1 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

1 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AB üyeliğine ruhani destek Fener Rum Patriği Bartholomeos dün bir açıklama yaparak Türkiye'nin AB üyeliğine destek verdi.
MEB'den ilahiyatçı çalımı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), tüm ilahiyat fakültesi mezunu öğretmenleri Kariyer Basamaklarında Yükselme Sınavı'ndan (KBYS) muaf tutarak, uzman öğretmen olmalarının ..
Japonya'dan Anadolu'ya... Japonya'nın katkılarıyla Kırşehir'in Kaman ilçesine bağlı Çağırtkan beldesinde yaptırılan Anadolu Arkeoloji Enstitüsü, dün Başbakan Tayyip Erdoğan ve Japon Prensi To..
Söz şimdi YÖK Başkanı'nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Bahçeşehir Üniversitesi'nde YÖK'e yönelik, "Öğretim üyesi yetiştirmiyorsun, özel üniversite açılmasına izin vermiyorsun&am..
Emine Erdoğan'ın eli kınalı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Kanserli Çocuklar Derneği (KANÇO-DER) yararına Aktif Metropolitan Oteli'nde...
Pamuk'un sözleri 'bölücülük' değil Gazeteci Altemur Kılıç'ın yazar Orhan Pamuk hakkında 'Türkiye'de 30 bin Kürt, 1 milyon Ermeni öldürüldü' sözleri nedeniyle yaptığı suç duyurusu, takipsizli..
Diyarbakır'da mitinge 'rötar' Diyarbakır Demokrasi Platformu tarafından organize edilen ve yarın yapılması planlanan 'Kürt sorununa demokratik çözüm, AB'ye evet' mitingi, Diyarbakır Valiliği ..
CHP Roma'da 'AB sözü' aldı İtalya'nın ana muhalefet partisi Solun Demokratları Partisi (SDP) yetkilileriyle görüşen CHP lideri Deniz Baykal, Türkiye'yle AB müzakerelerinin 3 Ekim'de başlatılm..
Fitil bir yıl önce ateşlendi Alaattin Çakıcı, Haluk Kırcı ve Sedat Şahin'in avukatlığını yapan Atalay Cebesoy'un önceki gün öldürülmesinin ardından gözler, sokaklara taşan bir mafya hesaplaşm..
Mehmetçiğe yeni postallar Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF) dün sona ererken, TSK'nın tasarladığı yeni model giysileri de görücüye çıktı. TSK, TÜBİTAK ile birlikte geliştirilen kamu..
Afet konutlarını torunları alacak Van'ın Gevaş ilçesinde 1974'te meydana gelen selde evleri zarar gören 30 afetzede için sözü verilen konutlar yıl sonunda teslim edilecek.
Halatın ucunda ölüm Ürgüp ilçesinde faaliyet gösteren Kaya Balon Şirketi'nin Kapadokya gezisi, korkunç bir kazayla sona erdi. Kazada yer görevlisi Kemal Şenkaya, öldü.
Rekor mu, işkence mi? İki Kangal köpeğine 2.5 ton çektirilmesini içeren Guinness denemesi, hayvanseverlerin tepkisi üzerine iptal edildi.
'Cep mesajı' yüzünden eşi ve kızını vurdu Meram ilçesinde emlakçılık yapan Mustafa Özerkoğlu, mesaj gelen cep telefonunu kendisine göstermemek için kapatan eşiyle kızını tabancayla vurarak öl..
Başarı ödülleri Fen Bilimleri Merkezi Dershaneleri, bu yıl ÖSS ile OKS'de İstanbul ve Türkiye genelinde dereceye giren öğrencilerini ödüllendirdi.
'Kök'te bilimin acelesi var Sağlık Bakanlığı'nın bir genelge yayımlayarak 'embriyonik kök hücre' ile ilgili çalışmaları askıya alması, bilim dünyasında tartışılıyor.
'Halk zaten suiistimal edildi' Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tuncay Özgünen, Sağlık Bakanlığı'nın yasa düzenleme yapılana dek kök hücre ar..
65'ini aşan Türklerin yüzde 89'u hasta Sağlık Bakanlığı, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle 65 ve üzeri yaşlı vatandaşları 'yetersiz ve dengesiz beslenmeye bağlı hastalıklar' konusunda uyar..
Türkiye'nin yaşı 30-49 olacak Türkiye'nin demografik yapısını, ABD Nüfus Bürosu'nun uluslararası veri tabanına göre inceleyen Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Teknoloji Araştırma Merkezi (TEK..
Valiye beş ay hapis verildi Yargıtay memuriyet görevini kötüyü kullanarak keyfi davranma suçundan yargılanan Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı'yı beş ay hapse mahkûm etti.
Hizb-ut Tahrir tutuklaması Adana'da yakalanan ve Hizb-ut Tahrir örgütünün Türkiye sorumlusu olduğu ileri sürülen Yılmaz Çelik tutuklandı.
Eski bakanın oğlu vuruldu Eski bakanlardan Cahit Aral'ın oğlu Hayrullah Zafer Aral vuruldu. Samsun'un Tekkeköy ilçesinde ortağı olduğu Canik 55 Silah Fabrikası'na toplantıya giden...
Ozonu delen bulundu! Fransızlara göre Dünya'nın sonunu büyük bir patlama ya da göktaşı değil, ineklerin 'geğirti'si getirecek! Hükümetin araştırmasına göre, atmosfer için felaket oluşturan bü..
Etkili yağış uyarısı Yurdun batı kesimleri bugünden itibaren Orta Akdeniz'den gelen yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girecek.
Yalancıların beyni bir başka Yalancılığı alışkanlık haline getirenlerin beyinlerinin, dürüstlerden farklı olduğu ortaya çıktı.
İmam esrar satarken... Yaraş Köyü imamı Ergün Öztürk, polise esrar satmak isterken yakalandı.
'150 milyon kişi ölebilir' Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), kuş gribinin insandan insana geçmesine neden olacak şekilde mutasyona uğrayabileceği...
Melekler şehri yanıyor Katrina, Rita derken Amerikalılar şimdi de alevlerle boğuşuyor. ABD'de Kaliforniya eyaletinde önceki gün başlayan orman yangını hızla büyüyor.
Dünyayı sakinleştirmişti Nazilerden kaçıp ABD'ye yerleşti, sonra da yaptığı ilaçlarla milyonlarca insanı sakinleştirdi, uyuttu...
'Yıldız'lı Theron Charlize Theron Oscar'dan sonra Hollywood 'Şöhretler Kaldırımı'nda bir yıldız sahibi oldu.
Evliliğin sonu mu? Britanya'da resmi rakamlar, her geçen gün çok daha az sayıdaki çiftin nikâh masasına oturduğunu gösteriyor.
ESKİTİLMİŞ SÜTLÜK BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! TIKLAYIN, ARTIRIN, KAZANIN ! Almak veya satmak istediğiniz her şey için www.pazaryerim.com !
« 1 2 3 4 5 6 7