10 Ekim 2005 Pazartesi Günü Haberleri

10 Ekim 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
3 Ekim 'romanlık' Çetin pazarlıklar ve restleşmelerden sonra Türkiye'nin AB'yle üyelik müzakerelerinin başladığı 3 Ekim'in üzerinden bir hafta geçse de Yunanistan ve Rum Yönetimi hâlâ Lüksem..
Bakü'de yine coplar konuştu Azerbaycan'da 6 Kasım'daki başkanlık ve meclis seçimleri öncesi iktidar ile muhalefet arasındaki gösteri gerginliği devam ediyor.
Rum Yönetimi sabır sınayacak Rum Yönetimi'nin gümrük birliği ek protokolünü uygulama konusunda Türkiye'nin tepkisini sınamak ve AB'de Ankara'ya karşı tepki ortamı yaratmak peşinde.
'Türk halkı ağır suçlar işledi' Türkiye'ye karşı sözleriyle tanınan Yunanistan Kilisesi'nin lideri Atina Başpiskoposu Hristodulos dün yine aynı tavrını sürdürdü.
Biz bu acıyı iyi biliriz Sayı 30 bine çıkabilir Pakistan'la Hindistan arasında bölünmüş Keşmir'i vuran 7.6'lık depremde can kaybı artıyor. Resmi açıklamalara göre Pakistan'da 19 bin 136, Hin..
Hrant Dink'i 'yakan' yazılar Gazeteci Hrant Dink'in altı ay hapis cezası almasına neden olan yazıları ile Dink'in suçsuz olduğunu savunan bilirkişi heyetinin raporunun tam metni.
İstanbul plansızlığın ceremesini çekiyor Yollar kilitli Karayolları Genel Müdürlüğü'nden geçen yıl emekli olan eski yol yapım başmühendisi Erdoğan Gökay, İstanbul trafiğini Radikal'e değerle..
Kim gönüllü olmak ister? Trafikten itfaiyeye, yaşlılara yardımdan başıboş hayvanlarla ilgilenmeye kadar belediye ve il özel idaresinin tüm hizmetlerinde gönüllü çalışılabilecek.
Manyas'ta kuş uçmayacak Balıkesir'in Manyas ilçesinde 1800 hindinin ölmesiyle ortaya çıkan kuş gribi virüsüne bir çiftlikte daha rastlandı. İlçe karantinaya alındı. Yunanistan ve Polonya, Tür..
Eminönü için kuyruk vakti Eminönü'nde kurulan 1000 kişilik iftar çadırında her gün ortalama 3 bin kişi yemek yiyor. Talep o kadar fazla ki, kuyruk ezan okunduktan bir saat sonra bile bitmiyor..
Kaleköy oldu 'kaçakköy' Birinci derece sit alanı olan Antalya'daki Kaleköy, kaçak yapılara teslim oldu. Valilik 120 kaçak yapı tespit etti.
'Hazır giyim' 50 yaşında Moda dünyası pret-a-porter (hazır giyim) olgusunun 50'nci yılını kutluyor. Avrupa yarım asır önce, haute-couture geleneğine paralel olarak hazır giyim sektörünün ilk..
Bir ustanın gözüyle savaşın dehşeti Alman ressam ve grafiker Otto Dix'in 86 eseri, Yapı Kredi Kültür Merkezi Kazım Taşkent Sanat Galerisi'nde sergileniyor. Sergide, sanatçının 1920-1924 yılla..
Erdemir’i başka bir yerli şirket de alsa itiraz etmezdik Tüpraş ve Telekom'un özelleştirilmesine sert muhalefet eden CHP, Erdemir'in Ordu Yardımlaşma Kurumu’na (OYAK) satılmasını memnunlukla ..
Doğu’ya doktor getirip çiviyle çakacak halimiz yok Başbakan Tayyip Erdoğan, tayini çıktığı halde Doğu bölgelerine gitmeyen doktorlardan yakındı.
Baran: Keşke El Kaide komploları doğru olsa ABD’nin etkin düşünce kuruluşlarından Nixon Center’ın Uluslararası Güvenlik ve Enerji Programları Direktörü Zeyno Baran, ABD ve El Kaide için üreti..
