pret-a-porter (hazır giyim) olgusunun 50'nci yılını kutluyor. Avrupa yarım asır önce, haute-couture geleneğine paralel olarak hazır giyim sektörünün ilk..
ABD 'grip' olursa... ABD hükümetince hazırlatılan rapora göre ülkede baş gösterecek bir büyük grip salgını 1.9 milyon Amerikalı'nın hayatına mal olabilir.
Yerçekimi oyunları Kiteboard Pro Dünya Kupası şampiyonası, 11. yaşını kutluyor. Avustralya'daki şampiyonanın 'yerçekimi oyunları' bölümünde hem kiteboard hem kaykay ustaları çekişiyor.
Üç gün yağış var Yurdun batı ve kuzey bölgelerinde önümüzdeki üç gün yağış bekleniyor. Bugün Edirne, Kırklareli ve Muğla'da kısa süreli sağanak bekleniyor.
« 1 2 3 4 5