1 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

1 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İmtiyazlı ortaklık kabul edilemez DÜRÜST OLUNErdoğan, Avrupa’ya ‘Türkiye’ye karşı dürüst olun’ çağrısı yaparak olumsuz karara cevaplarının çok farklı olacağını söyledi.
Kötü senaryo ekonomik kriz doğurmaz Türkiye ile AB arasında yol haritasını ortaya koyan Müzakere Çerçeve Belgesi'nin imzalanmasının son güne bırakılmasına Avrupa’dan ve uluslararası finans k..
Kanadalılar Türkiye’de TV kanalı almakta kararlı Star Medya Grubu bünyesindeki radyolardan Süper FM ve Metro FM ihalelerinde verdikleri tekliflerle dikkat çeken Kanadalı CanWest grubu, Türkiy..
CanWest ve Doğan Grubu ihaleye katılmadı, Kral TV Çukurova’nın Star Medya Grubu içinde satışa çıkartılan Türkiye'nin ilk müzik kanalı Kral TV'nin ihalesine sadece Çukurova Grubu katıldı.
Eylül ihracatı 7 milyar dolarla rekora koşuyor Geçen yılın aynı dönemine göre temmuz ayındaki yüzde 1,1'lik büyüme ile üzülen ihracatçı ağustosta yüzde 16,7'lik artışla moral bulmuştu.
Benzine, indirimden 10 gün sonra zam 20 Eylül’deki yüzde 4,4’lük indirimden 10 gün sonra benzinin rafineri çıkışına zam geldi. Zam pompa çıkış fiyatlarına bugünden geçerli olmak üzere litrede..
Müzakereler başlamazsa geçici sıkıntılar olabilir, kriz imkânsız Türkiye'nin AB ile müzakerelere başlama takvimi 3 Ekim'deki Avrupa Konseyi zirvesinde karara bağlanacak.
AB’nin olumsuz kararı piyasalar için felaket olmaz Uluslararası Para Fonu (IMF) Avrupa Bölümü Başkanı Michael Deppler'e göre, Avrupa Birliği'nin Türkiye ile katılım müzakerelerinin öngörüldüğ..
Erdemir ihalesi 4 Ekim’de Dünyanın 13'üncü büyük demir-çelik şirketi Ereğli Demir Çelik'in (Erdemir) blok satış yöntemiyle özelleştirilmesinde son noktaya gelindi.
Tüpraş’a rekabet onayı yolda Tüpraş'ın yüzde 51'lik bölümünün 4 milyar 140 milyon dolara Koç-Shell Ortak Girişim Grubu'na satılmasından sonra gözler Rekabet Kurulu'nda.
Dış ticaret açığı ağustosta rekor kırdı Türkiye'nin ağustos ayında gerçekleştirdiği ihracatın ithalatı karşılama oranı, yüzde 52,4 ile son yıllarda aylık bazda en düşük düzeyine indi.
İmtiyazlı ortaklık kabul edilemez hükümetin tutumunu destekliyoruz Bazı Avrupalı politikacıların seslendirdiği Türkiye'ye imtiyazlı ortaklık önerisini reddeden hükümete 'Patronlar Kulübü' ola..
‘Reformlar, ipler kopsa bile sürmeli’ Mustafa Koç, 3 Ekim'de müzakerelerin başlamaması halinde Türkiye'nin hiçbir şey olmamış gibi yoluna ve reformlara devam etmesi gerektiğini kaydetti.
‘Özelleştirmeler devrim niteliğinde’ TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, 2005'te 20 milyar dolara ulaşması beklenen özelleştirmeler konusunda hükümete tam destek verdi.
Ramazan’da 70 farklı hurma sofraları süsleyecek Ramazan sofralarının vazgeçilmezi haline gelen hurma, bu yıl da 70 farklı çeşidi ile iftarları süsleyecek.
Türkiye saatini Ramazan’a kurdu 11 ayın sultanı Ramazan, yine rahmet ve bereketiyle birlikte geliyor. 5 Ekim'de başlayacak Ramazan ayı için hazırlıklar çarşı pazardan camilere, evlerden meyda..
Dijital klimalı, buzdolaplı taksisi ile AB standardını aştı Müşterilerini sigortalı taşıyan taksici Köksal Yavuz, AB standartlarının üzerinde hizmet veriyor. Afyonlu taksici, dijital klima, b..