İsrail gizli servisi eski günlerini arıyor İsrail, gizli istihbarat servisi Mossad’ın 2002’ den bu yana dağılma sürecine girdiği haberleriyle çalkalanıyor.
Gül: Pamuk, hakkında açılan davayı kazanacak Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, yazar Orhan Pamuk’un, sözde ‘Ermeni soykırımı’ hakkında yaptığı açıklamalar sebebiyle kendisine açılan davayı kazan..
‘Anayasa kabul edilmezse kaos çıkar’ Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, önümüzdeki hafta yapılacak referandumdan ‘hayır’ çıkması durumunda ülkenin kaosa sürüklenebileceğini söyledi.
‘Güneş ve Ay tutulması depremi tetikliyor’ Depremlerle Güneş ve Ay tutulması gibi olayların bağlantılı olup olmadığı Güneş tutulmasının ardından meydana gelen Pakistan depremiyle tekrar tartı..
Pakistan’ın Keşmir bölgesini önceki gün yerle bir eden 7,6 büyüklüğündeki depremin bilançosu ağırlaşıyor. Pakistan’ın Keşmir bölgesini önceki gün yerle bir eden 7,6 büyüklüğündeki depremin bi..
Sağlık Müdürlüğü fişleme iddiasını yalanladı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, "mezhep fişlemesi" başlıklı haberlerde yer alan iddiaların dayandırıldığı personel bilgi formunun, önceki dönemden ..
‘Müslüman Türkiye’ tabiri Tabip Odası’nı rahatsız etti İstanbul Tabip Odası (İTO) Başkanı Gencay Gürsoy, Avrupa Birliği (AB) yetkililerinin Türkiye için kullandığı ‘Müslüman ülke’ tanımlaması..
THY, Ramazan’da Sabiha Gökçen’den 69 YTL’ye uçuracak Türk Hava Yolları (THY), Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan düzenlediği uçuşlarda Ramazan indirimi başlattı. Şirket, Ramazan ayı boyunca Pendik..
Köpekbalıklarının geleceği İstanbul’da masaya yatırılacak İstanbul, dünyanın köpekbalığı uzmanlarını buluşturacak bir konferansa hazırlanıyor. Birleşmiş Milletler Çevre Örgütü’nün desteği ile..
Feshane yeni kimliğiyle eski Ramazanları canlandırıyor Feshane Şenlikleri’nde eski Ramazan gelenekleri bu yıl farklı canlanıyor. Geleneksel Direklerarası eğlencelerinin de yer alacağı şenlikl..
Topbaş, basının gökdelen haberlerine kızdı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Zincirlikuyu'da Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün bulunduğu alana "650 metrelik gökdelen yapılacağı..
Oda seçimlerine fotomontaj resim damgasını vurdu Anayasa Mahkemesi, odalarda iki dönem başkanlık yapanların üçüncü kez aday olmasını engelleyen Esnaf Kanunu'nun 54. maddesini geçtiğimiz hafta..
PKK yandaşları GOP'da gündüz vakti terör estirdi Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın Suriye'den çıkartılmasının yıldönümünde eylem yapan bir grup, Gaziosmanpaşa'da ortalığı savaş alanına çevirdi...
Maskeli soyguncu iftarda beyaz eşya dükkânı soydu Kadıköy'de, iftar vakti bir beyaz eşya mağazasına gelen silahlı 1 kişi mağaza çalışanlarını bağladıktan sonra 750 YTL, 1 kamera ve 3 MP3 çala..
Trenden düşen genç, ezan sesini duyunca ayaklandı Kumkapı'da inmeye çalıştığı trenden düşerek yaralanan ve şok geçiren genç, ambulansa taşındığı sırada ezan sesini duyunca sedyeden atladı.
Akülü sandalyeye kavuşan Selma Karaca: İlk işim İstanbul’u gezmek ‘2005 Yılında 2005 Akülü Tekerlekli Sandalye' yardım kampanyasının ilk 75 sandalyesi sahiplerini buldu. Kadın ve aileden soru..