Rıdvan Dilmen, Kürşat Yılmaz operasyonuyla ilgili ifade verdi Eski milli futbolcu Rıdvan Dilmen, organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla tutuklanan Kürşat Yılmaz soruşturması kapsamında ..
Kapadokya’daki balon turu acı bitti Her yıl binlerce insanın Kapadokya bölgesinin güzelliklerini keşfetmek için balon turu yaptığı Ürgüp'te önceki gün akıl almaz bir kaza yaşandı.
Kaynağını açıklamayan ABD’li gazeteci serbest Gazetecilik ilkeleri gereği gizli bir CIA ajanını deşifre eden kaynağını açıklamayı reddettiği için yargılanarak 6 Temmuz’da cezaevine konulan Ne..
İkiz Kuleler’in yerine müze yapılmasına izin yok ABD’deki 11 Eylül saldırılarında yıkılan İkiz Kuleler’in yerine yapılması planlanan "Özgürlük Müzesi"nden, ailesini kaybedenlerden gelen tepki..
Match dergisi, İstanbul’un tanıtımına 13 sayfa ayırdı Fransa’da yayımlanan Paris Match dergisi, bu haftaki sayısında İstanbul’a 13 sayfa yer ayırdı. "İstanbul, Avrupa’nın Büyüleyici Kapısı" b..
Kaman’da Türk-Japon dostluğu Kırşehir'in Kaman ilçesinde Japonların yaptırdığı Arkeoloji Enstitüsü'nün açılışı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Japon Prens Tomohito Mikasa'nın yanı sıra 300 ..
Teziç, Başbakan’ın sözlerini ağır buldu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Bahçeşehir Üniversitesi’nin akademik yıl açılışında eğitimde özel sektörün önünün kesildiğini anlatırken kafasını gös..
TRT genel müdürlüğü için 53 kişi aday oldu Şenol Demiröz'den boşalan TRT genel müdürlüğü için 53 kişi adaylığını açıkladı. Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 15 gün önce duyuru yaparak, gene..
Polis, 2 Ekim mitinginde provokasyondan endişeli Avrupa Birliği ile müzakerelerin başlayacağı 3 Ekim’den bir gün önce Türkiye önemli bir mitinge sahne oluyor. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)..
Askerî savcı: Kamu menfaatini savunacağız Genelkurmay Askerî Mahkemesi'nde görülen Gölbaşı'ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığı inşaatı ihalesiyle ilgili yolsuzluk davasının dün yapılan duruşması..
Kuyumcu, kendisinden haraç isteyen 3 kişiyi öldürdü Osmaniye'de bir kuyumcu kendisinden haraç istediğini iddia ettiği 3 kişiye kurşun yağdırdı. Olayda 3 kişi hayatını kaybetti.
Arazi bulamayan bakanlık, afet konutlarını birinci derece deprem bölgesine yapmış Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde 10 yıl önce meydana gelen deprem sonrasında dış krediyle yaptırılan deprem..
Heyelan bölgesine inşâ edilen okul, iki yıl sonra kapandı Heyelanlı bölgeye yapılan ilköğretim okulu 2. yılında kapandı. Erzurum’un Narman ilçesine bağlı Koçkaya köyünde 248 öğrencinin eğitim..
Fatih Camii provokatörü Çelik, Ankara’da saklanmış Yasadışı Hizbuttahrir örgütünün önceki gün Adana’da yakalanan Türkiye lideri Yılmaz Çelik’in kaçak olduğu sürenin büyük bölümünde Ankara’da ..
Alevîlik Sünnîliğin zıddı değil Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından düzenlenen ‘I. Uluslararası Bektaşi ve Alevi Sempozyumu’na katılan akademisyenler ile Alevi ve Bekt..
‘Medeniyetler çatışması doğal afetten daha tehlikeli’ Hatay 1. Medeniyetler Buluşması sonuç bildirgesinin yayınlanmasıyla tamamlanan toplantıyı değerlendiren Hatay Valisi Abdülkadir Sarı, s..
Eskişehir valisine beş ay hapis cezası Yargıtay 4. Ceza Dairesi, Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı’yı ‘memuriyet görevini kötüye kullanarak keyfi davranma’ suçlamasıyla 5 ay hapis cezasına çarp..