Başkonsolosa sağdan direksiyonlu araç kullanması için vize çıkmadı Soldan direksiyonlu araçların sağ trafik esaslarına göre hareket ettiği Türkiye’de, İngiliz sisteminde olduğu gibi sağdan di..
Avukatlar ‘barokart’la adliyede rahat edecek Ankara Barosu, Ankara Adliyesi’nde avukatlar için ‘barokart’ adı verilen özel akıllı kart uygulamasına geçti. Yeni sisteme göre baroya kayıtlı 8 b..
Otomobil renklerinden kafası karışan polis soruyor: Panacotta nasıl bir renk? Firmalar ürettikleri otomobilleri mavi, kırmızı, yeşil gibi ana renkler yerine tonlarına göre isimlendirmeye baş..
ÜDS’ye müracaatlar başladı Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı’na (ÜDS) başvurular bugün başladı.
Çin, Everest Tepesi’ni 3,7 metre daha kısa ölçtü Çinli coğrafyacılar, dünyanın en yüksek tepesi Everest’in yüksekliğinin 8 bin 844,43 metre olduğunu açıkladı.
‘Sandukaya bakmak istedim Sakal-ı Şerif’i getirdiler’ Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’la ilgili "Sakal-ı Şerif’i ayağına getirdi" yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.
Yolcu minibüsü mayına çarptı: 7 yaralı Van’ın Muradiye ilçesinde bir minibüsün mayına çarpması sonucu 7 kişi yaralandı.
‘PKK’ya katılan her iki teröristten biri ölüyor’ Bahçeşehir Üniversitesi Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı Ercan Çitlioğlu, PKK terör örgütüne katılan her iki militandan birisinin yaşamını ..
Polis ‘terör refleksini artırma tatbikatı’ başlatıyor Emniyet Genel Müdürlüğü, terör örgütü PKK/Kongra-Gel’in plastik patlayıcılar C-4 ve A-4 ile düzenlediği sabotaj eylemlerine karşı yeni bi..
Haydarpaşa projesi Anadolu yakasını ihya edecek İstanbul’da Dubai Veliaht Prensi El Maktum’un 5 milyar dolarlık gayrimenkul yatırım ortaklığı için anlaşma yapmasının ardından, kente yeni bir ..
‘Hayvanlarım itlaf olur’ diye kuş gribini gizlemeyin Uzakdoğu ülkelerinde iki yıl önce ortaya çıkan ve onlarca insanın ölümüne sebep olan kuş gribinin Türkiye’de de görülmesi endişelere yol a..
İki memurdan biri sözleşmeli oluyor Memurların özlük haklarını yeniden düzenleyen Kamu Personel Reformu, devletteki memur sayısını 2 milyondan 1 milyona düşürecek. Başbakanlık’ta bir komisyon..
TMSF çimento fabrikalarında satışa başlıyor, ilk çekişme Lalapaşa’da Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun, Uzan Grubu varlıkları arasında yer alan 433 milyon dolar muhammen bedele sahip 9 çime..
Çocuk işçiliğine karşı işçi ve işveren el ele Türk-İş ve Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), çocuk işçiliğinin önlenmesi için Adana’da ortak proje başlatacak.
En fazla göçü Zonguldak veriyor Devlet İstatistik Enstitüsü ve Devlet Planlama Teşkilatı tarafından yayınlanan verilere göre nüfusuna oranla en fazla göç veren bölge 68 bin 307 kişiyle Zongul..
Alman elektronik market devi Türkiye’ye geliyor Avrupa’nın önde gelen elektronik mağaza zincirlerinden ve yıllık 5,7 milyar Euro cirosu olan Electronic Partner (EP), Türkiye’de ilk mağazasını..
Köprü ve yollardan 231 milyon YTL Karayolları Genel Müdürlüğü verilerine göre, bu yıl 8 ayda, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri ile otoyollardan 231 milyon 582 bin 415 YTL gelir elde ..
‘İstihdamın yüzde 11’i İstanbul’da’ İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, İstanbul'da sağladıkları istihdamın tüm Türkiye'deki istihdamın yüzde 11'ini oluşturduğunu söyledi.
« » 1 2 3 4 5