Vücuttaki sürekli ağrılar, önemli hastalıkların habercisi olabilir Ağrılar hayatımızın bir parçası haline geldi. Kimimiz bel, boyun, kimimiz baş ağrılarından şikayet ederiz. Kimimiz de diyabe..
National Geographic hacca gönderdi Foto muhabiri Steve McCurry’nin ismini çoğumuz hatırlamayabilir; ancak Rus işgali altındaki Afgan halkının dramını yansıtan, delici gözleriyle insanın içini..
Altın Portakal’da ulusal heyecanı Michael Madsen, Woody Harrelson ve David Carradine gibi yabancı konuklarını uğurlayan Altın Portakal Film Festivali, yoluna ulusal sinema heyecanıyla devam e..
Galada Memduh Ün’e şifa temennisi Memduh Ün’ün jübile filmi olan "Sinema Bir Mucizedir"in galası dün Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapıldı. Galaya katılan filmin oyuncuları, Memdu..
CRR’de film, müzik ve şiirlerle Mevlânâ gecesi Yapımcı ve yönetmen Fehmi Gerçeker’ in ‘Rûmi Projesi’ yarın akşam Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda (CRR) görücüye çıkıyor.
Anayasa Mahkemesi, esnaf odalarındaki saltanata ‘devam’ dedi Anayasa Mahkemesi, odalarda iki dönem başkanlık yapanların üçüncü kez aday olmasını engelleyen Esnaf Kanunu’nun 54. maddesini ipta..
Vekiller, ‘Meclis’e silahsız gelin’ çağrısına uyacak Meclis Başkanlığı'nın ‘silahsız gelin’ çağrısı, milletvekilleri tarafından olumlu karşılandı. Silaha düşkünlüğüyle bilinen CHP'li Canan Ar..
Ülkücüleri bu kez legaliteye çağırdı: Oyuna gelmeyin sokağa dökülmeyin ‘Yaşasın hainler için illegalite’ sözleriyle MHP’nin 1997 yılındaki kongresini engelleyen Azmi Karamahmutoğlu, toplumda ..
AKP, Kızılcahamam’da 3 günlük kampa giriyor AK Parti, Türkiye ile Avrupa Birliği ilişkilerinde tarihi önem taşıyan 3 Ekim'i Kızılcahamam'da karşılayacak. Başbakan Tayyip Erdoğan, kabine üyel..
Meclis, yeni yasama yılına bugün başlıyor Meclis, üç aylık tatilin ardından bugün işbaşı yapıyor. Yeni yasama yılının ilk toplantısını TBMM Başkanı Bülent Arınç yönetirken, açılış konuşmasını..
Malmö zaferi kara bulutları dağıttı İki hafta önce İnönü Stadı’nda oynanan UEFA Kupası ilk tur maçında Malmö’ye 1-0 mağlup olan Beşiktaş’ta, taşlar yerinden oynamaya başlamıştı.
Kartal çiçeklerle karşılandı UEFA Kupası 1. tur rövanş maçında İsveç ekibi Malmö’yü 4-1 yenerek gruplarda mücadele etme hakkı kazanan Beşiktaş, Türkiye’ye mutlu döndü.
Fener liderlik hesabı yapıyor Şampiyonlar Ligi’nde PSV Eindhoven’ı 3-0 gibi farklı bir skorla deviren Fenerbahçe’de gözler Süper Lig’de Konyaspor ile oynanacak karşılaşmaya çevrildi.
F.Bahçe’den 5 oyuncu Milli Takım’da A Milli Futbol Takımı'nın, 8 Ekim Cumartesi günü İstanbul'da Almanya ile yapacağı özel, 12 Ekim Çarşamba günü de Tiran'da Arnavutluk ile yapacağı 18. Dünya..
Özerten: Ağız tadıyla bir maç izleyemiyorum Sürpriz bir şekilde MHK'nın başına getirilen Ufuk Özerten, Futbol Extra dergisine ilginç açıklamalarda bulundu. Özerten, Fırat Aydınus'un Beşiktaş-..
Konyaspor, F.Bahçe’yi yenmek için kenetlendi Konyaspor Basın Sözcüsü Güven Öten, kendi sahalarında tüm maçları almaya kararlı olduklarını, karşılaşacakları takımın Fenerbahçe olmasının kararl..
« » 1 2 3 4 5 6 7